Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
28. mar 2010

já furt řikam mm at mi sundá ze skříně tu sportovní tašku at muzu zabalit, ale on neni připravenej tak ani taška asi nebude 😀 😀 😀 Ale já toho moc nepotřebuju, tam kde chci rodit se vše dostává 😵 😵 😵 A kdybych náhodou rodila jinde tak to (pleny, vložky, oblečení pro malou a tak) pak manžel jen doveze

vavenka
28. mar 2010

My mame nemocnicu doslova pod oknami, takze drahy moze odbehnut kedykolvek, ak nahodou nieco budem potrebovat - takze ja mam zbalene fakt v malej taske - jeden balik vloziek, 2 podlozky, jednu osusku, jeden maly uterak, kozmetiku, slapky, par jednorazovych nohaviciek, par tamponov do podprsenky, male balenie plienok a to je asi vsetko 🙂 Kosele a zupany davaju erarne, taktiez aj oblecenie pre babatka, takze mi bude treba len veci z porodnice ked pojdeme....A este aj kozmetiku mam vsetko male cestovne balenia a vzorky kremov, ktore som vyrankala v lekarni, nech tam nemusim trepat sklenene kelimky.....

lucik...
28. mar 2010

tak věci na cestu domů připravím manželovi tady do autosedačky, ať to pak přiveze 😵

xxx.klarka
28. mar 2010

i já je budu připravovat věci na cestu dom do autosedačky, pokud ji dovezeme😀 včera jsme tam chtěli pro ní ject, ale táta není doma, už 2 měsíce v kuse je v práci ... tak snad to stihneme před porodem. 😀 jinak pro ní bude muset až budu v porodnici.

lucik...
28. mar 2010

klári my jí taky máme u rodičů, musíme ji dovést.. On by na to určitě pak zapomněl 😀 😀 😀

kely
28. mar 2010

Tak u nás v porodce mají taky všechno vím že jsem toho vezla spoustu zpátky, ale říkám projistotu.
A většinou jsme to nějak řešily za pochodu co chybělo manža dovezl, co přebývalo odvezl 😀
Taky jsem si už nachystala věci do autosedajdy jen ted nevím jestli to nemám moc lehké nebo moc teplé, tak jsem tam dala oboje a vyberu si dle počasí a kdy vlastně porodím 😀

blanka.k
28. mar 2010

U nás ještě musím zabalit věci M. do porodnice, protože mám v plánu, že tam bude ty 3 dny spát s náma... 😅 A pak vymysler, kam píchneme auto, protože to parkoviště u porodnice není zrovna nejlevnější 😅 Akorát se nám to 100% nevleze do sport.tašky, tak asi Ikea taška na věci co nejsou přímo k porodu to jistí 😅 A včera jsem is kounečně koupila nějaké pití a jídlo k porodu 😀

kely
28. mar 2010

No já si ted něco odvezu k mamině, a manža to pak snad všechno doveze v pořádku. Mu tu už raději píšu seznam kde co mám. 🙂

kely
28. mar 2010

Blani a jaké jídlo sis koupila? 😀

vavenka
28. mar 2010

No vidim ze to uz mate do detailov premyslene 🙂 ja mam tiez nejaku cokoladku zbalenu, vraj sa hodi kvoli energii, a na pitie asi len mineralku vezmem, ci mate nieco specialne? 😉

Joj a tiez neviem absolutne co pre malicku - teda mam perinku a body - asi zoberiem aj s kratkym aj s dlhyhm rukavom, ale dalej netusim 🙂

blanka.k
28. mar 2010

Kely - samo sladký 😀 Tatranku, 3bit a pak takové delší piškoty a klas.čokoládu. A ochucenou Mattonku bez bublinek 😉 Ještě musím najít ty papíry k porodu (oddací list, rodný,...to bude největší boj 😅 )

lucik...
28. mar 2010

blani a ono se smí u porodu jíst??? Není pak klystýr k ničemu 😀 😀 😀

vavenka
28. mar 2010

Lucik jasne ze sa moze, ved niektore rodia aj dlhe hodiny, to by potom nebola energia na tlacenie... A neboj, ono sa to tak skoro do creva nedostane 😉

kely
28. mar 2010

Já myslím že v první době porodní můžeš, ono záleží kdy ti dělali ten klystýr.
Já měla u první vyvolávanej, nastoupila jsem večer v 8 a udělali mi už klystýr, nic mi nedali najíst a nechali mě tak až do druhého dne než jsem pak porodila, to jsem pak sloupla ten oběd jak malinu 😀 myslím si že mi ho klidně mohli dělat později... Až ten druhej den. Když viděli že se nic stejně nedělo. Takže ted si raději tu energii beru sebou a uvidíme. 😀 😀

lucik...
28. mar 2010

dobře, taky něco přibalím 😀

zdenkapo
28. mar 2010

holky,tak hlásím návrat, teda v tom Děčíne Kiku žádné moc slevy neměli jako jsem nakoupila v té ČESKÉ LÍPĚ,ale koupila jsem Tomáškovi jarní bundu,tak mám radost,ještě snad ve středu seženeme jarní zdravotní botky a budu mít klid...

Bibi
no,ono je to spíš pro mne na obtíž víš... bydlíme na vesnici,tak potřebuju furt aby mne někdo odvezl,protože řídit mne manža nenechá a stejnak sama bych si netroufla teď a navíc furt řešit hlídání- je blbý,že manža je doma na PN s tím pracovním úrazem,takže vycházky má až odpoledne,tak mě musí odvost někdo jiný....

Lucik
jsou pěkné,... mi teda budem pořizovat žluté zlato,ale ono je to jedno...

Jídlo při porodu
normálně se nesmí- já nejedla a nespala dva dny a pití jen pocucávat.... každá porodnice má svoje pravidla...

třeba v té krajské u nás nedávají ani příbor,tak už mám zabalený svůj

lucik...
28. mar 2010

zdeni jo jo je to jedno, já žluté zlato nemám ráda, mě se nelíbí, tak proto bílé 😵 😵 😵

zdenkapo
28. mar 2010

Lucik
taky než jsem se vdala,kdy jsme chtěli klasiku žluté zlato na prstýnky,tak jsem ho nenosila,teď už mám vše ze žlutého a docela jsem si zvykla..

xxx.klarka
28. mar 2010

lucik, my vůbec nevíme kdy se tam dostaneme, když je táta furt v práci.

medan29
28. mar 2010

tak k tomu jídlu a pití, nám paní říkala na kurzu že jídlo sebou můžeme mít ale stejně na to nebudeme mít chut, ale říkala at si sebou vememe pití (coca colu nebo nějaký nápoj pro sportovce aby nás nastartoval při porodu), jinak příbor máme mít taky svůj

blanka.k
28. mar 2010

Tady se v porodnici může jíst a pít bez omezení 😉 Se mi M. právě smál, když jsme byli na tom seznamovaícm kurzu co a jak, tak nám všechno řekla a pak jsme se mohli ptát, tak já jsem se hned vyptávala, jak je to s jídlem 😀 No jo, já za to nemůžu, že mám furt hlad 😅

antynka1
28. mar 2010

Ahojky,
byla jsem se podívat u kamarádky na dvojčátka - to je něco, všechno dvakrát 🙂 Je to záhul, ale nádhera.....
Holky nevíte co Adélka? Už se nějak dlouho neozvala.... Naposledy myslím v pátek 😉

xxx.klarka
28. mar 2010

tak tu byl majitel a předal nám klíče, tak jsme to hnedka okoukli, změřili kolik to je m2 na barvy aby jsme koupili a tak. Zase se ptal jestli to nechce drahý koupit, tak furt neví ...

bibi, ty jsi tu hnačku předala snad na mě. Tak mě bolelo břicho .......

simi.w
28. mar 2010

Já jsem teda u porodu chuť na jídlo vůbec neměla a pít jsem mohla jen po troškách, ve finále jsem mohla jen máčet rty vodou, já žízeň jak blázen, ale pít mi nedovolili 😒

simi.w
28. mar 2010

blani, možná u toho porodu tě na chvíli hlad přejde 😀 , já taky pořád něco cpu, ale jako fakt, když máš bolesti, tak na jídlo moc pomyšlení není...........možná je to jak u koho, kdo ví 😀

zamilovana
28. mar 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, teda asi hlavne tých čo už dieťatko majú. Keď ste kupovali oblečenie, koľko ste vynosili veľkosť 56? Pri takom klasickom mimču, s pôrodnou váhou okolo 3 kíl? Lebo mám trocha obavu z toho či to vôbec oblečie, keď sa na široko balí, alebo sa mi to len zdá? A je to dosť veľké aj keď sú naširoko zabalené? 😅 Nemám moc skúseností tak sa radšej pýtam 🙂 Ďakujem

vavenka
28. mar 2010

Zamilovana no to by som aj rada vedela 🙂 nakupila som teda dost kuskov z 56tky, ale tak to su asi bezne straty pri prvom babatku 🙂

zamilovana
28. mar 2010

Však áno, ja mám tiež dosť 56 tak chcem vedieť, či to aspon využijeme, lebo keď sa dívam na tie široko zabelené deťúrence zdá sa mi to také malé ☹ tak neviem teda.

simi.w
28. mar 2010

zamilovana, 56 jsem moc neměla, tak po prvním měsíci jsem už dávala 62, tu jsem využila daleko více a široké balení taky třeba nebudete potřebovat, ale když už máš dost velikostí 56, tak to neřeš, to jsou běžné ztráty, jak píše vavenka 🙂

m.c.
28. mar 2010

Peťula vážila 3,2 kg když se narodila a 56 nosila max 2 měsíce, spíš míň, záleží jak je to ušitý, někderý 56tky jsou skoro stejně velký jak 62, záleží na výrobci. Určitě 56 moc nekupovat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre