Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

simi.w
28. mar 2010

Tak naše malá měla porodní váhu 3680 g, takže 56 byla opravdu jen na chvíli 😵

vavenka
28. mar 2010

Zamilovana nebj nic, pri druhom uz budeme proficky 🙂 a ktovie, bude leto, budes castejsie prezliekat, mozno aj vyuzijeme... Radsej nech sa zvysi ako keby malo chybat 😉

bibi13
28. mar 2010

vavenka, moja reč.. 🙂.. radšej viac ako menej..

klarka, to máš z toho vzrušenia z bytu..🙂)))..

no prišli sme z nakupov.. hovno som kupila..:(. zistila som, že už na to nie som.. do obeda v tom obchode, po obede do ba do ikei, potrebovali sme ešte niečo dokupiť do izbičky, potom sme šli do velkého obchodáku v ba a tam som zbehla len do hm, new yorker a nikde nič pre mna ani pre drobca.. žiadne zlavy, nič.. ani cestovnu postielku podla mojich predstav som nenašla.. takže v polke obchodáku som nahodila spiatočku, lebo som celá opuchla a ledva som chodila a šli sme domov.. uf!

idem si spraviť puding s jahodkami.. mnam

xxx.klarka
28. mar 2010

mě se malá tlačí asi nějak na žaludek, hrozně mi tlačí a je mi až na zvracení .......... ☹

bibi13
28. mar 2010

klarka, to poznam.. nepríjemné, čo? 😀

kely
28. mar 2010

Klari tak to je super.

Tak moje malá měla 2900g a 49cm a 56 jsem měla asi zhruba tak tři měsíce, ale je fakt že jsme spíše měli 62 a ohrnovali.
Vůbec jsem nečekala že budu mít menší miminko když mi furt říkali že budu mít min. 4kg.

xxx.klarka
28. mar 2010

bibi, to je hnus ......

bibi13
28. mar 2010

klari tak tak.. ani nevieš čo zo sebou.. ☹

blanka.k
28. mar 2010

Mě se někdy jídlo vrátí třeba 4x denně až do krku 😅 🤐 Akorát dnes je mi nějak divně, takové divné břicho mám a teď je mi blbě od žaludku, možná nějaká stř.chřipka 😅
Holky, kdyby náš malej měl tu 56 na ty 2 měsíce , tak bych byla spokojená...snad z ní nevyroste po týdnu 😅

xxx.klarka
28. mar 2010

bibi, to jsem ještě nezažila.. :-!

kely
28. mar 2010

Mě teda pálí žáha, ale to mám z toho jak ted furt tak jím 😅

xxx.klarka
28. mar 2010

to já musím zaťukat, ale to jsem ještě nepoznala. 🙂

bibi13
28. mar 2010

no blani, to vracanie jedla do krku je iná kapitola.. 😀 😝 😝 😝

klari ja to mám tak 2x do týždna.. ble..

vavenka
28. mar 2010

Kel mna tiez pali riadne, niekedy aj cele hodiny, ale potom zas pridu dni ked je to v pohode... Nejako uz dobojujeme 🙂

bibi13
28. mar 2010

mne na tu zahu pomáha mlieko..

kely
28. mar 2010

Tak já si na to dávám mléko a nebo rennie. Jojo musíme to už vydržat, a já bych už neměla tak papat 😅

vavenka
28. mar 2010

No mne mlieko pomoze na 10 minut, a potom zacne palit 2x viac, takze to uz neriesim.... Som si aj nejak zvykla ci co a stale si len poviem ze ked len toto ma byt dan za to, ze malicka je spravne otocena a zdrava, tak kedykolvek....

kely
28. mar 2010

Mě to vcelku zabírá. Ale máš naprostou pravdu.

antynka1
28. mar 2010

Mě také cekem zabírá mléko a taky ležet horni polovinou těla ve vyšší poloze.

antynka1
28. mar 2010

Ještě jsem si tak vzpoměla, že před pár dny porodila přirozenou cestou nějaká holčina mimi, které mělo 5,117 (nebo 5,217?????) kg..... Dokážete si to vůbec představit???? A prý to proběhlo v pohodě..... Mě málem omývali, když jsem to slyšela.... Mluvila o tom na kurzu PA s jednou holčinou......

vavenka
28. mar 2010

Antynka no klobuk dole, to uz je fakt batola, a nie novorodenec 😀

antynka1
28. mar 2010

Takového macka bych asi se svojí výškou ani neporodila.....

blanka.k
28. mar 2010

Tady je někde diskuze, kam holky píšou váhu + výšku, a vím, že jsem tam zahlídla dítko hodně přes 5kg a 57cm 😅

antynka1
28. mar 2010

Blani - taký hezký.....
Tohle jsem teď našla na jedné diskuzi.... Co si o tom myslíte?

No k tomu lněnému semínku jem na netu našla ještě toto dala jsem to i do diskuse o l. semínku:

Rizika spojená s konzumací lněných semínek
V rizikových faktorech lněných semínek mají prsty hlavně lignany. Vzhledem k tomu, že v těle imitují funkci estrogenů konzumaci by se měly vyhnout zejména kojící a těhotné ženy. Další interakce fytoestrogenů v lidském organismu jsou samozřejmě možné a proto doporučuji opatrnost. Dlouhodobá konzumace lněných semínek navíc snižuje kouagulační schopnost a může vyvolat krvácení.

Dalším rizikovým faktorem jsou kyanidové sloučeniny, které se podoobně jako např. v kasavě ve lnu rovněž vyskytují. Jejich množství lze zmírnit tepelnou úpravou, ale i přesto je doporučená denní bezpečná dávka cca 60g lněných semínek (cca dvě polévkové lžíce).

A poslední, spíše fintou než-li rizikem je neschopnost lidského organismu strávit celá lněná semínka. Před použitím je tedy nejlepší je rozemlít nebo alespoň hodně dobře rozkousat. Vězte, že každé semínko, které unikne vaším tesákům, jste spolkli zbytečně a akorát budou zevnitř popichovat vaši trávící trubici A když už semínka melete, nemelte je dlouho dopředu - poměrně rychle totiž žluknou.

NO TAK SI VYBERTE PAPAT TY MALÉ HNĚDÉ POTVŮRKY NEBO NE...zdroj www.cuketka.cz

blanka.k
28. mar 2010

Já semínko jíst nebudu, jelikož bych po něm měla s.... průjem a bolesti 😅 Tak jak ze všech semínek a ořechů 😅 🤐 takže s tím neporadím (ale jak říkám, třeba jako projímadlo u mě semínka fungujou 😀) 😅 , ale asi si koupím ten maliník. Jste psaly, že v lékárně, že?

lucik...
28. mar 2010

anty no já nevím.. Ale myslím si, že to první nám nehrozí, protože je zas až tak dlouhodobě užívat nebudeme... 2 polévkové lžíce jsou dost, má se dávat 1 takže ani druhý případ se nás netýká a to že se mají hooooodně kousat to už tu někdo říkal, takže to víme taky 😵

vavenka
28. mar 2010

Jeej akoze pripravan na porod?

Ja neviem ci vobec nieco 🙂 mozno skusime tu masaz hradze, ale to je asi tak vsetko 😅

antynka1
28. mar 2010

Lucik - asi tak - nepřehánět to a bude to v pohodě.

lucik...
28. mar 2010

anty jo jo 😵 😵 😵

Holky zítra jdu asi po 5 týdnech do poradny, tak nám držte palce ať je vše v pořádku 😵 😵 😵

antynka1
28. mar 2010

Luciku - budu držet palečky, já jdu až 6.4. po více než 5 týdnech. Ve čvrtek jdu alespoň na ten druhý velký UTZ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre