Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
6. apr 2010

ahojte 🙂

anty, s tou váhou to mám podobne ako ty...celkovo +cca 7kg a od pôvodnej váhy +3kg a čokoládu jem stále 😀

zdenka, ty ideš tušim dnes zasa ku gyndr, či sa mi to zdá? myslím, že chodíš vždy v utorok. Už by sa mohla Anička vypýtať aj sama, nech ťa nemusia stále stresovať s tou plodovkou 🙂

zzuzullka
6. apr 2010

klarka sa tušim už dosť dlho neozvala, snáď sú OK...

antynka1
6. apr 2010

Blani - tak to jsi mě pobavila 🙂 Já se do vany bojím, že nevylezu 🙂
Zuzulka - tak to máme naprosto stejné, celkem 7 kg - protože jsem 4 kg zhubla a od původní váhy 3 kg 🙂

zdenkapo
6. apr 2010

Zuzu
nene,právě dneska nejdu, primářka tam do konce dubna nebude,takže mi doporučila ve zprávě,aby mi to moje gyn hlídala 2x týdně CTG +DOppler +UTZ,jenže tento celý týden má dovču,takže musim do porodky a to jdu zítra v 9 hod a v pátek v 9 hod... doufám,že třeba o víkendu se Anička narodí... je to moc lítáního,navíc,odvoz a hlídání,ale hlavně ať se vše v pořádku...

zzuzullka
6. apr 2010

anty, tak to pôjdeme z pôrodnice ešte stíhlejšie než pred tehu...to aby sme si nakúpili o číslo menšie oblečenie 🙂

zdenka, tak to ti verím, že to je otrané stále tam behať, no možno si dá Anička povedať a pôjde sama, to je nespravodlivosť, že... ty už by si aj chcela a malej sa nechce a ja mám ešte času dosť a malý by už chcel...snáď nám to všetkým dopadne dobre a detičky budú zdravé

eliz
6. apr 2010

Ahoj holky,teda jak vy to děláte,že toho tolik "napovídáte" 😅 😀 -já pak pomalu ani nestíhám dočítat...
Držím palce všem,co mají dnes kontrolu! 😵 Já jdu až za týden ve středu,tak si ještě počkám.
Jinak malý mě dneska furt nakopává směrem do žeber,kde je žlučník,či co 😅 ,tak vždycky jen heknu bolestí a zlomím se v "pase".Večer jsem měla jednoho pořádnýho posla,že jsem myslela,že to neudýchám-už dopředu je mi zase špatně z porodu 😅
Tašku jsem balila minulý týden konečně-jeden den jsem sotva lezla,jak mi bylo zle,tak jsem hnedka druhý radši balila 😀
Letím dovařit polívku ať jde ta naše treperenda spát,a pak snad dočtu 😉

xxx.klarka
6. apr 2010

zzuzul, když koukneš o stránku zpět tak jsem psala 🙂 neozvala jsem se, páč jsme se stěhovali. 🙂

zzuzullka
6. apr 2010

klarka, no super...tak ty len pekne opatrne aby si pri tom sťahovaní náhodou neporodila

xxx.klarka
6. apr 2010

už mám chybí akorát kuchyň a postel do ložnice koupit a máme kompet vše. Zítra možná umyju postýlku a už ji složíme do ložnice. 🙂

zzuzullka
6. apr 2010

a Natálka už bude mať všetko pripravené 🙂

aaadus
6. apr 2010

Jsem si udělala na oběd kuskus se sojovým masem a zeleninou. mňam mňam, toho můžu sníst hodně 😀

mayocka
6. apr 2010

ahojte 😉 vau tu sa uz rodi??? 😕 ta Adelka je z nasej temy?Z majoviek?obcas tu zajdem a precitam co je nove, no toto som necakala ze sa tu uz bude rodit, co ma Adelka?dievcatko ci chlapceka? nam Dr. povedala ze hadam vydrzime este dva tyzdne,tak asi tiez pojdeme skor na svet 😎
inak sa ako citite?mna bolia krize,klby bedrove...ledva chodim ☹ iba skackam alebo sa prehupujem

sonita
6. apr 2010

ahojte-ani ja som ešte všetko nekúpila do nemocnice ani vypraté nemám tak že ani zbaleńá nie som ale ešte to vždy odkladám ale už neviem prečo.Ja som pribrala 6 kg od pôvodnej váhy ale predtím som schudla 3 kilá,takže spolu 9kg.Ani to nepochopím lebo pri malej som mala vracala a vtedy som pribrala 12 kg a teraz som ani nevracala a pribrala som 9 kg no od pôvodnej váhy len 6 kg.Je to možné???

mayocka
6. apr 2010

dezyre: mimochodom krasne meno bude mat tvoj syncek 😉 moj manzel je tiez Stanislav,aj jeho oco aj jeho starky sa tak volali 😉 a myslim ze pre chlapca v porodnici tiez dam toto meno (kedze sa musi aj dievcenske aj chlapcenske povedat pre istotu) 😉

aaadus
6. apr 2010

mayocka Adélka měla sice termín v dubnu a chodila sem i do dubnovek 😉 A cítím se hrozně 😀

mayocka
6. apr 2010

aadus: nieze by som bola skodoradostna ale som rada ze nie som sama s tymito problemami a bolestami 😝 radsej by som bola sice keby sme boli obe vpohode ale tak ked sme v tom uz spolu tak nech to aspon zvladneme este tych par tyzdnov a mozno dni no nie? 😉

duben je april? 😅 tak to asi neporodila predcasne...ja som si myslela ze ano

neviete nieco o štukútaní?malej sa stale stikuta...vraj preto ze je pahltna a papa plodovu vodu nekontrolovane a vraj jej to zostane aj po porode ze bude asi riadny hladoško 😉 no je mi jej luto ked sa jej aj dva-tri krat za den stikuta ☹ chudatko

zzuzullka
6. apr 2010

teraz už budeme len čakať, že kedy ktorá porodí... ja tej Adelke a Helinke normálne závidím, že už majú detičky pri sebe...aj ja by som už chcela, sa neviem dočkať...ale najlepšie by bolo vydržať do termínu..keby som tak teraz zaspala a zobudila sa až na termín s Ing. diplomom v ruke a hneď išla rodiť 😀

dezyre
6. apr 2010

May, díky moc za pochvalu jména 😉 Popravdě mě se moc nelíbí 😅 Ale manžel je Stanislav.. Vím, že jsem si mohla dupnout, aby se jmenoval jinak, jenže když jsem se manžela zeptala, jestli se náš malej musí jmenovat Stanislav, tak mi odpověděl: "No nemusí, ale já bych byl strašně rád" a zakoulel na mě velkýma modrýma očima.. tak hádejte se s ním o jméně 😀 Mě se vždycky líbilo jméno Adam (teď už bohužel hrozně populární) a pak Richard. S holčičkou teda vůbec nepočítáme, ale do porodnice na napsání máme připravené buď Eva nebo Theodora .. ale asi to bude Evička 😀 Jeden den v noci když jsem nemohla spát, tak jsem tak přemýšlela, jak bychom se tvářili kdyby na nás po porodu opravdu vykoukla holčička .. to by se na ni ta Theodora fakt hodila (znamená to boží dar)... ale co by chuděra nosila oblečeného.. trička s pavoukama, autama a frajerský rifličky? .. Případně zezačátku samé modré.. a už vůbec nemluvím o koberci s autíčkama v pokojíčku 😀 😀 😀
Přemýšleli jste taky nad tím, že by se vám narodilo mimčo jiného pohlaví než vám řekli?

dezyre
6. apr 2010

May náš malej taky pořád škytá... A co mi povídala kamarádka, tak její malá v bříšku taky pořád škytala a teď když už je narozená a když si po jídle pořádně neodbrkne tak prý dost škytá pořád, takže jí to zůstalo 😉

zzuzullka
6. apr 2010

mayocka, ten náš drobec tiež stále štikúta...sa vždy smejem, že si asi logol moc vody 😀 inak aj mňa bolieva panva alebo čo to je, že niekedy ani chodiť nevládzem ani sedieť, o tom že mám všetky vnútornosti asi plné modrín ako stále kope ani nehovorím a včera ma tak tlačil na jeden vaječník až som mala pocit že mi ho utrhne...ale si hovorím, že teraz to je jeho kráľovstvo a môže si tam robiť čo chce, tak ja to musím len ticho pretrpieť...čo by sme pre tie naše deti neurobili 🙂

eliz
6. apr 2010

tak holky nedčítám,malá leží a já jdu taky,páč mě příšerně rozbolelo břicho 😒 Doufám,že to bude jen z nadmutí,ale bolí to,že se to nedá ani usedět,tak snad se to srovná a já pak dočtu.

zzuzullka
6. apr 2010

dezyre, ja nad tým radšej ani nepremýšlam, že by na nás nevykukol Adamko, ale slečna... tiež máme doma všetko modré, a pekné frajerské rifle a mikiny... to by bola teda pekná princeznička 😀 ale toľko krát sme tie guľky videli aj sami na utz, a aj nám to potvrdili dvaja lekári nezávisle od seba, tak tomu fakt verím 🙂

anopka
6. apr 2010

ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,tak se omlouvam.jinak jsemminuly tyden lezela v nemocnici kvuli vysokemu tlaku ☹ stale jsme hlavickou nahore takcekam jestli se mladej umoudri a otoci se.jinak budeme mit malinky mimino protoze dle odhadu vahy melo minuly tyden 1700g tak doufam ze jeho porodni vaha bude aspon 2500g

antynka1
6. apr 2010

Dezyre - tak já jsem teprve nedávno začala pořizovat růžové věcičky - mám jich málo a vastně skoro všechny darované. Jinak mám většinu věcí modrou - po synovci, takže holčička bude v modrém 🙂 A když by to byl kluk, tak mám také vyřešíno. Holka v modrém, to je pohoda, zato kluk v růžové - to by nešlo 🙂
Eliz - tak ať se ti to srovná.

mayocka
6. apr 2010

dezyre: no moja kamoska mala s chlapcom v brusku tento problem ako my a vraj on je zase riadny hladoško a vo veku dvoch rokov spapa porciu ako dospely,plny tanier polievky, 4knedliky s kapustou a este aj mlieckom zapije,takze asi aj nasa bude taka baculka 😉 ma byt po kom,ja aj manzel sme boli tiez riadny hladosi 😉

pytala som sa vcera mm ze ake dame chlapcenske meno,kedze sa musia davat obidve aj pre dievca aj chlapca,no tak povedal ze Jan ale to vobec nie to sa mi nepaci, potom som povedala ze by som dala aj po nom Stanko, no ale vadi mi ze budu volat stary Stano a mlady Stano a nechcem aby to tak bolo, lebo aj jeho otec je Stano a u nich to tak bolo ☹ alebo vysvetlovat ze nie mlady ale stary ...no tak kvoli tomuto nechcem mat Stanka ajked sa mi to meno velmi paci....tak mam dilemu

no ano rozmyslali sme aj nad tym ze co ak bude chlapec aj napriek tomu ze sme dva krat videli malej pohlavie...no stava sa to...ja som si kupovala vzdy neutralne vecicky,ani modre ani ruzove a ani s babikami ani s autickami...takze v tom by problem nemal byt 😉a okrem toho nechceme len jedno dietatko tak bude aj pre druhe, a na dvakrat kupovat vybavicku by som nechcela kedze je to dost drahe tak nech ma z toho nieco aj to druhe 😉

Theodora je vestkyna ktora sa v SK casopisoch dost casto vyskytuje tak mi to nejak nevonia ☹

antynka1
6. apr 2010

Anopka - tak hlavně, že už jsi doma a v pořádku. A na ty odhady moc nedej - mohou se o dost splést 🙂

aktaka
6. apr 2010

Dez, já to moc neřeším, resp. si nepřipouštím, že by se nám narodil kluk. hold by chodil v růžové 🙂 a s tchýní by to asi seklo, protože ta čeká na holčičku jak na smilování (má dva syny a vnuka) 😅

sonita
6. apr 2010

dezy-mi sme nad tím uvažovali keby pri pôrode som porodila dcérku a mm on by tomu neveril lebo už 3dr. nám potvrdili syna a takže ho vymenili myslel by si. mayocka-Duben je apríl a kveten je máj.

blanka.k
6. apr 2010

Dez - přemýšlela jsem nad tím dřív, ale od té doby co víme, že má malej problémy s ledvin.pánvičkama, což mají v naprosté většině kluci a díky tomu jsme absolvovali tolik podrobných UZ, že prostě jsme si s klukem 100% jisti 😉 Nikdy nám ani mudr. neříkali, že pohlaví nejde poznat, nebo že to vypadá na holku, vždycky řekli, že to vypadá na kluka (v tom 12tt.) a pak rovnou říkali, že vidí, že je to kluk 😉
Anopka - držím palce, ať se ještě otočí, pokud je takový drobek, tak to by mohl zvládnout, my měli odhad podobný a otočil se až 14 dní nato. 😉

aaadus
6. apr 2010

dez malý se taky bude jmenovat po manželovi a taky se mi to jméno vůbec nelíbí. Já jsem chtěla Vašíčka

Teď jsem si parádně zaposlovala - bolest jako při MS, křížové bolesti, tlak na konečník a točení hlavy. No paráda. Ale už je dobře, jsem si krásně procvičila dýchání 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre