Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

vavenka
11. apr 2010

Dezyre zavidim ti 🙂 hned by som s tebou menila... Ani je to zas ale nemam nejake hrozne, len uz ma kazdy den niekolkokrat bolieva brucho, tak na menzes a ked sa Vanda vypuci poriadne, tak niekedy az dychat neviem 🙂 a jasne, nemotorna som, ja mam velmi velke brusko a tych 20 kil uz je citit.....

aaadus
11. apr 2010

marti já mám taky tak pobalené tašky
dezy já ti kliiiiidně poslíčky půjčím, chceš? 😀
Já jsem po obědě taky vytuhla a spala bych zase, ale půjdu nachystat postýlky, kolíbku a pak žehlit kdyby náhodou. Nějak v poslední době musím mít vše uklizeno ťip ťop

zdenkapo
11. apr 2010

Zuzu
tak mám vše v jedné tašce a na porodní sál potřebuju přezuvky gumové,osušku,gumičku do vlasů,sprchový gel,vodu,případně hroznový cukr, pomádu na rty,mobil,třeba rádio se sluchátkama a přezuvky +občerstvení pro manžu +foťák,či kameru

dezyre
11. apr 2010

No ale vy máte holky dobré to, že alespoň víte s jistotou, že se vám tělo chystá na porod, kdežto já vím prd ☹ V pátej jdu na monitor, tak jsem zvědavá co tam uvidí a jestli mi řeknou, že je zatím vše v klidu, tak vyletím asi z kůže, pač by se mi líbilo porodit třeba na čarodky anebo na svátek práce, tak jak mě to vychází 😀

zdenkapo
11. apr 2010

Dez
to tak nemůžeš brát, já při TOmáškovi furt CS0,na CTG žádné náznaky atd. a stejnak jsem porodila a žádný dr. to nepoznal, to přijde i ráz na ráz.... tak neboj...

dezyre
11. apr 2010

Já vím Zdeni, že porodit prostě musím.. ale už ten pocit..

martina71
11. apr 2010

Dez, ja ti tak zavidim 🙂 ja uz jsem tyden uplne v prd... 😅 Bud rada ze mas klidek a uzivej. U mne je to mozna i vekem....bych mohla byt uz babicka 😀

zdenkapo
11. apr 2010

Dez
aha,tak takhle jsem to právě nemyslela,jen tak ,že ikdyž nemáš žádné příznaky,můžeš mít kontrakce třeba za minutu a je to... já právě poprvé neměla vůbec žádné příznaky,ani poslíčky ani mi neodešla zátka,prostě nic... najednou přišli veče kontrakce a ve 4 ráno už byly pravidelně 2 hodiny po 5 minutách,tak jsme jeli....

dezyre
11. apr 2010

Aha Zdeni..Je fakt, že třeba moje kamarádka ta poslíčkovala snad od začátku osmého měsíce a pak ve finále přenášela a museli jí porod vyvolávat a to ji doktoři strašili, jak to vypadá, že bude rodit dřív a tak... Asi ty poslíčky nejsou směrodatný..

zzuzullka
11. apr 2010

helka, union nemáme, takže musíme kupovať

adelka89
11. apr 2010

holky je normalni ze mame tak spave dite???
Nakojila jsem ho o pul dvanacte a od te doby se mu nechce vstavat, ve tri jsem mu dala papal asi 10 minut ted taky deset minut a usina mi u toho 😨

dezyre
11. apr 2010

Buď ráda Adélko 😉 Možné to je, mojí kamarádky holčička ze začátku taky jen baštila a spinkala a plakala jen když ji přebalovala, to se jí nelíbilo 😀 A můj brácha prý to samé, jen jedl a spinkal..
Marti, ale to ti začali bolesti docela brzo... Já mám pocit, že teprve v tom 33 týdnu jsem si začínala teprve uvědomovat, že malej mi zabírá celé břicho, pořád jsem si představovala, že mám v bříšku jen malou myšku .. a ty už máš takové bolesti 😒

antynka1
11. apr 2010

Adelko - buď ráda, že Lukášek tak hezky spinká 🙂
Adus a nechytá tě hnízdící syndrom? 😀
K tomu nástřihu hráze - opět co člověk to názor, nám na kurzu PA nástřih hráze rozmlouvala, že je lepší, když si mimčo najde cestu samo - že je většinou to poranění menší (nejsou to všechny vrstvy), lépe se hojí, pokud rodičku nastříhnou může se stejně roztrhnout někde jinde a ještě pár dalších věcí.... No a pak si vyberte komu věřit.... Já mám v porodním plánu, že si nepřeji preventivní nástřih hráze a potom uvidím dle situace jak se to bude vyvíjet - tohle opravdu nedokážu dopředu odhadnout.....

adelka89
11. apr 2010

holky ja jsem moc rada, ze spinka,ale nevim jestli je normalni to ze se nehlasi o jidlo. Aby nam neshazoval... dyt novorozenatka maji jist cca po dvou hodinach 😕

dezyre
11. apr 2010

Anty já ti nevím, ale myslím si, že fakt logicky je lepší se nechat nastřihnout. Představ si to na papíře.. jakej je rozdíl když papír rozstřihneš a oproti tomu když ho chytneš za konce a škubneš. Takhle to může, ale taky nemusí, dopadnout i s tvým spodkem. Já jsem teda zastánce nástřihů.. Raději ať mě pěkně rovně šmiknou a pak rychle zašijí, než abych se škubla až po konečník a pak z toho měla ještě problémy a všechno.. Ono ta trhlina už se tak pěkně nezašívá..
Je pravda, že se můžeš natrhnout i přes nástřih, ale věř trochu těm doktorům.. oni většinou dobře odhadnout jak moc šmiknout 😉

antynka1
11. apr 2010

A Adélko, v které porodnici jsi nakonec rodila? A nedáš si do albíčka nějakou fotku Lukáška ať se můžeme pokochat?

dezyre
11. apr 2010

Adelko, třeba máš výživné mlíčko 😉 Důležitý je aby opravdu nějak rapidně nehubl, ale neboj, to brzo poznáš.. A jak to bylo v porodnici? .. Taky tak pořád spinkal? ... A o kolik se mu snížila váha oproti porodní?

aaadus
11. apr 2010

adelka a nemůže to být ještě následek žloutenky?
antyn no bez tak že jo. Kdybys viděla, jaký tu máme pořádek. Pořád něco rovnám, přerovnávám, dělám nové štítky na šanony

antynka1
11. apr 2010

Dez - no právě, tohle nám také PA vysvětlovala - ať si představíme rychlý střih (to právě přirovnávala k tomu papíru) a pak pomaloučké natržení od miminka - takže úplně obráceně 🙂 A pak se v tom vyznej 🙂 No proto to nechávám až na porod na danou situaci - dopředu tohe nemůžu rozhodnout.... A ani nevím co si o tom myslet ☹

blanka.k
11. apr 2010

Ahoj holky, jsem tu na skok, jen jsem vzala M.notes, že nakouknu....(blbne mu mezernik...)
Adelko - mocamocgratuluji kmalému. Kamarádkamá mimčoa ono hned od narození v noci spalomin.6hod. v kuse bezkojení, teď (má 2měsíce) i 8hod 😅
Dnes jsmesložilikočárek,postýlku...a jsem zklamaná,to dřevo je dost "flekatý" a tmavý, noholt s tímnicneudělám, jak to není dýha,takholtcojiný kus stromu,to jiná barva a textura 😅 Hlavně,že drží. Pěkný zbytek víkendu.

dezyre
11. apr 2010

Antyn a Aduš, tak to já mám asi anti hnízdící syndrom a doma pěkně rozhnízděno 😀 Poslední tři dny jsem neměla čas ani vysát, a to nemluvím ani o tom, že bych měla dožehlit věcičky pro malého.. a co teď dělám? .. Ležím v posteli s noťasem na nohách, pročítám net a nechce se mi ani hnout.. do toho jsem snědla už asi 4 jablka, protože mám potřebu jíst něco šťavnatého :D

antynka1
11. apr 2010

Adelko - stejně musíš za pediatrem nebo on k tobě - tak ti určitě poradí. Ale ono asi není tak důležité jak často dostane jako spíš to, kolik dostane 🙂

dezyre
11. apr 2010

Antyn.. ono jde potom o to následné šití... Je jasné, že rovný nástřih doktor zašije krásně, ale trhlinu? ....

antynka1
11. apr 2010

Dezyre - tak to já mám taky antihnízdící syndrom 🙂 Mám tu tolik věcí na práci a nic nedělám - no teď je to tím, že jsem nemocná, ale pak se k tomu už fakt budu muset dokopat 😀

dezyre
11. apr 2010

Já se asi dokopu až zítra 😀 Dneska je i tak takové ospalé počasíííí 😀

dezyre
11. apr 2010

Antyn a už je to lepší? .. Angína se nakonec nevyvinula?

antynka1
11. apr 2010

Dez - t nám zase ta PA říkala, že trhlina může být třeba jen v jedné vrstvě a ne na těch spodních a že prostě doktoři to šmiknou celý jak to je a prošmiknou to celé durch, kdežto při protrhnutí se může protrhnout třeba jen jedna vrstva - všechno co teď píšu, tak jen tlumočím co nám říkala PA. Vzhledem k tomu, že znám argumenty obou strany a oboje mi přijde rozumný, tak to nebudu řešit a nechám to až na porod 🙂

antynka1
11. apr 2010

Angína ne - už nemám teplotu, takže už je to lepší. Ale připadám si strašně zahleněná a taky jakoby mě někdo každou noc mlátil lopatou.

dezyre
11. apr 2010

Asi tak Anty, my si při porodu dolů neuvidíme 😀 😀 😀 😀 Myslím, že to příroda pěkně zařídila 😀 😀 😀 Bych si tam vidět ani nechtěla 😝 🤐

gabap
11. apr 2010

dezyre pri porodu ne ale potom 😀 ja jsem se zkoumala porad,ale napoprve to chtelo dost odvahy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre