Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
14. apr 2010

pepr jestli je malá hlavičkou dolů, tak se ti o ty žebra prostě opírá a proto to bolí

aaadus
14. apr 2010

gabab asi se ani nemám odvážit napsat, že každé těhotenství je jiné že? 😀

peprlik
14. apr 2010

ted se mi treba boulilo brisko tak ze se ta kuze uplne napnula, mela jsem pocit ze vyleze...hele a co rikate na to 29+5 tt a 1380 g???

peprlik
14. apr 2010

i to brisko mam takovy pevny jako bych citila malickou jako jeji telicko 😕

gabap
14. apr 2010

adus 😀
rodit nemuzu v patek jdu ke kadernici at se malicky nelekne 😅

aaadus
14. apr 2010

pepr klíííííd, to je všechno ok. A váha je taky ok, holčičky bývají menší
gabab já to taky říkám, že musím vydržet do příští středy kdy jdu ke kadeřnici a pak můžu rodit

dezyre
14. apr 2010

Peprli myslím, že těch 1380 g bylo na holčičku optimálních 😉 Náš chlapeček měl ve 30t rovný 2 kg a to doktor říkal, že odpovídá tak 33t .. takže se neboj a užívej si těhotenství. Pokud se malá hýbe je vše v pořádku.. Uvidíš jak by si byla nervózní, kdyby si ji celý den necítila ani se pohnout. Já třeba ty pohyby moc intenzivně necítím, protože mám větší břicho, víc plodové vody a ještě k tomu placentu na přední straně břicha, takže mám vše tlumené 😉 Ale kolikrát se mi malej vyboulý na jednom boku, a to taky pak vypadá, jako kdybych tam měla kámen. Hlavně se nestresuj....

dezyre
14. apr 2010

Tak já bych ráda vydržela do toho 22.4., kdy jdu k zubařce 😀 😀 😀

gabap
14. apr 2010

dezy tak zubarku stihnout teda nemusim 😀

dezyre
14. apr 2010

Gabi já jo 😢 za celé těhotenství jsem tam nebyla...

andelka
14. apr 2010

peprlik: Mám pohyby úplně stejné jako ty, jak to popisuješ. Někdy mě sice vyloženě kope, ale většinou se tak tůzně převaluje, pak mám na boku bouli pevnou jak šutr, různě se tam roztahuje, takže někdy jsou boule dvě 😅 Ty žebra tě můžou bolet třeba i jak se tam nahoru roztahuje děloha, četla jsem, že některá žebra musí miminku prostě o kousek ustoupit a že to dost bolí.
A váha je úplně OK, navíc je to jen odhad. My jsme měli v 28+0 odhad 1080g a teď v 35tt 2 200g - není to asi cvalík. A je to kluk.

l.e.o.n.t.y.n.k.a
14. apr 2010

Ahojky tak jsem Vás konečně dočetla, stačí tu nebýt jeden den a už je to nářez 🙂

Holky já jsem zvědavá, co mi řeknou zítra na poradně. Minule se dr. tvářila, že už tam nepřijdu a ono nic......... a taky co mi řeknou na toho ortopeda, kvůli sponě. Chtěli po něm vyjádření k vedení porodu a on jim napsal, že o tom rozhoduje porodník. Připadám si jak tenisák.......

martina71
15. apr 2010

¨Dobre rano berusky, taka ja mam za sebou peprne dva dny. V utery jsem nesla nejaky papir na socialku a prepadla jsem tam pres neoznaceny debilni roh u vchodu. Pani u ukynka, kterra na to koukala mi jen rekla...no to nejste prvni, akorat blby ze ve vasem stavu...a nic otocila se a vypisovala nejake dokumenty. Mam uplne modrou ruku, a kotnik. Nastesti jsem nepadla na brisko, ale zakopla jsem kotnikem a padla na ruku. Mala je v pohode, jen se lekla jako ja.
Vcera jsem byla na posledni kontrole u moji doktorky a ta mi vyexpedovala uz do pece porodnika. Mala ma uz 2900g, je uplne dole a ma tam uz chudinka malo mista 🙂 . Je v poradku, jen jsme oo dva tydny vetsi. Brala mi ster na streptokoka, a vysledky budou asi v pondeli. Volala jsem do porodnice kdy mam prijit, a mam naklusat uz v patek, tak jsem zvedava co nam reknou. Pry by doporucovala malou vyndat uz za 14 dni.... 🙂

vavenka
15. apr 2010

Ahoj Martinka, aj nasa bambula mala minuly tyzden 2900 g 😵 😵
To s tym padom ma mrzi, pani u prkynka by si zasluzila 25 po holej, to sa tam na teba pozerala, ako sa zama zbieras zo zeme?? 🙄 🙄 🙄 no to mi je uroven 😠

l.e.o.n.t.y.n.k.a
15. apr 2010

Ahoj holky,
Marti já bych tam stropila asi haló, pač jestli už to bylo v budově tak by mi ještě platili odškodnění, za to že jsem si tam namohla ruku a ohrozila malou. Nárok vyplývá ze zákona...........

l.e.o.n.t.y.n.k.a
15. apr 2010

ale hlavní je, že jste v pořádku 🙂

bramburka
15. apr 2010

Marti, ty vogo, to porad rikam, ze jsou ty úřady nebezpečný, havně že jste Ok celkem.

Mě bolí prdel od tý injekce magneska. Achich.

aktaka
15. apr 2010

ahoj holky

marti, to je hnus ti povím a ta ženská ještě větší 😠 hlavní, že jste s malou ok, ale určitě si musela být vylekaná. a to si člověk myslí, když už nejsou ledovky, že sebou někde nesekne

matpaj
15. apr 2010

Ahojte 🙂
Marti, tak to ti verim, ja by som bola rste teraz vylakana....ale hlavne ze ste v poho.......

ja dnes cakam, ze sa mi ozvu na kocik, teda dufam a ak ano pojdeme pon 😀 😀 😀 taaaak sa tesim.....
vcera som este dokupila nejake teplejsie kabatiky, lebo ked vidim toto pocasie......a mame konecne vsetko, este vanicku a lekaren......

inak ja som mala vcera zasa asi 2hod vkuse tvrde brucho, ani som nevedela dychat, nastastie teraz je dobre, ale stale stucham do drobca,aby som si bola ista ze je v poriadku......

inak, ziadne nove babo? a co janulka?

domeli
15. apr 2010

ahoj martinka, to s tou sociálkou - to radšej bez komentára. A k bábätku - som na tom podobne: naše malé je tiež podľa gyndoša (aj váhou - 2860 g) staršie o 2 týždne, len pôrodník akosi tomu nie a nie uveriť. Nezamestnávalo by ma to, keby že idem rodiť normálne - kedy sa ohlási, vtedy pôjde. Ale ja budem mať pravdepodobne SC kvôli KP, tak by som rada, ak by to zladili a nemusela som mať namiesto plánovanej SC stresy.

Inak zdravím všetky tehuľky tu v tom upršanom ráne

xxx.klarka
15. apr 2010

ahojky,

u mě byla včera babi s dědou se podívat na byt, tak jsem neměla čas. 🙂
Potom jsme s ekonečně zastavili u táty a vzali domu autosedačku, tak ji hnedka dneska vyperu.

U mě noc dneska poměrně "dobrá". Ráno jsem spala jako dřevo, ani nevím kdy drahý odešel do práce 😀 ... za to se mi zdáli zase chujoviny. Drahý má u rodičů na dvorku slepice, a se mi zdálo že jsem šla sebrat vajca a že všechny slepice byli chcííplí. Prostě tatar😀😀😀

adelka, moc krásné, ažř tu pláču jak želva. 😵 😵

xxx.klarka
15. apr 2010

Jináč naše maličká byla včera nějáký živá, dávala mi pěkně zabrat. A navíc jak jsme byli u táty tak si dal drahý pivko, že budu řídit. Tak jsem dojela jen ke krámu a muset řídit on, nemohla jsem, se mi začala motat šíša .... 😔 tak jsme se modlili aby někde nestáli policajti.

gabap
15. apr 2010

ahoj holky 🙂

nevite co ta DOLI ?

arcik
15. apr 2010

Ahoj holky,

se vrátim ještě k tomu epidurálu,holky pokud vás to bude nechutně bolet epidurál vám uleví to mi věřte 😉 takže se mu nebraňte nechte si tu možnost otevřenou 😉

Zdeni no uvidíš sama,já do feliny krátký musela kolečka sundavat,ale oproti vašemu autu já mam kapesní prcátko 😉

KLári jsem ti ani nepochválila malůvky v pokojíku,náádhera,mě už se udělala šablona na Púa tak to musim ještě nahodit na zeď..

Adélko krásnej popis porodu věru tak,až jsem se normálně představou dalšího porodu za dveřma snad i zavřela pokud jsem byla otevřená byť jen na 2 prsty 😉

no a zase nic nevim holky...tak se omlouvám že víc nereaguju 😒

arcik
15. apr 2010

Gabap doli má snad jít zítra rodit nebo co?

arcik
15. apr 2010

co holky kuchtíte dneska?já dělám vepřovou v mrkvičce,čočkovou polívku a ještě halušky...nějak mě to bere 😀 😀

gabap
15. apr 2010

arcik ahoj,no ja prave nevim,moc nedocitam 😅

gabap
15. apr 2010

co budetu kuchtit nevim,varim rada,ale vymyslet me nabavi 😒

arcik
15. apr 2010

Gabi no má to snad mít v pátek co jsme tu tak nějak pochytila a pamatuju si 😉

arcik
15. apr 2010

to já si včera otevřela kuchařku a už jsem chytala slinu tak jsem si vymyslela co udělám a hotovo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre