Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
21. apr 2010

lolita odsavat jsem chodila na novorozenecke do kojicicho boxu tam meli elektricke odsavacky. Lih na pupik jsme dostali, olejicek taky, zadecek v porodnici mazat nemusis, miminka zadne opruzeniny mit nebudou. Ale bepanthen na bradavky si vezmi, ten se ti jiste bude hodit.

iivet
21. apr 2010

lolita: to asi zalezi na porodnici, z toho co pises tak si neberu nic - vsechno dostanu tam

babara
21. apr 2010

Blani, moc pekny, sikulka. Vy jste taky Novakovi? To bysme byli s terkoujesterkou uz 3 😀

blanka.k
21. apr 2010

Babara - nejsme, ale naše příjmení jsem tam psát nechtěla 😀 Tak co mě asi napadlo, že, taková klasika... 😀
Lol - já si beru všechno , nevím, v které poordnici skončím, co tam budou mít a nebudou....

simi.w
21. apr 2010

adelko, my to neměli, ale nemohl by to být reflux, když se zvrací obloukem ? až půjdeš na poradnu,tak se zeptej dr.

zdenkapo
21. apr 2010

Lolita
krom lihu na pupík si beru všechno svoje... představa,kdo se v těch mazáních a tak patlal předemnou mne jaksi odrazuje,takže i mazání na tělíčko,bepanthen ,rybilku a odsávačka do porodky postačí úplně obyč,nebo jen odstříkáš rukou,protože pokud se ti nalijou prsa,napne se moc bradavka a mimi není schopno bradavku s dvorce uchopit,takže musíš trochu odstříkat,aby dvorec změkl a mimi se přisálo....

Adelko
asi si Lukášek dává vid? no Tomášek teda nezvracel obloukem,ale občas taky při odříhnutí odblinknul... pokud se to ale bude opakovat,tak to určitě řekni na nejbližší poradně a hlavně aŤ máš vyvýšenou postýlku,když blinká,ale určo máš monitor dechu.... ale jestli je to jen fakt občas,jistě to nic nebude,jen moc baští 😉

houbik
21. apr 2010

ahoj holky, nejak jsem nemela cas prispivat, nicmene jsme porad 2 v 1 a zatim to na porod nevypada, alespon podle vcerejsi kontroly v Podoli...ale taky to nijak nehrotim, az to prijde, tak to prijde 🙂 jeste chodim obcas do prace a pristi tyden bych jeste na carodejnice chtela na majales do Stromovky, tak uvidime, jestli do te doby neporodim 🙂
babara: my sme taky Novakovi 😉

houbik
21. apr 2010

jo a gratuluju vsem maminkam a tem co se v nejblizsi dobe chystaji drzim palce (Lucik, Zdenka...) 😉

zzuzullka
21. apr 2010

adelka, aj môj manžel bol taký "papkáč", že sa vždy prejedol mlieka a potom zvracal, ale jemu nestačil na jedno kojenie len 1 prsník, takže on fakt rád papal 😀

bramburka
21. apr 2010

Houbik, chodis v uterý? ja taky!!! pristi utery tam jdu na 8 ráno!

bramburka
21. apr 2010

no obloukem Adelko by neměl, mohl by to být reflux, ale jestli je to ojedinělé, tak se asi přejedl, davejte tak pul hodky po kojení na něj pozor. Kdyby se to opakovalo, celkem nic se neděje, doporučuje se zvyšit postylku tak o 30 stupnu, po kojení do lehátka, aby byla hlava výš než nohy, odkrkávat i během kojení, případně se pak to mléko zahuštuje před tím dávkou Nutritonu, ale to zatím neřeš. My reflux měli, tak pak kdyžtak napiš do IP. Kdyby to bylo hodně vážný, už by se to projevilo dřív, to se pak jde na sono, ale jak říkám, to nebude váš příklad.

houbik
21. apr 2010

bram: chodim taky v utery, ale ve 12:30 poradna a pak ve 13:30 monitor, to uz tam asi nejsi 😒 ale zrovna jsem vcera premyslela, jestli nekterou z tech holek, ktery tam byly, neznam z konika 🙂

zdenkapo
21. apr 2010

Houbik
děkuji...

bibi13
21. apr 2010

bramburka, ako sa prejavuje ten reflux?

ked som bola v porodnici, tak spolubyvajucej mala tiež vyvratila mliečko oblukom.. a ako hovorí bramburka, sestrička doporučila prerušiť dojčenie, nechať odgrgnuť a potom pokračovať..

lolita, lieh by ti mali dať, dali nám aj olejček.. ale vlhčené obrusky, kremik a plienky som musela mať..

miska1981
21. apr 2010

ahojte,
blanka si ma rozosmiala ako to mas pekne naplanovane, ze 5.5 😀 ty sa tomu venujes profesionalne??? lebo ja by som take cosi nevytvorila ani nahodou...nechces aj mne urobit? 😅 srandujem

aaadus tie foto su krasne, ja mam len take amaterske co sme sa s muzom fotili sami na samospust, to sa neda ani porovnat.

zdeni drzim palce.

uz som si myslela, ze mam vsetko a zistila som, ze odsavacku na sopliky nemam a vobec neviem aka je dobra, mozete mi poradit?

babara
21. apr 2010

houbik, no tak to je dobry, to se mozna sejdem 3 Novakovic v Podoli, aspon se pozname 😀 😀 😀
Ja budu od pristiho tydne uz chodit zrejme 2xtydne, tzn. ze asi Po nebo Ut, ted chodim ctvrtky, uvidim zitra. Nechodi Terka taky v Ut nahodou?

babara
21. apr 2010

my taky meli reflux, ale protoze byl malej spokojenej a pribiral, doktorka to neresila, a manzel me doma furt stresoval 😠

zdenkapo
21. apr 2010

Miska
moc děkuji...
odsávačka pro mimi je úplně nej ta na vysavač- Baby Vac- a ikdyž to vypadá drasticky,je rychlá,šetrná a rýmička rychle ustoupí... v okolí si jí taky nejvíc chválí....
mám i hadičkovou do tašky přebalovací,kdyby náhodou nám na procházce nebo výletě ucpala rýma nosánek,ale u Tomáška jsem ji snad ani nepoužila-ale jistota je jistota...

miska1981
21. apr 2010

zdeni, to sa pripoji na vysavac? tak to si neviem vobec predstavit...vsak ked pustim vysavac, mimi sa musi riadne zlaknut, ted mi mame riadnu hucak 😒

kocky, dnes som bola po mesiaci na poradni, povedala mi, ze som otvorena na jeden prst a krcok ma 1 cm neviete poradit co to znamena? vy ste ako na tom? ale tvarila sa, ze na porod to este vobec nevyzera.

preco mi nerobila sono? vobec neviem kolko ma miminko vahu ci nie je velke, to sa v takomto vysokom stadiu uz nerobi?

martina71
21. apr 2010

Ahojky vsem, tak dnes jsem poctive prospala cely den 🙂 , po nekolika dnech nemam kontrakce, mala se hybe normalne. Jsem zvedava co budu delat v noci. 😀
Ted ctu posledni stranky... a kdo z Vas bude rodit v Podoli??

zdenkapo
21. apr 2010

Miska
ano na vysavač-neboj se toho,jde o zvyk,je to to nej co můžeš pro mimi udělat,když má rýmu,snad každá mamina ho v dnešní době používá... stojí to a to...
sono si musíš vydupat,případně zaplatit,některé ho dělají jen 3x za těhu,moje gyn. je v tomhle dobrá,dělá UTZ pokaždé
ten nález 1cm nic neznamená a nenasvědčuje ničemu,neboj....

blanka.k
21. apr 2010

Miska - v práci v tom programu děláme prezentace archit.projektů, atd., předtím jsem v tom dělala ještě na škole různé popisky k plánkům budov + k tomu fotky atd. Ale kdybys chtěla, není problém něco vytvořit, to je za chvíli, občas nějakému známému zadarmo udělám oznámko, vizitku, atd.... aspoň neležím u PC jen tak, ono to je fakt za chvíli 😉
Odsávačku mám taky tu na vysavač, všechny kamarádky co ji mají, tak si ji pochvalují, že nemá chybu, že klas.ruční je na houby. A sotjí to do 300,-, takže žádná pálka. 😉

miska1981
21. apr 2010

ja som asi blba, ale to sa fakt napoji k vysavcu? potom sa vysavac zapne a co dalej? nejako mi to nejde do hlavy 😕

blani to by bolo super, skoda len, ze neviem kedy sa mi narodi to by som chcela vediet vela, termin mame rovnaky, len tie deti kedy sa vypytaju je otazne. si sikovna, ty si architektka? páni.....

mama mi povedala, ze ked toho tam uz budu mat dost tak vtedy 😅 lebo som sa stazovala, ze mi roztrhne brucho, ze ju tam musim mat hrozne natlacenu, ani hybat sa tam nemoze, vsak mam pocit, ze uz sa tlaci aj do chrbata, chuderka 😖

babara
21. apr 2010

taky mame na v ysavac, ale malymu ted no nosu nestrcim nic, ani kapky, je to boj ☹ driv se mu to dokonce i libilo

Marti, co vim tak ja, Bramburka, Terkajesterka, Houbik a jeste snad Aktaka? A ty 🙂 Terka ma termin asi o den jak ja, houbikovi se to taky blizi, tak se tam opravdu mozna setkame 😉

blanka.k
21. apr 2010

Miska - já jsem se rozhodla, já prosytě budu rodit zítra a basta, tak pak budu už doma až budeš rodit amůžeme cokoliv vytvořit... tak i to pro kamarádku čeká na fotku a správné údaje, až se malá narodí,.... 😀 A fakt se to zapojí k vysavači 😉
Loučím se s váma, mám doma muže, tak ho jdu vytáhnout na procházku, to prý taky pomáhá jako přivolání porodu....

aaadus
21. apr 2010

miska děkuji za pochvalu fotek 🙂

miska1981
21. apr 2010

zajtra? tak nech je vsetko v poriadku..... 🙂

tak ked ty zajtra ja 1.5., 3.5 alebo 5.5, dala som jej radsej na vyber 😅

tak ok budem rada 😉

zdenkapo
21. apr 2010

Miska
jeden konec se dá do hadice na vysavači a na druhý konec dáš ten nástatvec do nosánku a odsáváš a je to hned hotovo... nejlepší nakapat Libenar do nosánku,tím se ty soplíky rozpustí a uvolní a po chvíli to odsaješ a můžeš hezky kojit...mimča s plným nosánkem nemůžou sát...

blanka.k
21. apr 2010

Miska - a pak si tu ještě 20.5. budeme s pupíkama psát, co? 😀 No, třeba si mimča dají trochu poradit ten termín 😀
Procházka se nekoná, M. prohlásil, že je tam pěkná kosa, že na procházku to moc není, ještě to vypadá na déšť, tak prd... 🤐 Tak já asi budu uklízet

blanka.k
21. apr 2010

Sice nejsem blondýnka, ale dobrá věc 😀
http://ona.idnes.cz/hitem-je-klavesnice-pro-blo... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre