Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
11. nov 2009

nika tak to som o 2tt staršia 😀 inak ono ten čas tak rýchlo ubehne, že si tu budeme za chvíľu písať, že ktorá už ide rodiť 🙂

mishutka
11. nov 2009

Nebojte vono se to ještě posune 😀 Ty termíny jsou haluz 😅

nikkka
11. nov 2009

na buduci tyzden idem k doktorovi, dozviem sa aj vysledky co mi naposledy krv brali..a konecne mi mozno ukaze moje malinke...lebo zatial mi ani nic nepovedal ani neukazal... ☹

aaadus
11. nov 2009

no nic, musím se chtě nechtě vypravit do toho nečasu

mishutka
11. nov 2009

taky se chystám na nákup a vyvenčit psa ☹

mishah
11. nov 2009

Ahoj holky 🙂 strašně dlouho jsem tu nebyla...malý byl několikrát nemocný a já taky lítala po různých vyšetřeních, navíc trénujem na nočník, což mě teda docela vysiluje 😉 Ani nestíhám dočítat 😅 Koukám,že každá doktor to má úplně jinak s těmi UTZ atd..můj mi ho dělá pokaždé,byla jsem snad už 5x.Tento týden jsem byla v nemocnici na Bulovce na NT UTZ+krev, byla jsem na tom i když jsem čekala Lukáška.Rovnou jsem se na Bulovku zaregistrovala k porodu( a to jsem málem termín prošvihla,v Praze je to s těma registracema fakt síla☹((teda pražandám a okolí(my bydlíme za Prahou)doporučuji fakt neotálet...

medan29
11. nov 2009

mishutka:a už víš kde chceš rodit?

mishah
11. nov 2009

Jinak jak jste tu řešily ty lehátka, to je fakt supr věc, my ho taky měli půjčené-nějaké obyč od Hauck,ale šlo pěkně polohovat bylo to houpací, dalo se i zaaretovat a mělo pevná záda.Právě, že jsme taky koupili to od Fisher Price s vibracema od miminka po batole a nějak zvlášt se neosvědčilo☹má špatné polstrování-jen takové dvě destičky a ani ty vibrace jsme nějak moc nevyužili.. a náš Luky, když byl větší v tom vůbec nechtěl být, takže jsem lehátko když měl rok prodala...to druhé jsme využívali asi do 7-8 měsíců-ale určitě je to lepší a zdravější na záda než autosedačka-protože se to dá dát do lehu a fakt jsme to využívali skoro pořád-měla jsem malýho kolikrát i na stole,když jsem vařila oběd a on se spokojeně koukal..takže já teda hlasuju pro ta "obyčejnější"(např. v Kika mají nová lehátka pěkně polstrovaná za cca 600,-Kč) 😉

lucik...
11. nov 2009

Ahoj holky, tak jsem registrovaná 😉 Ale můžu vám říct, byla to teda síla 😀 Registrují jen 3 dny v týdnu (st, čt, pá) a až od ukončeného 14tt. Takže všichni s mým termínem by měli jít dnes.. A světe div, šla jsem na řadu třetí a byla jsem na můj termín poslední.. Asi nějaká protekce, že se mohli registrovat dřív 😠 No ale jsem tam, tak je to OK, stejnak ještě nevim jestli tam nakonec budu rodit 😀

lucik...
11. nov 2009

aaadus moc nám ty registrace nezáviď, je to dost boj se někam dostat a navíc stejnak nemáš vyhráno.. Si registrovaná pouze na TP ( a kdo rodí v den TP, že).. Když přijdeš jindy, můžou tě kvůli plnému stavu poslat pryč... 😖

blanka.k
11. nov 2009

Ahoj holky,
Zuzu - vítej. Nám řekli, že by to mohl být kluk na NT+ screeningu, to jsem byla v 12tt+1. A na kluky tam mají docela velkou úspěšnost odhadů, ta to bereme jako fakt... 😀
Jsem koupila modrý dupačky s oslíkem , řekla jsem to manželovi (že je na nich oslík), a on, že je to super, že bude mít dítě dupačky s obrázkem tatínka... Tak teď abych ještě sehnala s krávou, aby měl i jedny s maminkou, že 😀 😀 😀
Medan - to je super, že jsi dnes ok
Lucik - gratuluji k registraci, já jdu za cca 20týdnů 😀 Aspoň když jsem se ptala, tak kde chci rodit, tak mi řekli, že až mě odešle gyn., tak to prý stačí. Pan doktor se začal smát a řekl: "Tady nejste v Praze, aby se stály fornty a registrovalo se tu...ale třeba to kná taky dorazí 😀 " Já chci ještě nadstandart na 100%, ale to taky záleží, jeslti bude zrovna volný, takže to se taky rozhodně až v den D...tak uvidíme, snad to vyjde.
Misha - díky za tip, 600,- mi přijde super cena, kdyby to využíval půl roku, tak je to ok

doli1
11. nov 2009

ahojky holky dnes mám den blbec raději nic nedělat nebo to dopadne špatně 😠
lucik stejně je to děsný.může se stát tolik věcí přeba předčasný porod a potom jim nevychází nic.je to prostě nesmyslný.
mishahy netrap se a malého na nočník neuč.stačí že chápe co se tam dělá a v klidu se posadí a vyčůrá.vždy ho párkrát za den posat nebo odchytni když vidíš že čůrá nebo kaká a jinak ho nech.já tomu taky nechtěla věřit ale fakt to přijde samo.šimonovi bylo 2 a čtvrt a přišel sám že chce čůrat a od té doby chodí dokonce během měsíce byl odnaučený i v noci.s čim jsme trochu bojovali tak bylo kakání on se vždy schoval a vykakal.zjistili jsme že na to musí mít soukromí tak dostal prkýnko a začal chodit na záchod kde se mohl zavřít.fakt to přijde samo.

lucik...
11. nov 2009

davlu no jo no, Praha je praha.. Musim ti říct že fronta tam byla luxusní a ke konci se i pomalu "prali" která přišla dřív 😀 Já bych taky chtěla nadstandart, ale nikdy není jisté že bude volný no ☹

lucik...
11. nov 2009

A zrovna u Apolináře myslím stojí NDST až 1500!!! 😨

lucik...
11. nov 2009

tak kecám, jednolůžák 1000 a dvoulůžák 700 a návštěvy jen 13.00 - 19.00 a když nemáš nadstandart tak s nima musíš na chodbu 😀

blanka.k
11. nov 2009

Tady myslím stojí 700,- na noc a 500,- za sál. Vtěšinou seš tam 3 dny, takže to člověka nezrujnuje. Já tam byla v zimě za kamarádkou, ta to myslím pův.ani nechtěla, ale neměli zrovna nic jiného volného a po roce bude rodit znovu a prý jedině tam 😅 Zítra jdu za další kamarádkou co má měsíční holčičku, tak ji vyzpovídám kde rodila a jak byla spokojená. Ale stejně už jsme rozhodnuti kde to bude, už i manžel, když jsem odtam odcházeli, tak řekl, že až jednou budeme rodit, tak že tam, že se mu to tam líbilo. 😀

blanka.k
11. nov 2009

Tak to já chci právě ten nadts., že návštěvy jsou prý neomezeně můžou tam i spát. Takže manža dostal rozkazem 14 dní volna v květnu a bude tam co nejvíc se mnou 😀 A je to teda jen jednolůžák s malou koupelnou. A i ten sál je prý takový lepší, víc se ti tam věnují, má to vlastní koupelu, vanu, různé ty věšadla, míče,... no nevím, to mi asi bude jedno, kde budu rodit, hlavně, aby to nebylo na ulici, ale tak trocha většího soukromí neuškodí. prý se ještě dá zapltit nějaké ta asistentka, co je celou dobu s tebou, ale manža asi bude stačit 😀

lucik...
11. nov 2009

blani no takhle je to myslim v té druhé porodnici nad kterou se rozmýšlím 😀 Tam se nemusí registrovat,takže mám ještě čas se rozhodnout

doli1
11. nov 2009

blani a kde by jsi chtěla rodit v jaké porodnici?

blanka.k
11. nov 2009

mě rto přijde jako dorbýá nabídka, ale chápu, že někdo je třeba radši mezí víc ženskejma, já mám radši klid 😅 I když toho si přes den moc člověk neužije, pořád nějaké návštěvy, ale aspoň v noci klid a pohoda 😀

doli1
11. nov 2009

ve vyškově je že porodní nadstandart může jít kdokoliv když bude volný bez poplatku(kdo dřív přijde ten dřív mele 😀 )jinak tam stojí 350 ale je společné soc. ještě s jednim pokojem nebo 750 a to jsi tam sama.možná že šli ceny trochu nahoru to je možný.návštěvy kdykoliv.jednání úplně jiný než na normálním pokoji

blanka.k
11. nov 2009

Doli - určo v Bohunicích. 😉
Berete některá Calibrum vitamíny. Já si dnes koupila pro druhý trimestr a zjistila jsem, že jsou mnohem levnější než ty pro 1.trim., a je tam mnohem víc vitamínů a minerálů, atd. 😨 Ale zas píšou brát 2 denně. 😅

zzuzullka
11. nov 2009

Teda baby, tu si človek na pár hodin odbehne a už to nestíha čítať 🙂 Vy už všetky viete aj kde chcete rodiť, to ja nad takými vecami ešte vôbec nepremýšľam a ani nad výbavou pre drobca. Ale to je asi tou nemilou skúsenosťou čo máme za sebou, že sa teraz stále bojím či je všetko v poriadku. Keby som už aspoň tie pohyby cítila, by som vedela, že žije, ale takto musím čakať až na to čo mi povie doktor ☹

lucik...
11. nov 2009

blani já beru pořád pro I.trimestr 😀 Je chci dobrat, zapomínám totiž na ně tak jich mam ještě dost.. A ty pro II.trimestr brát nechci, nechci mít obra 😀

zzuzullka
11. nov 2009

ja som si kúpila GS mamavit hneď ako som zistila že som tehu, ale potom mi ich doktor vysadil a dal mi k. listovú a duphaston a potom ešte aj ascorutin, ale to všetko som už dobrala a už mi nové balenia nedá tak sa asi vrátim k tomu mamavitu.ten sa nerozlišuje na trimestre, je tam písané že je to pre celú dobu tehu

blanka.k
11. nov 2009

Lucik - já zas přemýšlela, jeslti si nedokoupím nějaké vitamíny ještě navíc, protože skoro nejím ovoce a zeleninu, a vůbec nejím mléčné výrobky (občas rohlík s taveňákem nebo nakládaný hermenlín, ale to nepočítám 😅 ), ale dnes v télékárně jsem právě zjistila, že pro ten 2.trim, je tam skkro všechno co existuje, takže mi snad bude stačit to 😅

bramburka
11. nov 2009

cau holky, zanedbavama vas,a le snad je tu vše OK. Dnes odevzdavam praci a pak budu jen konikovat doufam!

andelka
11. nov 2009

Já jsem teda začala brát vitaminy od 2. trimestru obden. 🙂 A jak se znám, tak je někdy budu brát i obtři 😅

Holky, zítra budou v Sama doma ukazovat cviky na posílení pánevního dna, tak kdo jste doma, mrkněte, bude se nám to hodit 😉

Já se taky těším, až budou cítit pohyby, aby člověk věděl, že je mimčo ok. Teď jsem drobka 14 dní neviděla a ještě 14 dní neuvidím a nemůžu se už dočkat. Ale podle toho, že mi roste bříško tipuju, že je dobrej.

Holky, prosím vás, na ten doběr krve (ten základní, který už máte všechny za sebou jen já jdu na něj teprve zítra) se má chodit nalačno nebo nemusí být?

zzuzullka
11. nov 2009

blani- to ja zasa jem skoro len ovocie lebo z ostatného mi je stále ešte zle. niekedy za celý deň zjem len jeden rohlík, polievku a nejaké to ovocie. čo asi pre mimíska nie je veľmi dobré, ale čo už keď mi býva stále zle 😠

doli1
11. nov 2009

švagrová taky rodila v bohunicích a musim říct že nadstandart teda nic moc.pěkný koupelny ale pokoj docela nemocničný jen nevě vymalovaný a částky chtěli teda o hodně větší než píšeš.
už jsem koukla na ten vyškov a zdražili ale ne o moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre