Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
13. nov 2009

Zdeni - díky 😉
Nekoukaly jste, holky, včera na TV na takový ten pořad o hubnutí? byla tam nějaká mladá nastávající maminka a její manžel se zcela vážně zeptal, že se mu nezdá, aby jeho žena v těhotenství jedla jen zdravé jídlo... Já myslela, že si dělá srandu, ale myslel to vážně, jeslti jí to dítěti prý neublíží nebo něco takového 😨 😨 To sem si říkala, že nemůže myselt vážně a ono jo 😅

lucik...
13. nov 2009

blani já na to koukala... A já ho na jednu stranu chápu, podívej na co všechno máme chutě my - to kdyby viděla doktorka Cajthamlová tak jí raní mrtvice 😀 a oni jí dovolí jen zdravou stravu.. 😠 😀

zdenkapo
13. nov 2009

tady je odkaz na tu stránku-jak je důležé mít ten certifikát,jinak je to vyšetření k ničemu http://cfm.lf1.cuni.cz/Downs Screening at 11_4_... a je tam v odstavci Certifikace odkaz klikni zde pro seznam těch pracovišť,ale mě to nejde otevřít,tak jdu hledat ještě dál

z.lienka
13. nov 2009

Ahojte, baby. PRosííííííííííím poraďte mi čo mám spraviť keď ma straaaaašne bolí hlava už od včera. Na všetkých tabletkách je napísané, že po konzultácii s lekárom alebo sú v tehotenstve úplne zakázané.

blanka.k
13. nov 2009

Lucik - jojo, z naší lednice by jí kleplo určitě... 😀 tak já taky jím nezdravě, ale je mi jasný (jako snad asi každé tady z nás) že kdybych jedla zdravě, tak je to lepší, ale je to silnější než já 😀 😀 😀 😀
Zdeni - díky, mě to taky nejde otevřít :(
Z.Lienka - Paralen se může v těhu, ten je fakt neškodný, ale max.6 denně. 😉

aaadus
13. nov 2009

blani jo já jsem se dívala. to je fakt, že kdyby ti dva viděli co my jíme a pijeme 😀
z.lienka já když jsem byla po odběrech klků a bolelo to více než by mělo, dovolila mi si vzít dokorka paralen (1 odpoledne,1 večer)

mishutka
13. nov 2009

😀
Jo, ale jezte zdravě 😲 já pochybuju, že naše maminy před léty věděly co je to zdravá strava a vitamíny jako doplněk 😀

Já zase znám jednu holku co držela dietu během těhotenství a pak i po.A protože se jí zhoršila pleť tak přestala kojit aby mohla užívat antikoncepci 😠
Ona bere dítě jako, že si splnila úkol 😖 A teď už zas jenom ONA a nic jiného!!!!!!

zdenkapo
13. nov 2009

tak jsem našla v jedné odpovědi dr.KOuckého ten seznam lékařů,kteří mají certifikát pro provádění NT + sceeningu,pokud tam lékař,který Vám to prováděl není,tak budete muset na ty triiply jít-
"Tady jsou jejich jména zkopírovaná z www.fetalmedicine.com pro ČR :
Jiri Andrle Ladislav Becvar Katerina Bornova Miroslav Brestak Pavel Calda Dagmar Cechnerova-Smetanova Vaclav Ctvrtecka Marcela Cuprova Ishraq Dhaifalah Petra Drahoradova Daniela Frisova Karel Hodik Adam Hudec Richard Husicka Jiri Hyjanek Marian Kacerovsky Ladislav Krofta Ivana Kucerova
Eduard Kulovany Marek Lubusky Silvie Manasova Ivana Mickova Antonin Obr Vlastimil Paral
Sarka Pavkova Jindrich Pernica Petr Polak
Jiri Santavy Kamil Svabik Bretislav Ulrich
Helena Valtrova Hana Viskova Pavel Vlasin
Zdenek Zizka "

lucik...
13. nov 2009

Můj tam překvapivě neni.. Ale neni to nějak málo doktorů pro celou ČR..

blanka.k
13. nov 2009

Díky, tak jsem koukala, ta moje tam není, ale z těch 5 lékařů, kteří to tam dělají, jsou v tomto seznamu 2 z nich, takže předpokládám, že když dělají spolu na jednom pracovišti, tak to bude ok. 😉 Jsem se koukala i na web toho centra, jeslti tam třeba nebudou mít napsáno o nějakém certifikátu a nic :(

lucik...
13. nov 2009

mishu taky znám jednu takovou.. Kolegyně z práce.. Chodila do práce až do porodu.. Ještě den před porodem byla.. A hned jak jí pustili z porodnice tak jela do práce.. A ted je te malé asi 3 mesice a ona je v práci denně. A přitom ta holčička má rozštěp patra i rtu, takže si myslim by potřebovala trošku větší péči a lásku od tý mámý ☹

zdenkapo
13. nov 2009

mishutka,jenže když byly naše maminy mladé a těhu s námi,tak ono v těch potravinách nebylo tolik konzervantů a barviv a bůhví čeho,ale to bychom v dnešní době nesměli nic...

no holky,dr.Cajthamlová z pořadu Jste to,co jíte.... já jí viděla v Liberci v obchodním centru Nisa a to vám povídám,že by sama potřebovala upravit jídelníček a je v Tv chytrá... je mrňavá a zadek a kejty má pořádné,takže ono asi kovářovic kobyla....

aaadus
13. nov 2009

já teda zdravě nejím vůbec, ovoce a zeleninu mi musí někdo nachystat 😀 , dám si tak leda jogurt nebo kyšku. manžel mi koupil 100% mrkvovou šťávu, že si ji teda dám ke snídani a to se nedá pít

lucik...
13. nov 2009

zdeni já to řikám pořád 😀 Že ona má zrovna co mluvit 😀

aaadus
13. nov 2009

lucik to je smutný příběh. já takové maminy nemám ráda, nějak mi nejde je pochopit, že dávají přednost před tím nejcennějším ☹

aaadus
13. nov 2009

ale teď ta doktorka nějak zhubla, bývala oplácanější

zdenkapo
13. nov 2009

tady je ještě jednou odpověĎ na jiný dota a je tam možná víc těch dr.
Dobrý den,zde je seznam lékařů , který najdete na http://www.fetalmedicine.com/f-competence.htm - lékaři, kterří mají licenci k provádění NT, ostatní sice mohou provádět,ale nemají-li mezinárodní certifikát, nemusí provádět správně a dál už asi nemusím pokračovat... Jiri Anderle Michaela Bartosova Ladislav Becvar
Katerina Bornova Miroslav Brestak Pavel Calda
Dagmar Cechnerova-Smetanova Vaclav Ctvrtecka Marcela Cuprova
Ishraq Dhaifalah Petra Drahoradova Daniela Frisova
Karel Hodik Adam Hudec Richard Husicka
Jiri Hyjanek Marian Kacerovsky Ladislav Krofta
Ivana Kucerova Eduard Kulovany Marek Lubusky
Silvie Manasova Ivana Mickova Antonin Obr
Vlastimil Paral Sarka Pavkova Jindrich Pernica
Petr Polak Jiri Santavy Kamil Svabik
Bretislav Ulrich Helena Valtrova Hana Viskova
Pavel Vlasin Zdenek Zizka
Je NEZBYTNĚ NUTNÉ SI PŘEČÍST některý z článků na porodnice.cz, hlavně Kombinovaný test v I. trimestru - dotaz z PORADNY (17.1.2006) a související články, není možné opakovat to samé pořád dokola .Pochopíte...

mishutka
13. nov 2009

Já taky nejím zdravě taky to je na mě vidět 😀 Ale zeleninu miluju a maso to jsou dvě věci bez kterých nemůžu žít!!!! 😀
Člověk žije jenom jednou, ale na druhou stranu si nemyslím, že bych si nějak huntovala zdraví 😉

Dr.C. je slepice kdyby viděla naši ledničku tak ji trefí 😀

zdenkapo
13. nov 2009

aaadus,no ono je to taky tim,že tam v TV ji oblíkaj profíci a hlavně líčej,já viděla realitu a stačilo mi to 😉

blanka.k
13. nov 2009

Tak jsem se právě zhrozila, za týden jsem přibrala necelá 3 kg.... ještě před týdnem jsem měla míň než na začátku těhu a najednou takový skok.... tak mám obavu, že za to můžou prášky, co mě na endokrinologii nasadili na štítnou žlázu. 😖

lucik...
13. nov 2009

jeee tak tady už je ta doktorka co mi to dělala 😀 Uff, sem se lekla že mi to dělal nějakej "lajk" 😀

aaadus
13. nov 2009

nehorší je, že tu stravu co oni ti předepíší musíš dodržovat už na pořád pokud si tu váhu chceš udržet. a to by mě nebavilo si hlídat a važit kolik čeho jsem snědla. jednou jsem takovou dietu zkoušela držet, vydržela jsem to měsíc a zhubla 2 kg. a bylo to o to těžší, protože manželovi jsem musela vařit zvlášť

blanka.k
13. nov 2009

mě hlavě přijde uhozený najenou totálně změnit jídelníček... proč by si nemohla občas zajít na vínko, nebo do cukrárny,...to nikoho nezabije

zdenkapo
13. nov 2009

jo? já bych chtěla hlavně vidět její ledničku,a udělat jí tam tu šokovou návštěvu jak dělá ty přepadovky a natočit to

lucik...
13. nov 2009

blani přesně tak.. Ona jim na doživotí zakáže slaný, sladky, mastný, takže veškeře sladkosti, salamý a já nevim co. A pak mě dostává že když maj ty lidi děti tak to zakáže i jim..

mishutka
13. nov 2009

Chcete pobavit 😀

Dneska když jsem byla u holiče a paní mi začala se hrabat ve vlasech m iříká:
"Vy máte vši ☹ "
A já:"Cože já jsem v životě neměla vši!??? 😠 "
Šla pro kolegyni a ta ji říká :"vždyť je to jenom suchá kůže jak se paní česala"

Holky ve mě by jste se krve nedořezali ☹
Tak nevím jestli to usuzovala z toho jak jsem byla oblečená nebo nevím ☹
Tak jsem ji dala dižko ať si koupí rohlík 😀

zdenkapo
13. nov 2009

holky tak já vim až moc dobře co je dieta ale nedobrovolná.... máme gen,zátěž na žlučník,což jsem bohužel zjistilla až vtěhu... od začátku prvního těhu jsem měla žlučníkové záchvaty a nesměla jsem žádné léky... vydržela jsem to ještě po porodu 4 měsíce,ale pak jsem musela 3xdo nemocnice a museli mě operovat a vyndat laparoskopicky žlučník,takže jsem v těhu prvním + dloho po to operaci držela dietu žlučníkovou a navíc lehkou těhu cukrovku,takže jsme nemohla jíst skoro nic 😒

lucik...
13. nov 2009

mishu já myslela že to je fakt vtip 😀
To je teda drsný 😀

aaadus
13. nov 2009

to s tím zákazem slaného, sladkého mi taky příjde uhozené. péct kuře a neosolit si ho? fuj, stačí když zapomenu osolit brambory, to se nedá jíst

zdenkapo
13. nov 2009

mishu tak to je síla... po téhle větě by mne tam nebavilo už sedět,blbka,jako kadeřnice a nepozná suchou kůži od vší? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre