Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
19. nov 2009

Zdenkapo : tak to jsi dobrá, že jsi pak zhubla ještě. já doufám že taky pak půjdou kila dolů. 🙂 jsem asi naivní, ale furt v to doufám.

zzuzullka
19. nov 2009

klarka, ja budem presne na Štedrý deň 19+4tt a pevne verím v to, že ich už ucítim. sme na tom približne rovnako, a verím, že sa budeme na Vianoce vytešovať z pohybov 🙂

kajamatus
19. nov 2009

Pri prvom tehu uplne prve chvenie, bublinkovanie bolo ked som konecne dala do ust nieco sladke, pretoze dovtedy som nemohla sladku vonu ani citit a to sa pieklo vianocne pecivko 😒 , ked som bola v 18t.t.,prvy x som zhltla fantasticke pernicky v cokolade MNAM MNAM a vtedy sa drobatko asi strasne potesilo, ze konecne ina ako slana a korenista chut 🙂 🙂 🙂 tak mi to dal pocitit. . Intenzivne pohyby zacali az v 21 t.t. a to vzdy vecer pri telke, ked som tlacila nieco sladke 😉, kazdy den som si nieco dala, len aby sa drobcek prejavil a tatino nas zasoboval jedna radost az sa to prejavilo na mojej vahe pocas tehu som pribrala 17 kg. 😒

Brusko som mala riadne, pytali sa ma ,ze ci to budu dvojcata? No neboli, rodila som o mesiac skor a v nemocnici som nechala 12 kg 😝 to som sla domov po 11 dnoch od cisarskeho.

zdenkapo
19. nov 2009

michala tak držim pěsti

klarko to uvidíš,20tt to je,tak snad 😉

xxx.klarka
19. nov 2009

zzuzallka: taky doufám. snad se dočkáme a na vánoce se budeme radovat 🙂)

michalag
autor
19. nov 2009

zdenkapo, dakujem, teraz je to este v poho, ono to pride buduci tyzden

zzuzullka
19. nov 2009

som si včera večer ľahla na chvíľu na brucho a asi sa to drobčekovi nepáčilo, lebo ma začalo tak pichať na jednej strane, tak som sa pretočila na chrbát a za chvíľočku to prestalo 😀 je to strašne zaujímavé ako naše telo samo vie čo má ako robiť a keď robíš ty niečo čo sa mu nepáči tak to dá najavo.

michalag
autor
19. nov 2009

babenky, urcite sa do Vianoc pohybov dockate 🙂 ... ja som pri prvom citila pohyby okolo 20tt a teraz uz v 16tt aj dnes mi v brusku robilo bublinky, kym som sedela u dokiho v cakarni 🙂
zzuzullka, ja ked si lahnem na brucho, tak ovela viac citim ako mi to tam bublinkoce 😀

inak spavate niektora este na bruchu? Myslite si ze to drobcekovi nevadi???

zzuzullka
19. nov 2009

michalag, ja som sa bála spávať na bruchu od začiatku aj keď to bolo pre mňa zo začiatku utrpenie, ale už som si zvykla

xxx.klarka
19. nov 2009

michalg: já na břiše spím, ale takovým způsobem, že si ho vůbec netlačím. Hodím pod sebe nohu, aby bylo břicho ve vzduchu. Naučila jsem se tam spát a docela mi to vyhovuje, zatím. Na zádech bych asi nikdy neusla.

doli1
19. nov 2009

ahojky holky
měla jsem tu kámošku s malou tak se děti vyblbli a vy jste toho stihli nakecet až až.
všechno jsem nedočítala ale jen ke zdenče.to je nejhorší když víš že vše je v pohodě a lidi stebe dělají blbca.já jsem taky jednou prodala maličkost dvd.už do meilu mě ta paní psala že doufá že bude spokojená žádný poškrabaný dvd atd.podle mě bylo vše v pohodě tak jsem to poslala a najednou přišl meil že mě výslovně prosila at je to kvalitní a žádný poškrabaný že to sotva jede atd.tak jsem ji řekla at mi to pošle zpět že si myslim že vše je v pořádku a já ji pošlu peníze.samozdřejmě že už se neozvala.asi na mě zkoušelože bych ji cd nechala a peníze poslala to teda 😝 ale nervy jsem stoho měla pěkný ale to šlo jen o maličkost.tohle by mě taky pěkně vytočilo.

pohyby holky nemusíte ještě cítit každý den.cítíme je jen když je prcek dobře natočen ke stěně ale jak se otočí nožičkoma k zádům tak to neucítíte to až později.takže v klidu pohyby zas budou jej jak se dobře natočí.

bibi13
19. nov 2009

no zdeni.. ja som objednaná toho 17.12. ale kedže sa mi nepáčil ten prístup sestričky, idem volať inam.. tak uvidím, čo mi povedia oni.. dam hned vedieť..

doli1
19. nov 2009

mě už začíná vadit spaní na břichu.co mě nejvíc trápí tak je že se v noci probudim na zádech s rukama za hlavou 😠 to je ta nejhorší poloha která může byt ale pro mě tak pohldná ☹

doli1
19. nov 2009

hubnutí po porodu-u šimona jsem přibrala 8kg a v porodnici jsem nechala 5kg ale nejvíc jsem přibrala při kojení a to jsem kojila jen 3 měsíce takže zas dalších zhruba 8kg nahoře.pohyb,cviční a stejně jsem skončila na 5kg nahoře a už stim nic nejde dělat.doufám že ted moc nepřiberu a vše zhodim hlavně břicho už do porodnice si musim koupit stahovací kalhotky nebo rovnou pás aby mi nezůstalo vytahaný břicho jak po šimkovi.další už asi mít nebudem tak se musim dat dokupy

bibi13
19. nov 2009

no takže zdeni.. idem 10. 12. 2009 o 15:30 tiež do ba, ale na inu polikliniku.. takže sa tešiiiiiiiiiiiiiiim..

aaadus
19. nov 2009

na břichu nespím od začátku, vadilo mi to
doli taky se občas vzbudím s rukama za hlavou, ale spalo se mi tak dobře. včera mi manžel sebral všechny moje polštáře a kupodivu jsem spala celou noc až do doby, než manželovi zazvonil budík. a ještě jsem usla a spala do 10 🙂
hubnutí po porodu zatím neřeším, nedovedu si představit jak břicho bude vypadat. stahovací kalhotky mám taky v plánu koupit a co nejvice ležet na břiše. na cvičení jsem moc pohodlná a myslím, že přes léto se bude hubnout dobře

aaadus
19. nov 2009

bibi no vidíš že tě vzali dřív

bibi13
19. nov 2009

hej hej... v podstate mi šlo len o princíp.. ked raz chcem ísť v tom týždni, tak nech mi nehovorila, že ok, ale lekár ked sa bude pýtať, prečo som tak skoro, tak mám povedať, že to ja som chcela... to mi prišlo fakt divné..

pipussa
19. nov 2009

kocky, kolko sa caka na vysledky triple-testov.... ?

bibi13
19. nov 2009

pipussa, ja som čakala tri dni aj s dnom, ktorý mi zobrali krv.. a neberiem ohlad na víkend a den sviatku.. inaak, už som sa rozhodla pre kočík..

aaadus
19. nov 2009

bibi jaký? já už mám taky vybraný

doli1
19. nov 2009

pipussa mě dr řekl že si mám za týden zavolat

bibi13
19. nov 2009

no bexa B4.. len ešte neviem farbu.. ale asi zeleno čierny.. uvidíme.. ty aký aaadus?

nikkka
19. nov 2009

ahojte..
dnes som sa tak vytocila, bola som na kontrole u doktora a absolutne nic mi nepovedal, ani som sa na otazku nadychnut nestacila a uz som bola vonku z ordinacie...ani ten monitor na mna nenatocil...ja asi prejdem k inemu doktorovi..kebyze neexistuje internet tak ja nic o tehotenstve neviem...

bibi13
19. nov 2009

a to kam chodíš k lekarovi?

doli1
19. nov 2009

pokud je možnost určitě bych přešla jinam.mě ten muj taky včera naštval ale v něčim je zas lepší a hlavně pro mě má dobré místo ordinace.takže si říkám že těhu tam doklepu.vyhlídkově tam stejně pujdu už jen tak na 4 kontroli a pak už do porodky(rychle to utiká) potom už jen na preventivky a pro HA tak mi to bude skvěle vyhovovat.

právě jsem dodělala těsto na perníčky tak jsem zvědavá co stoho bude 😀 pokus omyl máme to tak pro dvě hodně početný rodiny

bibi13
19. nov 2009

mnaaaaam.. doli, napíšem ti adresu, pošli nejaké aj ku nam.. 😀

aaadus
19. nov 2009

bibi Cam Cortina X3 Tris Revolution a barva taky černo-zelená, jsem na ní nějak ujetá
teď jsem dovařila karbanátky s bram. kaší (zdeni jsi mi udělala chutě) mňam mňam, kaše je lepší jak maso 😀

nikkka
19. nov 2009

v Trnave chodim k lekarovi..lenze tu je problem, ze vsetci dobri lekari uz neberu...

doli1
19. nov 2009

bibi to by mě zajímalo co by stoho bylo po cstě na slovensko 😀 😀 😀 to už spíš ty upečený než to těsto.

nikkka musíš obvolávat ne se spolíhat na to že neberou prostě zavolat a domluvit se

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre