Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
8. jan 2010

ja tiez nastastie robim a chystam sa ist do roboty uz po roku - roku a pol...mama s otcom su uz na dochodku tak budu male strazit..

aaadus
8. jan 2010

cigáni taky od pracáku nic dostávají, jedině ze socky - a to jen proto, že děcka umí flákat ve správnou dobu a ví jak to udělat, aby dostali co nejvíc. něco o tom vím

aaadus
8. jan 2010

doli pokud půjdeš po rodičáku na pracák bude se ti podpora počítat z rodičáku. teda pokud do té doby nebudou změny

zzuzullka
8. jan 2010

klarka na mňa tá demencia pôsobí stále nie len dnes 😀

bibi13
8. jan 2010

nikkka, ja som na tom rovnako.. tiež chcem ísť po roku do prace a svokrovci budu varovať..🙂

doli1
8. jan 2010

já byla na soc a řekli my vy nemáte manžela že tu o něco žádáte?málem jsem se tam rozbrečela.
jj tátové jsou fajn že nás živí ten muj sem tam má keci ale ted jsem si našla přivýdělek tak za to aspon vybavím prcka a od května bude líp.mohla bych poroddit v dubnu aby to bylo rychlejši

doli1
8. jan 2010

adus já vim ted mě to tak počítali. s 7600 jsem měla průměrně na 5 měsíců 3000,- a pokud budu muset jít na 4 roky na mateřskou tak budu mít tak 1500,- protože nebudu na 7600 ale 3500,- děsný

blanka.k
8. jan 2010

Klárko . tak to máš dobré, že jsi mimo jen dnes, já už od toho září....
jsem fat na palicu, jsem se X týdnů dělala s webovkama, a zjistila jsem, že jsou dobře udělané jen pro jeden prohlížeč a třeba v Internet Exploreru jsou rozdrbané, tak jsem se tu rozbrečela 😅 Ach jo, teda to mě vytočilo, se s tím dělám , radost, že to jakžatkž funguje a prd... prostě hlava na houby, mě to nemyslí ☹ Ještě kamarádkja chtěla vyfotit pupík, ale mám blesk an rekamaci, takže fotka naprd, neostré, to už mě dostalo, tak jsem si pobrečela, rozdělala čiókoládu a teď je mi akortá blbě 😅 tak jdu radši spát, dobrou 😅

doli1
8. jan 2010

holky a vám nevadí že prošvihnete to nejhezčí.vidět každý den co dítě dokáže.změny jsou tak rychlí že by mi bylo škoda o to přijít kvůli práci.
já málem obrečela když mi šimi první básničku řekl do telefonu.

xxx.klarka
8. jan 2010

zzuzul, mě taky, ale dneska nějak obzvlášť😀

doli, přesně, čím dříve tím lépe. Já jsem si alespoň dokázala našetřit a vše pro mimí jsem zatím platila já, takže u nás v klidu. taky jsem hledala přivýdělek, ale tady u nás fakt nic není. ani normální práce, ani nic načerno.

mishutka
8. jan 2010

Já nechci nikoho urazit a je to jenom váše věc!!!!A můj názor, ale já kdybych neměla odprac. tak bych v životě na mateřskou nešla 😅
Nebo když už tak bych si pak nestěžovala na stát...

xxx.klarka
8. jan 2010

blani, jak jsem psala, dneska to působí až nějak moc .... 😀😀 jsem hotová.

blanka.k
8. jan 2010

Já bych možná chtěla dělat z domu naŽL, ale uvidíme, zatím jak píše DOli, chci si to užívat, před těhu jsem plánovala chosit do MD do práce, ale nějak o přišlo, problémy, a jsem hrozně ráda, že můžu být doma a v klidu, i muž miříká, že to nějak zvládneme, vidí, že si "užívám" a tak se těším na ty 3 roky s prckem doma...ale kdo ví jak to bude, člověk si plánuje a pak to může být jinak....třeba se na pozdim pohrunu do práce, co já vím, ale zatím to cítím přesně naopak 😅

xxx.klarka
8. jan 2010

mishu, no někdo má holt to štestí že práci našel, já jsem si od 15 musela vydělávat na knížky, školu na všechno, ale too se mi nikam nepočítá tak mám smůlu. Když jsem chtěla práci na trvalo, tak jsem rok neznadějně hledala .... mě nejde o mateřskou, ale o to že třeba cikáni nikdy nedělají a mají peněž až do prdele, když vidím v jakých autech si jezdí a tak, tak mi je z toho s prominutím na bl.... . A i tak jsem ráda, že na mateřskou nemám nárok, když vidím jak to teď skáče dolu nahoru, dolu ....

zzuzullka
8. jan 2010

klarka tak teraz si to presne vystihla. je to o tom že niekto má hold šťastie a nájde si prácu a ja sa môžem aj rozkrájať a nikde ma nechcú.som skončila školu práve v tom najhoršom období keď vypukla kríza a všade len prepúšťali takže zohnať prácu je nemožné. a ja by som išla robiť hocičo,aj upratovačku

doli1
8. jan 2010

mishutka.já taky chtěla mít odpracovaný rok a pak jít na mateřskou.mám víc jak rok a jsem ráda ale někdy to fakt nejde práce neni a čekat někdy nemá cenu.
je pravda že třeba ve 28-30letech vyjdeš s mateřských a ani rok praxe ale zas zaměstnavatelům vyhovuje že už je odrozeno a nehrozí odejítí na mateřskou.raději si někoho zaučí a vědí že už tam bude furt

mishutka
8. jan 2010

Já se nehrnu nikám 😀
Těším se až budem jezdit na hory o víkendech a cestovat aspoň trošku. Chci se prckovi plně věnovat ať to stojí co to stojí!!!
Já mám skvělé rodiče a ty se mi vždy věnovali a to, stejné chci pro své děti. Aby mohly jak já s manželem vzpomínat kde všude byly a co viděli 😉

aaadus
8. jan 2010

mishu já bych do dítěte nešla kdybych neměla stálou práci a po rodičáku se neměla kam vrátit?
klarka a ty si myslíš, že si ty auta koupili ze soc. dávek jo?

blanka.k
8. jan 2010

ještě je te´d sranda, že třeba lidi co jdou teď do důchodu potřebují odpracovancýh 25 let a počítá se jím celá střední a vysoká, já potřebuju na důchod (podle toho co platí dnes) odpracovaných 35 let, z gymplu se mi počítá jen rok, a pak 6 let vysoké, kdybych začal studovat teď, tak už se prý škola počítat do "odpracovaného na důchod" nebude 😝 A než půjdeme za X let do důchodu, tak kdo ví jak to bude, ale fakt sranda, jak to pořád mění 😅

nikkka
8. jan 2010

bude mi to urcite luto ze neuvidim ako dieta rastie, ale bohuzial zarabam lepsie ako moj muz a on na matersku nepojde - nechceme to ani jeden z nas - peniaze potrebujeme, bohuzial taka je doba...

xxx.klarka
8. jan 2010

zzuzul, přesně, já sice končila až minulý rok v květnu, ale práci jsem hledala už rok před tím, že bych chodila ze školy do práce třeba když se máma na mě vysrala kvůli chlapovi a nezajímala se o mě, ještě že mám svýho přítele a ten se o mě postaral. Nikdy mi nemůže vyčíct že by mě přímo živil, nikdy jsem od něj peníze pro vlastní potřebu nechtěla a na vše jsem si dokázala vydělat. Pak už padl i ten přivýdělek a nebyla jsem schopná najít nic.

mishutka
8. jan 2010

Holky, já vím že není práce. taky jsem byla na pracáku asi 5 let než jsem si něco našla, ale ani v duchu mě nenapadlo si pořídit dítě.

aaadus
8. jan 2010

no kdybych já chtělo po roce do práce tak by musel malý ke tchýni a to bych nepřežila, za nic na světě, aby ho krmila těma svýma kydama a mi pak říkala co všechno dělám špatně. já se do práce rozhodně nehrnu a chci na tuto MD navázat druhou. a mojí rodiče půjdou do důchodu tak za 15-20 let, to už jaksi nebude koho hlídat 😅

lucik...
8. jan 2010

blani a ta PN jak se snižuje, myslíte že to odpovídá té tabulce co máš v albu? 😀 ?

doli1
8. jan 2010

pokud v této době se nazčne spořit na důchod tak jednou můžem byt pěkně v prd...... my máme smlouvy na nejniší částky ale tak aby byli a mohli dostávat státní příspěvky a až zas budem plně vydělávat oba dva tak se to navíšší ale pokud chci vůbec nějaký důchod tak nepočítat se státem.podle mě bude jen hůř

aaadus
8. jan 2010

taky jsem byla na pracáku, ale to už je 6 let zpátky v té době to fungovalo tak, že kdo neměl praxi měl prostě smůlu a nikde si ani neškrtl

xxx.klarka
8. jan 2010

aaadus, to ne, ale když holt v tom umí někdo chodit a ty jejich čorky co se tady konají a tak, tak určitě to nemají z legálního vydělávání jako. Holt jsou dobrý že umí lidi okrádat a tak ...

mishu, no jo, ale já nechtěla čekat X let než najdu práci, pak několik let pracovat a třeba ve 30 se pokoušet o dítě, ani náhodou, pak to nepůjde a já bych do smrti litovala, protože děti jsou to nejlepší na světě co tě může potkat, peníze budou furt, ale my ne. A riskovat že pak nebudu moc mít děti ani náhodou. Sice jsem mladá, ale v tomto mám jasno. A jak psala doli, pak budeš mít odrozeno a můžeš se naplno věnovat práci.

aaadus
8. jan 2010

a teď je to s volnými místy fakt bída, ale i tak stále vidím ve výlohách inzeráty že přijmou prodavačku či nějaké jiné profese

mishutka
8. jan 2010

aadus:taky uvažuju o druhém jestlim to bude v naších silách.
klarka:to není o výčitkách, ale nebylo by lepší najít práci, vyřešit bydlení a pak caparta 😉

houbik
8. jan 2010

Ahoj holky, tak se zas po delsi dobe hlasim, my byli cele vanoce a svatky vc. silvestra s kamosema na horach, takze jsem byla bez netu a ted se vas mezi praci snazim docitat a zjistovat co u vas noveho 🙂
my zitra pojedem omrknout kocar, nakonec sme se rozhodli pro jane slalom pro 2009, zitra chcem jet do malvika...
luciku, najdem to v tech hostivicich v pohode nebo je to tam nekde zasouple? jinak s tou materskou se podle me vyplati vice jit 8 tydnu pred, pac pak ta rodicovska je jen do dvou let veku ditete, ne na 2 roky, takze by sis to vlastne o 14 dni zkratila....ja teda budu chodit i tech poslednich 8 tydnu do prace na dohodu, at se nezabyvam myslenkama na porod😀
jo a holky chtela jsem se zeptat, jake chuvicky ste vyzkoumaly, ze jsou nej? Hodne jsem slysela chvalu na ty philipsky, ale nevim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre