Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
26. feb 2010

Nikka - taky jsem se toho bala - ale uvidís, je to mnamka - akorat se z toho oddeli hodne oleje - tak ten pak ale dobre oddelis, ja ten olej z toho pak vybiram kdyz nandavam na talir.

aaadus
26. feb 2010

nikka já jsem dělala podle tady toho receptu
KUŘE NA TATARCE:

asi 4-5 velkých cibulí nakrájet na plátky-nemusí bát najemno, stačí napůl a plátky a osmažit na pánvi do růžova. celý i s tím olejem z cibule přelýt na pekáč ( zapékací mísa, je to jedno) a tu cibuli rozprostřít po celým pekáči. na to pokrájet kuřecí prsa(nebo stehenní řízky) na kostičky a pokrýt tím celej pekáč aby se úplně zakryla ta cibule. trošku osolit a celý kuře pomazat tatarkou- může se namíchat s bílým jogurtem, ideální mnoužství je jedna celá tatarka -400ml a jeden malej bílej jogurt-tatarkou nebo jogurtem nešetřit, udělá to ten správnej sosík. když je to rozpatlaný po celýmpekáči, posypak kořením-dávám provensálský nebo pizza. na to dát plátkovej sýr nebo postrouhat, aby byla ta tatarka úplně zakrytá a dát do trouby tak na 180-200 a dělá se to asi 45 minut. ničim se to nezakrývá, až bude hnědej a křupavej sýr, tak je to hotový a propečený. nám to nejvíc chutná s rýží, je tam moc dobrej ten tatarko-cibulovej výpek,. ale dá se to i s bramborama nebo hranolkama, ale není to ono.

shrnuju suroviny:
5 velkých cibulí
asi 4 kuřecí prsa
velká tatarka 400ml
bílý jogurt 150ml
koření (pizza, provensálský...)
sýr asi 20 dkg

aaadus
26. feb 2010

nikka neboj, sice to vypadá strašně nezdravě, ale je to fakt dobré, asi si to přes týden udělám z poloviční dávky jen pro sebe, protože manžel jede pryč a mu to moc nechutnalo 😅

lucik paralenů se myslím může 6-8 denně. Jsi nemocná?

Dala jsem péct svou první bábovku v životě, těsto dobré, ale jestli z toho něco bude...

antynka1
26. feb 2010

Adus - tak ty mas koukam odlehcenou a vylepsenou verzi o koreni, jogurt nemam, ale to koreni tam dam. Jo jinak pri dnesnim vazeni 0,9 kg nad svoji puvodni vahou, takze tatarkou se muzu cpat jak chci 🙂

nikkka
26. feb 2010

ja spojim obidve verzie do jednej 🙂
uz teraz som hladna...a ako kazdy piatok este trcim v praci..

aaadus
26. feb 2010

antyn prý odlehčená verze 😀 , to by to muselo být jenom z toho jogurtu bez tatarky 😀 Ale je to fakt skvělé, já jsem se potom mohla užrat, hlavně ten sosík. Příště zkusím z tou bramb. kaší, teď jsem to dělala z rýží a taky dobré. A neprovokuj s váhou jo 😅

nikkka
26. feb 2010

no ja co sa tyka vahy, tak mozem pribierat a pribierat, celkom som pribrala zatial iba 3kg...ale teda radsej budem bez velkeho priberania..

antynka1
26. feb 2010

Adus - ta kase mi s tim prave chutna proto, ze si to rozmicham s tim uzasnym sosikem - ty jo uz mam hlad, asi jdu kuchtit 🙂
Nikka - do kolika budes v praci?

nikkka
26. feb 2010

asi tak este 15minut..musim cakat na manzela..ked on ma vzdy v piatok najviac roboty...
vsetci su uz doma len ja tu este vysedavam... 😠

zdenkapo
26. feb 2010

ahojky, tak to sedlo i na mě,ale je to rýma,tak to snad pokračovat nebude, koupila jsem si Pinosol do nosu a Jitrocelový sirup s echinaceou a vit.C,tak snad to brzo zabere....

dnes máme za sebou očkování TOmáška,tak má na delší dobu pokoj....
dr. nám napsala to mazání na tělíčko co dělají v lékárně,tak už ho mám pro Aničku doma a vezmu ho s sebou už do porodky... taky mám líh na pupík a fialku

Máta
při kojení snižuje tvorbu mléka

Adus
Bradavky mi ani prsa mi gyn. teda nikdy neprohlížela,ale plánuju jít na mamograf nějakou dobu po kojení... jinak teda mi nepřijde tvar bradavek pro kojení nějak důležitý- až na vpáčené- protože dítě saje velkou část dvorce,kde bradavka je jen součástí...

antynka1
26. feb 2010

Nikka - tak to uz vydrzis 🙂

lucik...
26. feb 2010

klari já mam taky ucpaný nos, ale ty co mi dala nejsou vůbec s eukalyptem nebo něčim takovym, ten pinosol jo.

aaadus jo, sem nemocná, prsknul to na mě manžel 😠 Bolí mě trošku v krku a mám strašnou rýmu 😢 6-8denně? A to i jako těhotná???

nikkka
26. feb 2010

musim to vydrzat, nic ine mi nezostava ☹
ale uz sa to blizi, volal mi ze je na ceste...

nikkka
26. feb 2010

tak uz odchadzam...
v pondelok mi drzte palce idem na poradnu a ja drzim vam tiez palce, ktore idete v pondelok tiez...

aaadus
26. feb 2010

lucik tak jestli máš "jenom" rýmu a bolest v krku, vzala bych si paralen jenom na noc, přes den bych to nehrotila
zdeni prsa by ti gyn měl prohmatat jednou za rok 😉

misicka85
26. feb 2010

Ahoj holky, omlouvám se za absenci, nějak nestíhám. malá je v poslední době pěkně protivňoučká, navíc na mě skočil nějaký bacil tak jsem ráda že doma udělám to nejnutnější a jinak hezky vegetím v postýlce 😀

LUCIK - mrkni tady http://www.prosincatka.webgarden.cz/leky-v-teho... vypisovala jsem to přímo z knížky "Léky v těhotenství" 😉

xxx.klarka
26. feb 2010

lucik, aha tak to jo. To by Ti měli teda pomoc. 🙂

lucik...
26. feb 2010

misko moc děkuju.. Mě doktorka říkala že se smí i brufen a tak ale já jí teda moc nevěřila 😀

aaadus já vím, vezmu si ho jen na noc, ale chtěla sem vědět kolik jich smím když bych měla třeba teplotu

antynka1
26. feb 2010

S tím paralenem . už jsem to tu psala, dle názorl některých lékař je v III. trimestru škodlivý - může způsobit předčasné uzavřené dučeje (neptejte se mě co to je 🙂) Ale je to věc názoru. Já bych ho raději nezkoušela.

lucik...
26. feb 2010

anty ale pokud budu mít teplotu, tak jí něčim srazit musim..

misicka85
26. feb 2010

LUCIK - brufen ve III.trimestru určitě ne!!!

zdenkapo
26. feb 2010

Adus
no to by měla,ale za těch 10 let,co k ní chodim jsem se s tim nesetkala a nikdo z mého okolí,jen posílá žena po 45. roce věku na mamograf,já si taky právě proto chci dojít po kojení

Paralen
jíst teda nebudu,když nemám nad 38°C a zcela zakázaný je acylpyrin

lucik...
26. feb 2010

misi já nemyslim ve III.trimestru, ona mi to říkala hned ze začátku těhu 😉

Tak jsem koukala po netu a dočetla sem se že od III.trimestru se smí jen paralen, takže v tom nevidím problém

antynka1
26. feb 2010

Luciku - no take me zarazi, ze kazdy ti da jine informace - proto rikam, je to vec nazoru. Ale zase je asi pravda ze je lepsi si dat paralen, nez mit vysokou horecku. Ale 6-8 paralenu dene bych si ucite nedala.......

misicka85
26. feb 2010

LUCIK - jo tak, já myslela že ti to řekla teď 😉

antynka1
26. feb 2010

Tak uz se mi pece v troube kuratko s tatarkou 🙂 A udelam si k tomu bramborovou kasicku 🙂

lucik...
26. feb 2010

misi ne 😉 Už někdy na začátku druhého trimestru a já na ní koukala jak na blázna a dost sem pochybovala o jejích kvaitách, ale jak koukám tak měla pravdu 😀

anty přesně, to je šílený, každý říká něco jinýho 😔 6-8 si určtě nedám, když nebudu mít teplotu tak třeba jen 1 na noc, jak psala aaadus ale víc určo ne

aaadus
26. feb 2010

Bábovka upečená, kupodivu se i vyklopila a jako zázrakem se dá i jíst 😀 A ještě vařím zelňačku

lucik...
26. feb 2010

Taky bych si dala bábovku.. Pošli kousek 😀

aaadus
26. feb 2010

lucik já jsem paralen měla v I. trimestru, sice jenom jeden den a asi 2-3 tabletky, to už si nepamatuju. A vzala jsem si je na radu dr, sama bych si netroufla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre