Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

yanika
3. mar 2010

Zienky, myslite to tak, ze PA je s vami pocas tych predporodnych faz, dychanie, kontrakcie a pod.. ale ked ide do tuheho, tak hadam pride lekar nie?
Ja som bola pri sestre ked rodila a lekar tam bol, teda skoro nestihol prist, lebo to bolo rychle, ale cakali na neho s tlacenim .... 🙂
No budem sa musiet poinformovat v tej nasej nemocnici..

doli1
3. mar 2010

holky včera jsem psala že kámoška rodí.tatínek nám psal 22:25 že ho poslali domů že to bude až v noci a Elenka se narodila 22:47 😀 😀 takže za tatínky bojujte ani je rádi posílají domů

doli1
3. mar 2010

u mě lékař byl protože si mysleli že bude hned venku tak už přišel na šití a já prcka nemohla vytlačit tak pomáhal i s tlačením.jinak fakt dr chodí až na šití i placentu nechávají na PA

pralinka25
3. mar 2010

dobre ranko 🙂
tak myslim ze pri kontrakciach mi uz bude suma fuk nejaky klistyr 😅 este pred tehu som sa toho total desila ale zatial vsetci hovorili ze je to v pohode a co sa tyka celkoveho porodu je to zanedbatelne. tak aspon to uz neriesim.
ja tiez neviem ci zaplatit alebo nezaplatit doktora. uz som bola rozhodnuta ze ano teraz zas ze skor nie. predsa len 7000 sa da vyuzit aj inak a uz mi kde kto povedal ze to bola zbytocna investicia lebo lekar tam bol len chvilku. ale to by mi az tak nevadilo, skor to, ze ked je objednany doktor tak porod konci vacsinou cisarskym alebo vyvolavackou aby to padlo na jeho sluzbu. a to ma odradza najviac.

no a najnovsie uz po 1000x riesim ci ist do epiduralky alebo nie

ach jo 😅

doli1
3. mar 2010

dr bych si neplatila i ten tvuj vybraný tě může v tu chvíli sklamat.
epidurál když bude akutní císař nikdo se na nic nebude ptat a bude celkově uspání,epidurál na plánovaného určitě jo a při kontrakcích to pro tebe bude vidina úlevy takže uděláš vše aby ti ho dali a v tu chvíli věř že ti bude vše jedno a nebudeš přemýšlet jaký by mohli byt následky.jen cena epi je taky dost velká

matpaj
3. mar 2010

ahojte...... 🙂
ja dnes vegetim doma, idem prezliect periny a musim malovat....... 😒

vidim ze riesite porody.......klistir...toho sa obavam aj ja.pri Pajke mi ho totiz uz nestihli dat, tak neviem co ma caka.......
a epiduralka......mala som objednaneho k porodu anesteziologa na epidural, ale chudak nestihol prist, tak to boli zbytocne vyhodene peniaze...teraz ju urcite nechcem, baby kontrakcie si aj tak musite pretrpiet a potom ked tlacite sa to da vydrzat.......
a objednavat lekara k porodu si nejdem......svokrovci su lekari v nasej nemocnici, tak sa zo vsetkymi poznaju...to by boli tiez zbytocne vyhodene peniaze.....
jedine co chcem je mat sama izbu......teda ak bude volna......

matpaj
3. mar 2010

babky preco tu je maj 2010 2.cast......kde mam pisat?

pralinka25
3. mar 2010

no ved to ze aj ten objednany lekar moze sklamat. kamosku tak ten jej odflakol. o cenu ani tak nejde. jasne ze je vysoka. u nas to treba nahlasit dopredu lebo ak to nahlasene nie je tak to nepichnu aj keby som ich na kolenach prosila. len ked to uz nahlasim a vsetko pojde v poriadku a nebudem to chciet neviem ci vratia peniaze.

no kazdopadne teda deti by mali nosit ti bociani 😀

adelka89
3. mar 2010

yani u nas dokonce PA pry nastrihuji i sijou....

babara
3. mar 2010

matpaj, no to je teda bordel, ze ti nevratili penize za ten nevyuzitej epidural, nechapu proc se nemuze rodicka rozhodnout az podle situace, jeste ji takto stresovat, bud prijde o prachy nebo bude umirat bolesti, super volba 😠

S tim placenim doktora, u vas na Slovensku je to asi beznejsi, chtelo by to zmapovat jak to chodi v te dane porodce, aby vas neodflakli, kdyz si nezaplatite... Ale vyvolavacku bych teda kvuli doktorovi nechtela.

yanika
3. mar 2010

pralinka: ja som si dlho myslela ze deti sa kupuju v jednom obchodiku v meste 🙂

Co sa tyka tych nevyhod pri objednanom lekarovi, tak vsetci vzdy hovoria len to negativne, ale mne zase okolie tvrdi, ze je to lepsie, ze aj ta starostlivost po porode je na vyssej urovni a hlavne ma zena pocit, ze sa o nu niekto zaujima.. Mozno nejde ani tak o ten porod, ako o tu starostlivost potom, aby sa nic nezanedbalo..

pralinka25
3. mar 2010

no ale je to take nepisane pravidlo ze s objednanym doktorom skoncis bud cisarskym a ked nechces tak vyvolavackou. jako jasne ked budes trvat na prirodzenom urobia to len potom sa tvaria ako ze ich hrozne zdrzujes. za tie prachy sila.
asi sa na doktora vykaslem. len dufam ze natrafim na dobre sestry s tymi je clovek viac.

doli1
3. mar 2010

andelka u nás nastřihujou ale nešijou.
myslim že pokud to neni samotná porodnice tak epi musí mit vždy k podání.většina porodnic je napojená na nějakou nemocnici a tam musí byt vždy jeden kdo to umí napichnout.já vim že u nás ho mají ale moc he nedavání a pokud jo tak o tom ví celé oddělení protože je to velká událost.pamatuji se že druhý den po mě rodila holka koncem pánevnim a chtěla epi dostala ho ale mluvilo se o tom ještě týden 😖

pralinka25
3. mar 2010

yani a nekupuju sa tam uz? 😲 skoda 😀 by som isla pozriet

doli1
3. mar 2010

pralinka já bych řekla že všude je nějaký blbec takže si moc nevybereš.
mě když přijmali tak tam byla nepřijemná PA ale asi to bylo tim že za noc měla 3 velmi rychlí porody a potom se vystřídali a byla pohoda.velmi milí a starostliví.na šestinedělí byla jen jedna blbá a zas jiný den právě tato kravka mi byla oporou.

antynka1
3. mar 2010

Ahojky, ja bych si doktora take neplatila - kdyz uz tak spise PA.
Nevite na jak dlouho je ta autosadacka - takove to vajicko na kocarek - do kolika mesicu? To vajicko mam a kamaradka mi nabizi autosedacku na velikost 0-13 mesicu - tak nevim jestli ji mam od ni koupit.

pralinka25
3. mar 2010

yani no ako ktory lekar. ja napriklad som roumyslala nad svojim gynekologom lebo je aj porodnik. on odrodi ale potom v nemocnici uz by ma kontroloval nemocnicny lekar. tak by sa mi to moc neoplatilo kvoli poporodnej starostlivosti. ale zas lekar co pracuje original pre porodnicu by v tomto naozaj mohol mat vyznam.

xxx.klarka
3. mar 2010

dobré ráno,

v noci jsem se jako pravidelně ve 3 vzbudila a nemohla usnout, asi 4x na záchodě a pak jsem usla a spala jako špalek. Akorát ráno dýl jak do půl 9 to prostě nejde.

Volala jsem sestře od r. zda mám dodržet před cukrem nějákoou dobu nejíst a tak, jak jste museli vy. A řekla že ne, že jen ráno to mám nalačno vypít a přijít. Tak jsem zvědavá.

xxx.klarka
3. mar 2010

anty, ale 0-13 to je taky vajíčko. To je zbytečné kupovat si myslím.

antynka1
3. mar 2010

Tak jsem nasla, ze to vajicko by melo byt do 13 kg...... Co myslíte?

antynka1
3. mar 2010

Klarko - diky za potvrzeni.

xxx.klarka
3. mar 2010

anty, je to tak.

Babar, pěkné foto 😵

pralinka25
3. mar 2010

anty presne vajicka su od 0 do 13kg

pralinka25
3. mar 2010

u nas sa PA myslim zaplatit neda. jedine mozno na cierno ale tiez myslim ze by to bolo lepsie. nuz asi to necham na nahodu 😅 snad to prezijeme 😝

matpaj
3. mar 2010

babky, viete ako sa tesim....vcera som nakupila tie hracky nattou v akcii. boli za polovicu......tak mam tu krasnu spiralu na postielku s macikmi.... 😀 aj pripinky na dudky.....kraaasne...odfotim

pralinka25
3. mar 2010

matpaj a kde si zohnala?

doli1
3. mar 2010

0-13g je tak do roka víc nee a je to vajíčko úplně to stejné co máš na kočárku.potom je dobré 9-25kg ale na tu je ještě čas to až tak od roku.

antynka1
3. mar 2010

Holky díky, takže ta sedačka je úplně zbytečná 🙂 Tak holt kámošce kšeft neudělám 🙂

kapka
3. mar 2010

Ahoj holky tak se tu po dlouhé době ukazuju,doufám že jste všechny OK...🙂
Doli a měla jsi při prvním epidurál? U nás v nemocnici je zadarmo,tak ho nejspíš využiju..

aaadus
3. mar 2010

Dobré ráno,
epidurál - nechci, mám z něho větší hrůzu než z porodu
klystýr nebo Yal - já jsem pro klystýr, Yal není tak účinný
dr u porodu - chtěla bych si zaplatit svojí gyndařku. A funguje to tak, že když to na mě příjde, zavolám ji v kteroukoliv denní nebo noční hodinu, ona přijede do porodnice a odrodíme mě místo PA. A hlavně by u porodu nikdo jiný krom ní a nás nebyl. A kdyby to nevyšlo, hlavně nesmím zapomenout vyplnit, že si u porodu nepřeju ty studenty či co to tam je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre