Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pepibubu
11. mar 2010

Misha to vzpadá dobře a na¨Palmovku to nemám daleko 😀

matpaj
11. mar 2010

nikka, najprv cervene, alebo fialove, potom zblednu......ja som si jednu predvcerom nasla, tak sa mastim a masirujem ostosest....... 😒

nikkka
11. mar 2010

tak sa mi asi zacinaju robit, ale zaujimave je ze nie na bruchu, ale len na lavom stehne naboku..ja ich nechcem...alebo to mozu byt aj zilky?? a este aj na prsiach ich mam ,ale pritom prsia mi skoro vobec nenarastli..nerozumiem tomu..

nikkka
11. mar 2010

ja si myslim, ze to mastenie nepomoze..

simi.w
11. mar 2010

Ahoj holky,
máme po poradně, polohu máme šikmou 😕 , váhový odhad 1750 g. Jinak vše v pořádku.

Matpaj, krásné... 🙂

Adus, ano, každá porodnice je jiná a nemůžeme tam jít už dopředu s tím, že nevyjde to, jak si to přejeme.....
Takže já myslím pozitivně a nebudu předem nic špatného přivolávat 😵 a každý ať si věří čemu chce

zdenkapo
11. mar 2010

mazání nepomůže já měla strie při TOmáškovi a mám i teď a nic s tim neudělám, mám prostě tenkou kůži,proto jsem i tak bílá docela

xxx.klarka
11. mar 2010

pravda, pravda, mazání nepomáhá, mažu furt X krat denně a stejně to nepomáhá. Strie jsou a budou 🙄

aaadus
11. mar 2010

simi přesně 😉

nikkka
11. mar 2010

ja som si vcera vsimla ked som lezala na posteli a isla som sa zdvihnut a ako som napla svaly na bruchu tak sa mi tak zaspicatilo brucho...to je take smiesne..teda naskor som sa zlakla ze co to je...

simi.w
11. mar 2010

nikkka, toho jsem si všimla taky, že když ležím na zádech a vstanu, napnou se svaly na břichu a je z něho špička 😀

doli1
11. mar 2010

aaaadus realita je fakt jiná než vykládají na kurzech.já včera studovala ty porodnice co a jak a u té své vyškovské jsem se musela smát co slibuji a realita je fakt jiná.
strie na břichu zatim nemám a stejně nemažu jen sem tam.
simi.w jsme na tom stejně taky mám šikmou polohu + já mám ještě koncem pánevním.
holky musim zaklepat ty velké dávky magnéska mi asi zabrali dnes mi je fakt dobře a hlavně vůbec mě nabolí záda takže pánev se přestala rozšiřovat.

nikkka
11. mar 2010

manzel ma chcel presvedcit ze to je nase malinke, ale teda neuspel..

matpaj
11. mar 2010

no, mozno mazanie nepomaha....ja som pri Pajke nemala strie ziadne, iba dve malinke na boku a teraz mam zatial taku malinku uplne na spodu bruska.....ale ja ich nechcem, ani nebudem mat!!!!!! 😠

nikka, mozes to mat aj zilky, ja som cela "pozilovana".....

inak mne sa za posledny tyzden zmensili prsicka.......... 😒

nikkka
11. mar 2010

ja mam tiez pocit ze sa mi zmensili, ale drahy povedal ze prave naopak, ze mi narastli, tak neviem..ono to bude asi tym ze mam vacsie brucho stale a tie prsia pri nom vyzeraju male..

matpaj
11. mar 2010

doli, aj ja som nasadila zasa magnezko fakt pomaha, ale do ktoreho tyzdna sa to moze?34tt?

jemrykka
11. mar 2010

ahojte🙂
ja so magnezko ani nebrala vobec mi o tom gynekolog nehovoril, že by som mala beriem len femibion....
inak presne aj mne sestra minule hovorí, že konečne brucho predbehlo prsia, tak teraz vyzerajú menšie🙂))

doli1
11. mar 2010

matpaj já mám nařízeno až do 36tt ale asi ve 34tt začnu brat po jednom.kdyby náhodou se prcek rozmyslel a natočil se normálně tak at to nespomaluje porod.
jinak švagrová rodila KP magnésko měla kvůli otokům až od 36tt a porod proběhl úplně v pohodě.

medan29
11. mar 2010

Ahojka, tak já byla taky včera na kurzu v nemocnici, a bylo nám řečeno že první den žádná velká taška, jen malá igelitka s hygienou a nic víc, že ostatní věci nám má donést manžel až po porodu, a taky je tady zákaz mít sebou svoje oblečení, takže ani svůj župan, a máme mít sebou i svůj příbor

mishutka
11. mar 2010

Ahoj holky,
tak manžela mám v pohodě a nějaké citové výlevy na mě ještě nedošly 😅

V porodnici jsme byli v ponděli. Porodnice je celá zrekonstruovaná tak nevypadá špatně 😉 Na hekárnu chlapi určo nesmí. Jinač já nem. zařízení nemám vůbec ráda takže nečekám zázraky a radší počítám, že to nebude asi ten nejlepší zážitek 😕
Taky mě zarazilo, že o mě nemusí vůbec vědět, že stačí když zavoláme, že jedem ☹ To chci vidět jak tam mají dvě lůžka na hek. jak nás tam bude třeba 5 😅
Pak se nedivím, že kdykoliv jde žena do porodnice, že už to přišlo tak ji posílají domů 😕

jemrykka
11. mar 2010

medan, to je aj u nás tak, že svoj župan by si nemala mať a príbor tiež vlastný priniesť (radšej) 🙂

lucik...
11. mar 2010

Ahoj holky 🙂

Mishah já to barvím normálníma tekutýma barvama jako je primalex apod., stojí asi 40kč a je to 250g, takže v poho vydrží a ani to nestéká nic, takže pohoda.

U nás v porodnici je manžel s vámi celou dobu... Dokonce ho ani nevyhánějí když vám dávají klystýr - to ho tedy stejnak asi pošlu pryč 😀 Prostě je tam s vámi od začátku až do konce, což je super - a to nejsou jejich sliby, jsou to zkušenosti maminek co tam rodily na podzim.

A mishu u nás je to taky tak, nemusí o tobě vůbec vědět ani volat tam nemusíš, prostě tam přijedeš a je to. Já tam tedy budu chodit na monitory, chci aby o mne věděli, ale jinak tam prostě nemusíš. A říkali že se jim stalo jen jednou jedinkrát že museli rodičku odmítnout a to myslim byli i větší "babyboomy" než bude v dubnu a květnu 😵

aaadus
11. mar 2010

Ale já nechodím na předporodní kurz do nemocnice, chodím do centra pro maminy a kurz vede PA, která jezdí k porodům když si jí někdo zaplatí. A ve fakultce jsou pokoje, kde trávite celý porod a jste tam sami. Fakt hodně záleží na domluvě a jaké trefíte doktory a PA. A jasně, že když hned ze startu budete nepříjemní oni taky na vás zrovna nebudou milí.

xxx.klarka
11. mar 2010

U nás taky nechtějí žádnou registraci dopředu nebo tak, až to přijde, prostě přijedete.
Jinak tady tatínek taky je od začátku až do konce ...

doli1
11. mar 2010

mishu u nás je taky hekárna jen pro dvě a ten den co jsem rodila já tak přijelo 5 holek na příjem.seděli tam na postelích a hekali přes sebe ve chvilkách vykecávali a čekali až odrodíme a oni mohou na sále.všichni porodili až druhý den.PA říkala že tohle se jim nestává ale prostě se to tak sešlo 😀

mishutka
11. mar 2010

Moc to na mě dobrý dojem neudělalo 😅 Snad mi vyjde aspoň ten nadstandart 😕 Původně jsem ho nechtěla, ale manžel si myslí, že to bude lepší protože jsou tam méně omezené návštěvy a může tam myslím i s nami přespat 😀 A příjde mi větší. Byli jsme se podívat i na pokoje které jsou po 2 a takový krcálek jste ještě neviděly 😒 Zas to má výhodu, že se můžu vymluvit aby za mnou nikdo nechodil 😀
Abych to schrnula-nechám vše osudu 😀 😀 😀

simi.w
11. mar 2010

medan, jo, ten příbor si vzpomínám, ale kdyby jsi zapomněla, tak ti půjčí takový fajný hliníkový 😀
už jste byli na prohlídce porodních sálů ?

doli, ty jsi myslím psala, že máš málo plodové vody, takže už nemá moc šancí na otočení ? ta poloha se rodí CS ? mluvila jsi o tom s dr. ? šikmá poloha KP je, že má mimi hlavičku výše než zadeček ? moje mimi má v levém boku hlavičku, tu tam pořád cítím, jak se boulí, možná je také KP, to mi ale dr. neřekl, v průkazce mám napsáno pouze poloha šikmá a je to zdůrazněno podtrhnutím

mishutka, kde budeš rodit ?

pheva
11. mar 2010

Babule mne lekarka povedala ze magnesko kludne do konca tehotenstva.

lucik...
11. mar 2010

simi my jdeme na předporodní besedu do porodnice (spojenou s prohlídkou sálů) v pondělí 😵

mishutka
11. mar 2010

V Havířově 😝 Mě jde hlavně o to porodit a jít co nejdřív domů 😀

simi.w
11. mar 2010

mishutka, teď přemýšlím, tak asi v Havířově, tam je porodnice zrekonstruovaná

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre