Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
15. mar 2010

no to teda budeme kocky..u nas v porodnici chodia fotit mamicky s detmi do novin..asi si budem musiet pribalit do porodnice aj makeup a nejake natacky, aby som vyzerala v tom nemocnicnom zupane aspon trocha k svetu.. 🙂

lucik...
15. mar 2010

dobré ránko 🙂
mě někdo říkal že ten sudocrem je výbornej i na bradavky

greeri
15. mar 2010

doli, tak to každopádne, k nakousnutí 😀 😀

greeri
15. mar 2010

nie, nie, už mi nedávajte ďalšie alternatívy, mám potom dilemy pre čo sa rozhodnúť 😕 😀

zzuzullka
15. mar 2010

ja sa hlavne teším na to, že si budem môcť zasa lahnúť na brucho 🙂

zdenkapo
15. mar 2010

Ahojky

u nás napadlo šíleně sněhu a stále nepřestalo a to mám ráno v 7 hod být u gyn v poradně,tak to bude teda 😠

Na zadeček
já měla Bepanthen přo TOmáškovi jen na bradavky a teď taky, na zadeček se mi osvědčila nejvíc Rybilka a budu jí používat i na Aničku- každému mimi prostě vyhovuje něci jiného...

Bibi
tu zavinku letní od Emitexu mám v sedačce normálka nandanou jak má být- ten spodní pás-zapínání mezo těma nožičkama a udělala jsem ty průstřihy jak jsou tam vyznačené a tím jsem prostrčila ty pásy i s polstrováním,šlo to úplně lehce- zkazit se na tom fakt nic nedá...

a zimní fusak od Emitexu COmbi doporučuju- máme tento i barvu černo šedý http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=665668

nikkka
15. mar 2010

zuzlka na to sa tesim aj ja, normalne teda nezvyknem spavat na bruchu ale teraz mam taku potrebu si na to brucho lahnut..

nikkka
15. mar 2010

ja mam tolko zoznamov doma, co treba pre babatko aj do porodnice, ja uz som z toho fakt zmatena...musim si spravit nejaku statistiku asi...

zdenkapo
15. mar 2010

ZUZU
tak to nevim,já na břiše stejnak nespala,protože to mi pak zase moc teklo mléko 😀

u nás v porodnici choděj fotit miminka když odiče chtějí a udělaj u toho takové hezké pozadí a s nápisem jména a váhy a míry, Tomáška tak máme na památku,tak doufám,že se trefíme i s Aničkou,chodí jen 2x v týdnu...

Krém na bradavky- bacha na to,aby se nemusel omývat přes kojením- já používala Bepanhen a mám ho zas,pomáhal

zzuzullka
15. mar 2010

zdenka, ja som bola zvyknutá spávať na bruchu, tak dúfam, že po pôrode budem môcť 😅

práve kvôli tomu, že ten bepanthen sa nemusí umývať tak ho chcem, nechcelo by sa mi pred každým kojením ešte bradavky umývať 😀

doli1
15. mar 2010

u nás naštěstí taky fotí jen miminka

mishutka
15. mar 2010

Ahoj holky, mám bepanthen a už ho užívá manžel protože se taky občas zapaří 😀 😀 😀
Na nošení jsem si objednala baby vak z druhé ruky kdyby náhodou nevyhovoval malýmu a pak koupíme pořádne nosítko na hory..

Chtěla jsem se zeptat kolik je potřeba prsních vložek na den??????

zdenkapo
15. mar 2010

Zuzu
no já taky byla zvyklá na břichu,ale někdy to byl děs,když se Tomášek vzbudil v noci třeba jen jednou,tak mi teklo mléko dost a na břiše tim tlakem mnohem víc,tak to někdy nešlo.

Mishu
to je individální... každému teče mléko jinak,záleží i jak budeš zasto kojit atd. ... až se kojení ustálí,tak ti třeba ani moc téct nebude... já mám ty Chicco pro ten začátek a pak na doma ty prací vložky...

mishutka
15. mar 2010

Já mám taky chicca, jenom jsem chtěla vědět kolik do porodnice? 😅

Už jsem zbalená, igelitka na sál a kufr donese manžel 😉, chybí mi ještě podprda a tu koupím příšti měsíc 😕

zdenkapo
15. mar 2010

Mishu
já mám koupené doma velké balení,ale ještě jsem si přikoupila jedno to malé balení Chicco po 30 ks,tak to mám zapakované a kdyby náhodou,tak mi manža donese ještě,ale pokud tam budu běžnou dobu,tak by to mělo stačit

dezyre
15. mar 2010

Tak já jsem si na prsa koupila Purelan.. prý je lepší než bepanten.. U nás to holka používala, protože měla bradavky rozpraskaný do krve a bepanten ji nepomáhal. Tak uvidím 😉
Mishu a co si si zabalila do té igelitky na sál? .. Ptám se asi blbě, ale já si zabalila jen cestovní kabelu, kam jsem dala všechno.. 😅

bibi13
15. mar 2010

zdeni aj ty máš nejaku malu tašku na sal? nestačí ta jedna velka? 😒

dezyre
15. mar 2010

Dneska mi došel balík, co jsem si objednávala pár látkových plínek a asi 4 kalhoky.. budeme látkovat .. tak jsem zvědavá.... Vyplácla jsem 2000,-, ale tak už je to jedna z posledních větších částek před porodem 😀
Holky co máte zkušenosti s látkovýma plínkama, jak je skládáte? ... Já jsem si to teď zkoušela na ještě nevypraných jen tak zhruba, ale radši jsem se chtěla zeptat jak se to vlastně skládá a kolik těch plínek se do kalhotek zezačátku dává?!

dezyre
15. mar 2010

Bibi, mě psala totiž seznam kámoška co rodila v listopadu a nic mě o igelitce neříkala.. a já ještě nezkušená, jsem se teď zarazila, co tam vlastně budu potřebovat..

aaadus
15. mar 2010

dezy taky mám Purelan. Kámoška mi ho doporučila a prý ho stačí fakt trošičku a bradavky se ti zlepší během chviličky.

dezyre
15. mar 2010

JJ taky mě říkala .. a taky se nemusí umývat před kojením..

nikkka
15. mar 2010

a nestaci sa pobalit len do jednej tasky?

bibi13
15. mar 2010

dezyre, ja to mam presne tak isto.. jednu cestovnu tašku a tam mám pre mna všetko.. pre drobca mám sice inu tašku, ale to su plienky, servitky, čapičky, ponožtičky a to ked pojdem na sal, tak si to len prehodím do tej mojej velkej.. a to sa budem ešte pýtať, či to tam vôbec budem potrebovať..

aaadus
15. mar 2010

A ještě mám na bradavky a opruzeniny buretové hedvábí. To stačí jenom vložit do podprsenky nebo na zadeček když je opruzený
http://www.mamaja.cz/doplnky-k-plenam/leciva-vl...

Já si taky budu balit 2 tašky - jednu velikou, kde budu mít věci co budu potřebovat až po porodu a druhou malou (asi igelitku nebo batoh) a tam budu mít pití, jídlo, jelení lůj, nějaké obyč dlouhé tričko, gumové botky do sprchy, ručník, aroma olejíček v rozprašovači, olejíček do koupele, olejíček na masáž a něco pro manžela na zabavení kdyby to trvalo dlouho

adelka89
15. mar 2010

dezyre ja mam bepanten a mama od babylove krem na bradavky z olivoveho oleje, taky se nemusi omyvat pred kojenim a stoji jen nejakych 30-40kč v DM 🙂
Ad taska do porodky. Ja si beru cestovku s oblecenim pro me rucniky, podprsenky, kosmetika, piti, nejake dobroty, obleceni pro Lukaska, latkove pleny pampersky, kosmet.potreby pro maleho, ubrousky, vlozky, kuchynske uterky, kalhotky, toaletni papir, vlozky do podprsenky, dudliky a jednorazove podlozky. A beru si igelitku na porodni sal (asi si ji pribalim do te cestovky pokud to tam vsechno vleze 😀) a tam rucnik obleceni pro tatku, svacinu pro me a pro tatku, obyc neperlive vody, kofolu, nejake musli tycinky, kopii oddaciho listu, olejicek na massaz zad, nejake CDcka, doklady atd.... 🙂

dezyre
15. mar 2010

Jejda holky vy jste teda vybavené 😲
Já jsem si zabalila akorát dvě osušky, dva menší ručníky, 4 látkové pleny pro malýho, 20 papírových, 2 přebalovací podložky (jedna pod sebe - na radu kámošky, protože hodně krvácela a bylo jí trapné, aby jí furt měnili povlečení a druhou pro malýho), potom samozřejmě kalhotky po porodu - ty co byly u vložek a jedny echt stahovačky na cestu domů, dvě kojící podprdy, vložky do podprsenky, vložky pro mě, jelení lůj, krém na tělo, šampón, kondicionér, mýdlo, intim. ubrousky, purelan sprcháč, fén, tužidlo a lak, nabíječku na mobil .. no a pro malýho z kosmetiky akorát tu rybilku, vlhčené ubrousky a kokosové máslo na tělíčko (vím, že v porodce dostaneme vzorky, ale já moc nemám rád niveu a johnsns a takový, takže rovnou beru svoje). Tak snad v kostce vše, co si sebou vezu.. No a oblečení z porodky pro malýho mě manžel vezme až pro nás pojede..

dezyre
15. mar 2010

Vy si berete i sváču 😲 😲 😲 Popravdě já na jídlo nemyslela, jen na vodu .. 😀

nikkka
15. mar 2010

to na to vsetko co tu pisete mi nebude asi stacit ten maly kufrik...fakt neviem teda do coho sa pobalim, sice mam este cas..
pripadne by mi mohol manzel radsej doniest zvysok veci na dalsie den...

dezyre
15. mar 2010

JO a abych nezapomněla... ještě krém na ruce a jak mi kámoška napsala tučně na seznam DEODORANT 😀 😀 😀 (jako kosmetička pro ni asi nejdůležitější věc 😀 😀 😀 😀 )

nikkka
15. mar 2010

pred porodom sa nesmie pit...mam sa poriadne napit doma, pred odchodom do porodnice, lebo tam mi vraj uz nedaju, az po porode...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre