Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
22. mar 2010

Holky moc děkuju, jsem tak ráda. I když břicho tvrdne, ale né tak často jako před tím. Musím opravdu dávat pozor, at tam prdelka ještě nějákou chvíli vydrží.

příspěvky jsem od rána nedočítala, tak se nezlobte. Jen jsem zahlídla odkaz na foto Lucika tak se jdu podívat. 🙂 Musím se tady nějako rozientovat v tom novém 🙂

blanka.k
22. mar 2010

Koukám, že se mi nějak neodeslal příspěvek :(
Klárko - vítej zpět, pěkně lež a ať je to brzy úplně ok 😉
Mishah - taky gratuluji k přetočení 😉
Holky, k tomu Epi-no, to je jen nějaký balonek a u toho "tachometr", nic digitálního atd... já většinou raději objednávám věci co mám strach z reklamací v kam.obchodě, ale říkám si, že tohle snad vydrží a bude to fungovat ok.

xxx.klarka
22. mar 2010

Lucí takových fotek, to je krásný 😵 😵 moc vám to sluší, úplná modelka z Tebe. 🙂

lucik...
22. mar 2010

klari to jo 😀 Ale děkuju 😉

xxx.klarka
22. mar 2010

blani, toho epina máš i levnější verzi bez "tachometru". Nic digitálního to není.

antynka1
22. mar 2010

Blani - prý tachometr 😀 Jsi mě pobavila.
Jinak Blani a Mishah - tak super, že si prckové dali říci 🙂

pepibubu
22. mar 2010

Ahoj holky, mám za sebou velký utz ve 30tt - resp. dneska jsme načali 32 tt - a zprávy, no, Martínek "hačá" na zadečku, není tak způsobnej jako byl Pepča. Ale ono je to vcelku jedno, mně stejně čeká cs z mých zdravotních důvodů (srdíčko už od dětství), takže to neřeším. A ještě ke všemu mám placentu na přední stěně, takže je to asi jasný 🙂 Ale hlavně že je v pořádku, a za dva týdny od poslední kontroly přibral 300g... 🙂

antynka1
22. mar 2010

Pepibubu - a jakou má souvislost placenta na přední stěně s císařem?

bramburka
22. mar 2010

ja mam taky placentu na predni stene, to je blby? ja myslela, ze blby je to jen kdyz je dole jakoby?

pepibubu
22. mar 2010

aha holky, tak tu placentu jsem možná pomotala, teď jste mě dostaly... je to v tom že nesmí překrývat "vstup" - neboli místo kudy pak mimčo jde ven... Ale každopádně si pán hačá jak na trůně. 🙂

antynka1
22. mar 2010

Tak to jsi Pepibubu asi myslela když je placenta dole 🙂 To pak opravdu může způsobit problém s porodem a nutnost císaře.

zdenkapo
22. mar 2010

Pepibubu
placenta na přední stěne přeci nemá žádnou souvislost s tím,jak rodíš,to má spousta mamin,někde se taplacenta uhnízdit musí- tobě snad dr. říkal,že je to problém?

BLani,Mishah
blahopřeji k poloze hlavičkou...

Blani
já teda nejsem zastánce nějakého Epina a podobných novinek, stejně záleží jak máš pružné tkáně přirozeně, tlak mimča a síla kontrakcí je úplně něco jiného než tréning nějakým balonkem a nikde nneí řečeno,že ty maminy,co si to teda chválí by neporodily i bez epina bez nástřihu.... a ten zrovna na tom porodu není nic strašného... ani otevírání to nepomůže nebo ho to nijak neurychlí,jde jen o ten nástřih.... stejně většinou nastřihávají hlavně prvorodičky,ikdyž tvrdí na kurzu že ne...

zdenkapo
22. mar 2010

Pepi
tak to asi teda máš přes spodek,tak to by nešlo rodit přirozeně,to je fakt... nemůžou vzít placentu první kvůli zásobě kyslíku...

bramburka
22. mar 2010

nastrihavaji taky treba nedonosene deti, aby si nepomačkali hlavičku...

blanka.k
22. mar 2010

Zdeni - já taky si myslím, že mě nakonec asi nastřihnou, i když v Bohunicích to fakt nechávají na poslední chvíli, ale spíš to chci kvůli inkotinenci, hemoroidům atd., protože si nedovedu představit, že by to po porodu bylo horší než před porodem, s toho mám docela vítr 😅 Za týden jdu na kontrolu na urologii, nevím teda co tam na mě vykoumá, když jsem těhu a v těhu je inkont. normálka 😅

zdenkapo
22. mar 2010

Bram
fakt? a co se jako počítá za takto nedonošené?

Blani
no to je právě na houby,když čekají na poslední chvíli,pak může být pozdě a mamina je potrhaná ja zvíře,viděla jsem mojí tenkrát spolobydlící,rodila podruhé a striktně odmítala nástřih a dopadla milionkrát hůř,než kdyby jí dr.hezky nastřihnul a hlavně- na bezpečných místech- ona byla roztrhaná až po konečník a i čípek,což je nebezpečné a dr.říkal,že asi bude muset jít na plastiku

blanka.k
22. mar 2010

Brambur - jak jste na tom vy s těma ledvinovýma pánvičkama? (pamatuju si tě dobře, že?) Mě dnes mudr říkala, že musím mít papír z posledního UZ u proodu, kde je psáno, že se to zas zvětšilo, a že hned po porodu mi malýho vezmou na nějaký UZ ledvin atd., tak aby včas věděli, že má dojít nějaký mudr. přes ledviny po porodu. Tak doufám, že u nás to fakt skončí jen občasnýma návštěvama doktorů a kontrolníma UZ 😉

sonita
22. mar 2010

ahojte antynka-aj ja sa musím nútiť do jedenia lebo vôbec nie som hladná. lucik-krááááááááááááásnééééééééééééééééééééééé aj ja by som velmi chcela ísť sa fotiť do Madarska no ešte čakám či budem mať väčšie bruško alebo okolo 36 tt uvidíme. zdenkapo-dúfam že budem z maličkého vidieť strašne veľa mi ideme do Madarska.Ja a neponáhlaj sa ešte vydrž aspon 3-4tt. bramborka-ja nie preto chcem ísť na 4d utz. aby som videla malého ako bude vyzerať,ale aby som mala cd a ukázala mu to neskôr ,lebo sprvého 4d mám len 3 fotky lebo ako som písala bola som tam kvôli tomu či malí nebude chorý.

blanka.k
22. mar 2010

Zdeni - to jo, lepší pěkné nastřižení než pak být roztrhnutá doslova a do písmene po prd... 😅 Já už jsem docela vážně uvažovala, že po porodu půjdu na operaci s hemoroidama, protože už mě to štve, když do sebe člověk neláduje čípky, tak si ani pořádně nesedne... 🤐 uvidíme, co bude po porodu
holky, dnes je tu tááááák krásně, až na mě vlezla depka, že jsem doma sama a nemám s kým jít na procházku... já snad aspoň hodím fretky do kočárku a půjdu je povozit 😅 😅

aaadus
22. mar 2010

blani já bych taky nejraději vyrazila na prochajdu, ale samotné se mi nechce, se psem nemůžu a ani se nevlezu do žádného sportovního oblečení

xxx.klarka
22. mar 2010

Jinak informace k našem bydlení. Paní co bydlela pod náma v patře, jak umřela, tak jsme dostali nabídku jít do toho pronájmu místo ní. Takže jsme to vzali a půjdeme. Ale furt je ve hře ten byt ve městě za těch přibližně 150tisíc, tak uvažujeme zda ho koupit, malinko poupravit a zatím ho pronajímat. A další nabídka přišla teď, že by jsme koupili napůl s jedním sousedem tady tu bytovku kde bydlíme, chtějí za ní 3 miliony, že by do toho šli napůl, že by jsme si s nima vzali hypošku a udělali to takto. Tak furt uvažujeme co a jak.

adelka89
22. mar 2010

nazdarek holky. nestiham docitat
klarko vitam te zpet doma 🙂 odpocivej 🙂 urcite malicka u tebe jeste vydrzi
blani moc gratuluju k pretoceni prcka 🙂 ja jsem ted epino chvili vynechala kvuli te necekane kontrole minuly tyden, kdyz mi naridila prisny klid.rezim ... ale dneska asi epinovat budu, at muzu pozorovat pokroky, ja jsem zastance epina a myslim si, ze pruznost hraze se da ovlivnit... ja mam hraz tuhou ale temi masazemi je den ode dne pruznejsi a epino tomu jen dopomaha.
luci krasne fotecky 🙂
Jo a mamm jednu novinku nevim teda jak vypada hlenova zatka,ale vcera mi mozna cast odesla... toho hlenu nebylo moc ale krev ano, tak jsem zvedava co se bude dit dal ... zitra jdu do poradny, tak se doktorky zeptam.

xxx.klarka
22. mar 2010

adelka, já si ho u paní měla vyzvednout dneska, ale bohužel. Tak já budu musel poslat sms, že jdu v pondělí k dr. tak že bych se pro něj zastavila v pondělí.

sonita
22. mar 2010

tehulky-ja ked som bola tehotná s dcérkou ako prvorodička pred skoro 11 rokmi začala mi odtekať plodová voda o 4 ráno a to som sa ešte išla osprchovať potom ja som rodila od nás 40 km tak sme išli k mojej mame a potom do nemocnice a v nemocnici som bola okolo 6 30 a o 8 33 bola malá na svete a manžel zmeškal pôrod lebo dr.mu povedal asi tak o 12 bude chcel tam biť lenže medzičasom zobral moju mamu domou a tak zmeškal.

blanka.k
22. mar 2010

Adel - díky, mě mudr. taky říkala, že masáž hráze určitě ano, že se tím nic nezkazí. 😉 S tou hlen.zátkou, no uvidíš, co ti řekne mudr., vlastně máš termín už za měsíc, co? Já bych měla nějak vyprat konečně to oblečení pro prcka 😅

antynka1
22. mar 2010

Adelko - tak to už se to možná blíží - hlenová zátka odchází několik týdnů, dnů i hodin před porodem - ale co jsem vyčetla, tak většinou 24 hodin před porodem...... Ale snad ještě nějaký ten den vydržíš 2v1 🙂

adelka89
22. mar 2010

blani 🙂 ja bych si zase uz mohla sbalit tu tasku do porodky 😀 zitra to udelam 😀
anty, jj uvidim co mi rekne mudra zitra, premyslela jsem ze by mi tam mohla prasknout nejaka kapilara, ale uz dva dny jsem necvicila s epinem ani jsme nemasirovali takze zadna "namaha" na sliznici vyvinuta nebyla, tak proto me napadla ta zatka 🙂
no uvidime, nestresuju se tim, Lukasek je uz veliky, tak kdyz bude chtit na svet klidne muze, byla bych rada, kdyby pockal jeste tak tyden 14 dnu abych mohla epinovat,ale nechame se prekvapit 🙂

antynka1
22. mar 2010

Adelko - radeji si tu tasku sbal 🙂

aaadus
22. mar 2010

adelka to už možná budeš mít Lukáška za chvíli u sebe jestli ti odešla hlenová zátka
klarka všechny nabídky zní lákavě. Ale v dnešní době je určo lepší vzít si hypotéku a spléct ji než platit nehorázné peníze za nájem. A s pronajímáním bytu to je taky na uváženou. Naši pronajímali byt po prababičce, byl plně zařízený a ta babizna hnusná co jí to pronajímala, neplatila včas a když už zaplatila, tak neposlala tolik peněz kolik měla. Naštěstí naši měli dobře napsanou smlouvu, tak letěla ze dne na den. Akorát ten byt vypadal hrozně (já jsem tam raději nešla, to by mě asi porazilo) - všude nakouřené, bordel, nějaké věci ukradla.... Tak se naši naštvali, byt prodali a je klid

aaadus
22. mar 2010

adelko tu tašku si už raději fakt sbal 😀 Nebo aspoň nachystej věci na hromádky kdyby něco

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre