Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
16. apr 2010

Já taky nemám žádný kompel, mám body s dlouhým rukávem, takové flesové dupačky (nevím jak se to píše) , čepku, rukavičky, bačkůrky, svetřík a tu zavinku jaro/podzim do autosedačky, tak nevím zda to bude kdyžtak stačit nebo ne.

nara
16. apr 2010

Ahoj holky,

gratuluji Lience k miminku!!!!!!!!!!!!!
Každý den jedno, to je krásný!
Leontynce držím palce!!!!!

My máme v pokojíčku klasickej šedej zátěžovej koberec a jsem s ním spokojená. Když byl František malý a začínal lézt měl na něm ještě puzzle, ty jsme brali s sebou na návštěvy, protože koberce fakt lidi bez dětí nepraktikují 🙂 Teď tam má takový tenký koberečky (spíš hadříky) se silnicema, železnicema a letištěm. Až odroste druhý dítko, tak tam dáme novilon jako je ve zbytku bytu.

aaadus
16. apr 2010

Já mám nachystou teplou soupravu a kdyby náhodou byla vedra tak i takovou tenčí a k tomu teplou deku. To by mělo stačit myslím

antynka1
16. apr 2010

Novilon? CO to je?

Já mám soupravu do porodnice - růžovou s medvídkama - jsou to dupačky, bodýčko, kabátek a čepička a k tomu mám tu přechodnou verzi zavinovačky do autosedačky od Emitexu.

nara
16. apr 2010

My jsme i v únoru jeli z porodnice jenom s dekou. Nevím, jak to máte daleko, ale manža zaparkoval před porodnicí, tak jsme šli asi 20 m venku a doma asi 10 m.
Já jsem si připravila dvě varianty velikostní 😀

aaadus
16. apr 2010

lucik Lodgery jsou krásné, ale teď je myslím zbytečné ho kupovat.

nara
16. apr 2010

Anty - něco jako marmoleum, ale řekla bych že trochu měkkčí a má to paměť, takže když se tam něco vytlalčí třeba nohy od stolu nebo židlí, tak se to po chvilce zase vrátí do původního stavu. Mají hezký motivy všechny návštěvy si u nás ze začátku mysleli, že máme dřevěnou podlahu 🙂

lucik...
16. apr 2010

aaadus tak on je obrovský, dá se využít do nějakých 3let takže by to bylo i na zimu 😀

aaadus
16. apr 2010

lucik já jsem myslela jako ho kupovat teď před porodem, že bude stačit až třeba v srpnu nebo tak. Já teda počkám, až co kdo malému koupí po porodu nebo na něco přispěje a teprve potom ho budu kupovat.

andelka
16. apr 2010

No, u nás se půjde ven taky jen pár metrů, tak by mimi určitě nezmrzlo.
nara: 50 a 56 nebo 56 a 62? Já mám taky dvě, ale liší se to jen těma dupačkama, jedny jsou 50 a druhé 56 (ty z obrázku jsou 56)

nara
16. apr 2010

Andel: 50 a 56 😉

lucik...
16. apr 2010

aaadus jo já vím 😉 Taky ho nebudu kupovat, třeba nám ho někdo bude chtít koupit 😀 😀 😀 Jak říkaj holky, z porodnice do auta je to pár metrů a z auta domů taky, tak bude stačit deka na zabalení, popř dvě 😉

aaadus
16. apr 2010

lucik a ty jsi ten fusak viděla na živo? Škoda, že nemají více barev, třeba ještě nějakou zelenou nebo žlutou. A deku na cestu z porodky mám takovou hrubou chlupatici, to bude bohatě stačit. A jak znám manžela, přijede si pro nás až ke dveřím a doma to mám od cesty do baráku asi 15 metrů

andelka
16. apr 2010

nara: dík, já už jsem z toho úplně vedle - prvorodička zmatená jak lesní včela 😅

nara
16. apr 2010

Jinak já jsem měla v porodnici, když jsme jeli domů, starost malýho vůbec nějak oblíknout, protože mi to zkrátka nešlo. V porodnici měli jenom košilku a plínku a byli zabalený jako vánočky a najednou ho nasoukat do bodýčka a kombinézky to byl horor. Myslela jsem si, že tam snad budu muset zůstat.
Já bych to nepřeháněla ani s nákupy toho teplého oblečení pro takhle malá miminka. My jsme v tom únoru dali jako poslední vrstvu pletený svetřík a pak stejně měl v kočárku ještě fusak, deku a celý to bylo zakrytý takovou tou slídou. Teď to budu praktikovat úplně stejně, akorát nějaká vrstva ubude.

nara
16. apr 2010

Já jsem si při prvním taky vezla 62

nara
16. apr 2010

Taky se mi ten fusak moc líbí.

adelka89
16. apr 2010

holky my jsme jeli z porodky kdyz prselo a malemu jsem oblekla jen tricko dupacky ponožky čepicku a kabatek zabalila do emitex zavinky a prikryla deckou a bylo to akorat, nemel vubec studeny nosanek ani rucky, meli jsme jeste jedny dupky a svetrik, ale neoblekli jsme ho protoze by mu bylo fakt horko. Pokud nepujdete k autu 10 minut po venku tak si myslim, ze neni potreba miminko nejak moc oblekat, pak mu bude zbytecne horko v aute. Nam tatinek zastavil pred porodnici.

andelka
16. apr 2010

nara: Tak mrně snad nějak obleču (i když se chci vidět teda), domů ho převezem a pak stejně pár dní budem doma, tak se kdyžtak něco přikoupí. Já si to prostě v praxi neumím ještě moc představit, no. Fusak do kočárku nemám, ale mám různé deky, tak to by se nějak zkombinovalo. A máme v něm vložnou tašku, tak to taky dá teplo. A asi bude v zavince taky.
no první procházku chci teda vidět 😀

nara
16. apr 2010

Oni v tom kočárku mají jak ve skleníku. Já myslím, že v tomhle ročním období nebude fusak zapotřebí, obloží se ze spoda a ze shora dekami a bude to. Já jsem pak naopak řešila, že když jsme ho oblíkla moc, tak řval. Ještě, že jsem to zjistila včas.

blanka.k
16. apr 2010

Já mám akorát do kočárku obyč. tenké flees.deky 😅 když bude malinký, tak ho hodím do zavinovačky a bude, já doufám v teplý květen. Kdyžtak mám tu zimní Emitexku, ale nevím,jak bych to do té úzké korbičky narvala. 😅 nebo k tomu kočáku je ze stejného materiálu deka, co má na sobě zip, že se do ní dá dát peřinka jako výplň, tak tam bych nacpala teplé deky co jsem dostala a co se mi nelíbí 😅

antynka1
16. apr 2010

A jak se zjitsít jestli je miminku teplo nebo zima? Sylšela jsem sáhnout na nosánek nesmí být studený - to je zima a na zátylek - tam se zase nesmí potit - to je teplo.

bibi13
16. apr 2010

no my sme mali bodyčka, dupačky, na to ponoštičky, potom teplučky overal.. no a poviem vam, keby bol dlhšie vonku tak mu bude zima.. a vraj by nemal mať studené nožičky, ale ked je oblečený tak podla nošteka.. aspon tak som počula..

aaadus
16. apr 2010

antyn asi tak jak píšeš. A nevím jestli i podle studených ručiček? To se mi bude poznávat těžko, protože já mám ruky ledové pořád

nara
16. apr 2010

Doktoři říkají, že zátylek. Ruce prý ne. Ale to se vychytá. Uvidíte, když se vrátíte z procházky a miminko slíknete. A pak takový to zlatý pravidlo, o jednu nebo dvě vrstvy víc než dospělý.

blanka.k
16. apr 2010

To jsem taky slyšela, že o vsrtvu víc než nosíme my... ehm, já nosím furt punčochy (nosím celý rok sukně nebo šaty), min. do 30st. ve stínu určitě, nemám je jen pár dní v roce, mě j furt zima 😅 M. zas je schopný v 5st. nad nulou si vzít zimní bundu a k tomu kraťasy. Ty a sandále sundává s prvním sněhem 😅

vavenka
16. apr 2010

Mne sa tiez zda, ze v zime 2 vrstvy viac ako dospelak, v lete o jednu viac...
A vy sa chystate uz takto v maji/kvetnu na prechadzky? 😕 Mne bolo povedane ze aspon tych 6 tyzdnov, kym babatko nema vlastnu termoregulaciu a skoro ziadnu imunitu , sa neodporuca moc po vonku pobehovat.... A tym padom potom riesime az letne mesiace a to uz bude isto teplucko 🙂

blanka.k
16. apr 2010

Já akorát vím, že v šestinedělí by se nemělo "mezi lidi", což teď furt vysvětluju příbuzenstvu, které čeká, že hned z porodnice jim všempojedeme malýho ukázat, a nechápou, proč chci přijet až někdy v červnu... 😝 Ale co mám kamarádky, tak už tak týden z porodnice doma jezdily na vycházky, u nás tonení problém, když bydlím u pole a lesa, hlavní je nehcodit třeba do hypermarketů, na nějaké rodinné oslavy atd. 🙂

andelka
16. apr 2010

vavenka: co jsem četla, tak s miminkem se může na kratší procházku zhruba po týdnu co jste doma, 6 týdnů čekat je blbost. to platí tak o obchodních centrech a hromadných návštěvách.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre