Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

gabap
18. apr 2010

blani me se dokonce ptali na jmeno me matky za svobodna 😀
pupecnikovou krev jsem darovala,ale pripadalo mi to,ze je tim spis obtezuju 🙄

zdenkapo
18. apr 2010

Blani,taky vzdělání tvé a manžela- nevim teda k čemu, pak taky jaké a kdy jsi prodělala operace,jaké si prodělala nemoci,včetně těch v dětství,takže já mám s sebou i můj očkovácí průkaz atd...

blanka.k
18. apr 2010

Gabap, Zdeni - to je nějaký IQ test před porodem, ne? 😀 😀 😀 😀 Jeslti se mě zas budou ptát na ty moje nemoci atd. jak píšeš, tak je pošlu do prd..., jelikož vše mají v PC z mých X návštěv na gastru, na chirurgii i u nich v porodnici!!! A vím, že vzdělání se psalo i do žádosti ouzavření manželství, prý pro nějakou statistiku 😅 Jěště zjistit, jakou má cthán velikost bot, jméno oblíbené slepice mého dědečka a bude to fakt všehcno 😝 😖 😀

zdenkapo
18. apr 2010

Blani,no mě to nepřekvapilo,už jsem jim to tam jednou před 3 lety vypisovala.... ale ty nemoci a tak to si radši napiš na papírek a vem do taška,protože nevíš,kde nakonec porodíš,tak aŤ to máš... ptali se mě i na první porod a tak a to jsem rodila tam,jako by se nemohli do papírů podívat... no u mě je to naposled,tak jsem to překousla 😉

blanka.k
18. apr 2010

No jo, jsem blbá, je fakt, že když bud ležet jinde, tak to tam mít nebudou... naštětstí mám to v těhu průkazce (to nejdůležitější) od mé obvodní. My tam napsala i dioptrie, jsem si toho všimla až doma, protože napsala úplně jiný než mám 😀
Teď tu plodím do fotoblogu výdaje, no, slabší povahy ať radši nekoukají 😀

blanka.k
18. apr 2010

MI tam napsala (ne MY)...ach ty hrubky 😅

zdenkapo
18. apr 2010

Blani
no právě,já mám taky radši s sebou vše od kojících košil,přes vložky,pleny až příboru a dokladům...

a to si představ,že mi v té porodce řekli,že jim to mám vše říkat,ikdyž to mám napsané v průkajdě,nebo tam mám nacvakané výsledky,že tam prý nejsou od toho,aby to tam hledali, no fakt síla.... od čeho pak ta průkazka teda je... asi fakt jen na ten sál...

blanka.k
18. apr 2010

Zdeni - no někdy je to fakt buzerace nejěvtší, hlavně při porodu, když má člověk úplně jiný myšlenky 😖 Vím, že když mě přijímali na hospitalizaci, tak se mě na vše ptali... ok, beru, že na gastru jsem nějakou dobu nebyla, za těhu se může leccos změnit, tak to třeba nechtěli tahat z jiné kliniky, ale zapsala si to setřička, pak došel mudr, ptal se na to stejný, pak že si mě tam nechají, že přijde zas sestřička, ta došla, a že jí mudr. zavřel můj "účet" na PC, že se do něj nedostane, aby mě hospitalizovala, tak zavolala mudr. z lůžkové části a ta se ptala potřetí....během asi 30 min!
Teď mi stačilo v porodce, když jsem ležela na manotiru a přišla paní, že jí rupla voda, a sestřička se jí dost hnusnš ptala na ty různý údaje, jak píšeš, jméno, RČ atd. by mohla opsat ze všech dokladů, co jim tam hodíš pod nos....ale ne, paní to musela diktovat ☹ já chápu, že toho mají moc, že jsou třeba utahaný, ale taky by mohli chápat, že do porodnice se nechodí ve vrcholné fyzické a psychické kondici 😅

blanka.k
18. apr 2010

M. mi v pátek poslal žádost o zřízení elektr.zdrav.knížky , tak jsem zvědavá, kdy mi ji zaktivují, třeba to pak bude u mudr. snažší, co jsem koukala, tak tam je moje gyn., endokrinoložka i gastro....chybí tam obvodní (což je škoda) a zubní 😉 Teď jen jestli to používají a zapisují tam 😅 Máte taky někdo zřízeno?

zdenkapo
18. apr 2010

Blani
jj, a taky třeba nechápu,proč nemají universální porodopisy- já mám třeba sepsaný v tom Děčíně a teď budu rodit někde jinde a budu to podstupovat v kontrakcích,fakt hnus.... logicky by mi ho měli dát abych to mohla předložit jinde,ale né,jak u blbých....

blanka.k
18. apr 2010

No, přesně tak...já totaky musím konečně sesmolit, ať to pak nemusím plodit mezi kontakcema 😅

iivet
18. apr 2010

jejej, holky, jesteze to tady pisete. Ja vubec nevedela ze to po me budou chtit. Takze choroby a ockovani,jo? 😒

blanka.k
18. apr 2010

iivet - tak jak když se třeba registuješ u nového mudr., já si furt nepaamtuju, kolik měl kdo v rodině infarktů, kdo všechno má jaký cukrovky, to ještě budu muset zase obvolat 😅 A vím, že tchýně je po operacích, a tchán taky bere nějaký prášky,....
Po mě vždycky chtějí chronické nemoci (prodělané i současné, od kdy do kdy, kde jsem se léčila, čím), operace, úrazy, zlomeniny, jiné vážné nemoci, kolik mám dioptrií, jaké beru léky,...

mishah
18. apr 2010

Ahoj, jdu vás pozdravit 🙂

To si vůbec nepamatuju,že by po mě chtěli nějaké očkování...

Jinak osobně si myslím,že právě ten oxytocin kolikrát nemusí porod ani moc urychlovat (je to právě hrozně idnividuální..) a i s tím epidurálem je to tak, jak psala antynka 🙂 je to samo jen dobře, pokud někomu zabere a pomůže. Na mně ty léky ale opravdu nepůsobily nic moc 😒

blani: pěkně jsem se zasmála 😀

blanka.k
18. apr 2010

No to by mě teda naštvalo, ještě tak rasismus na mého oblíbeného Krtečka 😠
http://www.facebook.com/?sk=2361831622#!/group....

lucik...
18. apr 2010

Ahoj holky 🙂
Zdravím po prosluněném víkendu 😵 😵 😵 Manžel odjel na fotbal, tak jsem vyluxovala, vytřela a odpočívám 😉

Se mnou naštěstí sepisovali porodopis když jsem tam ležela minulý týden, ale neměli tak stupidní otázky.. Jen tak zlehka 🙂 Tak doufám že až budu rodit nebude stop stav a nebudu muset jinam abych to musela diktovat znovu, ale mívají stop stav málo tak snad ne 😅 😀

blanka.k
18. apr 2010

Jsem si vzpomněla na otázku sestřičky v jiné porodnici než chci rodit (moje mudr. měla dovču, tak mě sestřička od ní poslala akutně tam) - jméno mojí gynekoložky....tak ze mě vypadlo Kateřina 😀 😀 Pak mě ještě zjebala za to, že nevím adresu zaměstnavatele, že jak to, že nevím, kde dělám... já samozřejmě vím, kde dělám, ale ta adresa nemá nic společného s adresou sídla firmy, která je pro ně důležitá, holt mi vypadlo to číslo popisné, natož si v tu chvíli vzpomenout na PSČ města z úplně jinýho okresu 😅

mishah
18. apr 2010

..já si taky nevzpomínám, že by se mě ptali až tak do hloubky...ptali se tak normálně -prostě anamnéza...

blani: krtka mám ted asi 3xdenně(náš malej ho ted fakt doslova žere- poslední týden, co jsem ho připravovala, že mimi půjde ven z bříška, tak hlavně ten díl Krtek a maminka -jak zaječice rodí zajíčky) a doufám,že ho do této skupiny nezapojí 😀
mmch.zaječice i zajíčci jsou po porodu čilí a hopsají 🙂 😀

Jo a s tím vybavováním jmen atd se mi to stává ted úplně běžně...připadám si jak kdybych měla alzheimera 😅

lucik...
18. apr 2010

Dneska se za námi stavil manžela spolužák s šestitýdenním chlapečkem.. Já už bych taky tak chtěla mít tu naší princeznu doma... 😵 😵 😵

adelka89
18. apr 2010

ahoj holky 🙂
po mne na prijmu taky zadne info o ockovani nechteli. jen se ptali na choroby moje a me rodiny.
Chteli jsme jit dneska ven, ale po obede jsme si s manzou trosku schrupli kdyz prdolka spinkal a pak jsme zjistili ze se nam rymecka zhorsila, takze to nechame na zitrek 🙂

blanka.k
18. apr 2010

Mishah - já dnes v Glubosu aspoň koupila ponožky s krtečkem pro malýho, když podprdu pro mě neměli 😀 A už se těším až bude mít 2 roky a víc, to už se dělá spousta oblečků s krtečkem pro děti 😀
Lucik - taky bych slintala, u nás na patře z 5 bytů jsou 2 děti co se narodili teď na jaře 😅 My budeme 3. 😀 Tak taky vždycky slintám, protože jim před dveřma stojí kočárky (obě mají Jané Slalom, který bych taky koupila, kdybychom nakonec nevybrali Quinny 😀 )
Adel - ať je malýmu líp, to je neskutečný, jak to utíká...2 týdny 😨 Mě topřijde jak 3 dny co jsi rodila 🤐 já mám zítra 14 dní do TP dle těhu knihy a MS 😉

lucik...
18. apr 2010

blani Jané Slalom máme taky 😀
Já mám zítra 3 týdny do porodu... Ještě tak týden a pak bych se nezlobila kdyby už to přišlo 😵 😵 😵

zdenkapo
18. apr 2010

já jsem ale nepsala,že po mě chtěli očkování- ale jen ,že beru svůj očkovák,protože tam mám vypsané ty choroby v dětsví a tak 😉 právě abych si taky v tom fofru vzpoměla.....

lucik...
18. apr 2010

Já sem si nevzpomněla 😀 Řekla sem že nevim 😀 A ona jestli ty dětský běžný nebo ještě něco extra tak sem řekla že ty běžný a stačilo 😵

martina71
18. apr 2010

Luci ani nemluv, ja se na tu moji prdolu taky strasne tesim 🙂 Mam tady skoro kazdy den segru s 4 mesicnim synovcem, tak zatim rozmazluji jeho 🙂 . Vcera mi lezel briskem na brisku a tak se rechtal jak ho mala skopavala dolu, uplne nadskakoval, az mi nablinkal do vystrihu...ale jak a tefil se fakt presne 😀

lucik...
18. apr 2010

marti 😀 😀 😀
Mno já bych už nejradši byla doma z porodnice 😀 Si řikám jak se na porod těšim a pak mě trošku zabolí břicho a začíná panika že neeee, že ještě nechciiii 😀 😀 😀

blanka.k
18. apr 2010

Mě se akorát ptali, jestli jsem očkovaná proti tetanu, ejslti si to hlídám 😉
Luci - já mám všude v papírech psaný TP za 2 týdny, ale beru ten dle NT+, a tajně doufám, že to bude příští týden 😀

lucik...
18. apr 2010

no podle NT+ mám termín 8.5. takže rozdíl 2 dny, takže to je asi fuk 😀

martina71
18. apr 2010

Luci to je normalni stav...to ja mam taky. 😀 U me vim, ze to bude v danem terminu... 😀

blanka.k
18. apr 2010

Leontynka ještě nenapsala, co a jak, že? A co Vlaďka? Snad ještě nerodí.... 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre