Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

kajamatus
18. feb 2010

A este mala babkovska rada ak chcete kojit tak uz od 30t.t. si kazdy den cvicte bradavky + dvorec a to tak ze ich budete asi 10min. otacat raz do prava a potom do lava, troska stlacat aby ste pocitovali malu bolest. je to priprava a zataz na bradavky ,aby neboli prekvapene akou silou budu nase pokladiky sat. nemali by potom praskat a krvacat a nebudete potrebovat krem na bradavky. Ak vam uz tecie kolostrum tak to nerobte!!!!! No a ak uz budete kojit tak po kazdom kojeni vytlacit este troska mliecka a natriet bradavky+ dvorec a nechat na vzduchu zaschnut. ja som sa tym riadila a musim povedat ze som nemala ziadny problem. 😉

kajamatus
18. feb 2010

iwonka ak Ti pretrvavaju bolesti urcite sa daj znova pozriet

iwonka
18. feb 2010

kajamatus pockam do zajtra a uvidim..ako mi bude rano

blanka.k
18. feb 2010

Iwonka - raději si zítra skoč, když to nebude ok, já teda jak byla na 4D, tak úplně v pohodě, UZ jako každý jiný 😅

iwonka
18. feb 2010

jaj ale normalne sa mi nechce ist k mojmu lekarovy ked je taky ignorant

blanka.k
18. feb 2010

Tak počkej do odpoledne až nebude ordinovat a jeď někam do nemocnice 😅

iwonka
18. feb 2010

no rozmyslam tak ze ak bude boliet tak pojdem na pohotovost.ale ked lezim je vsetko ok

zzuzullka
18. feb 2010

pre dnešok sa s vami lúčim, už ma aj dosť bolí chrbát zasa tak idem s mm trošku na prechádzku a potom budem odpočívať, tak sa majte a pa zajtra 🙂

blanka.k
18. feb 2010

Já jdu pomalu uklízet, konečně naplním ty vakuové vaky, tak začnu spodním prádlem, tanga na sebe asi hodně dlouho nevezmu, malé podprdy taky ne 😅 Aby mi v té skříni něco zbylo. 😅

kacenka24
18. feb 2010

Ahojte babuľky.
Chcem sa spýtať, či máte niektorá bolesti v krížoch, ale takú bolesť, že sa nemôžete pri ležaní ani pootočiť, nieto bez pomoci manžela vstať. 😒 Trápi ma to už pár dní, hlavne poobede a večer.
Zajtra ráno zavolám svojmu Dr., tak uvidím, čo povie on.

janulka04
18. feb 2010

kacenka...mna obcas trapi ostra bolest v krizoch, ale mne to vystreluje do pravej nohy, ze sa mi normalne podlamuje pri chodzi...tiez to budem konzultovat s dokim...nech ma posle aspon rehabilitovat

antynka1
18. feb 2010

Mě na bolesti v kříži - také se občas ani nemohu zvednout - tak stačí si sednout na gymnastický míč a pár minut na něm blbnout - neskákat - jenom se pohupovat sem a tam.

lienka1076__2
18. feb 2010

aj mňa dosť často bolia kríže, ale len na ľavej strane. vtedy sa nemôžem ani pohnúť a nie to vstať z postele, ale keď to rozchodím, tak je lepšie.

janulka04
18. feb 2010

hej, to pomahalo aj mne, ale moj civavak mi ho rozkusal 😒

blanka.k
18. feb 2010

http://www.akcniceny.cz/letak/tesco-6603/p/1/ Podle tohoto mají v tesku akci 1+1 balení (libovolná kombinace) Pemprsek zdarma 😉
http://www.akcniceny.cz/letak/globus-6628/p/13/ a v Glubusu v akci Huggies
http://www.akcniceny.cz/letak/6570/p/4/ a ve Sparu sleva na vše možné, i na koj.podprdy
http://www.akcniceny.cz/letak/6570/p/5/ a 1+1 akce na Sebamed 😉

lucik...
18. feb 2010

Tak že bych se zítra vypravila do tesca 😀

antynka1
19. feb 2010

Krásné ráno,
Blani - super, už vím, kam se vypravit.
Já jdu dneska zase do kanclu, to vstávání je hrozný......
Tak se tu mějte, večer odjíždím na Vysočinu, ale určitě se večer nebo o víkendu přijdu na vás podívat 🙂

aaadus
19. feb 2010

Dobré ráno,
asi se taky vypravím do Tesca pro zásoby plínek 😀

michalag
autor
19. feb 2010

Dobre ranko 🙂
kacenka, ja mam taku bolest ked lezim ale v pravom bedrovom klbe, trapi ma to uz takmer od 13-14tt, ale nemozem sa ani otocit na gauci a ked sa postavim tak ledva si znovu sadnem alebo chodim a ak aj ano tak s bolestou no po chvilke to prejde a je opat dobre ... uz som sa davno nato pytala dokiho a on mi povedal ze je to roztahovanim maternice a ze po porode by to malo prejst 😅

arcik
19. feb 2010

Dobré ránko holky,

nedočítám to se nedá je toho tolik že bych se odtud nedostala ☹

jen jsem tak prolítla poslední stránku a koukám že se tu rozvíjelo trénování bradavek,holkydejte na mou rada a trénujte je já to při prvnim nedělala a jak jsem dopadla,po 2 dnech jsem mělaragády jako kráva a malá jen zakňourala a já bulela žemá hlad a mě to pekelně bolí,brečela jsem i u kojení od bolesti takže holky trénujte co to půjde....

holky jak se to teda dořešilo s těma číslama??já bych volila ať si každý zkontaktuje kohobude chtít a ta dotyčná to napíše sem a pak do tabulky 😉

arcik
19. feb 2010

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

ježiš holky,musela jsem jít zvracet....slabší povahy nekoukejte

michalag
autor
19. feb 2010

baby a idete kupovat aj tie vlozky bunicite po porode?

aaadus
19. feb 2010

arcik a to masírovaní bradavek nemůžu si tím spustít kontrakce? Já se je snažím masírovat když se natírám olejíček a není to moc příjemné, ale zdá se mi, že mi bradavky jakoby "povyrostly" že už to nejsou čudlíčky jako na začátku

arcik to je hrozné tam to ☹ , ale tu předposlední fotku bych sem teda rozhodně nedávala, příjde mi to morbidní...

michalag já je kupovat budu, u nás v porodnici ti je nedají

Musím vám říct perlu. Manžel mi dnes říkal, že se mu zdálo jak jsem porodila kudrnatou holčičku a hned chodila. A rodila jsme v ZOO. Tak prý když nebudu vědět kde mám rodit v ZOO mám rezervačku 😀 Že by už na něho taky přicházela nervozita s blížícím se termínem?

yanika
19. feb 2010

Bre ranko, arcik ja si to teda nepozriem, vcera vecer sa mi robilo zle uz len pri programe o vareni 😉 normalne som musela ist spat skor, lebo vsetko v telke mi pripadalo strasne nasilne a prilis vela krvi... 😝
Dnesny den sa zacal super, dostala som od ku sviatku draheho nove tehu teplaky!! 🙂 Nikdy som si nemyslela, ze ma teplaky tak potesia haha ...ved posledny mesiac asi ine ani nenatiahnem ze?

aaadus
19. feb 2010

yanika těhu tepláky jsou super že? Já bez nich nedám ani ránu

yanika
19. feb 2010

aaadus: Tvoj manzel je ako indian🙂 prebera predporodne stavy na seba hihi...
Mne sa snivalo pred tyzdnom, ze som mala priesvitne brusko, videla som maleho ako sa tam chuda tlaci a mal vlasy a komplet zubky! 🙂

S tym trenovanim bradaviek to bude fakt tazke, ale asi sa treba premoct, mne je neprijemne, aj ked sa mi bradaviek dotyka manzel, nuz asi to bude ale to najmenej co mozeme spravit.... Stastie praje pripravenym 😉

yanika
19. feb 2010

aaadus: bez nich by som nevedela existovat od nejakeho 5teho mesiaca... To iste tehu rifle, ja som taka nohavicova.. Ale uz sa tesim ako na jar vytiahneme nase speky v sukniach a budeme sa prechadzat po meste, hrde maminy 😅 😅 😅

arcik
19. feb 2010

aaadus myslim že mírným ýráním bradavek nic nezkazíš 😉
ta fotka to je hnus co??jsem musela vrhnout... 😖

Yanika o nic nepřicházíš věřmi je to fakt hnus ☹

aaadus
19. feb 2010

yanika já nosím těhu od 4. měsíce, to samé rifle. A taky jsem kalhotová, sukně nebo šaty mi fakt musí sedět tak si je nechávám šít u švadleny. Už jsem se jí i ptaly jestli je možnost šaty co od nich mám rozšířit pokud se do nich nevlezu, tak říkala že nebude problém 😀

arcik slabou masáží asi ne, jen mám u toho takový zvláštní pocit v podbřišku. Ale před porodem zkusím toto:
Stimulace prsních bradavek

Tato metoda je používána i na některých porodnických odděleních ke zkoušce zátěže při kontrakcích. Minutu až dvě si silně třete bradavky, následuje dvě až tři minuty přestávka a pak se postup opakuje. Toto dráždění může vyvolat děložní kontrakce. Jestliže tímto způsobem nastanou kontrakce během půl hodiny, znamená to, že děloha je zralá na porod.

adelka89
19. feb 2010

arcik jestli je to ta fotka mrtveho miminka tak to je fatk silene, 3 dny jsem kvuli tomu nespala, obrecela jsem to nekolikrat a manzel uz chtel psat adminkam at s tim neco delaji, fakt me to strasne vzalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre