Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

janulka04
1. mar 2010

😀 doli, yanika...to mam aj ja na pamati....starsia generacia si jednoducho mysli, ze robili vsetko najlepsie 😀
a s tym balenim, aj som po dvoch mesiacoch balila nasiroko len na pol dna uz... 😉

dobre ranko, klarka 😵 ...aj mne sa dnes pekne vstavalo...
..uz mam aj na spenatik postavene, zemiakova knedla k tomu, dusene masko...mnaam 😝 ,

xxx.klarka
1. mar 2010

janulka, hnedka se lépe vstává, jakmile nevidíš z okna tu bílu pokrývku a mlhu 🙂 je to krásný 🙂 kdyby to tak chtělo už zůstat. Tak to jsi šikula. Já dneska budu vařit akorát fazolovou polévku. Už se na ní těším. Teď čekám až mi napíše kamarádka až se jí probudí roční synek, že se s ním půjdu pomazlit než půjdu vařit. 🙂

Holky, já jsem ráda, že nám tchýně do ničeho nekecá a snad ani nebude.

yanika
1. mar 2010

doli, janul: veru a najtazsie im je to vyhovorit.. kedze nam nic nechyba a sme v podstate dost zdrava generacia😉 Ja to budem mat komplikovane aj so svokrou (tchyni), to bude prve babenko v rodine, takze mudrych rad budem mat az-az od nej, od babky, tety, krstnej.. haha 😀
Kupila som si detske BIO mydielko z levandule a neviem sa ho donuchat.. uz sa tesim ako bude po nom vonat to male telicko 😵

yanika
1. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

A pre zaujimavost som pozrela ako su na tom maminy cakatelky v marci: takze uz tam maju 13 babatiek..

zdenkapo
1. mar 2010

Ahojky

Balit naširoko opět budu,tim se nic nezkazí....

M.c.
taky budu mít bavlněno soupravičkua a tu zavinku letní od Emitexu a když bude velká zima a sníh tak fusak 😀

Klarko
taky jsem roky používala intim gel od Avonu,ale teda neměl žádné speciální látky,ta Gyntima je i léčivá a hojí hráz po porodu...

Vitaminy
beru a brát budu GS Mamavit i při kojení stejně jako poprvé- při kojení ta strava pestrá moc nebude a vitaminy jsou potřeba....



Manža
má pracovní úraz,tak bude min. 3 týdny doma

matpaj
1. mar 2010

ja ortopedicke nejdem kupovat.....budem davat zo zaciatku 2 latkove plienky a na ne pampers.....balila som tak Pajku.....

janul, chcela som jane, mala som ho vyhliadnuty na nemeckej stranke, ale bala som sa ho objednat....u nas bol podstatne drahsi a nevyhodou boli aj 3kolesa, co ja na nase kysucke podmienky dost neprakticke....
nakoniec som zvolila x-lander 2010, zatial, ale kocik chcem kupovat fakt na poslednu chvilu, tento je totiz takej malinovej farby a ja chcem mat aspon 2krat este ULZ potvrdene, ze budeme mat slecnu......je to tento.....v tej energy farbe......

http://www.detskyraj.cz/zbozi/8894-x-lander-201...

zdenkapo
1. mar 2010

Matpaj
tak nás to učili v porodce i ortoped obráceně- dát jednorázovku,na to látkovku a zapnout bodyčkem a na to dupačky a drží to krásně- to by se mi teda nevešli látkovky do pampersek

jo a včera jsme od našich dostali Pampers 1 ty bílé

aaadus
1. mar 2010

zdenka a co se mu stalo? Snad nic vážného...

matpaj
1. mar 2010

zdeni, som to poplietla......ja som davala latkovu plienku, na to pampers, potom este jednu latkovu.....aby to bolo nasiroko...

zzuzullka
1. mar 2010

ja mám tie ortopedické nohavičky jedny ešte po manželovi a sú v dobrom stave, tak nové kupovať nebudem. uvidím teda či ich budem vôbec používať 🙂

mám teraz takú smutnú náladu ☹ ☹ som chcela pozerať včera exibície v krasobruslení, ale musela som byť v škole a som myslela, že to nájdem aj niekde na nete dnes a nič ☹ ☹ ☹

janulka04
1. mar 2010

matpaj...krasny... 😲 😵, mne sa paci aj ten arctic, ale udrzba asi nic moc 😅
inac, aj ja som chcela naprv x-lander, mne sa uplne niekedy este v lete pacila ta limited edicion, ale baby, co ju videli nazivo vraveli, ze ta dievcenska nieje pekna...
a preco nie trojkolku? Nam zase vravia vsade, ze do terenu je lepsie mat tri kolieska... 😕
teda ja uz nememnim, ja som si vybrala Jane Nurse, vyrobca Jane, ale lacnejsi a cenovo pristupnejsi variant, tak som zvedava
a my teda neviemem co bude, ale chceme tu oranzovu a to je univerzal

zzuzullka
1. mar 2010

ja som tiež pozerala aj X-lander, a dosť ma zaujal, sme nad ním s manželom vážne uvažovali keď nám ho ukazovali v jednej predajni, ale keď povedali, že športová časť sa nedá otočiť proti smeru jazdy-tak aby som na bábo videla- tak sme si to hneď rozmysleli a teraz som aj rada, lebo ten čo máme nás vyšiel tak o 6000Sk lacnejšie 🙂

matpaj
1. mar 2010

janul, tu limit verziu pre dievcatko ma svagrina a je s tym kocikom spokojna......nevyhoda je , ze sa neda konstrukcia pretocit, cize kocikujem a nevidim na babo.....a nema rucnu brzdu..... 😒 ale na kazdom kociku mi nieco nesedi.....tak uvidime.....inak jane je kvalitnejsi ale u nas stoji cela sada 25 000sk, to je vela, my uz dalsie babo neplanujeme a nechcem investovat tolko do kocika......

babky, hodte niektora odkaz na pekne ortoped. nohavicky, mozno si to este rozmyslim a jedny kupim.....

matpaj
1. mar 2010

idem papat....este som nevolala na GTT, tak si kupim aj lentilky 😀 😀 😀

janulka04
1. mar 2010

matpaj, ja som davala link...tusim na predchadzajucej stranke je... 😉

zuzul, to mi az tolko nevadilo, mne vadilo, ze sportova cast bola dost malinka... ☹
a mas pekny kocik 😉 😀 ...jeden z mojich favoritov 😉

zzuzullka
1. mar 2010

janulka, ja dúfam,že budem z toho kočíka taká nadšená aj keď ho budem používať aj s bábom, lebo teraz keď ho vozím po dome prázdy tak je super 😀

janulka04
1. mar 2010

aj z mojej domovskej temy ho kocka ma a su s nim s muzom nadseni az tak, ze ho chceliu zobrat cez vikend na skusku po vonku 😀 ...
drzim palce...verim, ze budes 😉

zdenkapo
1. mar 2010

Matpaj
právě nám řekli,že máme dát mimču nejdřív pamparsku,že je pak pro něj pohodlněji,než čůrat do látkovky,která ho za chvíli studí a i pro mamču je to lepší,nemusí prát počůranou plenku,jen vyměníš jednorázovku a znovu dát látkovky- a prakticky je to tak lepší a počet plen mezi nožkama je úplně stejná 😉 dělali to tak všechny co známa a dělat tak budu znovu...

Adus
no,něco ostrého mu mu spadlo na ruku a kousek pod kloubama zvrchu dlaně si to rozseknul až tak hluboko,že má naříznutou šlachu,tak má na 3 týdny sádru aby srostla,tak má neschopenku ☹

jemrykka
1. mar 2010

ahojte, jaaj ako je dnes super vonku, síce trčím v práci ale už len necelé 3 hodinky🙂)
matpaj krásny kočík 😵
zdenka, no aspon ti bude pomáhať ked máš doma ešte jedno dieťa, teda pokial mu to zranenie dovolí... Aj ja by som už chcela kočík mať doma, ale ideme po neho až o mesiac, zbytočne by bol v byte aj tak nieje tolko miesta, takže aspon si ho raz za týžden pozriem na fotke 😀

xxx.klarka
1. mar 2010

Zdenka, dobrá díky. Koupím, snad si vzpomenu. 🙂

Tak jsem dala vařit na tu fazolačku, tak se těším až bude hotová už mám na ní chuť🙂

m.c.
1. mar 2010

Peťuli jsme dávai preventivně to široký balení, oni to u nás doporučují u všech holčiček, i když kyčle měla OK. Jak píše Zdenka - jednorázovka, na to bavlněná a pak jsem měla od ségry pučený takový jakoby svrchní kalhotky na zavazování, protože do některých bodýček se mi to i s bavlněnou plínou nevlezlo, tak jsem ji dávala až na bodýčko.

Doli, jdu na kontrolu ještě ke svýmu Dr., jenom jsem konstatovala že u nás v porodce dělají i UTZ a asi to vyznělo že už jdu do porodky🙂. Tak ještě nee, to by bylo fakt brzo 😉

adelka89
1. mar 2010

ahoj holky, zase jsem tu delsi dobu nebyla 🙂 nejak nestiham, byli jsme u nasich pres vikend a ted jsem prisla z cviceni 🙂 pred cvicenim me jeste chtela videt doktorka a vsechno je v poradku maly se dokonce hlavickou posunul trosku vys, takze uz se tolik setrit nemusime 🙂 a mam z toho fakt radost, jen se bojim, abych nakonec neprenasela 😀

zdenkapo
1. mar 2010

Jemryka
tak on mi pomáhá pořád a jednu ruku má teď v sádře,ale stejnak se snaží,teď třeba nandal oběd....

M.c.
jj někdy jsem to jistila taky jen dupkama,aby to dobře drželo...


holky
nevíte jak to je,když je na neschopence manža a já třeba potřebuju mimo jeho vycházky odvést k doktorovi,jestli by to jako kontrola uznala,nebo ne? právě teď je to komplikované,když 14 dní platí zaměstnanvatel a pak OSSZ

aaadus
1. mar 2010

zdenka ruka v sádře nic moc teda 😉 A s těma vycházkama neporadím
adelka super, že je to lepší 😉 A přenášení ti teda nepřeju, raději o 14 dní dříve než později

zzuzullka
1. mar 2010

adus, ja zasa dúfam, že nebudem rodiť skorej ako v deň termínu, keďže mám tesne pred ním štátnice...to bude sranda 😀

zdenka, ja myslím, že by to uznať mohli, ale neviem to určite 😅

baby, spávate na chrbte? lebo som čítala, že sa to nemá kvôli tomu, že sa potom tlačí na akúsi žilu a dieťaťko by sa mohlo tuším udisiť alebo niečo také ale keď mňa tak bolieva ten chrbát, že sa mi uľaví len keď ležím na chrbte 😒

xxx.klarka
1. mar 2010

Zdenka, tak to mě mrzí, tak snad se mu ruka brzo zahojí.

adelka, takt o je fajn, že je lépe 🙂

xxx.klarka
1. mar 2010

zzuzul, na zádech spát němůžu, pak se mi hodně napíná břicho a bojí mě. Nejlepší poloha pro mě a co nevadí mimískovi když se dobře uložím na břicho (trochu z boku) 😀 nevím jak je to možné, ale vyhovuje to mě i malé.

zzuzullka
1. mar 2010

zdenka, ale hlavne aby sa mu to dobre zrástlo, aby mu nezostala nejaká horšia hybnosť keď má narušenú šlachu, ale snáď to nebude až také vázne

adelka alebo aj ostatné ktoré chodíte na cvičenie, neučia vás tam náhodou nejaké cviky ako uľaviť boľavému chrbtu? 😅

lucik...
1. mar 2010

Ahoj holky,

já jsem pořád nemocná, tak ležim
Sice už to není tak hrozné, ale stejnak

Už mi přišli šablony na to malování na zeď, tak jsem to zkusila (na špinavou nenamalovanou zeď )
Tady, ale není to moc vidět
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

aaadus
1. mar 2010

zuzul já teda někdy na zádech usnu a i se tak někdy probouzím. Ono by se ti dělalo mdlo kdyby sis přitlačovala nějakou žílu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre