Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

monikapd1
12. mar 2010

no u nas v nemocke to robia asi u kazdej, takze som sa s tym uz nejak zmierila

zdenkapo
12. mar 2010

Ahojky

tak u nás padá taky sníh....

dnes budu objednávat ty oblečky pro Aničku a i zimní fleesovou čepičku Autex a zimní fusak mám kdyžtak po TOmáškovi,takže jsem relativně v klidu i když budou mrazy....

Nábytek
tak přebalovák a postýlku mám nachystanou v obýváku, akorát ještě smontovat postýlku do ložnice a hotovo...

Epino
pořizovat nebudu a myslim,že je to jen další lákadlo pro těhule,jak z nim vytáhnout peníze, i jsem četla nějakou odpověď dr. na toto téma a taky psal,že to je stejně úplně jiný tlak při porodu- zevnitř a stejně záleží v tom okamžiku a ve chvíli kontrakce,jak bude tělo reagovat a jaká bude přirozená pružnost hráze,ani masáž hráze nebude zázrak, mnohokrát stejně dělají nástřih preventivně,hlavně prvorodičkám...

adelka89
12. mar 2010

zdeni nemyslim si, ze by to bylo zbytecne, hraz se tim stava pruznejsi a hlavne posilujes panevni dno.
Taky si nemyslim, ze v porodnici delaji nastrihy preventivne, pokud si do porodniho planu napisu, ze si nastrihnuti z preventivnich duvodu nepreju tak mi ho delat nebudou...
ja se spis stavim docela kriticky k masazi hraze mozna to pomuze hraz je elastictejsi ale jestli to zabrani nastrihu nebo natrzeni? Spis bych verila epinu...

aaadus
12. mar 2010

Taky si nemyslím, že je epino zbytečné a masáž hráze taky ne. Nikdo neříká, že potom bude porod 100% bez nástřihu nebo natržení, ale myslím si, že potom to poranění nebude tak veliké. A někomu to pomůže i psychicky, že pro to něco udělal. A nástřih určitě nedělají v každé porodnici preventivně, já ho budu chtít pouze v případě, že by hrozilo hodně velké natržení

monikapd1
12. mar 2010

kamoska mi rodila v januari a aj ked mala nastrihnutu hradzu a predtym ju masirovala a asi mala aj epino ju maly aj tak este roztrhol

adelka89
12. mar 2010

je to individualni, ale pokud mame moznost pro to neco udelat proc toho nevyuzit?

aaadus
12. mar 2010

Pořád lepší zkusit všechny aleternativy než nic

nikkka
12. mar 2010

ahojte,
ani ja nekupujem epino a ani masirovat nebudem, to je to iste ako strie, bohuzial vsetko zavisi od pruznosti pokozky...a oni sice povedia, ze nenastrihuju ale povedia ze pri porode sa to natrhlo same...

zdenkapo
12. mar 2010

no holky,strašit vás nebudu,ale realita je úplně jiná,tam se vás nikdo moc ptát nebude, před porodem vám dají podepsat papír,že souhlasíte,aby dr, provedl potřebná opatření atd. a tak s tím dáváte souhlas,protože si ten dr. nevezme na triko,že vás nenastřihne- což jde jen do určitého okamžiku- a vy se pak potrháte příliš nebezpečně... to se týká i porodního plánu,pokud nebudou chtít,tak to respektovat nebudou,vždy si to odůvodní...
epino a masíž hráze třeba trochu zvýší elasticitu,ale je to úplně něco jiného,než pak při porodu,no to si musí každý prožít... je to fakt jen o psychice,že se třeba toho tak nebojíte... každopádně to zachvíli všechny zažijeme,tak to pak můžeme porovnat s těmi představami 😉

zdenkapo
12. mar 2010

no právě, lepší kvalitní nástřich,než být potrhaná jak zvíře, mamině,co ležela se mnou tenkrát jako druhorodička nedělali nástřih,že je prosila ať to nedělají,že masírovala a bůhví co,že to zvládne a dr. neudělal včas teda nástřih a byla potrhaná šíleně a konečník a čípek- což je teda dost nebezpečné a mnohdy se pak musí na plastiku čípku na operaci....
nástřih hráze je to nejmenší při porodu,hojjení je třeba pro někoho nepříjemné,ale v té době mají maminy jiné starosti

blanka.k
12. mar 2010

Ahoj holky,
v Bohunicích preventivně prvorodičky nenastřihují, rozhoduje o tom až v průběhu porodu PA, mudr. u porodu není. Dá se elasticita hráze zjistit u gynekologa? Jak mě vyšetřuje, že bych se jí zeptala, jak to odhaduje? 😅 protože mám problémy s pán.dnem a těma různýma svalama, a kdyby mi řekla, že hráz mám nějakou hodně tuhou, tak asi na prevenci kašlu, protože mě stejně budou stříhat, ale jinak bych aspoň asi masáž podnikla /(teda spíš nějaký dobrovolník, přes pupek to nevzládnu 😅 🤐 )
Včera jsem zažila šok, to bílý hnusný je zase zpět, ahc jo, tak zas vytáhnout šály, rukavice, namazat boty a dávat si bacha, aby sebou člověk nesekl ☹

lucik...
12. mar 2010

Dobré ránko 🙂
Tak já mám epino doma a určitě ho používat budu... Od kamarádek vím, že u nás v porodnici opravdu nenastřihávají jen "preventivně" a kamarádka měla epino a porodila kluka 54cm a 4300g bez poranění.. Třeba to nebylo tím, samozřejmě, ale pro můj pocit 😀 😀 😀

adelka89
12. mar 2010

zdeni ale my jsme rikaly jen ze kdyz si to napises do porodniho planu tak te nebudou nastrihovat preventivne....
nerikam, ze se porodu nebojim ani ze mi nebudou delat nastrih, ale chci proste udelat vsechno pro to aby to nebylo nutne.

aaadus
12. mar 2010

blanka to nevím jestli ti dr zjistí, jak máš pružnou hráz. To asi zjistíš třeba při té masáži, jak moc tě to bude bolet. Dobré prý je, když masíruje manžel, protože chlapi mají větší sílu a nemají takový cit jako ženská a moc se s tím nemazlí 😅

nikkka
12. mar 2010

ja si to aj tak neviem predstavit, ze by som si tam doma nieco pchala a nafukovala balonik atd.. 😒 a tiez ta masaz mi je taka zvlastna...ale samozrejme je to kazdeho vec...

blanka.k
12. mar 2010

Audus - manžel holt bude muset se snažit. Já to teda ještě nezkoušela, ale vím, jak bojuju při sprchování, holení nožek mých ladných, o jiných čístech těla nemluvě... 🤐 😀 ... natož abych si udělala tu masáž bez újmy na zdraví 😀 😀 😀 😀

pralinka25
12. mar 2010

dobre ranko.
no u nas v porodke hovorili na exkurzii ze preventivne nenastrihavaju, ake koho poznam tak nkazdu nastrihli vzdy.

a objavila som alwaysky take bez tej umeliny a lievikov na povrchu. takze sa daju pouzit na cestu z porodky alebo von miesto tych klasickych a nebudu vadit nitkam z pripadneho sitia. sme sa tu raz o tom bavili tak len pre info 😉

aaadus
12. mar 2010

blanka no manžel se mě ptá skoro každý den když už konečně budeme masírovat 😀 Já jsem si tam zkoušela v různých polohách došáhnout tak jak by se to mělo dělat, ale nešlo. A holení to už bych taky potřebovala, ale sama už nezvládám tak bude mít manžel premiéru.

blanka.k
12. mar 2010

Včera jsem byla s kamrádkou a měla úžasný nápad zajít do cukrárny (do té jak jsme byly s Doli), tak zase padla palačinka s jahodama a bílá horká čokoláda 😅 😅 A pak mě zatáhla do Benetonu, tak jsem utrácela ve výprodeji. A prý tu mají prd, ale v Olomouci měli ve slevách obrovský výběr. No i tak jsem koupila o 70% slevěnou čepku na zimu a lacláčky 😅

aaadus
12. mar 2010

Na vložky se ještě musím podívat, protože je normálně nepoužívám. Teď je musím nosit na noc kvůli těm čípkům co si zavádím a normálně si tu vložku neumím napasovat 😅

zdenkapo
12. mar 2010

Blani
to určitě nezjistí,protože právě těma kontrakcema při porodu a tlakem mimča,takže jak jsem psla,je to úplně něco jiného....

Adelka
tak samozřejmě,pokud z toho má mamča lepší pocit,tak proč ne,ale mě by bylo líto těch peněz za epino,to radši koupim něco dětem,ale to je právě otázka názoru...

adelka89
12. mar 2010

ja mam koupene ty Samu a jeste Naturela

lucik...
12. mar 2010

aaadus taky nejsem na vložky zvyklá.. to bude šílený 😀 😀 😀 Vůbec v nich neumim spát, to bude krev všude 😀 😀 😀
prali a nemáš odkaz jak vypadají? Ráda bych domu jela v něčem "normálním" a ne s tou 10cm vložkou 😀 A pak i doma bych chtěla používat normální

jinak všem děkuji, mě se ty obrázky taky moc líbí 😵 Anty asi nepřijedu, dalo mi to dost zabrat, ale šablony ti ráda vypůjčím a i namíchané barvy mi zbyly 😀 😀 😀

blanka.k
12. mar 2010

Zdeni - tak holt budu masírovat, ať má manžel torchu té manželské erotiky 😀 A u poordu se ukáže 😀
Mějte se, letím do města, mají akci na Vichy, tak si potřebuju nakoupit šampony 😀
A ve včerejší MF Dnes byl kupon na slevu 50,- na vstupenku na BVV na ten dětský veletrh 😉

lucik...
12. mar 2010

adel ty Samu mam taky, ale ty jsou hrozný 😀 😀 😀

já taky letim, na nákup a pak musim uklízet.. 😠

aaadus
12. mar 2010

lucik spaní s vložkou je děs, furt slyším jak mi tam šustí 😀 A to mají lepítka, ty poporodní jsou bez lepítek a tlusté jak kráva 😅
A nejsou ještě bez těch "pórů" Ria? Bože, ve 24 letech zkoumat vložky 😀

lucik...
12. mar 2010

aaadus já vůbec netuším, jsem je ješě nezkoumala... No právě, moc si to nedokážu představit s těma poporodníma 😀 😀 😀

zdenkapo
12. mar 2010

vložky
snad každý výrobce má variantu bez té umělotiny, já teď koupila Ria silk,to má takový jemný povrch,ale i bella perfekta,always atd. vždy musíte mrknout na ten obal na ty varianty, bývají to silk,nebo sensitiv....

lucik...
12. mar 2010

zdeni děkuji 😉 Asi se rovnou stavim v drogérce a jedny koupím..

aaadus
12. mar 2010

lucik a že si těch poporodních do kalhotek musíš narvat více, to bude lahůdka 😀
Taky musím na mega nákup a uklízet, zítra čekáme návštěvu a já to chystání tak nesnáším...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre