Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
15. mar 2010

dezyre no mam to v planu, ale je dost pravdepodobne ze na to zapomenu 😀 kazdopadne v kazde porodce byva nejaka kantyna nebo automat, tak to to jisti 🙂

dezyre
15. mar 2010

Nikky, přesně tak, to co zapomeneš a budeš potřebovat, tak ti manžel doveze jak za tebou pojede.
Jinak já jsem asi magor, ale už mám kabelu do porodky zabalenou 😀 😀 😀 😀 NO jo, když si uvědomím, že spodní hranice normálního porodu je 38 týden, tak se na jednu stranu nemůžu dočkat, na druhou už mě to začíná děsit. Ale asi nebudeme jedni z prvních co budou rodit. Malej se drží pořád hodně nahoře.. I když.. může padnout dolů ani nebudu vědět jak 😀 😀

aaadus
15. mar 2010

dezy něco na zakousnutí si určitě vem. Já si budu brát hroznový cukr, nějaké čokoládové tyčinky a když to stihnu tak třeba nachystám i obložené housky pro manžela, protože on jak je hladový tak je strašně nevrlý a to bych u porodu nerada, protože by mě to znervozňovalo. A to se ti to všechno do tašky vlezlo? Já se obávám, že tam pojedu nabalená jak na 14-ti denní dovolenou 😀

dezyre
15. mar 2010

Až po porodu pít jo? .. Tak to asi padnu žízní 😀 Já jsem jak malá, budím se i v noci (skoro každý tři hodiny) abych se napila, pořád mám žízeň 😀
No a pokud budu mít hlad, tak jak píšeš, kantýna to jistí, ta je v každé porodce 😀

antynka1
15. mar 2010

Tak to mě v porodce říkaly ať si na porod vezmu na pití neperlivou vodu a čokoládu nebo hroznový cukr - takže já budu jíst i pít 🙂

aaadus
15. mar 2010

nikka největší blbost na světě, že se při porodu nesmí pít. Zkus si nanečisto prodýchat jednu minutovou kontrakci a padneš žízní.

dezyre
15. mar 2010

Jo jo vlezlo.. Ještě tam nemám teda toaletní papír, fén a nabíječky a mám pocit, že toto už se tam nevleze.. ale uvidím, nějak to ještě asi namyslím 😀 A to nemám extra velkou cestovku. Schválně jsem si půjčovala od bráchy menší, abych netáhla naší obr tašku 😀
Třeba jsem si chtěla vzít 2 balení vložek, nevešli se, tak jsem nabalila jedno a druhý doveze manža podle potřeby.. Anebo papírové kapesníky, chtěla jsem si vzít 4 balíčky a musela jsem zredukovat na 2 😀 😀 😀 😀

aaadus
15. mar 2010

já si budu brát neperlivou vodu a malou coca-colu na dodání energie. A manželovi snad stihnu do termosky uvařit kafe

zdenkapo
15. mar 2010

holky tak je fakt lepší mít všechno v jedn tašce pohormadě,pak vám to budou po nemocnici na šestinedělí přenášet sestry nebo bůhví kdo a víc kusů bych neriskla. já měla a teď mám taky vše v jedné velké spotrovní tašce. přezuvky pro mne a pro manžu mám v jedné přihrádce a ručník k porodu hned navrchu a kosmetiku taky v jedné kapse pohromadě,takže vim,kde co najít ať nezmatkuju. a při přesunu z hekárny na sál doporučuju dát někam do přední kapsy nebo navrch tašky kalhotky a mobil,pití a něco k zakousnutí- po porodu se nebudete moc hnout,tak mě to pak na pokoji šestinedělí podávala sestra z tašky,tak ať se vám tam nemusí zbytečně přehrabovat.....

oblečky
tak právě mi psala paní z e-hopu,jak jsem 12.3. objednávala Aničce oblečky,včetně soupravy do porodky od Autexu a Prince Oliver a dostupnost byla 14 dní a tak jsem ráda,že mi to pošlou dnes,moc se těšim,hned to vyperu,vyžehlim,uklidim a soupravičku zbalim do tašky a hotovo...

xxx.klarka
15. mar 2010

dezyre, neboj, nejsi blázen já se chystám zbalit věci do porodnice o víkendu. 😀

dezyre
15. mar 2010

No holky beztak, můj největší strašák z porodu je ten klistýr 😀 Toho se bojím nejvíc.. Prý se dá ale domluvit s doktorem - gynekologem, aby vám napsal nějakej roztok, kterého je míň než té vody co do vás naleje sestra v porodce a hlavně je to šestrnější na zavedení. A s tím roztokem když přijdete k porodu, tak vám ho dají.. Teda alespoň takhle to říkali v té porodce kde budu rodit já 😉 No ale i tak se toho děsím... se poserkám strachy dřív než mi ten klistýr dají

dezyre
15. mar 2010

Zdeni to budu muset u porodu mít svůj ručník? .. Ono totiž jsem si myslela, že když v té "naší" porodnici nemůžeme mít ani své pyžamo, kvůli hygieně, tak jsem myslela, že i třeba ručník bude na sále k dispozici..

aaadus
15. mar 2010

dezy asi myslíš Yal gel že? On prý ale není tak účinný jako klasický klystýr. A věř, že já než pojedeme do porodky tak se taky asi strachy pos.eru ještě dřív než tam dojedeme 😀
Já jdu tašku do porodky chystat dneska, furt lepší mít nabaleno dřív než potom zmatkovat

nikkka
15. mar 2010

o tom piti mi to hovorila kamaratka, nedovolili jej pit, manzel jej mohol iba navlhcit pery a coca-colu vobec nedovoluju a zvlast uz nie po porode - teda ked kojime...
tak asi v kazdej nemocnici je to inak..

dezyre
15. mar 2010

Jo jo, nějak tak to povídala ta sestra v porodnici...
Ono totiž na radu své jedné kamarádky už mám nachystáno teď, i když se to nestává tak často, tak ona rodila ve 36 týdnu, mezi svátkama vánočníma, a to plánovala jít na nákupy věcí do porodnice po svátcích, samozřejmě nestihla a pak to manžel kupoval sám, prý to byla docela prča co jí všechno navozil 😀 😀 😀 Sice to zvládli, ale mám takovej pocit, že kdybych manžela poslala pro blbý intimní ubrousky tak mi donese vlčenej toaleťák.. 😀

zzuzullka
15. mar 2010

adus 😀 😀 😀
dezyre, neboj klisktýr, to nič nie je. ja som sa toho tiež strašne bála, mne ho dávali pred cca 4 rokmi keď mi išli laparoskopicky vyberať cystu na vaječníku a slepák a sestrička mi to tak super zaviedla, že som o tom ani nevedela a von to už ide saméééééé 😀 😀 😀

plienky, neplánujete niektorá skúsiť aj bezplienkovú komunikačnú metódu?

antynka1
15. mar 2010

Zuzul - a co to je?

nikkka
15. mar 2010

to co je za metodu??

aaadus
15. mar 2010

nikka pokud poslechneš a nebudeš pít při porodu, zbytečně se tím vystresuješ, že máš žízeň a porod budeš mít třeba delší než kdyby jsi pila. A že nesmíš pít to ti řeknou ve všechno porodkách, ale je to totální blbost

zuzul četla jsem o této metodě, ale určitě neplánuju

nikkka
15. mar 2010

aaadus uvidim, ale zoberiem si zo sebou nieco...viem len to co mi hovorili uz skusene rodicky..

aaadus
15. mar 2010

to je ta metoda, o které psala zuzul
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

adelka89
15. mar 2010

zuzul taky jsem o te metode slysela, ale neplanuju nic podobneho 🙂

zzuzullka
15. mar 2010

v skratke: ide o to, že aj maličké bábo dáva určite signály pred tým lež sa vykaká alebo vyciká-tak ako zvieratká 🙂 -a my sa môžme naučiť tieto signály rozoznávať a potom vieme naučiť bábo, že neciká do plienky ale dáme ho nad záchod, nočník...tieto signálny myslím po pol roku života vymiznú, keď sa im nevenuje pozornosť. samozrejme to nie je tak, že bábo bude úplne bez plienok, plienky má, ale napr. sa pár krát podarí, že sa nepokaká do plienky, ale stihneme ho dať nad wc. tu na koníkovi je o tom aj diskusia...mne to príde zaujímavé a určite vyskúšam...myslím,že aj pre bábo je lepšie keď je v suchu

zzuzullka
15. mar 2010

ja to síce teraz plánujem skúsiť, ale tak uvidíme ako budeme po pôrode, možno na to nebudem mať potom ani pomyslenie, lebo je samozrejme jednoduchšie pre nás nechať bábo tak, a potom len prebaliť. ale keď sa bude dať, tak prečo nevyskúšať.a aj tým môžme ušetriť kopu špinavých plienok

nikkka
15. mar 2010

neviem si predstavit take malinke babatko davat nad wc alebo nocnik...to su blbosti...

zdenkapo
15. mar 2010

Jídlo
určitě si vem aspoň sušenku nebo něco,protože až tě převezou na šestinedělí,tak může trvat,než bude jídlo...

Pití
určitě pít můžeš,při tom dýchání budeš tak vyschlá,že třeba těch 12 hodin na hekárně bez pití je nemožné- já opět beru NEPERLIVOU vodu- kvůli kojení- a doporučuju s NETEKOUCÍM víčkem- budeš pít i vleže a stejně jak s jídlem na šestinedělí,bůhvů,kdy bude přístup a zda bude ochotná sestra ti donést třeba čaj z chodby

na sále vám akorát manža může vlhčit rty namočenou vatou a i to velice oceníte- a hlavně ten lůj na rty s sebou

určitě jídlo a pití pro manžu pokud bude s váma- není to průchoďák,aby ho pouštěli sem tam

Adelka
tak nevim jak u vás v porodce,ale u nás teda byli automaty na chodbách mimo hekárnu a sály a tam nás teda nepustili ani náhodou,takže radši vše s sebou

Dezyre
klistýr je to nejmenší zlo,to mi věř,neni se čeho bát a nebolí to.... jen takový tlak
ručník-osušku musím mít svoje- na porodce taky dávaj erární košily,ale ručníky ne

Adus
tak to teda bys neměla tu coca-colu- vždyť pak za chvíli ti přiloží malého k prsu a kofein a hlavně bublinky-to snad ne....

adelka89
15. mar 2010

zdeni vim, ze v te budove urcite nekde neco bude a kdyz zapomeneme tak se tim nebudu stresovat prece 🙂 a koupime to 🙂 podle me je to to nejmensi

zdenkapo
15. mar 2010

Zuzu
tak větší hovadinu jsem neslyšela- vim o této metodě i jí zkoušel ten herec z ošklivky Katky na své dceři,ale tak malé miminko to musí jen stresovat a je to pro něj nefyziologické a myslim,že by to mohlo narušit i psychiku- i na nočník by se děti neměli nutit zhruba do 18 měsíců,až je dítě připravené poznáte to... někdo mučí dítě půl roku- a je k tomu nezralé- Tomášek měl plenky do 2,5 roku,nijak jsem to nehrotila a pak během jednoho týdne byl bez plen i přes noc,takže vše má svůj čas a každé dítě je jiné...

zdenkapo
15. mar 2010

Adelka
to ano,ale tebe tam nepustí a u nás sestry nechtěli pouštět tatínky sem tam,protože tam mají jiné rodičky a další porody a u nás to bylo jak pevnost,muselo se tam zvonit a hlásit co chceš,než tě pustili.... no uvidíš sama... musíš počítat i s tim,že tam budete fakt spoustu hodin...

mishah
15. mar 2010

Ahoj holky 🙂tak nám zas začal další týden, si říkám, že se to už pomalu ke květnu ( a dubnu🙂fakt blíží 😉
já tašku do porodnice sbalenou zatím nemám, jsme ve fázi "kupení" věcí-mám aspoň trochu přehled, co už mám...jak to sbalím, ve své těhu skleroze na to určo zapomenu 😀

Je ale fakt, jak píše Zdenča, že je dobré mít některé věci při ruce-já dkyž byla po císaři,tak jsem nemohla ani zvednout hlavu(ze začátku šíleně bolí břišní svaly...) a sestra mi musela všechno hledat v tašce-jak jsme byla šťastná aspoň za mobil, že jsem mohla psát na Jipce smky 😎

Jinak nám taky radili na kurzu ty dvě tašky,ale já to měla v jedné a přišlo mi to lepší-jen si třeba dát bokem ty věci na porod.Unás není potřeba ani ručník,župany,pyžama a nově ani plínky 😉

zuzul: Uvidíš, jak tě to chytne, já si vzpomínám, že mě to taky před porodem Lukáška přišlo docela zajímavé,ale pak jsem byla ráda za papír.plenky 😀..znám ale holky, co to praktikujou...u nás to teda moc vychytávat nešlo.

ad jídlo+pití u porodu: čokoládu jsme měli s sebou,hrozn.cukr mám teď koupený(myslím,že i po porodu se bude hodit..) a jinak sestřičky mi nosily termosku s čajem(byl teda listopad)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre