Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

luciik
17. mar 2010

Tak já si zbalím taky jen jeden balík 😉
Jinak já taky chodím dooost často na záchod. No, hlavně klid, že 😀 😀 😀

dezyre
17. mar 2010

Zdeni tak si študuju tu průkazku, teda ten doktor škrábe jako kocour, ve sloupečku kterej se jmenuje CS OP NST mám napsané: (nějaká značka) 30 CS 4, tak asi tak...

dezyre
17. mar 2010

Taky mám s sebou nachystanej jen jeden balík (by se mi jich víc nevešlo do tašky 😀 ) a když bude potřeba manžel doveze...

aaadus
17. mar 2010

luciik a ty chceš rodit ve FN ne? Tam na první 2 dny dávají jejich vložky. Ale taky si beru pro jistotu jeden balík kdybych skončila někde jinde

blanka.k
17. mar 2010

Dobré ránko,
tak na odbarvení plínek nepomohlo nic, vyvaření, jedlá soda,... jo akorát mi vybledly obrázky na nich 😅 No nic, budu stylová, do zelena 😀
Holky, všem držím palce, ať je nám líp, já už se nemůžu dočkat poradny příští týden, minule mě vystrašila zkráceným krčkem, a pak , že ten je ok, ale vevnitř se mi otevírá nějaká ta branka,... a pozvala mě za 4 týdny, což mě překvapilo, když jsem předtím chodila po max.3 týdnech 😅
Zatím mám vyprané plínky a chci je dnes dožehlit. Stejně kdyby člověk teď porodil, tak mimčo bude chvilku v porodnici, tak by měl čas vše připravit, tím bych se holky nestresovala, hlvaní je ta taška do poordnice a jméno pro mimčo 😀
Doli - dobré vtípky 😀

doli1
17. mar 2010

janulka04 já byt tebou tak jdu k dr ještě dnes pokud můžeš.podle mě se ti prcek tlačí do pánve a určo už naléhá tak jak já.
měla jsem děsný bolesti zad.ted už vim že se rychlosti rozšiřovala pánev proto to tak bolelo.každý pohyb byl utrpení.taky jsem měla bolest pravého třísla z vnitřní strany to je úkaz rozšiřujicí se stydké spony.ani jedno ještě neni dobrý.chce to magnésko a vysoké dávky.

yanika
17. mar 2010

janulka: uvidíš zajtra čo Ti povie doktor, ale určite to nie je nič príjemné, keď máš doma dve princezné čo vyžadujú starostlivosť... tak nech to dobre dopadne 😉
lucik: pisala som to ja o tom "cisteni", ja som sa len chcela podelit o novu skusenost 😀 ci nahodou nezbadala niektora z vas na sebe to iste....
dezyre: tak to Ti aj trosku zavidim takeho lekara, moja doktorka je ako ryba na suchu, nic nepovie, len ked sa jej opytam a srandujem vacsinou ja v orginacii.. inak by tam bolo ticho.. ony to beru uz tak samozrejme, ale zase mam dobry pocit, ked sa na mna usmeje a povie ze je vsetko v poriadku...
vlozky: 2 baliky porodnicke, 1 balik klasicke (na cestu domov)

arcik
17. mar 2010

Ahoj holky no co to tu čtu.... 😕 pěkně odpočívejte pokud a dokud můžete a nedělejta blbiny...

tý jo holky včera jsem se normálně ohla ani ne na 90 stupňů a takovej tlak do konečníku jsem ještě nikdy nezažila...je to normoš?? 😒

luciik
17. mar 2010

Adus, jo chci do FN, ale nám na předporodním kurzu nic neříkali, že by nám dali jejich. Nicméně, já beru teda jen jeden balík 🙂

dezyre
17. mar 2010

Yanika: Tak já už jsem na toho svýho tak strašně zvyklá, že bych neměnila... Třeba posledně mě fakt dostal. Protože povídá, tak jdeme na to, pro mě signál, že se mám jít vyslíct a šup na kozu, tak to tak udělám a najednou na mě z pozastolu mrkne a vážně povídá: ... Ale já tě nebudu dneska prohlížet 😀 .. ale neneachala jsem se .. povídám mu, že jestli si to nechce ještě rozmyslet, když už jsem se tak pracně vyslíkla a vysoukala na tu kozu 😀 Tak se začal smát a povídá, a já jsem čekal že mě utečeš 😀 😀 😀 a to je pokaždé něco. No už jsem si zvykla za ty roky ..

yanika
17. mar 2010

Dez: Sranda chlap... 😀 a to je druha vec, ze som zvyknuta na zensku (sice ma fuziky, ale je mila haha 😀

aaadus
17. mar 2010

luciik kámoška tam byla minulý týden na prohlídce porodky a tohle jí tam řekli. Prý oni z těch jejich vložek poznají jestli se správně čistíš či co

xxx.klarka
17. mar 2010

Holky jak je to s tím CS??

dezyre
17. mar 2010

Yani, tak já k němu chodím od 16, ono u nás v okolí moc ženských gynekoložek není a když už jsem si na něj zvykla, zas nechci k ženské. 😀 Nevím co budu dělat až mě odejde do důchodu 😀
AAdus to ale na ty vložky budou koukat? .. Asi jo co? Tak to se budu asi stydět 😀 😀 😀 😀

antynka1
17. mar 2010

Ahojky,
já jsem se teprve vyhrabala z postele a snídám. Klárko já nevím, já měla vždy zatím CS 0.

aaadus
17. mar 2010

dezy jj, oni ty vložky prohlížejí. To je normálně nechutné 😅

antynka1
17. mar 2010

Hele, ale tohle jsem našla na netu:
Maximum bodů je tedy 10, do CS5 je čípek nezralý, od CS5 se považuje čípek za zralý, nad CS8 za vysoce zralý.

adelka89
17. mar 2010

klarko CS je velice subjektivni mereni doktorem. Ja jsem mela CS 5 pak CS3 a ted mam 0 tak jak na zacatku, muze se to menit velice rychle. Hodnoti se tam 5 kategorii http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...
ale to, ze ma maminka cs 0 neznamena ze bude prenaset znam holky, ktere rodili s nulou a Zdenca myslim taky.
Naopak ani CS5 ve 30tt neznamena ze budeme rodit predcasne vuz muj pripad 🙂

luciik
17. mar 2010

Adus, tak uvidím, prohlídku máme 26, tak uvidíme co nám řeknou 😉

aaadus
17. mar 2010

luciik já se teprve chystám. Abych pravdu řekla, moc se mi nechce, ale kámošce se tam moc líbilo.

Teď mi PA do mailu poslala 2 typy porodního plánu, formality po porodu, co dělat při obtížích během kojení a něco o umělé výživě. Kdyby jste některá chtěla, můžu vám to přeposlat.

antynka1
17. mar 2010

Adus - prosím pošly 🙂 Mail ode mne máš - v té objednávce monitoru 🙂
No jinak já jdu také dneska poprvé na předporodní kurz k PA Konigsmarkové, tka jsem na to zvědavá 🙂

xxx.klarka
17. mar 2010

Holky děkuju.

xxx.klarka
17. mar 2010

aaadus, já prosím taky poslat xxx.klarka@seznam.cz , děkuju 😵

antynka1
17. mar 2010

Holky, jaký je rozdíl mezi zkracováním krčku a čípku atd.... Nemáte někde odkaz na nějaké stránky, kde je to vysvětleno?

aaadus
17. mar 2010

Holky máte to tam 😉

S tím zkracování krčku a čípku nevím jak to. Nějak to raději nestuduju ať se zbytečně nestresuju.
Ten náš bobiš malý zase škytá. Mi ho je až normálně líto, že mu nemůžu pomoct. To bude mít pěkně natrénované plíce

zdenkapo
17. mar 2010

Luciik
to nevim,co je normální,ale může to být,já mám taky někdy bolesti v tříslech,asi to k tomu patří...

Janulka
jak píše Doli,radši si skoč na prohlídku,mě Anička taky tlačí dolu a navíc nemám skoro žádnou přední plodovou vodu,tak mě taky někdy berou zádá v kříži...

Dezyre
CS 4 je že se otevíráš,ale ve tvém tt to je asi normální,tak ti to doktor ani neříkal, já mám pořád CS 0,ale to ničemu nenapovídá- poprvé jsem měla až do prvních kontrakcí CS0 a taky jsem rodila o týden dřív,takže to nic moc nenaznačuje

antynka1
17. mar 2010

Adus díky 🙂

xxx.klarka
17. mar 2010

i já děkuju 🙂

doli1
17. mar 2010

já ted měla CS 1 a dr řádil ale tam spíš šlo o to že nahmatal zadaček že se moc tlačí do pánve.

zdenkapo
17. mar 2010

Dubnovky
právě jsem koukala,jestli nemají dubnovky nějaké album,kde by psali jestli už mají mimča a nic jsem nenašla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre