Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

martina71
8. apr 2010

Ahoj holky, tak ja mam o starost mene s planem. Rodit budu cisarem, rodit me bude kamarad, tak jak nebude neco po mem, tak bude sekecmazec 😀 A Yal dostanu, to uz vim... 😅

aktaka
8. apr 2010

Simi, zdrav pojištovny mívají rodičovskou a mateřskou dohromady pod jedním ohlašovacím kodem, tak myslím, že to není nutné

bramburka
8. apr 2010

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/196994...

proč to čtu??? hlavně na to nekoukejte!!!!!!!!!!!

zdenkapo
8. apr 2010

Bram
no tak tohle vidět,že někdo dělá mému dítěti,tak se neznám 😠

antynka1
8. apr 2010

Já to raději ani otvírat a číst nebudu - zas bych měla depku....

bramburka
8. apr 2010

neotvírat já ksdybyste na to narazili, děs!!!

yanika
8. apr 2010

brambu ja si spomínam aj na jednu filipínku pred pár rokmi, čo strážila detičky v japonsku vari a to bola hrôza, tiež také video, pri ktorom uvažuješ o rôznych veciach.. tiež to nebudem pozerať..
Ja som si dnes mákla, ideme cez víkend maľovať, tak som vypratala dve izby (nábytok počkal na mm 😀 a ešte som si stihla pripraviť aj tašky do pôrodky, plodný deň😉

gabap
8. apr 2010

brambur 😢 😢 takove k...y zastrelit 😠 hruza

dezyre
8. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět z poradny.. nadané za váhu jsem nedostala, ubrala jsem si kilčo a půl 😝 , poslech srdíčka malýho byl taky v pořádku, na porod to v nejbližších týdnech taky nevypadá podle Dr., v průkazce mám napsané CS5, ale co bylo blbé, tak mám dost vysoký tlak, prvně mě sestra naměřila 140/100 a potom dala takovou opakovačku na třikrát a tam mě vyšlo 140/90, ale divný je, že mě měřila až po 15min. sezení v čekárně a uhnaná jsem taky nebyla tak uvidím. Nejhorší je, že mě bylo fajn, nebyla jsem zadýchaná a cítila se dobře... No zítra jdu na obvod na přeměření toho tlaku, pak to zavolám doktorovi a ten rozhodne co a jak. A na další poradnu jdu už za týden ve čtvrtek a v pátek do porodky na pásy.. Jé už aby to bylo 😀

simi.w
8. apr 2010

medan, píšu až teď, musela jsem vypadnout od PC 😀
u mne dobrý, včera jsem teprve začala prát pleny a dneska je žehlit, oblečení pro mimi je ještě na sušáku a chystám se honem balit tašku.............
jen tak pro klid duše, však už máme čtyři miminka 😵
jinak všechno v pořáku, rodit budu v Třinci
a co u tebe ? 😅

simi.w
8. apr 2010

aktaka, díky 😉

simi.w
8. apr 2010

ahojky bibi, hlavně, že to máš za sebou a jste oba v pořádku, držte se tam a neboj, teď už bude pořád lepší 😵

zuzzka1
8. apr 2010

Bibi, čo to čítam - ďalšie májové mačiatko na svete 🙂 blahoželáme.... Určite to nebolo ľahké - ale máte to v zdraví za sebou 😵 🙂 pevne verím, že je všetko v poriadku - Ja už ledva chodím malý mi tuším sedí na močáku alebo čo, pri chôdzi občas zabolí v podbrušku -dnes som sa odviezla ráno o šiestej s MM do práce - zobrať nejaké veci do školy, odtiaľ peškom do poradne - ledva som došla a na dverách ceduľa - dovolenka, skoro ma piclo - objednaným pacientkam mohli zavolať nech zbytočne nechodia... Včera sme konečne vybrali podlahovky do bytíku - cez víkend ich chcú pokladať - dúfam, že si svištík príchod na svet trošku rozmyslí a bude sa pridržiavať stanoveného termínu - ten nám stále posúvajú vopred - pôvodne 15, potom 10 - aktuálne 3 máj 🙂

medan29
8. apr 2010

simi.w:no já byla v út na poslední hodině na kurzu a psych. se připravuji na ten porod v Karviné, to bude zážitek

iwonka
8. apr 2010

ahojte baby..ju tesim sa z vas..aj bibi prajem vsetko dobre.....aj ja som si dnes urobila radost kupila som mojmu mimi neake vecicky🙂)))) 🙂

zdenkapo
8. apr 2010

Dezyre
no proto si přeměřuju tlak doma sama----,v poradně nebo obecně u dr. mám vždycky vyšší tlak 😉

aaadus
8. apr 2010

dezy ale CS5 se považuje, že je čípek zralý. Aby to nebylo jak s bibi, že tu večer řešila co to znamená a druhý den byl Alex na světě 🙂

antyn ptala jsem se na to dotepání pupečníku - záleží jak je ten pupečník tlustý a jak jsou tlusté cévy. Může dotepat za 3 minuty, ale i za 8 minut. Je to indi vindi. A pokud je mimi v naprostém pořádku, není důvod přestřihnutí urychlovat.

antynka1
8. apr 2010

Adus - tak díky, tak to je chvilka 🙂

miska1981
8. apr 2010

ahojte,
ja dnes poslickujem od rana....tak mam radost, ale aspon som bola pokupit posledne veci a minula som veela peniazkov 😒
ale teraz mam radost....

baby minule ste pisali o nejakej masticke alebo o com po porode na osetrenie nastrihnutia hradze aj nejaky intim gel, ktory budete pouzivat pri sprchovani??? dik

aaadus
8. apr 2010

antyn jo a když je dobře tak mezitím stihneš porodit i placentu

Jinak psala mi kámoška co porodila v neděli, že se jí bezvadně rozjelo kojení po Meltě. Tak zítra si jí taky koupím jestli seženu sypanou, ta pytlíková je hnusná a nechutná to vůbec jako Melta

aaadus
8. apr 2010

miska o penězích mi ani nemluv, jsou tak strašně kulaté 😠 A intim gel budu používat z dubové kůry
http://harmonny.vltava2000.cz/store/goods-40046...

a na ošetření hráze po nástřihu nebo když budu dole nateklá mám toto
http://www.lekarna-online.com/zbozi/1834879-nob...

miska1981
8. apr 2010

aadus a je to dobre z tej dubovej kory? mas odniekial odporucanie?
a co manzel uz masiruje znova, alebo sa trapis sama? 🙂

iwonka
8. apr 2010

co som vam tu pozerala tie bruska mate ich take pekne hore , ale moje je nejak padnute ale uz asi od zaciatku.... 😔

janefonda
8. apr 2010

ahojte,
miska ja sa od zajtra zacinam pripravovat na porod s tymto http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/starost... . Moja svagrina si to nevie vynachvalit. Prvorodicka, bez nastrihnutia, uplne krasne porodila 😉

miska1981
8. apr 2010

jane poznam, ale ja som si to neobjednala, ale mm mi uz tri krat masirovat hradzu, ale musim povedat ani som nevedela, ze som taka uzka, dost to bolelo a ziadny pokrok zatial ☹

janefonda
8. apr 2010

miska tak super, ze do toho zapajas manzelika 😉 aj ja by som mala toho mojho, len ked on je stale od vecera do rana v robote, potom spi a ked sa zobudi je rad, ze je 😉 tak ale zajtra ma volno, tak ho zapojim do predporodnej pripravy. 🙂

aaadus
8. apr 2010

miska mám doporučení od PA z kurzu, ona se s tím umývala po porodu celá. A i holky z jiné diskuze psaly, že jim to doporučili na kurzech nebo přímo jejich doktoři. A hráz manžel masíroval v neděli, jinak musím sama. Nejlepší to je po horké sprše kdy je svalstvo uvolněné a on jezdí domů pozdě a nechce se mi na něj čekat. Já teda pokroky pozoruju, je to tam takové větší 😅

miska1981
8. apr 2010

jane, tak ale urcite keby som nemusela, rada by som ho z toho vynechala, lebo s erotikou to nema nic spolocne, skor by som povedala, ze pre chlapa ziadny zazitok, u nas musi byt zhasnute a nemoze sa mi tam pozerat, pozera tv, a pri porode moj nebude priamo, bude na chodbe, ale inak tam so mnou bude, len som mu povedala, ze nemoze zdrhnut ked to bude dlho trvat, lebo nemocku mame od domu 5 minut a moj muz hrozne nerad caka, je to pre neho utrpenie 😉

aaadus
8. apr 2010

miska taky musíme mít zhasnuto, nesmí se mi tam dívat a dívá se u toho na tv 😀

janefonda
8. apr 2010

to moj pri porode bude, len sme dohodnuty, ze keby to nezvladal tak odide, aj ked sam si mysli, ze to zvladne 😉 ja si myslim, ze je dobre tam mat niekoho blizkeho, aj tak je pri hlave a nediva sa uplne priamo na celu akciu... Chcem aby si prestrihol snuru , nech ma spomienky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre