Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
8. okt 2009

Prý do 12.tt je to největší riziko.... Takže ještě 2 týdny, podle dnešního UZ jsme 10tt. Holky, to máme za pár, ono to stejně neovlivníte....teda když pominu, že byste třeba šly jezdit na koni Velkou pardubickou, to by asi nebylo to pravý. Hlavně se nenervovat, nepřepínat (já chtěla včera trcohu poklidit, ale začalo mě píchta v podbřišku... tak jsem si lehla, však na trochu té špíny neumřeme, co se budu přemáhat 😀 😀 😀 .. jen doufám, že nebuddou chtět dojet prarodiče, to bych asi musela postavit nějaký Potěmkin.vesnice, aby je z toho bordelu tady nekleplo 😀 ) Takže válení šunek zdar!

nikkka
8. okt 2009

Caute vsetky..
uz ste zacali pouzivat krem proti striam? u mna je este skoro, ale kamoska mi poradila, aby som uz zacala.
neviete mi nejaky poradit? asi to kupim iba v lekarni...alebo?

dezyre
8. okt 2009

Niky .. tak já používám krém na prsa a na bříško Elasti-q a natírám se poctivě dvakrát denně už od 5 týdne.. co jsem zjistila, že jsem těhotná..

dezyre
8. okt 2009

Mám totiž kamarádku, která je už na konci devátého měsíce.. tento měsíc rodí.. a nemá ani jednu prasklinku na břiše.. a že bříško teda má.. povídala mě, že se musím mazat, mazat, mazat....

nikkka
8. okt 2009

tak musim ist na nakup..

blanka.k
8. okt 2009

Nikka - já ještě ne, ale asi brzo začnu, protože nějak začínám růst do šířky 😅
Tak jsem hodila nějaké ty článeky z mé chytré knihy sem, je tam dole i něco o těch lécích, které se mohou a které a proč ne, a pak ten NT+ screening. ... http://www.btweb.cz/tehu tady to dát nemůžu, protože by to nešlo přečíst, tak jsem to hodila takto na web, takže omluvte grafickou kvalitu. nechám to tam pár dní, kdo bude chtít si to stáhnout a pak to smažu. 😉

dezyre
8. okt 2009

Holky.. ono je totiž docela důležité zajistit té kůži elasticitu ještě než se začneme roztahovat.. aby už byla pružná.. proto jsem začala už tak brzo 😀 😀

Já jsem se asi rozmyslela a na to NT biochem. screeneng asi půjdu, teda zkusím si tam zítra zavolat, a uvidím jestli mě ještě objednají... a pokud budou mít plno... tak budu mít smůlu, ale za zkoušku nic nedám...

blanka.k
8. okt 2009

a našla jsem tu pasáž o cukrovce.... do 25 let u zdravé ženy není nutno provádět, pro straší 25 se má dělat, stejně tak u žen s nadváhou, cukrovka v rodině (rodiče, prarodiče, sourozenci), ty které ji měly v předhcozím těhu nebo porodily dítě těžší 4kg. 😉 Takže já jsem jasná, věk + cukrovka v rodině 😝 no, už se těším 😖 😖 😖
Dezyre - určitě to zkus, akorát na Veveří to dělají jen 1x týdně, takže asi tam mají narváno, ale pak to dělají prý na Mendláku (nevím teda kde)

dezyre
8. okt 2009

Blani já chtěla právě na tu Veveří.. a říkala mi kamarádka, že si tam mám normálně zavolat, že to je tak akorát... ona to totiž absolvovala taky.. no tak jsem zvědavá..

blanka.k
8. okt 2009

A zkoušela jste si některé mimčo nahmatat? Já se dnes ptala gyn, jeslti by mi mohla ukázat na břiše, kde asi je, tak říkala, že jsem hubená (to nevím,kde na to přišla 😀 😀 😀 ), že mi to jde krásně nahmatat, kde je děloha... 😅 tak hmatám, hmatám a prd vím. Něco dole cítím takového tvrdšího hned nad kostí, tak asi to bude ono 😀

dezyre
8. okt 2009

já jsem si taky zkoušela dělohu nahmatat a teda jsem taky prd cítila.. teda jsem to zkoušela předevčírem.. tak to zkusím znovu 😀

blanka.k
8. okt 2009

Určo to zkus, za zavolání nic nedáš 😉 mě taky dnes říkal šéf (jsem se stavila z gyn. v práci je pozdravit a uzkázat se, že žiju), že tam byli a moc se mu tam líbilo. Hlavně fotky prý dělají hezké 😀

andelka
8. okt 2009

Děcka, co to tu vidím 😕 to snad ne, já už myslela, že to doválčíme úspěšně všechny ☹

Blani: Nevím, jestli už jsem ti říkala, že s poukázkama jsme měli úspěch, bylo to přesně ono a aspoň mají něco na památku. Mám je v albu. A už chystám nějaké další oznámení pro bráchu.

S tí mazáním - já se teda mažu asi od 6tt, jednou denně po koupání, nejdřív dětským olejíčkem a teď mám olej na strie z DM, 49Kč 😅

blanka.k
8. okt 2009

Andel - to jsi psala, že to mělo úspěch,to jsem ráda. Náš děda si to vystavil vedle "vstupenky" na svatbu. Už si ze mě jeden kamarád dělal srandu, že i na svůj pohřeb si beztak udělám nějakou takovouhle srandičku a pozvánku 😀
Nevíte, když se objednám na zubní či oční, jestli tam můžu, když mám neschopenku? 😅

dezyre
8. okt 2009

Samozřejmě Blani, když jdeš k doktorovi tak to neplatí.. jen asi kdyby ti přišla kontrola a ty tam nebyla, tak musíš mít asi potvrzení, že si byla u doktora...

blanka.k
8. okt 2009

i když půjdu někam kam akutně nemusím? když já toho očního kvůli práci odkládám už několik let 😀 😀 😀 😀 A řekla jsem si, že si udělám radost a koupím si nové brýle, ale přes staré moc nevidím, tak abych věděla, jaké potřebuju dioptrie 😅

aktaka
8. okt 2009

Blani a na jakou diagnozu máš PN?

blanka.k
8. okt 2009

asi na těhotesntví 😀 Bohužel nevím, na neschopence nic napsaného nenám. Prostě jsem to v práci fyz. a hlavně psych. nezvládala, je mi na zvracení, na omdlení, mám bolesti břicha, v práci jsem i usnula, jak jsem byla furt utahaná, poseldních 14 to byly nesnesitelný křeče, mudr. se ale na nic moc neptala, prostě mi ji nabídla, tak jsem si ji vzala, nechtěla jsem nic riskovat. Tak nevím, co to je za diagnozu 😨

aktaka
8. okt 2009

tak to bude asi normálně rizikové
s tím bych se nebála chodit ven i jen tak, ne jen k doktorovi. co jsem vysledovala, tak na tohle kontroly nechodí. já mám ještě z caru diagnozu neplodnost a to mi vyloženě sestřička řekla, že na to kontroly nechodí, že nemusím dodržovat vycházky. akorát jestli mám blbé vztahy se zaměstnavatelem, tak by na mě mohl poslat kontrolu on

blanka.k
8. okt 2009

já zatím vycházky napsané nemám, ale přemýšlím, že tam v pondělí zajdu. Teď jak jsem měla křeče, tak jsem se bála a hlavně neměla chuť a sílu nikam chodit, ale už je to lepší, už jsem zas na klas. těhu příznacích, mě stačí 2 hod. denně, máme u baráku krásné 2 rybníky a pole, lavičky, tak bych si tam sedla na čertsvý vzduch. protože mě se...e soused pod náma (bydlíme v nejvyšším patře), furt hulí, já otevřu okno a mám tu jak v hospodě 5.cenové. I před těhu jsem na to byla dost háklivá, cítila jsem kuřáka na kilometr, ale ted je to extrém, mám čich jak lovecký pes 😀

aktaka
8. okt 2009

přesně, mám to s tím kouřem stejně

já mám vycházky 4h denně. říkala jsem si, že co s tím budu dělat, stačí mi akorát dojít si na nákup a trochu se projít. jenže ouha, ven chodím tehdy, když mi to žaludek dovolí, což většinou nekoresponduje s dobou vycházek. a přeci jen, občas se chci sejít i s přáteli (ono furt sedět doma taky leze na mozek), ale jelikož všichni mí známí pracují, tak to padá v úvahu akorát večer. a mně končí vycházky v šest...

dezyre
8. okt 2009

Akti.. ale po osmé už je malá pravděpodobnost, že přijde kontrola a po desáté už nesmí chodit 😉

blanka.k
8. okt 2009

Takže to je ideální, chodit si užívat nočního života... po 22hod. vyrazit a do svítání domů 😀 😀 😀 😀 Mě dnes satčilo jet na gyn. a pak ještě se stavit do práce se ukázat a byla jsem ráda, že jedu domů. Ty 4 hodiny, ve veklkém městě, to uběhne jak nic, to máš pravdu 😉
Přeji pěkný večer, jde na mě spaní , tak jdu na to. Všem květnovkám krásnou dobrou noc a hodné bubliny v bříšku 😉

bramburka
8. okt 2009

Blani to je dobrej článek o těch lécích, takže paralen a mucosolvan jo, to stačí... 😀

aktaka
8. okt 2009

Dez, to je super.jen musím svému tělu vysvětlit, že v deset se ještě nejde spát 😀
s mým štěstím by ale určitě přišli mezi šestou a osmou 🙄

Blani dobrou

dezyre
8. okt 2009

no já mám co poučovat, když sama chodím nejpozději v devět spát 😀

aktaka
8. okt 2009

já vydržím i do jedenácti, když jsi du schrupnout odpoledne 😅

bramburka
8. okt 2009

hurá to mý nezdolný dítě i když je nemocný tak prd spí, tak jsem ji pro dnešek už uspala!!!! musel ajsem sice zpívat, ale účel světí prostředky... 😀

bramburka
8. okt 2009

zavidim, ja ale to 1. tšhu taky spala, to bylo naposledy, mala se budí do ted v noci, vystrida ji mimino, takze to vidim tak zhruba za 4 roky ze se mozna nekdy vyspim!

lucik...
8. okt 2009

No já teda do 11 nevydržim niky 😀 Už teď jsem skoro tuhá 😀 A to má v 8 přijít brácha... 😅
Jinak já si asi dělohu najdu.. Cítím jedno takové tvrdší místo, tak to je možná ono 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre