Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
15. apr 2010

lucik, uvidím ... jsem zvědavá zda to do středy vydržím 😀

já ještě čekám až mi sestaví přebalovák, aby jsem to měla komplet. 🙂

andelka
15. apr 2010

klarka, luci: Tak jsem dneska poprvé vytáhla na zkoušku epino, když jsem teda 36+0tt, no zatím jsem to jen cvičně zkoušela, jak to funguje a tak. Takže napoprvé jen 5,5cm. Ale vím, že to mohlo být víc, jen jsem to prostě zkoušela a trochu jsem se bála, co to bude dělat a tak. Takže si budem hlásit pokroky, jo? To bude sranda. Doufám, že to půjde pomalu ale jistě. Potom jsem to zkoušela "na suchu" nafouknout podle měřítka na těch 9-10cm a málem mě odvezli - to snad nemůžu v životě dát 😕

dezyre
15. apr 2010

Ahoj holky, koukám, že zase řešíte datum. Je hezké, že všechny chcete rodit 1.5., ale jááááá jsem jediná komu to oficiálně na ten den vychází 😝 😝 😝 😝 (i když je mi to teda prd platné, protože skoro nikdo neporodí v den vypočteného termínu, takže budu jediná, která ten den rodit nebude 😀 😀 😀 😀 )
Jinak holky jsem teď přijela z poradny, zase tlak v prdeli.. na poprvé sestra naměřila 150/90, potom dala 3x opakovačku a to už jsem měla jen 138/85, no nic moc.. Jinak mám už CS6 (pro srovnání - min. týden CS5) a doktor povídal, že malej za ten týden hodně sestoupil, nicméně to na porod ještě nevypadá, že si ještě počkám 😉 A když chtěl poslouchat srdíčko, tak nemohl malýho v břiše najít, což jsem se prvně lekla, jenže malej mě trošku kopal, takže jsem měla jistotu, že tam je živ a zdráv a pak mě přišlo vtipný, že tak velký mimčo mu před tím ultrazvukem utíká .. normálně se malej otočil a nacpal až někam k páteři a my slyšeli srdíčko hodně potichu, ale bilo asi normální rychlostí.. Jo jak jsem odcházela z ordinace, tak jsem si ještě vzpomněla na to, že mě měl dr. říct jak dopadly ty výsledky na streptokoka.. A to už mě dávala sestra jen papír do ruky, ale moc moudrá z toho nejsem. V kolonce "nález" je napsané Lactobacillus sp. Tak to asi streptokok není, ale nějaká kvasinka zasejc určo jo.. Pač jsem trochu měla výtok, ale doktorovi jsem to neříkala, však když to nesvědí a nesmrdí a nebolí, tak je to normoš ne? A to je snad vše z dnešní poradny 😀 Zítra už jdu do porodnice na první monitor.... juchůůů

xxx.klarka
15. apr 2010

andelka, hehe taky jsem to zkoušela na to maximum 😀 ehm když si uvědomím, že těch skoro 10 už naše malá má tak mi je blbě z toho 😀

blanka.k
15. apr 2010

Mám Epino asi 14 dní doma, ale asi na to teď kašlu, i na masáž hráze, furt mám poslíčky a tvrdnutí, takže ani fyzicky na to nemám nějak náladu.... No,kdyžtak to pak všechno prodám nepoužité 😅

nikkka
15. apr 2010

ja som dnes posledny den v praci... ☹ 🙂 🙂 strasne rychlo mi ten den ubehol..inokedy tu pozeram na hodinky a cas sa vlecie a dnes ked som si to chcela tu uzit, tak uz je aj pomaly koniec pracovneho dna..

sonita
15. apr 2010

klarka- 😀 😀 😀 môj vie do čoho ideme ale niekedy povie 🙂 jé už ked sme si to mohli ešte lepšie užívať tak sme sa vrhli na druhé bábo,lebo dcérka už je samostatná však v júli bude mať 11rokov. 🙂 lucik-no dobre som sa nasmiala že zobudiť
😖 😖 😖 to sa im lahko povie 😝

aaadus
15. apr 2010

dezy CS6 to už je dobré, za chvíli budeš rodit 😀 A prý když to nesmrdí 😀

blanka.k
15. apr 2010

Dez - lactobacily jsou v pochvě normálně 😉 Nějaký druhy jsou ve střevech, tak jsou i nějaký v pochvě a jsou to ty "hodný bacily". Akortá když je jich moc (třeba když do sebe cpeš ještě ty v tabletách atd) tak se můžou přemnožit a pak dělají výtok...já totiž měla furt mykózy a od mudr. všechno možný abych se jich zbavila a pak se zjistilo, že ty výtoky už mi dělají ty přemnožený "hodný" bacily, tak jsem si udělala dle rady mudr. sedací koupel v jedlé sodě a trochu jsem je tam dole vymlátila a byl klid 😀

allie69
15. apr 2010

aj ja mam termin 01.05.2010, ale rada by som aspon uz 25.04 🙂

andelka
15. apr 2010

dezy: Tak poradna OK, až na ten tlak, jo? No, hlavně že jste v pořádku. Ten Lactobacil bude něco jiného, ale nevim co. Jinak já jsem měla výtok. který nesvědil, neštípal, žádný zápach - a měla jsem mykózu. dlouho jsem si myslela, že je to normální, naštěstí mi udělali stěry. Za chvilku to bylo přeléčené.

andelka
15. apr 2010

To je děs s těma breberkama - zlé jsou blbé a hodně dobrých taky 😀

dezyre
15. apr 2010

Blani je fakt, že v tabletách sice nic nejím, ale hodně piju kefíry a takový ty laktobacilový mlíka, jednak kvůli tomu tlaku (snižují ho a jednak kvůli střevům 😉 ), ale tak jinak v tom nálezu nic jiného nebylo
No Aduš, to všude tak píšou, že výtok nemá svědět a smrdět 😀 😀 😀 😀
A ještě mě holky překvapilo, že doktor jak mě vyšetřoval dole rukama, tak povídal, ááá už ho máme dole, už ho cítím.. To mám malýho, chudáka, už tak nízko? .. Připadlo mě, jako by byl už skoro v pipce..

nikkka
15. apr 2010

inak mne dnes sestricka namerala tlak 150/85 a nic mi na to nepovedala, ani neskusala druhy pokus ako inokedy..tak snad je to v poriadku...musim si doma este vecer odmerat...

dezyre
15. apr 2010

Andi, ale já ten výtok nemám pravidelně.. Mám pocit, že třeba jednou za den ze mě vyteče něco hrubšího bílýho a tím to končí.. jinak většinou čistá vodička.. Proto jsem to ani doktorovi neříkala.. Kdybych měla nějaký "hnusy" (tak tomu říká kámoška 😀 ), tak bych se ho na to zeptala, ale tím, že toho bílého je fakt malinko, jsem to nechala být..

andelka
15. apr 2010

dezy: To on cítí, při vnitřním vyšetření - mi takhle v 32tt řekl, že je malý hlavičkou dole, že to cítí. A to mám do porodu děléééko.

greeri
15. apr 2010

blahoželám malej Eliške, že je už na svete, prajem hlavne veľkýýý apetít do jedla a maminke zdravíčka a veľa mliečka 😀

dezyre
15. apr 2010

Nikky, ale to už je hooodně vysoký tlak.. to ti měla něco říct.. Protože takovej tlak jsem měla taky, teda ten spodní jsem měla na 90, před tím přeměřením a sestra se málem vyvrátila.. A ještě mi doktor říkal, že možná kvůli tomu tlaku už mě budou bedlivě sledovat v porodnici a k němu už nepůjdu...

andelka
15. apr 2010

No u mě to vypadalo podobně - většinou řídké, ale i husté bílé - tak to pak babo raď, co? Že problémový i normální výtok vypadá skoro stejně - čert aby se v tom vyznal.

aaadus
15. apr 2010

dezy já vím že to všude píšou 😀 To by mě taky zajímalo, jak to ti doktoři můžou cítit, že už je mimi dole. Buď mají dlouhé prsty nebo já nevím

No nic, jdu se trošku zkulturnit a vyrážím na jógu

lucik...
15. apr 2010

dezy já měla v úterý taky vysoký tlak.. Dvakrát se sestřička zděsila a pak pro jistotou vytáhla ten starý ruční a tam naměřila 135/85 tak říkala že už je to lepší a neřešila to..

dezyre
15. apr 2010

Andi mě teda prohmátl zvenku břicho a nahmatal hlavičku a nožky a říkal, že je hlavou dolů.. Ale stejně je to mazec.. že jsou ty mimča tak nízko, to už budu mít strach i poskočit nebo se rozběhnout 😀

dezyre
15. apr 2010

Luci mě doktorka - obvoďačka naměřila na starém přístroji tlak 120/80 a na tom elektrickým mám vždycky tak vysokej 😅 a nejhorší je, že se necítím nějak zle, že bych měla vysokej tlak.. ale tak snad už za 14 dní budu mít po porodu a budu bez břicha a jen a jen hubnout na svoji krásnou váhu .. alespoň na tu původní 😀 😀 😀

aktaka
15. apr 2010

mě když kontroluje spodek, tak mi vždycky druhou rukou prohmatává břicho, tak podle toho to poznají, kde to dítě, ne?

aktaka
15. apr 2010

dez, cs6 ... tak ještě dva a rodíš. víš jak to bylo u bibi 😀

antynka1
15. apr 2010

Aktaka - to poznají i bez vnitřního vyšetření, stačí jen sáhnout na břicho.....

dezyre
15. apr 2010

Jo jo mě taky Akti, ale mě kontroluje jednou rukou spodek ve vnitř a druhou rukou vršek jak je vysoko děloha..

andelka
15. apr 2010

aktaka: Mně to dělá taky tak. Asi jo, že to z toho poznají. Mi to říkal a já mu nechtěla věřit, protože na předhoczí kontrole byl hlavou nahoru a já jsem vůbec nepostřehla, že by se otočil - tak mě pak přesvědčoval UTZ, že je fakt dolů 😅

aktaka
15. apr 2010

anty, já vím, ale holky se diví jak to tím spodkem můžou cítit. tak si myslím,ž e to necící ani tak spodkem, ale prohmatem břicha

dezyre
15. apr 2010

No jo akti, jenže pokud to bude tak jak z CS5 za týden CS6, tak mám ještě dva týdny čas 😀 Ale je fakt, že z CS4 na CS5 mě to trvalo 4 týdny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre