Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
23. okt 2009

to se opravdu projevuje na velikosti mimi????? 😕

michalag
autor
23. okt 2009

mishutka:

FEMIBION® 400
Kyselina listová METAFOLIN® + DHA
Doplněk stravy s obsahem kyseliny listové, metafolinu, vitamínů a jódu ve formě potahovaných tablet
a s obsahem DHA ve formě tobolek je určen dospělým ženám od 13. týdne těhotenství až do ukončení
kojení.
FEMIBION® 400 Kyselina listová METAFOLIN® + DHA podporuje v těhotenství zdravý vývoj
dítěte. V období kojení je tak dítě prostřednictvím mateřského mléka zásobeno vitamíny, jódem
a důležitými nenasycenými mastnými kyselinami – DHA.
Přípravek obsahuje 200 μg kyseliny listové a odpovídající množství metafolinu na pokrytí zvýšené
spotřeby v období těhotenství a kojení – i u žen, které nemohou kyselinu listovou optimálně využít.
Pro těhotné a kojící ženy jsou také velmi důležité vitamíny a stopový prvek jód.
Esenciální mastná kyselina DHA – doporučovaná od 13. týdne těhotenství
DHA je nenasycená mastná kyselina, která je obzvlášť důležitá při vývoji mozku dítěte a i pro
pozdější ostrost zraku. Protože dostatečné množství životně důležité mastné kyseliny s dlouhým
řetězem DHA obsahuje pouze tuk mořských ryb, je zásobení kyselinou DHA v těhotenství a při kojení
často nedostatečné. Od 2. poloviny těhotenství a během kojení stoupá spotřeba DHA, a proto by měla
matka už ve 13. týdnu těhotenství přijímat dostatečné množství DHA.
Zdrojem DHA je pro dítě výhradně matka, protože dítě si nedokáže tuto důležitou mastnou kyselinu
samo vyprodukovat. Matka poskytuje DHA svému dítěti prostřednictvím placenty a později
mateřského mléka. Proto významní odborníci z oblasti výživy doporučují v období těhotenství
a během kojení přijímat minimálně 200 mg DHA denně.
Mnoho budoucích i kojících matek nemá dostatečný příjem DHA mastné kyseliny.
I když jsou tučnější ryby (úhoř, losos, tuňák) bohaté na DHA, jedí se velmi málo. Ostatní potraviny,
jako jsou například vajíčka, obsahují jen stopové množství DHA.
FEMIBION® 400 Kyselina listová METAFOLIN® + DHA obsahuje 200 mg DHA z vysoce čistého
koncentrovaného rybího oleje. Přísně kontrolovaným výrobním procesem je garantovaná vynikající
kvalita a odstranění zápachu. FEMIBION 400 Kyselina listová Metafolin + DHA je dobře snášen.
Vitamín E zabezpečuje, aby esenciální mastná kyselina DHA zůstala v organismu stabilní.
Kyselina listová
Kyselina listová je vitamín ze skupiny B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk
a krvetvorbu.
Výzkumy odborníků na výživu dokazují pozitivní vliv kyseliny listové na průběh těhotenství a na
zdravý vývoj nenarozeného dítěte.
Metafolin
Kyselina listová je v lidském těle metabolizovaná na biologicky aktivní formu – folát. Metafolin je
biologicky aktivní formou folátu, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Je tak ihned k dispozici
a využije se lépe než kyselina listová.

Další důležité složky přípravku
- vitamín B1 je nutný pro metabolismus sacharidů a přísun energie.
- vitamín B2 je nezbytný pro celkový metabolismus.
- vitamín B6 reguluje metabolismus bílkovin a podílí se na dělení buněk a tím podporuje zdravý
vývoj plodu.
- vitamín B12 je nutný pro krvetvorbu a zdravý nervový systém.
- vitamín C se podílí na výstavbě pojivové tkáně a současně zlepšuje obranyschopnost organismu
a příjem železa.
- vitamín E chrání buňky i DHA před tzv. volnými radikály.
- biotin podporuje růst zdravé pokožky, vlasů a nehtů.
- kyselina pantothenová je významná pro tvorbu aktivních látek, např. hormonů.
- nikotinamid podporuje ochrannou funkci kůže.
- jód je stopový prvek, který je důležitý pro procesy růstu a zrání v době tělesného a duševního vývoje
dítěte ještě před narozením.
Složení:
Potahované tablety: askorban vápenatý, nikotinamid, tokoferol-acetát alfa, kalcium-pantothenát,
pyridoxin-hydrohlorid, riboflavin, thiamin-nitrát, kyselina listová, kalcium-L-metylfolát (metafolin),
jodid draselný, biotin, kyanokobalamin, mikrokrystalická celulosa (E 460),
hydroxypropylmethylcelulosa (E 464), maltodextrin, hydroxypropylcelulosa (E 463), kukuřičný škrob,
oxid titaničitý (E 171), magnesium-stearát (E 470b), glycerol (E 422), oxid železitý (E 172)
Tobolky: Kyselina dokosahexaenová (jako upravený rybí olej), tokoferol-acetát alfa, modifikovaný
škrob, sorbitol (E 420), maltitol (E965), glycerol (E 422), mono a diglyceridy mastných kyselín (E
471)
Doporučené dávkování
Přípravek je určen pro dospělé ženy od 13. týdne těhotenství až do ukončení kojení.
Užívejte denně 1 tabletu a 1 tobolku při hlavním jídle a zapíjejte studenou tekutinou.
Nepřekračujte doporučené dávkování.
Přípravek není náhradou stravy.
Uchovávání
Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25 oC.
Ukládejte mimo dosah a dohled dětí.
Velikost balení
30 potahovaných tablet + 30 tobolek = 41,9 g
60 potahovaných tablet + 60 tobolek = 83,8 g

michalag
autor
23. okt 2009

mishutka, ja neviem, ale ja som brala pri prvom Maternu dost dlho skoro az do 32tt a maly mi vazil normalnou hmotnostou 3220g 😉

mishutka
23. okt 2009

Dík 😀
Slohovka jak blázen 😉

michalag
autor
23. okt 2009

😀 😀 😀

terkajesterka
23. okt 2009

já beru jen kys. listovou. V minulém těhotenství jsem brala calibrum a to ještě jednu tabletu za 3 dny a jiřík měl 55 cm a 4300g 😕 tak snad druhé miminko bude kapánek drobnější 😉

jinak si myslím, že kdyby člověk bral vitamíny podle doporučení na obalu,tak se to na velikosti miminka může projevit.

yanika
23. okt 2009

Ahojte, ja som tiez pocula take nazory, ze vitaminy treba brat iba v obdobi, ked je to nevyhnutne a nie prilis dlho, lebo drobec bude maly valibuk 😀 ja beriem Femibion 800 ale len jeden blister za 2 mesiace som spapala, teraz planujem kupit este jedno balenie Femibion 400 a to budem tiez jest iba kazdy druhy den...

Uvidime, mozno po nasej skusenosti budeme moct v buducnosti poradit mamickam cakatelkam
😀

bramburka
23. okt 2009

ja beru jen listovku a i na tu zapominam...

doli1
23. okt 2009

ahojky já taky bere jen kyselinu listovou podle mě to stačí a jak říká bramburka i na tu zapomínám.v prvním těhu jsem brala nějaké vitamíny dávkování bylo 2 tabletky deně moc dlouho mi to nevydrželo tak jsem brala jednu a potom jak jsem si vzpomněla ale až tak do 5 měsíce. při mé váze 53kg160cm(to bylo kdysi)mi v porodnici řekli že pokud bude mít přes 3kg že ho nevytlačím.šimi měl 3004g a tlačila jsem ho víc jak půl hodky dr tlačil na břicho nevim jak bych to sama zvládla.potom mi hned řekli tady někdo papal vitamínky že.
asi něco na tom růstu po vitamínech je.

jiank ve školce řádí neštovice jen čekám kdy je donese dom šimon.pro jistotu jsem volala na gyndu jestli to ohrozí malého a naštěstí nee.to mě uklidnilo

bramburka
23. okt 2009

Doli, asi by ohrozilo, ale jen kdybys je sama nemela, a snad jen pred poprodem, proto asi chci malou jeste v lednu naočkovat. Vidiš, musim to probrat s Dr...

doli1
23. okt 2009

já vim že jsem je určitě měla, takže mi nic nehrozí.táta je taky měl tak to bude dobré.šimi si to odbude.chtěla jsem ho nakazit už vloni ale pak jsem se zamyslela že je ještě malí.
pokud ty i manža jste neštovice měli tak neni důvod k očkování.nic zas tak strašného to neni.

pheva
23. okt 2009

Ahojky
ja berem len kyselinu listovu... ale uz druhy tyzden som ju zabudla uzit 😉 ale hadam to nevadi. 😉

Moj Henko mal pri narodeni 3110g ale isiel cisarskym 24dni pred terminom. Doli 1ja mam 158cm.

Dnes rano som si nasla nemocnicu kde mali este volne miesta tak ma do nej prijali. A paradoxne pred 10minutkami mi volali z tej vcerajsej neuspesnej nemocnice ze maju pre mna miesto a ponukli mi konzultacie uz od decembra . Teraz mam na vyber 😀
😀

doli1
23. okt 2009

ty jo vy to máte naprd stěma porodnicema to vám vůbec nazavidím.vždyt vůbec nikdo nikdy neví kdy bude rodit tak ani ty jejích obědnavací lhůty nemůžou vyjít.

blanka.k
23. okt 2009

Ahoj holky,
všem kdo mají za sebou úspěšně NT+ či jiná vyšetření gratuluji 😉
K těm vitamínům - u těhulek, co vitamíny baštily je věstší šance, že budou rodit velké dítě (tj. nad 4kg). Já jím Calibrum Babyplan, ptala se mě mudr. co jím, a prý, že to je ok, korát pro 2. a 3. trimestr že jsou jiné dávkování, že to obsahuje méně kys.litst. 😉 , že v 1.trim. je kvůli omezení možných vývojových vad ho té kys..list. víc 😉

vibeke
23. okt 2009

baby,, uz ste pribrali ??
ja mam este len 11tt a v poho, stale normalna vaha, ani sa nejak neobmedzujem,,,
len sa bojim, ze sa neskor rozozerem, jako to ja viem 😀 , a skoncim s plus 20 kilami...
este je skoro o priberani hovorit,, len sa pytam,, tak zo zvedavosti . 🙂

andelka
23. okt 2009

Tak já jsem brala úplně na začátku jen listovku, po potvrzení těhu doktorem jsem měla na měsíc Femibion 800 a teď mám Elasti Q, 90tbl. za 303 Kč. Do konce 1. trimestru vitaminy brát budu, potom asi už méně často. Myslím, že se stravuju celkem solidně.

vibeke: Já zatím taky nula bod 🙂 Na váze to není poznat, na bříšku trošku. ale mimi roste, tak je to ok. chutě mi trochu začaly, ale zvládám je.
Přibírat se prý začne až od 2. trimestru, během prvního by se mělo přibrat 0-2kg. Prý taky až od 14tt přeroste děloha pánev a začne se zvětšovat více bříško. A taky od té doby je miminko pro maminku energeticky náročnější, takže by měla trochu víc jíst (ale dělá to asi jeden krajíc chleba se sýrem, ne talíř vepřo knedlo zelo navíc) 😉

blanka.k
23. okt 2009

Tak já měla jednu chvíli tvořivou náladu, tak tady jsou naše přírůstky, teda spíš úbytky, zatím mám 0,5kg míň,
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
do 8tt, to bylo ok, pak dolů a teď to jde nahoru. Jím mnohem míń než dřív, ale diety jsem nikdy neřešila a jídlo taky ne, takže jsem fakt jedla mnohem víc kaloriií než jsem měla, takovýho sladkýho denně, to bylo něco. Ale teď mi to nějak moc neleze, ale už si občas něco dám aniž by mi potom bylo špatně, takže se pomalu vracím k normálu. A po víkedu se chystám do lékárny pro nějaký vitamíny, jelikož nemůžu jíst čersvtou zeleninu , ovoce a mléčné výrobky, gyn. mi teda říkala, že to nevadí, ale radši to ještě pordiskutuju v lékárně, aspoň vápník si koupit 😅

blanka.k
23. okt 2009

Teď si píšu s kámoškou po ICQ a říká: no to taky budeš mít prd mateřkou, když ti bude zle furt a budeš doma až do porodu. Já mám za to, že mateřská i rodič. se počítá podle toho, co si člověk vydělávat před PN, nebo ne? Že to je právě ochrana třeba těch, co mají od začátku rizik.těhu,atd. 😅 Nevíte někdo? Na netu jsem teda našla, že se to počítá z poseldních 12 měsíců před nástupem na mateřskou, a o PN tam nic není, ale nějak to mám zafixované, ale nevím, kde jsem k tomu přišla 😅 Abych nakonec ještě dostala tu mateřskou na 3 roky 😅

andelka
23. okt 2009

Blani, co znamenají ty šedé čáry? Já mám tuhle tabulku tuším v průkazce, ale nějak jsem nechápala, k čemu to jako je dobré 😕

blanka.k
23. okt 2009

Ta uprostřed je takové ideální přibíraní v těhu a mezi ty vnější by bylo dobré se dostat...takové maximum a minimum 😀 Já jsem si to právě z těhuprůkazky ofotila a pak jsem si to přerýsovala a teď si to tam kreslím. Akorát beru, že podle PM jsem 13tt, dle UZ něco mezi 11 a 12, ale já si spočítala, že podle sexíku jsem 12tt 😅 jsem zvědavá, co mi řeknou příští týden na NT+ 😉

andelka
23. okt 2009

Blanka: Přerýsovala, jo? Hm, tak to teda asi nic, to neumim. 😅
No co by ti řekli - že je miminko zdravoučké 🙂 Moje vypadá někdy menší, někdy větší, to se tak nedá brát. Záleží na tobě, ty víš, kdy bylo počato.

m.c.
23. okt 2009

Ahoj, tak mám po NT, UTZ dopadl dobře, výsledky z krve budou až v pondělí, ale doufám že taky budou OK. Míry co říkal si samozřejmě nepamatuju, takže hodnoty co nám vyšly vám neřeknu, pro mě bylo důležitý že mi řekl že je to v normě🙂. Jinak mě brala sestra krev přímo přitom co mi Dr. dělal UTZ (přes břicho🙂 ). Byl u toho i manža, jsem ráda že to viděl, u Peťuli u žádnýho UTZ nebyl. Mimčo sebou pěkln mrskalo, takže fotku mám trochu rozmázlou, ale aspoň něco🙂.
Jinak dneska mám za sebou taky premiérový zvracení v těhu 😝 . Doufám že i poslední.
Já jsem zatím -1 kg než před těhu, ale už se začínám rozežírat, takže to brzo doženu 😀
Beru jenom listovku, a to jenom když si vzpomenu...

blanka.k
23. okt 2009

Andel - no jo, už mi bez práce hrabe, tak jsem si trošku zarýsovala 😅 Ale stačilo, rozhodně mi to nechybí 😀
M.c. - gratuluji, jak se znám, tak si taky nebudu nic pamatovat, mě bude stačit, že bude ok a když nám řekne pohlaví 😉 Ale tak manža má výbornou pamět, tak dostane za úkol si vše zapamatovat 😀 😀 😀 Ať tam není jen na okrasu 😀 😀 😀

andelka
23. okt 2009

m.c.: Taky moc blahopřeju k dobrému výsledku 🙂 můj muž byl taky se mnou a udělala jsem dobře, moc se mu to líbilo. Přece jen, doteď viděl jen fotky, a teď už celé miminko i jak se hýbe, jak reaguje, když se mi drcne do břicha - paráda.
A přeju, ať dnešní nevolnost je poslední a je ti už jen dobře.

blani: My máme zprávu od doktora, kde jsou všechny výsledky napsané, tak jsme to pak studovali - zajímavé.
Pohlaví by nám mohli říct snad kolem Vánoc, v tom 20tt, ale kdoví, třeba bude stydlivé nebo se nebude chtít zrovna otočit.

dezyre
23. okt 2009

Ahoj holky.
hlásím se po delší době ;).. a postupně vás pročítám.. někde na 122 stránce jste řešily ty NT ... právě před chvílí ode mě odcházela z návštěvy kamarádka, která mě říkala, že naše bývalá spolužačka, která je asi v 6. měsíci je na tom moc špatně.. byla na těch testech, co se dělají později, a ty jí vyšly moc moc špatně, že miminko má nějaké kratší stehenní kosti a ještě cosi, že to nevypadá vůbec dobře a rovnou jí doporučily přerušení (nebo jak se tomu teď říká), čeká na výsledky plodové vody.. ale moc nadějí jí nedávají.. a je z toho opravdu moc špatná, protože už ví, že to bude holčička, už kope.. je čiloučká.. a o přerušení nechce ani slyšet... je to strašné.. a podotýkám, že je to holka 24 let, zdravá.. takže NT jedině doporučuju.. opravdu je lepší o miminko přijít teď, než za čtvrt roku.. i když je to strašné ..
Tak a jdu číst dál.. co jste za ty tři dny řešily ;)

blanka.k
23. okt 2009

Andel - tak to já už pár dní bublině slibuju, že když se dobře v úterý natočí a ukáže, co je zač, tak mu něco koupím 😀 Oba s manžou doufám,že se otočí a budeme už to vědět. 😉
Dez - ty jsi říkala, že jdeš někdy na 9, že? Jsem zvědavá, jestli tam na sebe narazíme. kdyžtak už teď přeji, ať vám to vyjde na jedničku. 😉

blanka.k
23. okt 2009

Dez - te´d ještě koukám, vy jste měli svatbu v Rosa Coeli nebo jste se jen tam byli fotit? Tam je to nádherné. Já tam zrovna před 3 měsíci fotila jednu kámošku, fakt krásné prostředí 😉

dezyre
23. okt 2009

Blani.. ano v Rosa Coeli.. pocházím z Dolních Kounic, takže jasná volba a fotečky tam byly náááádherný.. ;) Ty si přímo z Brna, nebo z okolí?

andelka
23. okt 2009

blani, to ještě není vidět, orgány se teprve tvoří. A zas tak podrobný ten UTZ není. Však všeho dočasu 😉

Dezy: Tak to je blbé teda. to si vůbec neumím představit.

dezyre
23. okt 2009

Holky.. jak jste probíraly ještě ty postižený děti.. já kdybych se dozvěděla, že bych měla na svět přivést postižené dítě.. rozhodně bych šla na přerušení... zdálo by se mi to strašně nezodpovědné vůči tomu miminku.. vždyť co by mělo za život? .. Nesnesla bych, kdyby se mu každej posmíval a nadával mu debilek.... to bych v životě nepřežila... nevadilo by se mi o něj starat, jako spíš toto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre