Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

m.c.
31. okt 2009

Blani, fotky budou určitě krásný! Ale já osobně bych se nechala fotit až tak v 5-6 měsíci, to už je takový hezký těhotenský bříško, já teď vypadám spíš jak tlustá než těhotná 😝.
Dneska jsem koupila první a asi jedinnou dražší věc pro mimčo, sehnala jsem za dobrou cenu autosedčku co můžu nacvaknout na kočár co máme (Jané Slalom Pro). S kočárem jsem max. spokojená, u Peťuli jsme tu autosedačku nekupovali, na podzimní mimčo to nemělo moc cenu, ale teď si myslím že ji využijem 😉 .

m.c.
31. okt 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je vám některé co už jste po 12tt ještě blbě. Mě totiž bývá pořád zle, mívám odpolední a večerní nevolnosti, ráno je mi dobře. Někdy je mi trošku líp lale pak druhej den je mi zas hrozně 😝. Tak teda nevím kdy to přejde 😒

vibeke
31. okt 2009

m.c ,
mne by mal 13tt zacinat od pondelka,, tak som zvedava, co sa zmeni.... tiez som na tom rovnako,, uz to trochu ustupuje,, a ked mi je jeden den podozrivo dobre,, odskacem si to na druhy den, kedy mi je trikrat tak zle.... takze aj ja cakam na zazracny 😉 druhy trimester...

🙂

blanka.k
31. okt 2009

M.c. - já se chci nechat fotit průběžně, tak sjem si říkala, že ještě teď na začátku, kdo ví, jestli se na původní postavu vůbec vrátím 😅 Další focení bude za 3 měsíce a pak na konci těhu 😉 To je super, že jste to sehnali za dobrou cenu. Však ono se to do května nezkazí 😀 A blbě mi je míň, ale tak nějak jinak, npařed jsem měla celodenní nevolsnosti, teď to přes den jde, večer mi ale často bývá hodně špatně 😅

m.c.
31. okt 2009

holky, to jste mě s těma nevolnostma moc neuklidnily... No co, musíme vydržet, přejít to někdy musí 😉 .

Blani, tak to jo, já sem si myslela že bys to měla jedinný profi těhu fotky😅. Je fajn že máš někoho kdo tě hezky vyfotí, mě se ty fotky v těhu moc líbí. Doufám že nám sem pak dáš ukázku!

zdenkapo
31. okt 2009

tak mě není tak úplně zle jak dřív,ale úplně dobře taky ne, právě jak kdy,ale po ráno zvracím vždy

Blani,tu záruku 4 roky má Nanny,ale já chci,abych mohla malé dávat spinkat také občas na verandu na vzduch do kočárku a abych tam nemusela furt lítat kontrolovat,když se starám ještě o starší dítě,takže připadá k úvahu jedině Babysence II pro své rozměry

zdenkapo
31. okt 2009

jé a děvčata, která chcete ten těhu pás,tak mají na aukru úplně nové,uni velikost,různé barvy za 150,-Kč,tak snad to je příznivá cena, jinak na MMB

blanka.k
31. okt 2009

Zdeni - aha, já taky předpokládám, že budu dávat mimčo na terasu před okno, tak toabychom koupili velký kočárek 😅 Zatím jsem ale nad tím nepřemýšleli, určo chceme nějaký terénní, abych mohla drandit a barákem po polích a lesích 😅 A zároveň ne moc těžký, abych s ním zvládala cestovat MHD (teda předpokládám, že mi nějaký mladý muž pomůže 😅 😅 😅 ), snad jo, v červnu už bude teplo, vytáhnu zas výstřihy 😅 😅 😅 😅

doli1
31. okt 2009

zdenčo škoda že nemají žádné potisky.na MMB jsou dryhý ale pěknější.

blanka.k
1. nov 2009

Taky jsem koukala na MMB na nějaké za myslím 250,- s takovýma těma tlapkama. V týdnu si je chci objednat a pak ještě takvou tuniku na zimu. Ať můžu v šalině vypupit břicho a třeba mě někdo pustí sednout 😀 😀 😀
Kamarádka mi poslala 4 fotky, co mě fotila, zatím náhledy, na pohledu zepředu se břicho ztrácí, ale na jedné je to jak před porodem 😅 Však jsem taku do sebe předtím narvala víc obědu než manžel a to je co říct, až se divím, že jsem to rozdýchala 😀 😀 😀

babara
1. nov 2009

Holky, ja nemam jeste zadnou fotku vylozene briska, to me stve, manza me pekne zanedbava, je fakt, ze ted neni na nic cas ☹ A to uz mam brisko teda akt mega, uz vytahuju taky tehu vecicky, musela sem rozepinat knofliky na kalhotech posledni tyden 😀
Pas jsem minule nemela, ale urco poridim.

m.c. mne je blbe porad, ale snad uz ne tolik, vcera vecer jsem teda prekvapive zase zvracela, ale dnes je mi dobre 😵 dnes jsem 15+0

zdenkapo
1. nov 2009

BLANI,tak pochybuju,že seženeš takový kočár,kde by se Nanny vlezla,mi máme kočár baby merc a jiné myslim širší nebudou a ty korbičky ,jak se nacvakávají na podvozek,tak ty budou si myslim taky úzké,tak proto musíme pořídit Babysence II,ale myslim,že je to taky dobrá značka a bezpečná taky,našla jsem na netu dobré referencemkolikrát lepší než na Nanny,ale asi to bude na stejném principu,tak je to fuk,jde tam jen o tu velikost desky 😉

DOLI to je fakt,že s potiskama jsou hezčí,ale když to někdo nosí jakoby pod kratším tričkem a dole vyčnívá třeba jen půl pásu,tak jsou tam nějaké obrázky k ničemu... ale našla jsem další super stránky a ty trika taky žůžo... mrkni

http://www.originalnitehotenskamoda.cz/cz/shop/...

BABARO jak je možné,že máš v pasu 16tt a TP máš týden po mě a mě vychází skoro o týden míŇ

doli1
1. nov 2009

ahojky
tuto stránku jsem včera taky našla.můžeš to nosit naopak triko dolů a pás aby ti šel vidět.
právě se divám jak to letí už 16tt
třeba kočárky roany tak tam se vlezou a je víc značek co mají korbičky kolem 80cm a tam se vlezou.

blanka.k
1. nov 2009

Zdeni - tak asi nakráčím do prdejny s metrem a budu měřit...ale to je ještě hudba daleké budoucnosti... vy zkušeněší, kdy je dobré koupit kočárek? kdy je "sezona" a kdy jsou výprodeje? Existuje něco takového? 😅 Mě ještě napadlo, že si stejně na terasu p pořídím nějaký "lehátko", protože jet s kočárkem přes obývák nebude asi to pravé (kvůli špíně) a na terasu vedou 2 schody a tahat se s tím. Naši možná mají ještě po mě starou Libertu, to byly aspoň kočáry jak kráva, tak si nechám na ní našít hezký "stan" prot hmyzu a teplu, a bude. A taky na terase může mít nějaké "nesváteční" vybavení kočárku jak na ven 😅 Nějak mě chytá šetřící nálada... 😀
Těhu pás chci nosit nahoře...abych byla hezky v teple...stačilo jak jsem šla v týdnu k mudr. Hezky kalhotky (takvé ty bezešvé s nohavičkama a k pupku, pak silnější punčochy, těhu sukně, na ní dlouhé triko, světr a bunda....ai nebudu počítat, kolik vrstev 😀 Objednávat si je budu odtud: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=488819 😉
A já jsem dnes 12+5... takže ve středu končím 1. a začínám 2.trimestr, huráá 😀

doli1
1. nov 2009

jj něco takového existuje 😀 za chvíli začnou už ted jsou vidět někde slevy.budou potřebovat vyprodat značky roku 2009 aby mohli uvést na trh výrobu 2010.ještě pro nás brnáky je v březnu na výstavišti vše pro dítě je tam děsný výber všeho a na vše slevy.hlavně když se tam dostaneš první den.
kdy je druhý trimestr?

m.c.
1. nov 2009

zdeni, já to počítání taky nechápu, já mám TP o 2 dny pozdějš než Babara (stejně jak Doli) a mám o 2 týdny v pase míň 🙂 . Asi je to délkou cyklu, netuším 😕

Holky, dáváte tu odkazy na ty těhotenské pásy, neplánujete si někdo koupit rovnou ten podpůrnej pás? Ať už je teda i funkční a ne jenom na parádu? Nemám s tím žádné zkušenosti, takže nevím jestli to fakt pomáhá.

Blani, já mám pocit že akce na kočárky musíš sledovat, určitě se vplatí nějakej dětskej veletrh. A doporučuju na terasu nějakej starej kočár.

doli1
1. nov 2009

na to jsem zapomněla.starou libertu jsem hodně využívala.na zahradu či balkon je ideální.šimi se tam vezl ještě v roce.

doli1
1. nov 2009

m.c. kdy máš termín?

m.c.
1. nov 2009

doli, stejně jak máš ty v pase - 9.10.:-). Na utz mi to teda posunul o 2 dny dřív, ale to je jedno, nechávám termín podle MS.

lucik...
1. nov 2009

m.c. co já vim od sestřenky tak to funguje.. Budu to od ní mít půjčené 😉 Tenhle chci na zimu aby na mě netáhlo 😀

doli1
1. nov 2009

já mám podle ms 6.5 a ted mi to posunuli na toho 9.5 podle ultrazvuku a muj r říká až 11.5 a toho 11 to vychází i na dobu ovulace tak myslim že tento bude ten praví.ikdyž jako druhorodička to bude asi dřív

bramburka
1. nov 2009

čau tak ja jsem dnes 12+0, zitra jdu na ultrazvuk, uz mam i hlidani, tak snad si to vychutnam.

blanka.k
1. nov 2009

M.c.... 1. dnem poslední menstruace začíná 1. týden těhu, týden po něm je teda 1tt+0 (tj.začíná 2týden těhu,atd...). u mě to je takto:
27.7. PM (pondělí - takže každé úterý v týdnu je Xtýdnů+1den, středa X+2,....)
dnes mám podle PM být 13+5, ale podle UZ jsme o týden mladší, a pokud je rozdíl mezi termínama PM a UZ do týdne, počítají se termíny podle PM, pokud je to víc, tak podle UZ, tak jako o mě, sice mi tu píše pas, že jsem 14tt, ale díky pozdější ovu jsem 13.týden těhu, přesně 12+5 😉 A protože těhu trvá buď 10.lunárních měsíců (tj 10x 4 týdny) nebo 9,5 kalendáříního, tak je tu ještě taková tehu tabulka přesně rozpočítaná na 9.měsíců, hodně holek ji mám v albech, takže poslední den. 1.trimestru je 13+2 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

bramburka
1. nov 2009

holky, to mate fuk, termin netermin, ja rodila o 3 tydny driv a celou dobu mi posunovali termin na pozdei, ze byla mala. V den porodu jsem byla rano na kontrole, odhad 2,5 kg, večer se narodila a míry 3200g...to hezky pres odpoledne nabrala, co? 😀

blanka.k
1. nov 2009

Jasně, přesně v den termínu se narodí jen 5% dětí 😅 Důležité je to spíš pro práci, vybírání dovolené, atd, protože pro někoho může být rozdíl třeba 2 týdnů dost podstatný, tak aby člověk včas věděl, kdy si co zařídit, atd.

m.c.
1. nov 2009

Blani, to počítání podle MS je mi jasný, jenom jsem nepochopila jak to kůň počítá, když má Babara v pase termín 7.5 a u toho 16tt, a já mám termín 9.5. a mám 14tt...

zuzka1982
1. nov 2009

ahojte, ma niektora termin 16.maja?

zdenkapo
1. nov 2009

tak mě právě posunuli termín na 30.4. dle utz,ale malého jsem rodila taky na 39 +0,takže třeba budu na narozky 24.4. v porodnici 😀

doli,já nemyslim,že se nevleze tou delší stranou,ale tou kratší,Nanny má 55x35,tak těch 35cm mi nedá do šířky na našich 33cm....

andelka
1. nov 2009

Tak já jsem 12tt+3, tak ještě koousek a 1. trimestr bude za mnou - docela rychle to uteklo. Začínám tomu už i věřit 😅
A já uvažuju nad tady tím pásem a trikem: http://betterfly.mimishop.cz/katalog.php?katego...
ve spodní části je akční nabídka

babara
1. nov 2009

Zdeni, m.c., neplaste se, v pase mam termin asi o 12 dni pozdejsi nez oficialni dle MS i UTZ jen proto, ze jsem si nastavila delku posledniho cyklu na 40 dnu, misto "standardnich" 28. Tot vse. Muzete si tak s TP hrat vsechny, ja jen zadala pravdive udaje, ale kun to prehani. I kdyz delka cyklu muze mit vliv na TP, ne az takovy, jako tady pocita MK.

Jinak me hadali v Krci velikost mimi perfketne, hlavni machr je na to ten Sever, ten jen osahal bricho a odhadl to, i ostatnim. Mne uplne presne - 3kg a my meli fakt 3000g 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre