Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

marcelka82
5. nov 2009

Ahojte. Vidím, že tu toho momentálne rozoberáte dosť. Mne sa bruško zväčšilo už po mesiaci tehotenstva tak, že som si musela nakúpiť tehu oblečenie a aj vetrovku na zimu. Takže ja už oblečenie mám. Mám veľa plodovej vody. Preto také bruško. A čo sa týka práce, ja som síce viac v kancelárií ale tiež behám veľa na plochu. Pracujem v hypermarkete. Takže sa nabehám a stále ťahám nejaký nadčas. Ale ja zase nemôžem nič povedať. Šetrí ma tam každý. Veď vedia ako ťažko som otehotnela a čo všetko mám už za sebou (mám to napísané vo fotoalbume). Takže ja do práce chcem chodiť do konca. Len teraz niečo nie je v poriadku so mnou, tak ma nechal doki doma, aby som sa vyhla aj chrípke, ktorá naokolo panuje.

yanika
5. nov 2009

mischu.. ja mam uplne sedave zamestnanie, takze sa to da, ale tiez nie je dobre cely den sediet na zadku 😉 a vecer pridem domov unavena, takze na ziadne prechazdky ako pisu v mudrych knihach mi cas nezostava...
Ale myslim ze drobec sa ma fajn a to je podstatne ;)

andelka
5. nov 2009

aadus: jo, tak já jsem ho nezkoušela, jen okukovala, jako všechno. Šla jsem jen na čumendu. Paleto je dobrá volba, ale kdo ti ho šil/šije? Já třeba mám známou švadlenu, ale nevím, jestli by se tam zakázka pro mě vlezla, přece jen to nějakou dobu trvá a musí se to objednávat dopředu. Ach jo, ten svršek mě nejvíc štve.
Já teda taky ráda nakupuju oblečení, ale těhu je hrozně drahé a my teď moc peněz nemáme, když zařizujem koupi bytu, do porodu vyjdem tak tak a našetřené moc není a bude toho potřeba hodně - nějaký nábytek, vybavení, spotřebiče. Jinak bych taky kupovala, to já ráda 🙂

Marcelka: Tos dobře udělala, člověk něco chytí hnedle, kor v tom počasí jaké hlásí 😒

aaadus
5. nov 2009

jj, to se nezdá, ale i sedavé zaměstnání unavuje. Já jsem vstávala o půl 5 abych na 6 byla v práci a pak přesčasy. domů jsem přišla úplně vyplivnutá, takže když byl manžel v cizině, chodila jsem spát i v 7 😀

yanika
5. nov 2009

Samozrejme ze zdravie babatka je dolezitejsie, uvidim co mi povie najblizsie mudr v poradni, ale to je az za 3 tyzdne.

A akurat dnes u nas vydali nejake nove nariadenia ohladom tej chripky, takze to bude zaujimave...
Ja robim v open office kde je cca 100 ludi, takze to je tiez haluz. A ludom ktori chodia chori do prace by som najradsej zobrala obciansky preukaz, je to totalne nezodpovedne...

yanika
5. nov 2009

aaadus: ja tiez vstavam o piatej rano - dochadzam hodinku do prace a vraciam sa o 5tej vecer, ale uz som si nejako zvykla. No a do postele so sliepkami🙂 osem hodin a ja uz beham v pyzame hihi...

aaadus
5. nov 2009

andelka já jezdím do Kozlovic u Frýdku-Místku. V úterý jsem tam byla, 24.11. jdu na zkoušku, takže v prosinci budu mít v čem chodit. A hlavně jsem si mohla vybrat barvu, nechtěla jsem tmavý, tak budu mít červený. Těhu oblečení je nehorázně drahé, ale oni ví, že si to maminy koupí. Se dívám že jsi taky z Ostravy. Už máš vybranou porodnici?
To jasné že když kupujete byt nejsou peníze nazbyt. To znám když jsme stavěli dům. To jsem si nic nového nekupovala, ať máme co nejvíce penízku na zařízení domu. Ještě že existuje Ikea, tam se dá celkem levně nakoupit

aaadus
5. nov 2009

yanika já bych teď asi tak brzo nevstala 😀 ale taky jsem byla zvyklá tak brzo vstávat. však mimčo mě nenechá vyspávat

zdenkapo
5. nov 2009

aaadus to je jasné,že proti normální chřipce se nenechám očkovat,nebývám nemocná,ale pokud vyjde nařízení od hlavního hygienika,jak říkali na nově-přednost mají těhu od 4.měsíce a malé děti,tak s tim nic nenaděláme a budem muset se naočkovat, jinak se taky může stát,že nás lékaři odmítnou mít v péči... ale pokud to povinné nebude,tak samo,že nic do sebe cpát nebudu

andelka
5. nov 2009

aadus: Červený je na zimu fajný, aspoň rozsvítí to pošmourno co bývá 🙂 Já přemýšlím, že bych té známé zavolala, jestli by neměla pro mě ještě místo. Protože takový leden až duben nevím do čeho se vlezu. Ona umí pěkné kabáty. Já jsem o tom uvažovala už dřív, jenže do konce 3. měsíce jsem o tom nechtěla moc vykládat.
No, vybranou mám Porubu, protože tam bydlím, takže tam chodím na speciální vyšetření, budu chodit na plavání i na předporodní kurz. Nemáme auto, tak kam bych se jinak v zimě kodrcala.
Jo, Ikea to bude jistit 😅

aaadus
5. nov 2009

zdenka já četla, že těhu budou přednost, ale jestli to bude povinné nevím a pokud jo tak nic nenaděláme. a pandemie má prý dorazit do několika dnů. a to má být zadarmo nebo se to má platit?

andelka já mám taky vybranou Porubu, mám ji nejblíže a zdá se mi nejlepší. Tam je i nějaké plavání pro těhu? Já jsem těhu plavání objevila jenom v Imperialu. Na předporodní bych tam taky chtěla chodit, to se teda možná potkáme. Nevíš jestli to je i pro partnery?

mishutka
5. nov 2009

mimo téma vaříte dneska 😀 Já kuchtím ryzoto 😅

marcelka82
5. nov 2009

A nemôže očkovanie proti chrípke ublížiť babuľke? Veď samotnú vakcíu nie každý dobre znáša. A ešte tehotná žena. Hm, ja nemám odvahu sa dať zaočkovať.

zdenkapo
5. nov 2009

no,tak doufám,že nic nedorazí,protože to bych fakt nerada nějaké očkování a natož prasečí chřipku 😖 to je fakt děs,kam ten svět spěje... maj zakázat cesty do zahraničí a hotovo-ti nově nakažení studenti z obou škol byli v zahraničí.... hold nakoupíme roušky a bez toho z baráku nevylezem no 😒 a zda se to bude platit? kdo ví? snad nic nepřijde

yanika
5. nov 2009

aaadus: ako viete ze to bude chlapcek? 😅

aaadus
5. nov 2009

mishu já dělám francouzské brambory, mám na ně děsnou chuť 😀
yani jsem byla na odběrech choriových klků ☹

andelka
5. nov 2009

aadus: No, tak to ještě přesně nevím, na to jsem ještě moc málo těhotná 😅 Ale aqvacvičení pro těhotné jsem našla na Klinice léčebné rehabilitace. Předporodní příprava je až od 30tt, to cvičení odkdykoliv. Zkusím najít stránku.

mishutka
5. nov 2009

Jeee fr.brambory taky miluju a s řepou 😀

Co jsou to choriové klky 😅

yanika
5. nov 2009

aaadus: aha, precitala som si co to je, lebo som nevedela, drzim teda palce a dufam ze je vsetko ok 🙂 a gratulujem ku chlapcekoviiiiiiiiii🙂)) ja si pockam este 5 tyzdnov do toho 20tt na UTZ... ale to asi vacsina z nas...

andelka
5. nov 2009

adus: Tak tady to je. Klikni si na aquanatální příprava pro těhotné, je to plakátek v pdf. Je to v neděli dopoledne, pro těhotné od 10tt.
http://www.fnspo.cz/kliniky/reh/rekondicni_a_re...
Choriové klky? Proč? Vyšlo něco špatně? Normálně se na to přece nechodí. Ale je všechno v pořádku, že jo. A je super že víte, co to bude 🙂

aaadus
5. nov 2009

mishu to jsou odběry z placenty. probíhá to stejně jako amnio, jen se to může dělat dřív. nám totiž vyšel špatně screening v 1. trimestru, riziko Downova syndromu 1:61, tak mě hned posílali na genetiku a tam mě objednali do Olomouce na ty odběry. nechtěla jsem čekat na amnio kdyby to dopadlo blbě. naštěstí je vše v pořádku a jsme zdraví
andelka tak to bych chodila do Poruba na plavání ať nemusím do centra. Odkdy tam plánuješ chodit?

aaadus
5. nov 2009

andelka díky, zkusím si tam zavolat. pohyb trošku chybí, ne že bych na něj byla nějak extra zvyklá, ale veřejné bazény mi nebyly doporučeny doktorkou

andelka
5. nov 2009

aadus: Odkdy? No až ukecám někoho, kdo půjde se mnou 😀
Já jsem si myslela, že to byl planý poplach a chlapeček je v pořádku. Ale jistota je jistota, že jo. Já tuším, že čekám chlapečka, ale netuším, kdy se dozvím pravdu. Snad kolem Vánoc.

aaadus
5. nov 2009

andelka tak budeme chodit spolu ne? mě se taky do takových akcí samotné nechce, mám z toho fobii. Planý poplach to naštěstí byl, ale nervy to byly pořádné a konečně si to užívám. taky jsem tušila že budeme mít chlapečka. jednak jsem úplně přestala mít chuť na sladké i když to byla moje závislost a taky břicho mi roste dopředu. a prý jsem zkrásněla 😀 ale to teda nevím

aaadus
5. nov 2009

jen nevím co na to řekne manžel, neděle je jediný den kdy je doma ☹

andelka
5. nov 2009

aadus: No já jsem pohybu taky moc nedala, ale plavat jsem chodila. A když je to přímo pro těhotné, tak to bude fajn. Zkus zavolat jak to mají. Já teď musím pryč, povyřizovat něco. Mně by se samotné taky moc nechtělo, ale bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic 😉 Zkusím se zeptat ještě holek z těhulky v Ostravě, jestli by nechtěla některá taky. Po cvičení můžem pokecat a tak.
No já jako žádné "příznaky" nemám, ale tuším to tak nějak. Ale kdybych se pletla, tak neva, nám je jedno co to bude.
Tak zatím pa, budu tu zas k večeru.

doli1
5. nov 2009

ahojky dnes nějak nestihám.uklizim táte dnes neni doma a prcek taky ne tak mám smeták za partnera.děsně nerada uklizim když je někdo doma.už jen uklidit kuchyni a vyleštit pákové baterie a je to.
co vy Brnáci budete chodit plavat? u nás je v Blansku na poliklinice tak jsem chodila s šimonem ale když by někdo plaval v Brně tak bych se přidala.cesta do Brna je lepší ale zas to tam bude drahé jen nevim kde tam co je

lucik...
5. nov 2009

Ahojky 😉

Já měla k obědu čočku, ale vůbec mi nechutnala ☹ A netuším co budu vařit doma o víkendu ☹ Poraďte 😀

ciknori
5. nov 2009

Doli, já uvažuju o plavání od Cenapu - je to ve slané vodě na ZŠ Horní 16, Brno-střed. Mají do konce roku obsazeno a od ledna to snad bude bezplatně - dostali dotaci z ESF. Jinak taky nemám moc přehled... Trochu jsem se dívala po netu, ale ceny jsou strašidelné. Kromě toho si nejsem jistá jestli se k tomu nakonec dokopu, sama asi vůbec ne 😀

doli1
5. nov 2009

ciknori neviš kolik to stojí cenu jsem tam nikde nenašla. v blansku to stojí 300+15kč za skřínku 10 lekcí jinak jedna 65,- půl hodiny cvičení na balonech a půl hodiny ve vodě.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre