Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

anetta1
11. sep 2009

aj ja dakujem za mile privitanie!

Erika to som rada ze som tu neni sama tak skoro 😉 inak ani ja nezijem na slovensku sme s manzelom v Australii. Babenko cakame prve. Jedno teho nam prednedavnom bohuzial skoncilo predcasne v 8 tt :( tak verime ze tento krat to vyjde!

andelka
11. sep 2009

Vítám nové těhulky a přeju ať je všechno v co nejlepším pořádku 😵

Dezyre: Mně krev nebrali, ptala jsem se a prý až někdy kolem 12tt kvůli testům budou brát. Což mi teda neva, nemám odběry ráda. Já jsem byla před časem na všech preventivkách, i u obvodního, a bylo všechno ok.

Ohledně toho rodičáku a tak, tak i když nepodporuju podporu těch, kdo tohle zneužívají, tak jsou v životě období, kdy to považuju za normální a prospěšné. Člověk přece nemá děti jen pro sebe, ale jaksi i pro stát. A čekat do 35 až budu fakt dobře zabezpečená taky není nejlepší cesta. My budeme mít, než se mimčo narodí 18 tis. na měsíc a z toho budem platit bydlení, hypo a běžný provoz. Nebude to na vyskakování, ale bydlet musíme, to nám zadarmo do klína nespadne. Pracovat ještě budu x let a odvádět peníze státu, pak i moje děti, tak proč bych neměla čekat, že mi stát na určitou dobu pomůže? Jako hodně nefér mi přijde , že je jeden rodičák na dvojčata. Máme je v rodině a fakt peníze jedny, ale výdaje dvojnásobné a v jednu dobu. No a ohledně přivýdělku při rodičáku - no, někdo to štěstí nemá. Nebo je snad nějak výdělečné dát ty vydělané peníze za hlídání? Vždyť to je nesmysl. Nehledě na to, že děti strašně rychle rostou, ten věk, kdy jsou malinké rychle uteče a je škoda každého dne a chvíle, kdy matka chce být s dítětem a nemůže.

simlenka
11. sep 2009

Andelka,mluvis mi z duse a naprosto souhlasim! Oli,ono je plnejsi a plnejsi - ne ze bych kvuli ty my vaze nespala,jsem takovej flegmatik,ale citim,ze ze zdravotniho hlediska by to chtelo neco ubrat,zatim zadny problemy nemam,ale s mym bezmala metrakem tu muzou byt coby dup ☹ tak,smudlinka usnula,jdu se vrhnout na domacnost a pak na chvili pohody a klidu 🙂 komu bere zaludek,at si uzije obed,ja sotva nakrmila malou a uz mi bylo blbe.Mam hroznou rymu,ale jidlo citim,takze pak nemuzu jist,ty vune mi neddlaj dobre

doli1
11. sep 2009

pujdete ve 12tt na genetiku? na NT screening?

simlenka
11. sep 2009

Co to je NT screening?

terkajesterka
11. sep 2009

Já si to už ani nepamatuju. To nejsou povinná vyšetření?

doli1
11. sep 2009

tady o tom je něco napsané je to brněnská klinika http://www.prenatal.cz/faq.htm
je to genetika zjistí jestli je vše v pořádku jak z krve tak z ultrazvuku.je to přesnější jak tripltesty ale nehradí to pojištovna

erikasadek
11. sep 2009

anetta, ahoj, to mi je luto, tak drzim palce aby vam to vyslo.. 😉

australia, to mol moj sen, trikrat som tam mala ist a trikrat som to zrusila na poslednu chvilu.. 😀

simlenka
11. sep 2009

Aha,tak na to nejdem.Vzhledem k tomu,ze mam zkusennost s postizenym braskou a chodim semtam vypomahat do specialni skoly,tak jsem pripravena i na detatko,ktere neni uplne "normalni" a nevadilo by mi to,takze jsou pro me tyhle testy zbytecny.

terkajesterka
11. sep 2009

doli, tak na tom jsem nebyla, proto si to nepamatuju 😀

anetta1
11. sep 2009

dakujem erika, tebe nech zase to dievcatko vyjde 😉
ja som sa do AU chystala 3 roky! som moc rada ze som sa nakoniec odhodlala kedze som tu nakoniec stretla manzela ktory je sice povodne z ciech ale zije tu uz 9 rokov. AU je v pohode len je to straaasne daleko od rodiny a lietat na navstevu si mozme dovolit tak max raz za rok

doli1
11. sep 2009

já taky ne za mě to nebylo byla jsem ráda za 4D a nahrání na dvd.švagrovka na tom byla a říkala že to bylo krásný.

erikasadek
11. sep 2009

anetta. no vidis a ja som bola teraz na slovensku po 5 rokoch.. 😀 a to som o plovicu blizsie.. 😀

no v dalekej cuzdine si natrafila na manzela.. cecha a svet je maly.; ze???

ja som natrafila tiez tu na mojho, lenze moj tu zije uz dlho. a je to egyptan.... 😉

krestan ako ja.. 😉

takze sme vytvorili dobru zmiesaninu. 😀

andelka
11. sep 2009

simlenka: Já taky nejsem zrovna štíhlá, původně jsem chtěla před těhu shodit, ale jaksi jsem to nestihla. Co se dá dělat. 😅
Já bych na NT šla, tripply bývají často falešné. Ale kdyby mělo být nějak postižené, tak bych to chtěla vědět, abych se mohla už dopředu připravit, zjistit si, načíst a tak.

anetta1
11. sep 2009

wow 5 rokov?? ty si ako moj drahy ten nebol pozriet svoju rodinu dokym nestretol mna a 'nedokopala' som ho do toho tiez ich 5 rokov nevidel...
no nahoda ze sme sa tu stretli 🙂 kazdy sa vzdy pobavi.
ozaj a vy uz mate nejake dievcenske meno vybrate? ja mam s dievcenskymi problem... zatial len ta natalka sa mi paci aj v english aj v slovencine

erikasadek
11. sep 2009

no my mena, mame od zaciatku vybrane, nayah;;;(naja) alebo ,

lylie rose...;
sofia... 😉

anetta1
11. sep 2009

nayah znie dobre skoro ako moja taiya 😉 akeho je to povodu?
aj sofia sa mi paci

bramburka
11. sep 2009

ahoj holky,

NT - to je to šíjové projasnění, to mi dělali minulé těhu zadáčo, zeptám se na to nového Dr...

K tomu přivýdělku, asi není možný pro každého, já měla štěstí, nejprve jsem dělala pomocnou redaktorku pro 1 časák, ten al ezkrachoval a ted vypomáhám s administrativou v jedné firmě, vyjde to tak na 2 hodky denne ta práce, dělám ji o víkendu nebo večer, nebo po obědě. 1x za týden tak jedu pro poštu, mohu i s malou, ale jezdím, kdyz manzel prijde z práce. Jde to a vydělám si okolo 5 tisic mesicne, ono je fakt, ze mi vychází strašně vstříc, ež mi dali notebook, mobil a pres skype mam home office. Nevim, jak to al ebude s 2. ditetem, doufam, ze je ukecam aspon na tu základní administrativu stále.

Jinak babičky hlídají perfektně. Naši jsou už doma, mama je těžce nemocná, táta hlídá (ale az kdyz byla Xenda starsi, pred tim se bal), no a tchyne je velmi hlídací, kdykoliv si řeknu, ale pracuje, takže až po 17h ale jsem za to ráda. Tak pak jde i pracovat.

Ale ted jsem neuveritelně líná, já snad ani nejsem tak unavená, jakože se mi niiiiiic nechce.

Sefovi jsem oznámila těhu, tak mi držte palce, at si nenajde nikoho jinyho. kdyztak snad najdu neco jinyho, uz jsem enjake nabdky dostala, ale bohuzel to nevyslo.

Jinak jsem pracovala v archivu ministerstva vnitra us pisu byvale StB, takze já teda vím, co to je frmol, denne okolo 25 zadostí, krize, fakt jsem makala taky od nevidim do nevidim, ale vypada to tam blede s nastupem zpet, tak doufam, ze vse vyjde jak má a ja nastoupim az za 3 roky. 😉

dezyre
11. sep 2009

To já měla v plánu něco jiného než shodit 😀 chtěla jsem se objednat na trvalou depilaci, opravu tetování a skočit si do nemocnice zaregistrovat se jako dárce krve.. nuž .. a hned po dovolené jsem zjistila, že jsem těhotná 😉
Ale na to vyšetření v 12tt bych chtěla jít.. doporučovala mi to i kamarádka, ta chodí k jinému gyn. než já, že je to super .. i když můj doktor jiné mé kamarádce říkal, že v "našem" věku je to zbytečné.. je mi 24.. ale i tak.. bych na to chtěla jít.. však si to zaplatím 😉

terkajesterka
11. sep 2009

tak jména jsme fakt ještě neřešili 😀

erika - tak snad vám ta holčička vyšla 😉

terkajesterka
11. sep 2009

xeni 😀 teda to koukám jako blázen, gratuluju 😉

bramburka
11. sep 2009

jinak mi bylo ted v cervenci 30 a Dr...me sprdla ze jsem stara...

jinak jmena nevime, mozná Marie a dal jsem bezradní, mozná Lukáš, nevíme.

bramburka
11. sep 2009

čau terko

bramburka
11. sep 2009

jsem zmenila profil, abyste ze me nebyly zmateny, ale nic jeste nevim, kontrola az 18.9....

terkajesterka
11. sep 2009

😀 😀 😀 praha 4 se stěhuje do května 😀

terkajesterka
11. sep 2009

xeni, mně v červenci taky bylo 30 😉 a nikdo si na můj věk u doktora nestěžoval. Co to máš za gynekologa???

erikasadek
11. sep 2009

tarka, to dufam aj ja, , splodena v splne, a pri , dievcenskej diete.; tak ked uz teraz nevyjde tak , ja uz kapîtulujem..
bude to moje treti cisarsky..

neviem akeho je to povodu, strasne s anam pacilo to meno, takto sa volal hrdinka, s MI II s tomom cruisom..
a vtedy sme sa rozhodli s muzom, nasa dcera sa bude takto volat.. 😉

ja uz utekam , musim odvioest syna naspat do skolky.. tak neskor.;

anetta1
11. sep 2009

ja sa tiez lucim... idem do hajan u nas uz bude desat vecer tak zatial

dezyre
11. sep 2009

Tak to je mazec Any.. Dobrou noc 😀

doli1
11. sep 2009

😀 😀 😀 😀 to je dobré tak dobrou noc já pujdu taky spat ale odpolední spánek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre