Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

kitty123
23. sep 2009

andelko, jak jsi psala, že bude žádat o PPM a rodičák manžel. To teda on bude doma a ty budeš pracovat?

andelka
23. sep 2009

kitty: Ne, on bude pracovat a já budu doma. Při rodičáku si můžeš vydělat kolik chceš, jen musí být postaráno o dítě a to bude - mnou. Nebo se to po měsíci (tuším že po měsíci) dá převést na mě, ale vybraná délka už zůstane. na rodičáku může být matka nebo otec a mohou se i střídat, nemusí být celou dobu jeden.

kitty123
23. sep 2009

Jo jo, tyhle informace mám. Ale myslela jsem, že pokud bude rodičák na něj, tak musí být s dítětem doma. A ty chceš ten dvouletý rodičák?

blanka.k
23. sep 2009

My jsem to řekli teď o víkendu 😉 raději bych počkala, ale měli jsme týden předtím třídní sraz, kde se to nějak rozkřiklo, a jak se na vesnici objeví nějaká novinka..... takže v pátek jsme dostali těhu průkazku, bylo vidět krásně srdíčko a v sobotu měla babi zlatou svatbu a mamka narozky, tak dostali Dárkový poukaz na vnouče/pravnouče.... vyštrachám fotku a hodím ji do albíčka....

simlenka
23. sep 2009

Ja to pri prvnim vykecala taky hned a ted cekame,nejdriv v 10 az 12tt... Andelka,delala jsem v TESCO na centrale nakupciho.Bylo to fajn,vybirat produkty,ktere se budou prodavat,vymyslet co pujde do letaku... Bylo to hodne o komunikaci s dodavateli a jednotlivymi hypermarkety,desne me to bavilo,ale prachy tam nebyly nic extra (teda rozdil treba i 10 tis. mezi chlapem a zenskou na stejny pozici!) a taky bydlim 90km od Prahy a to dojizdeni! Vracela jsem se v sedm vecer nebo i dyl a to s detma nejde. Ta specialka me fakt laka

kitty123
23. sep 2009

simlenko, to je strašný, že je ještě v dnešní době někde rozdíl mezi platem chlapa a ženský na stejný pozici

kitty123
23. sep 2009

My jsme chtěli u prvního dítka čekat s oznámením tehotenství taky až do 12. týdne. Jenže to by nás s oznámením předběhla doktorka, je to totiž teta a našim by to vykecala. Tak jsme to řekli mnohem dříve.

andelka
23. sep 2009

kitty: Jo, bude muset být doma, jeden den na mateřské, jak zažádá o rodičák může jít do práce. Chci rodičák na 3 roky, 2 je strašně málo.

blani: to je krásný nápad 😵

simlenka: To zní moc zajímavě, ale máš pravdu, s těmi negativy, to s dětmi není to pravé ořechové, skoro bys je neviděla. Mě specka láká taky, tenhle předmět jsme měli loni a strašně mě to zaujalo a bavilo.

kitty123
23. sep 2009

andelko, pokud chceš na 3 roky, tak to můžeš rovnou žádat ty, na to nepotřebuješ splňovat žádné podmínky, ne? To jen u dvoletého musíš mít vysoký příjem.

blanka.k
23. sep 2009

Tak jsem to hodila do albíčka, ale nějak moc se to zmenšilo, no snad to přečtete....
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
babička věděla, že si zas vymyslím nějaký překvápko k dárku, i oznámení o svatbě bylo hodně netradiční (vtsupenka na divadlení představení Svatební košile), k 70. narozkám dostala pexeso s rodinnýma fotkama, atd.... ale tohle nikdo nečekal...my jsme radši nikdy na keci o tom, že bychom už měli mít děti, nic neříkali, raději ať si myslí, že jsme kariéristi, než aby se ptali, proč to nejde, atd....

kitty123
23. sep 2009

blani, ta poukázka je výborná, naprosto originální 🙂

ciknori
23. sep 2009

Kitty, mám termín skoro jako ty, ale dokina na mě měla čas až 8.10. 😅

andelka
23. sep 2009

kitty: Já nemám na PPM nárok, takže si délku rodičáku vybrat nemůžu, musela bych na 4 roky a to nechci.

blani: Nás se nikdy nikdo snad ani neptal, přišlo jim jasné jak facka, že děti nemáme. Takže teď budou všichni dost překvapení.

kitty123
23. sep 2009

ciknori, tak to si počkáš ještě o týden dýl než já. Už jsem si myslela, že jsem jediná, kdo bude čekat tak dlouho 🙂

pralinka25
23. sep 2009

blanka to je fakt krasne a napadite 🙂

kitty123
23. sep 2009

andelko, to jsem nevěděla, že pokud nemáš nárok na PPM, tak musíš jít na 4 roky rodičáku. Tak to potom chápu, že se to snažíte vymyslet jinak.

kitty123
23. sep 2009

Nevíte některá, jestli se schválil ten balíček se snížením rodičovské a porodného?

michalag
autor
23. sep 2009

Ahojte tehulky 🙂
pozeram ze je nas az az 🙂
blanka, to je fakt suprove 🙂 a blahozelaaam k srdiecku 😵

U nas to vie zatial len drahy (co je jasne), moja mamina a nahodou na to prisla aj kamaratka, ale ostatni to este nevedia a do 12tt ani neplanujeme 😉

andelka
23. sep 2009

blani: Ta poukázka je perfektní. Něco podobného by nám asi dost pomohlo, abych to nemusela nějak dojímavě říkat a mamka než by pochopila o co jde, tak by se jí to rozložilo v hlavě a neměla by rovnou infarkt. Takhle prostě rozdáme letáčky a ať si to rodinka přebere jak chce. Můj muž na nějaké oficiality stejně není. Můžu se tím inspirovat?

kitty: Je to tak myslím od letoška, ženy na ÚP a studentky už na PPM nárok nemají (jediná výjimka je 6 měs. ochranná doba) a spadají rovnou do toho pomalého čerpání, které je ale fakt na budku. Takže kdo má pracujícího manžela, řeší to takhle.
A ten balíček - byl by to zázrak, kdyby ho neschválili, jde jim hlavně o to, aby byl co nejdřív schválený rozpočet, co v něm je, je trochu vedlejší, mám ten pocit.

kitty123
23. sep 2009

michalag, koukám, že ty už máš 12. týden za chvilku 🙂

misicka85
23. sep 2009

Kitty - balíček je zatím schválený vládou, zítra o něm bude hlasovat Sněmovna. Pokud ho schválí tak začne platit od ledna 2010 😠

kitty123
23. sep 2009

andelko, to máš bohužel pravdu, že obsah je vedlejší, hlavní je schválení rozpočtu. Nechala bych je chvilku žít z té částky. A štve mě, že vždycky se nejdříve šetří na rodinách s dětma 😒

andelka
23. sep 2009

kitty: to mě taky. Jako pro nás bude rodičák menší o 800 a porodné o 3000 znamenat docela dost, když jsme si teď "vymysleli" byt na hypotéku. A celkově životbytí bude dražší díky zvýšeným daním všehho možného.

Holky, nestálo by za to udělat , až budeme všechny po 12tt, tabulku? Ať v tom máme přehled.

kitty123
23. sep 2009

Tabulka by byla super. Hlásí se někdo dobrovolně? 🙂

michalag
autor
23. sep 2009

andelka, o tabulke som rozmyslala uz davnejsie a urcite som za 😉
kitty, podla mrchy som len 8tt+5, takze este si chvilocku pockam do 12tt

michalag
autor
23. sep 2009

kludne by som mohla aj ja 🙂

mayocka
23. sep 2009

ahojte babenky
blanka: je to krasne fakt napadite 🙂
a pokial ide o tie balicky tak je to tak aj u nas na SK proste setria na ludoch a oni beru platy niekolko sto tisicove je to tak a inak to nebude babätkam to rozculovanie nepomoze nemyslite? 😉 hlavne nech su zdrave vsak aj my si odpustime nieco kupit len nech maju miminka 🙂

Ja mam riadne problemy ohladom jedenia akonahle zacinam pocitovat hlad a nenajem sa hned tak mi zacne byt zle ale nechutne zle....az ma napina proste sa musim najest bud dopredu alebo hned, take zvlastne asi preto ze som dost chuda neviem ...sa bojim ze niekde niekedy odpadnem od hladu prepanajana..

A k tym tehu rifliam jedny som si objednala lebo brusko uz poobede dost tlaci a je to nebezpecne aj pre babo a bedrace si dovolit nemozem mala som zapal oblicky tak neriskujem uz 😖

ivanka612
23. sep 2009

No ja som to mamine povedlala druhy den po tom co mi to doktorka potvrdila,chcela som cakat ale po tom UTZ som mala ten vytok a tak som mala strach,bol to prave sviatok tak som ani doktorke nemohla zavolat a tak som jej to povedala,ja uz mam velmi malu rodinu,len mamina brat a jeho priatelka takze s nimi som sa o to podelila a este jednej kamoske co ma male mimi a robi mi papiere,lebo sme to vymyslali aby som dostala co najvyssiu matersku....
No myslim,ze vsetky idete k dokimu skor ako ja mna to caka az 12.10. a dovtedy sa asi zblaznim,ten cas ako keby teraz stal,ten moj skrecok mal 2,5mm ked som tam bola minuly pondelok ale srdiecko este nebolo a preto som teraz nervozna,ze musim tak dlho cakat,uz som sa smiala,ze skocim ku kamaratovi veterinarovi nech mi urobi UTZ,ved to je v podstate jedno sono ako sono...
andelka: aku tabulku mas na mysli???

misicka85
23. sep 2009

Jéé tabulka by byla super, ale kdo se toho ujme?? Já jsem na tohle dřevo 😀

bramburka
23. sep 2009

jeee andelko, ja jsem taky vystudovala dejepis, ale s pedagogikou, takze muzu ucit asi jen taky Dejak. To by me dooost bavilo, zatim se mrcasim s jednou foirmou na cast uvazku, ktera me asi vyhodi, neb nemam ted hlidani a nemuzu tam jezdit, coz je v cudu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre