Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
31. mar 2010

protože oficiálně platí pojištovna jen 3 UTZ v těhotenství, pak záleží na doktorovi jaký má přístup. Mě třeba dělá UTZ doktorka pokaždé, kontroluje srdíčko zda bije.

doli1
31. mar 2010

ahojky lucik měří ti aspon pánve když chce jít do porodu KP.když je poloha KP tak by se mělo kolem toho 35-36tt přecházet do porodky at si tě tam oni hlídají a oni rozhodnou jak malí pujde ven.

adelka89
31. mar 2010

posledni utz se dela ve 30tt pak uz se delat nemusi, za cele tehu se maji delat jen 3 ve 12tt 20tt a 30tt 🙂
matpaj my mame taky strasne malicko vecicek v malych velikostech, budu muset mozna neco dokoupit 🙂
ja jdu do poradny az 14 (doktorka si myslela ze si me nechaji v porodce tak me objednala az na 14. s tim, ze se uz mozna neuvidime a mam prijit po sestinedeli 😀 ) ale nevim co s tim monitorem, jestli se mam v porodnici objednat sama, nebo ne....
mudra mi nic o monitoru nerikala a objednala si me v 39tt jeste do poradny tak jsme z toho docela zmatena.

luciik
31. mar 2010

Doli, vůbec nic..jen furt točí dokola, že je moc císařů, a že KP není indikací k císaři. Pánev vůbec neměřil. Jsem z něho na nervy, protože já takto odmítám rodit. Jako správný hysterický zdravotník mám opravdu strach.
Budu muset příští týden na něho vyrukovat, protože tak jsem furt v nejistotě a mám strach, aby se porod nerozjel dřív..

doli1
31. mar 2010

a kdy tě má předat do porodnice?od kdy u vás berou?sněma by se možná dalo líp dohodnout a byla bys v klidu

adelka89
31. mar 2010

luci podle me mas pravo na to odmitnout prirozeny porod KP i kdyz to neni treba bezne....divim se, protoze u chlapecku to neni moc bezpecne....

aaadus
31. mar 2010

Já budu chodit až do porodu ke svojí dr, monitor má v ordinaci

luciik
31. mar 2010

To taky nevím, kdy posílá do porodnice. On má monitor v ambulanci, tak mu tam pacietky chodí skoro až do porodu. Navíc on sám dělá plánované císaře u nás ve fakultce, ale není zkrátka zastáncem toho, že bych měla císařem rodit.

luciik
31. mar 2010

Adel, já to taky nechápu..štve mě, chlap jeden, dám mu ještě příšttí týden šanci, pak jdu do porodky 😠

mishah
31. mar 2010

Ahojky 😉 dneska je teda opravdu venku zima, včera bylo nádherně, srazík se vydařil, nám se úspěšně podařilo odejít bez růžového autíčka 😀

lucik:myslím, že o tom KP rozhodujou v porodnici, jak píše Doli..já měla Lukáška docela dlouho KP, otočil se až ve 36tt a nikdo mi KP nenutil, ani o něm nemluvili-tady se s ním rodí spíš na vyžádání,některé maminky chtějí.však bys už měla pomalu začít chodit na kontroly do porodky, ne?Mě právě kvůli KP poslal můj dr už ve 34.tt.Držím palečky!!!Neboj, určitě to dopadne dobře 😉

Jo a vítám nové spolutěhulky 😉 🙂

My se jdem oblíkat, za chvíli razíme celá rodinka do města, ani se ale mi do té zimy nechce☹(

matpaj
31. mar 2010

aj moja dr ma UVZ v ambulancii, ale UVZ mi robila v 20tt a az teraz v 33tt.....a vraj dalsi bude az tesne pred porodom.....mne nerobi UVZ kazdu poradnu......iba vraj ak by boli nejake komplikacie....

adelka89
31. mar 2010

luci normalne u rekni ze chlapecka proste odmitas rodit KP, ze se bojis o jeho budouci plodnost. Doprcic at me ti doktori ne**** ono se nic stat nemusi, ale proc to riskovat, ze?
Rika se, ze i chlapecci do urcite vahy se rodi KP ale kdyz ty utz meri tak "presne" ze?
Uvidis, urcite byste to zvladli, ale na klidu ti to neprida

dezyre
31. mar 2010

Ahoj holky..
Přesně jak píše Adelka, za celé těhu se dělají 3 velké ultrazvuky, ke konci těhotenství už se chodí na ten monitor - pásy..
Tak já mám poradnu za týden ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, to už budu 36plus5, takže si myslím, že už budu potom chodit častějš k doktorovi, snad každej týden, a myslím si, že v tom 36 týdnu se chodí na pásy, ale uvidím 😉
No a kdy se chodí do porodnice na kontrolu? .. U nás je to většinou tak, že od toho 36 týdne (kdy se hlásí do porodnice a kde mi budou dělat ty pásy) do 40 týdne si můžu vybrat jestli chci chodit dál na kontroly ke svýmu gyndrovi nebo do porodnice a po 40 týdnu už mě stejně automaticky převelí do porodnice, kde si mě budou hlídat. To mě takhle vysvětlovala kamoška která rodila ve stejné porodce jako já 😉

mishah
31. mar 2010

luciku: jak ti pejsek rozkousal tu sponu, myslím,že se dají sehnat v galanterii..nám se rozbila takhle na hrazdičce a normálně jsem to vyměnila...nebo se zkus obrátit na prodejce, třeba ti daí tip 😉 jj, ta zvířátka....

luciik
31. mar 2010

Adel, jo tak to udělám, jsem tam vždycky tak vyklepaná, že nejsem pomalu schopna slova, ale te´d už se nenechám odbýt, protože porod je za dveřmi.

nikkka
31. mar 2010

ahojte...
mne moj dr.. robi uzv pokazde a dokonca posledne dva razy mi robil aj 3D a bude aj nabuduce, strasne mi chce ukazat tvaricku a male sa nechce ukazat 🙂
a ja mam v knizke napisane ze predposledne dva mesiace sa ma chodit kazde 2tyzdne a tusim posledny mesiac kazdy tyzden na poradnu..tak som zvedava ci ma bude tak objednavat...lebo teraz idem az 15.4. a to je po troch tyzdnoch...a do nemocnice netusim kedy ma posle..

kely
31. mar 2010

Ahoj holky, mě je od včerejška tak zle, fakt jsem zvědavá na zítřek.
Fakt jsem zvědavá co se zítra v poradně dozvím. CHodím ted co 14 dní, a monitor má doktorka ve své ordinaci, a myslím že mi ho točila od 35tt asi třikrát a pak mě posílala do porodnice, ale vím že každý doktor to má jinak.

gabap
31. mar 2010

Ahoj holky,asi si me vetsina nepamatujete,moc tady nechodim ,ale obcas ctu co probirate 😉
jak pise adelka v tehu pojistovna plati 3 utz ostatni zalezi na dr.
jinak se mame fajn,ale strasne me boli trisla a stydka kost,mate to taky nektera?

gabap
31. mar 2010

jo a na monitor budu chodit od pristiho tydne a do poradny kazdy tyden

antynka1
31. mar 2010

Ahojky,
mě doktorka říkala, že do porodky budu chodit od 36 tt., ona nemá v ordinaci monitor, takže asi proto. Jdu tam v úterý, tak budu moudřejší 🙂
Já jdu na ten poseldní třetí UTZ zítra, tak jsem zvědavá a doufám, že bude vše OK.
Luciik - já bych také KO odmítla rodit normálně i holčičku - je to zbytečně riskantní - ale ten doktor tě rodit nebude, ne? Takže snad budou v porodce rozumější...
Misah - tak to je super, že jste s Lukáškem dokazali odejít bez růžového autíčka 🙂 Jak se ti to povedlo?
Babar - jak jsme včer amluvily o tom Podolí a já ti tvrdila, že tam nemůžou névštěvy na pokoj - tak mi pak došlo, že jsem si to spletal s Apolinářem - já mluvila o Apolináři - no holt ta demence.
Jinak fajn srazík, moc ráda jsem vás všechny poznala 🙂

antynka1
31. mar 2010

Myslela jsem KP, ne KO 😀

gabap
31. mar 2010

je holky ja vam ty sraziky zavidim 😢

zdenkapo
31. mar 2010

Ahojky

MAtpaj
tak Anička měla v 32tt 1800g a včera na 37tt 2900g...

u nás teda do porodnice před porodem dr. neposílá... jde se tam až rodit rovnou... akorát já tam chodim- dvakrát týdně protože mi hlídaj tu plodovku...

UTZ mi dělala vždy při poradně..

včera tam zrovna byla u primářky mamča,co čekala taky druhé a měla KP,tak se šla domluvit,že prostě odmítá rodit normálně a chce CS

adelka89
31. mar 2010

holky kde je blanka????
Uz jsem ji tu dlouho nevidela, vcera jsem ji i psala a nic....

dezyre
31. mar 2010

Adelko já tuším, že jsem včera koukala na alba a bláňa si včera něco přidávala a dokonce si myslím, že jsem ji zahlídla včera na diskuzi v Brňandách 😉

zdenkapo
31. mar 2010

Adelka
tak snad je v pořádku Blanka,ani taky nevim,kdy tu byla naposledy....
jinak úplněk u nás nezafungoval,že? ale poslíčky mám tedy někdy bolestivé...
.. tu váhu Lukáška taky neber vážně- třeba utz u mojí gyn. a na tom v porodnici velkém podrobném je rozdíl 300g- což mám tucha,že ten v porodce je přesnější,protože i při TOmáškovi mi řekla o půl kila méně,tak věřim,že Anička má těch 2900g

adelka89
31. mar 2010

uz se ozvala 🙂
zdeni diky, mela jsem strach, aby to nebylo kvuli tomu tlaku, ale tak i tech 2,5kg uz staci nepredpokladam, ze by se do tydne narodil takze podle toho pul kila jeste pribere 🙂

antynka1
31. mar 2010

Asi od jistého týdne, budeme muset každá podávat ranní hlášení, že jsme ještě 2v1 🙂

antynka1
31. mar 2010

No jinak, jak mi nepřišla ta Maminka - tak jsem jim psala. Tak mi včera přišla a dneska od pošty pro jistotu ještě jednou 🙂

xxx.klarka
31. mar 2010

Už aby přijela máma a mohli jsme jít pokračovat s bytem.... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre