Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
31. mar 2010

... já jsem si myslela, že to holení je hlavně kvůli případnému CS(nebo prostě chir.zákroku).jinak asi není důvod nebo jo???

vladkaz1
31. mar 2010

no pekne mi vysvetlite teraz ten yal prosim pekne 😀

vavenka
31. mar 2010

Anty no to holenie - ja si neviem ptredstavit byt neoholena - ale asi len sila zvyku - a ze to stipe pri dezinfekcii - zeny tvrdia ze oproti porodu necitia ani sitie, tak neverim ze to stipanie od pripadneho porezania by niektora registrovala 😅 😅 A za 3-4 dni ti chlpky az tak nedorastu, popripade si to mozes ziletkou prebehnut aj po porode.... Moj nazor 🙂

A ten klystir - no tazko povedat... Ja som taka ze by som sa dost hanbila, kebyze sa tam pokakam, takze ked je sanca, ze to mozem ovplyvnit, tak to vyuzijem... A myslim ze clovek citi, ci ma alebo nema plne crevo, a kebyze citim ze mi tam nieco ostalo, tak si este tej mydlovej vody opytam 😉

vavenka
31. mar 2010

Ani ja neviem co je to Yal 😅

antynka1
31. mar 2010

No taky to vidím tak - doma se oholím a raději si sebou vezmu YAL.
YAL - to je takový gel, který ti stříknou do konečníku a ty se potom vyprázdníš.
Mishah - jj, pro holení není důvod - je to jen otázka zvyku - můj osobní pohled - když se holím pořád, tak se oholím i před porodem. To co nám říkala ta PA - to má být myšleno tak, proč se do něčeho nemáme nechat nutit, když to samy nechceme.....

vavenka
31. mar 2010

http://www.rakgroup.sk/?p=yal nasla som aj ja, v podstate domaci klystir 🙂

antynka1
31. mar 2010

Vavenka - přesně tak. Při klistýru do tebe narvou litr vody, takže tohle mi přijde o dost lepší 🙂

antynka1
31. mar 2010

Jo ale YAL je na lékařský předpis.....

vladkaz1
31. mar 2010

no to si asi kupim ,len ci to stihnem vyuzit 😀 .. ale ved aj v porodnici ten klistyr nebol az taky hrozny ...

bibi13
31. mar 2010

mamča bola pred nedávnom na operacii a davali jej klystir.. no a mamča mi hovorila, že to mám skusiť vydržať čo najdlhšie a že potom to pojde lepšie.. a je velka pravdepodobnosť, že všetko.. 🙂)

antynka1
31. mar 2010

Bibi - no tak nám právě PA říkala, že s klistýrem má různé zkušensoti - někdo to nevydrží po tu dobu, co to vydržet má a prý se jí i při aplikaci u některých rodiček stalo, že to pustily už při zavádění..... No ale holt jsme každá jiná... Já raději sáhnu po tom gelu....

antynka1
31. mar 2010

Omlouvám se za to nechutné téma, ale aspon se zase neřeší žrádlo a já nestepuju u ledničky 😀

vladkaz1
31. mar 2010

bii tak si to napisala uplne vystizne ,aj mne to povedala sestricka ...aby som drzala

vladkaz1
31. mar 2010

bibi ...

mishah
31. mar 2010

Hlavně se dost často stejně lítá na záchod i bez klystýru... 😀 bolet to teda ale fakt nebolelo, mně to přišlo docela příjemný 😉
Tak dobrou a díky za info🙂))

matpaj
31. mar 2010

co to tu preberate............klistir, toho sa ja bojim, ale vacsinou mi mamicky hovoria, ze sa konecne po nom dobre.......tak sa asi ulavi........no mne klistir pri Pajke nestihli dat a u nas je povinny, nepytaju sa ta ci chces alebo nie....mna hned pratali na kozu....
inak antyn ja papam susene slivky................aspon nieco ked nie cokoladu.....

vladkaz1
31. mar 2010

mne to nebolo prijemne pri tom pristupe sestricky ,ja som bola vyplasena lanka a bolesti som este nemala kedze mi dala vyvolavacku .
Dobru 😉

antynka1
31. mar 2010

Ještě k tomu holení - takový intimní dotaz - budete se vyholovat celé?

vladkaz1
31. mar 2010

tak to ja neviem pretoze som bola oholena doma den pred neporadim .

vavenka
31. mar 2010

Anty ja urcite cela 🙂 a urcite doma 😉

matpaj
31. mar 2010

ja sa stale holim cela, nezniesla by som na seb ani chlp.................

matpaj
31. mar 2010

inak som nakukla do apriloviek, normalne ma mrazi ked vidim tie ich terminy...........
ja som sa pri prvom porode vobec nebala, som sa stale smiala......teraz ked si pomyslim ze mam ist rodit tak mam panicky strach.....tentokrat asi budem plakat 😢

vavenka
31. mar 2010

Matpai ja som na tom asi tak ako ty pred prvym porodom, kazdy sa ma pyta ci sa bojim ... no nebojim 😅 kedze neviem do coho idem 🙂 som uplne ze pokojna, taska pobalena a priam sa az tesim, kedy pride nase babo na svet, som zvedava ako vyzera a tak 🙂 kolko si mala rokov ked si mala Pajku?

antynka1
31. mar 2010

Matpaj - mysli pozitivně - hlavně na to, že to sice bude hodně bolet, ale odměnou nám budou naši prckové v náručí 🙂

lucik...
31. mar 2010

vaven mám to podobně jako ty 😀 Nevím do čeho jdu tak myslím pozitivně 😀

antynka1
31. mar 2010

No to já vlastně taky - nevím do čeho jdu 😀

vavenka
31. mar 2010

Ach jaj, som strasne zvedava ake to cele bude..... 🙂
Dievcata idem sa uz vyvalit, tak pekny vecer ...

matpaj
31. mar 2010

vave ked sa narodila Pajka mala som 22......aj ja sa tesim na babatko, ale bojim sa aby bolo v poriadku, bodaj by som tak rychlo porodila ako pri Pajke....ja viem, ze budem tyzden pred terminom hotova....

antynka1
31. mar 2010

Já když jde na mě splín, tak se podívám kolem sebe co je kolem lidí a všichni se musely nějak narodit - a všechny to nakonec zvlády, tak my musíme taky 🙂

matpaj
31. mar 2010

joj babky prvorodicky asi vas strasim......ono to nieje ani taka bolest ako cele to vsetko okolo toho.........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre