Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
16. apr 2010

Holky, vy mi ten koberec snad ještě rozmluvíte.... Ale mě se to lino, co tam je už nějak nelíbí - asi jsem byla zfetovaná, když jsem ho vybírala (ale jinak modrou mám ráda) 🙂

antynka1
16. apr 2010

Bibi - ne, to jsem si spleta s tím, jak byla v nemonici kvůli bolestem, ale to už je pár dní..... Dneska nevím, jak je na tom....

blanka.k
16. apr 2010

Antyn - to zas ne, já myslím, že pro mimčo je koberec dobrý, však ho tam nemusíš mít 20 let, já teda plánuju ho tam mít jen jak si bude hrát a lézt po zemi, pak půjde pryč a asi tam nechám udělat marmoleum nebo něco podobného, lamino mě se...e

xxx.klarka
16. apr 2010

Já jsem si včera do rohu obýváku objednala tento kobereček http://www.allegro.pl/show_item.php?item=996591750 , na tom bude pak takový jakoby "dětský koutek". Jak tu máme plovoučku a jsme dole, tak to je hodně studené a žádný lepší jsem nikde nesehnala, tady u nás v krámě nemají vůbec výběr. Tak jsem šáhla tady po tom.

zdenkapo
16. apr 2010

BLani
😀 no to je fakt,uklízet je třeba furt....

Bibi
první procházka bude jistě super...
jo a Janulka myslim dnes psala, že neví,jestli jí neodešla zátka,kdyby to byla voda,tak to by teklo furt,a pak už tu nebyla,tak taky nevim...

xxx.klarka
16. apr 2010

Holky, já nevím co to. Furt mě bolí celý spodek a zase mě tlačí pod žebrem pravým, ale to mrně není, to bych poznala. Malá mi na žebra snad ani nedosáhne. 😀 A furt mě bolí to břicho... ale není to jako při ms.

blanka.k
16. apr 2010

Klárko - v obchodech je to fakt děs, jsem v Kice koukala po koberci cca 2x1,5m , ideál obyč bílý, smetanový.... ty ceny... třeba 10.000,- za takový kousek 😝

michalag
autor
16. apr 2010

inak leontynka mala ist CS nie 😕 ?

blanka.k
16. apr 2010

jojo, má naplánovaý CS 😉 Třeba už to má za sebou.

michalag
autor
16. apr 2010

ved uvidime 🙂

xxx.klarka
16. apr 2010

blani, ani mi neříkej. U nás to samí, jsem ráda že jsme sehnali ten pod konferenční stolek co máme, stál "jen 1200kč" 🙂 Jinak výběr vůbec žádný.

blanka.k
16. apr 2010

My taky nakonec koupili nějaký v Ikei , taky myslím do 2000,- byl určitě 😉 Jsme měli doma úžasný koberec (u rodičů), takový ten klasický s květinovými vzory, co si naši pořídili po sbvatbě.... a normálně to pouštělo chlupy, ale jen ty bílé, takže ty květy postupně za ty roky vypadaly a na některých místech (pod křeslama co se hodně šoupaly) to bylo až na ten podklad "vypelichané", ale jinak zbytku co byl barevný, tomu nic nebylo 😀 Vypadalo to zajímavě, takový 3D vzor 😀

aktaka
16. apr 2010

anty a mas v tom pokoji jeste nejakou jinou vyraznou barvu jak je na tom nabytku ta oranz? tedy krome modre podlahy 🙂

antynka1
16. apr 2010

Aktaka - ne, nemám 🙂 Stěny jsou bílé a dveře myslím dub nebo buk nebo tak něco 🙂 Nábytek bude všechen ta kombinace s tou oranžovou. Ještě tam mám starou postel, která tam bude jen chvíli, dokud s mimi budu v pokojíčku, pak půjde pryč 🙂 Takže tu neřeším.

jemrykka
16. apr 2010

ahojte maminky, akurát si balím veci do porodnice, nemá niektorá zoznam vecí aby som si to pozrela, či som niečo nezabudla diki🙂

blanka.k
16. apr 2010

Jemrykka - já mám seznam ve Fotoblogu 😉

xxx.klarka
16. apr 2010

A ted ještě k tomu mi je na zvracení, Blani ty jsi mě nekazila ne?? Jdu si dát sprchu, snad se mi uleví ..

jemrykka:
CO DO PORODNICE:

Doklady:

- těhotenská průkazka
- občanka
- průkaz pojišťovny
- u nesezdaných - rodný list a dohoda o příjmení miminka (dají na matrice)

Maminka oblečení:

- 3 noční košile
- ponožky
- přezůvky-gumové (vhodné do sprchy)
- župan
- kalhotky (ty síťované) + bavlněné
- 2 kojící podprsenky
- 2 ručníky + 2 malé

Maminka kosmetika:

- porodnické vložky 3 balení , jednorázové podložky pod sebe
- papírové kuchyňské utěrky - na utírání spodku po sprše,je to lepší,aspoň nemusíš furt prát ručníky od krve
- zubní kartáček+pasta
- šampon,mýdlo,sprchový gel,krém, deodorant,hřeben, gumičky do vlasů, deodorant
- pomáda na rty
- toaletní papír
- papírové kapesníčky
- vložky do podprsenky
- bepanthen mast na bradavky

Maminka ostatní:

- nabíječka na mobil
- foťák+náhradní baterky
- tužka+papír na poznámky
- kniha na čtení
- tašku na špinavé prádlo
- k porodu - neperlivá voda, hroznový cukr
- příbor

Miminko:

- plenky
- vlhčené ubrousky
- rybilka
- pleny
- vlhčené ubrousky
- olejíček

Tatínek:

- pití
- něco k jídlu

zdenkapo
16. apr 2010

seznam do porodky jsem podrobně psala někde už dost v předu....

Ponožtičky
holky fakt tda taky doporučuju vzít s sebou do porodky ponožky pro mimi... někde teda už netopí a mimi je zima,nemá termoregulaci ještě,takže já mám s sebou zbalené froté i bavlněné i capáčky a uvidíme... mám teda i celou soupravičku 56 kvůli focení,tak jsem zvědavá,jestli se mi tam Anička vejde

jemrykka
16. apr 2010

dakujem kočky 😉

aaadus
16. apr 2010

Tak jsem byla na oběd a nevěděla jsem jestli se potom nepozvracím nebo neomdlím. A to mi včera bylo tak dobře

andelka
16. apr 2010

Ad seznam - koukám, že mi ještě chybí ty utěrky, toaletní papír no a ještě kopie oddacího listu, tu nějak nejsem schopná nechat udělat, ale už bych měla, co? 😅
Na cestu z porodnice jsem zatím vymyslela toto (nemám klasickou soupravu, tak jsem to nějak zkombinovala, vel. 56)

andelka
16. apr 2010

Žádnou kombinézku nemám, ani deku do autosedačky speciální, tak doufám, že nebude moc zima, že bude stačit ho obalit do modré fleesové deky. Nebo jsem si včera objednala ještě jednu, béžovou s medvídkem a se jménem z MMB http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19402441

antynka1
16. apr 2010

U nás v porodce ještě například chtějí kopie OP mě i manžela.

zdenkapo
16. apr 2010

Andelka
kombinace hezká na cestu domu,akorát teda asi bude potřeba ještě ta deka alespoň,já má tu zavinku letní od Emitex do sedačky a ještě k tomu všemu co máš ty na dupky kalhoty a na kabátek bundičky tu oboustrannou z Tesca,protože netušim,jak moc bude zima,včera u nás bylo jen 6°C a taky pouštěj ráno,tak by teĎ byla dost kosa....

Anty
pokud do neděle neporodim,tak taky budu ofocovat manželův OP,nevim jak v jiných porodkách chtěj nebo ne...

blanka.k
16. apr 2010

Tady v porodce OP manžela nechtějí, on by jim stejně kopii nedal, je na tohle hálivý, asi deformace z minulé práce ohledně citlivých údajů, klidně OP ukáže, ale kopie jen tak nedává 😅
Já už ani nevím, co jsemdo porodky nabalila na oblečení, taky nemám žádný set, prostě jsem to nějak nakombinovala 😅

blanka.k
16. apr 2010
andelka
16. apr 2010

zdenka: Hm, asi bych měla dokoupit nějaké teplejší oblečení 😅 Deku beru určitě.
U nás to zatím na předtermínový porod nevypadá, tak snad koncem května, kdyby nás pouštěli domů, tak nebude 6 stupňů, ale člověk nikdy neví, co? Ještě se příští týden po něčem teplejším podívám - jinak bych to musela nechat na invenci mamky nebo tchyně 😅

lucik...
16. apr 2010

Já taky nemám nic moc teplejšího v té nejmenší velikosti.. Taky budu muset něco koupit.. Nějakou bundičku a furt přemýšlím o fusaku... Lodger má celoroční, který má vložku která se dá na jaro/podzim vyndat.. Ale je docela mastný 😖

blanka.k
16. apr 2010

Já mám hodně podobné věci + slabší overal + deku na zakrytí , ale asi vše navlíkat na něj nebudu, protože jde autem zajet metr od dveří z poordnice a doma zajedu autem, až k výtahu k bytu 😅 taky doufám, že bude min. nějakých 12st.

blanka.k
16. apr 2010

Lucik - i Emitex má nějaký te fusak, co z něj jde udělat nějaká ta lehčí varianta,a le už nevím, jak se to správně jmenuje, jen jsem na to narazila na MMB, když jsem kupovala ten zimní na příští rok teď po zimě ve výprodjei 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre