Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mayocka
1. aug 2011

@gaby21 tyyyy jo,tak tohoto kedy sa ja dockam?? nasa ti nepovie ked ty chces,iba ked ona ma naladu tak zacne tarat od veci ale ked chces tak nie,zatial jej celkom ide posunkova rec,ukazuje "znakujeme" zapamäta si velmi dobre vsetko ale len to ukaze,ked vidi v knizke zabku uz vie ako robi ale ukaze to len ruckou ako som ju naucila napodobnit kva kva.. ale toto ze kakat to ona asi este nevie rozlisit kedy sa jej chce,iba ked uz je pocikana tak sa spytat kde cikala a ukaze ze do plienky

@denka81 nasa mala ma zubnu kefku na ohryzanie z druhej strany,pomaly odkedy si vie sama chytit do ruk nieco tak ohryza vsetko,neviem ci ju tak zuby bolia ked vychadzaju az doteraz ci je to uz zvyk...neviem kedy to prestane ale uz to trva strasne dlho

storm07
12. aug 2011

Ahoj přidávám se k vám, mám stejně starou dceru. Dlouho jsem toto téma nemohla najít,ale stačilo napsat MÁJ že? 🙂

monmud1981
16. aug 2011

ahojte, my mame podobny problem s nocnikom ako mayocka, pre matusa je sedenie na nocnika absolutna strata casu, niekolkokrat som to vyskusala,ale aby obsedel aspon chvilku, musela som ho steklit po brusku,ze urobime cik cik, alebo ho zaujat hrackou,po par pokusoch som to vzdala,a potom zase skusila,ale nic, ignoruje ho statocne,tak to neriesim,aby nechytil uplny odpor k nocniku a budeme potom plienkovat do troch rokov 🙂

lenka268
18. aug 2011

@monmud1981 ahoj, my sme na tom tiez rovnako ako vy, ale nemam s toho vobec obavy, vsetci sme sa predsa naucili chodit na wcko, tak sa naucia aj nase deti. Ono je to samozrejme super ked sa vedia pekne skoro pytat, alebo sa podari aspon posediet a nahodne vycikat alebo vykakat,, niektore deticky su schopne sa to naucit aj do roka ine nie, jednoducho je to velmi rozdielne ale ja to vebec neriesim a nemam s toho ani nejaky stres. Ked ho dam na nocnik nechce tam byt, place, stava odtial, a par krat som mu uz tym zastavila kakanie co mal s toho stres potom ho bolelo brusko . Tak radsej nech ma kakacku v plienke ako keby sa nemal vobec vykakat. Verim ze sa to tiez skoro naucia a budu sa pekne pytat. Maju cas aj ked par mudrych znamych mi povedalo ze som ho tam mala davat od 6 mesiacov. No mam strach ako by tam sedel taky polrocny 😠 . No nic gratulujem vsetkym mamam ktore uz deti naucili na nocnik a my ostatne pokracujme pekne v uceni dalej 🙂

nice202
19. aug 2011

my sa este na nocnik neucime, ja si myslim, ze mame cas. nijako ma to neobtazuje

anjeliklienka
19. aug 2011

ahojte. my sa tiez zatial nenocnikujeme. ani ju nenutim a nerobim si z toho hlavu ze tam este nesedi a necik alebo nekaka. 😉 Dovod? poznam take deti co maju 2,5roka a maju plienku alebo 2roky ba dokonca aj take ze nastupilo do MS z plienku.Takze pohodicka ziaden stre a nauci sa 😀

alena76
19. aug 2011

ahojte. moj Jonas tiez nenocnikuje 😝 . mam este 3 deti a vsetky boli do dvoch rokov bez plienky,,najstarsia mala rok a pol..mne sa asi uz nejako nechce pri stvrtom saskovat. ono to pride.ved nepoznam nikoho dospeleho s plienkami(okrem chorych samozrejme) 😀 aj ked moja mama mi pili usi, ze ja som mala ROK A STYRI DNI a bola som bez plienok!!!a co mam z toho teraz???? 😀 😀

nice202
19. aug 2011

@alena76 veru aj moja mama, ze som mala davat od pol roka. ja to neriesim, nezaujima ma to, kto bol kedy a ako dlho to trvalo. ja budem davat, ked pride cas. tiez sa mi momentalne nechce saskovat.

ica9
19. aug 2011

dieta az vo veku priblizne 18 mesiacov (samozrejme je to individualne) vie ovladat volou zvierace. Cize dovtedy je bezpredmetne davat ho na nocnik. Ak sa mu to nahodou podariurobit do nocnika (casto po dlhych utrapach a nuteni sediet na nocniku), tak kazda mamina je samozrejme stastna 🙂 Ale je to zbytocne skor, pretoze si este neuvedomuje svoje potreby a uz vobec ich nevie ovladat. Takze naco zbytocne stresovat seba aj dieta 😉

monmud1981
21. aug 2011

joj,dakujem kocky, som rada,ze nie sme sami 🙂 moje kamosky tiez zacinali od pol roka,ale to sa mi zdalo velmi skoro,hlavne nas matus ako polrocny este nevedel sam sediet,takze nocnik ma ani nenapadlo riesit v tom case . Ked sa naucil sediet bez problemov, tak sme skusali parkrat ale vstaval odtial,takze sme nechali nocnik tak.

alena76
21. aug 2011

@monmud1981 neboj- raz to príde.ja vôbec neriešim.Jonáša som tam posadila a hodil na mňa ksicht, že "to čo zas chceš, mama-akú hovadinu ?" 😀 skúsime neskôr. v UK(bola som tam 2 roky au-pair) nosia plienky dlho a nikto to nerieši

denka81
16. sep 2011

Aj my sme ešte stále s plienkami. Mali sme dva týždne, čo sa vypýtala kakať do nočníka, potom sme šli k starým rodičom na týždeň a je po pýtaní sa na nočník, nemala čas sa pýtať, tak načo vtom pokračovať 😖 Hádam sa raz naučí. Máme už 11 zúbkov, ale horná dvojka sa nám stále akosi nechce prerezať. Začali sme piť kravské mliečko, ráno banánové a večer kakao. Chutí, ale stále chce moje. Vypije fľašku a predsa príde za mňou a méko, méko a ťahá ma za tričko. Ale už ju chcem odstaviť. Čítala som, že mätový čaj a jedna maminka mi poradila šalviový čaj, utlmujú tvorbu mlieka, tak skúsime a uvidíme.
A vy máte čo nové 🙂 🙂

nice202
17. sep 2011

@denka81 aj moja ma plienky, pravdupovediac vobec to neriesim. vie naco je nocnik, aj povie, ze kaka, ale nenutim ju. ja kojim stale, kravske mlieko nedavam zatial. stale len moje. je uz v podstate vsetko, okrem nejakych veci, ktore su vseobecne zname a nebudem to tu rozpisovat. ricinus communis 9CH utlmuje tvorbu mlieka. dostat v lekarni bez predpisu, fialova tuba. ja pijem normalne matovy caj a mlieka mam stale dost, takze to asi nebude fungovat. salviovy nepijem.

wilikiki
27. nov 2011

Ahojte baby, mozem sa k vam pridat? Mam 18 mesacneho chlapceka (a 3 mesacne dievcatko) a len teraz sme sa prestahovali na Slovensko. Prijimate novych ludi? 😵

antynka1
28. nov 2011

@wilikiki čau 🙂 Haha Tady ta diskuze už moc nefunguje, většina květnovek je v soukromé diskuzi a ty z ní už taky zmizly na FB 😀

pralinka25
28. nov 2011

no maminy asi nemaju cas

wilikiki
28. nov 2011

Leni, a ty si sa tu kde nabrala? Ty si chodila to tejto diskusie?
Pralinka a tak aspon niekto mi odpisal 🙂

antynka1
2. dec 2011

@wilikiki jj, chodila a ještě chodím - ale jak jsem psala, přesunulo se to do soukromé diskuze a nyní víceméně na FB.

nezbednik
25. dec 2011

ahojte ale ved toto je sukromna diskusia či??? 🙂 asi sa tu uz maminky nezdrzuju☹

pralinka25
25. dec 2011

toto neni sukromna diskusia.

pralinka25
25. dec 2011

@wilikiki jeeej ako zvladas dve malicke deticky?
vsetko v pohode? mas moj obdiv

wilikiki
26. dec 2011

@pralinka25 zvladam zvladam, su zlati, tak sa to da 🙂

pralinka25
26. dec 2011

@wilikiki jeeej no tak to je super 🙂 bude to neskor este lepsie lebo sa spolu vyhraju. ja sa musim malemu venovat lebo sa nudi urcite by mu bolo lepsie keby nebol sam ale u nas momentalne nerealne. a on strasne zle spi takze ani by som si netrufla dalsie miminko teraz. ale je to fajn mat maly rozdiel ak je vsetko v pohode a deticky su pohodove 🙂

wilikiki
26. dec 2011

@pralinka25 to je pravda... moja dcerka prve 3 mesiace preplakala, bolo to fakt na blazinec a niekedy aj na slucku 😢 Ale ako presiel treti mesiac, tak je lepsia a lepsia, uz placka len ked je unavena, a aj maly sa s nou uz zacina hrajkat, je to zlate 😵

pralinka25
26. dec 2011

@wilikiki nooo to nezavidim. poznam velmi dobre preplakane mesiace a prebdene noci. tak chvala bohu ze uz to ide k lepsiemu. budu fajn partaci do buducna 🙂

ajena
29. dec 2011

ahojte, ako ste na tom teraz s plienkami. My máme ešte stále, na šerblík si nechce sadnúť a teraz ju ani veľmi nenútim, myslím si že sa nám to otočí až na jar alebo v lete.

denka81
29. dec 2011

@ajena sme na tom rovnako. Plienky stále fungujú a asiešte dlho budú. Nad ránom sa pekne vypýta na nočník aj 2 -3 krát a potom už celý deň nič. Už neviem čo mám robiť ☹

ajena
29. dec 2011

@denka81 no to je super, že sa vypýta a teda nad ránom? To ju asi musí tlačiť...no my sa teda nepýtame vôbec a teda rozpráva už celkom krásne....

denka81
29. dec 2011

@ajena veď práve, keď sa vie na to zobudiť, prečo cez deň ju to ani len nenapadne, len keď má ísť spať, tak radšej bude aj hodinu sedieť na nočníku, len aby nemusela ísť spať. Rozpráva tiež dosť, ale väčšinu jej rozumiem len ja 🙂

smejkoh
29. dec 2011

@ajena @denka81 Ahojte, my sme tiez s plienkami, ale casto cele dni ani jednu nepocika, len v noci. Na nocniku sedi nastastie celkom rada, tak ju tam casto posadime. Pyta sa vacsinou na kakanie, niekedy aj na cikanie.
Mate sikovne detusky, ked vam pekne rozpravaju. Nasa rozprava skoro stale, ale nic zrozumitelne. Teraz zacina opakovat slova, co sa skoro podobaju, tak mozno sa rozrecni.
Drzkajte sa hlavne v zdravi. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre