Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
3. dec 2009

No to jméno tam sice zapisuješ, ale musí to podepsat oba rodiče.... Tay bych to tam nejraději napsala sama, protože jinak se asi nedohodneme 🙂

terkajesterka
3. dec 2009

v Praze se taky papír se jmény odevzdává před porodem. Ale myslím, že ze zákona máme právo dítě nechat 3 dny po porodu beze jména.

když jsme čekali Jiříka, tak jsme holčičí jméno měnili v 9. měsíci, teď to bude asi taky tak 😀

klaarka22
3. dec 2009

holky co vim já tak podpis při výběru jména do porodopisu jsem nemusela mít manžovo jen do papírů na matriku po porodu 🙂

doli1
3. dec 2009

u nás je to tak že až jdu rodit tak jim dám papír o jménech a stejně jak jsem porodila tak se mě byli ptat jestli stále souhlasim s šimonem. já bych chtěla Sáru ale jak tu někdo psal manže NEE ani náhodou 😠

aaadus
3. dec 2009

to je nějaký papír z matriky - shoda o jménu a musí se odevzdat ještě před porodem podepsaný oběma rodiči. jestli jsem to teda dobře pochopila

zdenkapo
3. dec 2009

Klarko tak já na NT nebyla, jen tripplech-dr.mi o tom neřekla a stejně tady nikde není certifikované pracoviště,takže to nešlo, a hořčík-to máš dr teda- za to v lékárně platíč,kdyby to napsala recept na Magnesii Lactici tbl. tak dáš jen za recept

mishutka a jaké očkování máš na mysli? jediné nepovinné a užitečné je žloutenka a meningokok - to očkování proti pneumokoku za asi 10 tisíc mi nebylo rázně doporučeno- prý je jen proti určitým typům pneumokoka a ne proti všem a navíc očkované děti jsou pak na ty ostatní víc náchylné- zánět stř.uchy a tak,takže máme očko na meningokoka a žloutenku A a to je obojí tak 1000Kč

mishutka
3. dec 2009

Tak jak je to s tím jménem? To musím hlásit?
Já mám představu, že porodím a pak až jméno-má se ještě hodně co učit 😀

Od kámošky segra byla na nějakém 3x po 1500,- nevím co. Já jenom nastínila kde ty prachy vrtnu 😀

doli1
3. dec 2009

šima má běžné očkování ne hexa a pokud to fin.pujde tak ted dáme hexa a po druhém roce jsem očkovali klíště a před školkou žloutenku.
meningokoka mi bylo řečeno že je víc druhů a že to stejně neni proti tomu co zabijí jen kdyby ho chytnul tak by byl pomalejší brůběh tak jsme ho neočkovali.
na hexa vakcínu přispívá dost pojištovna a na ty ostatní jak je žloutenka a klíště tak jsme na každý dostali 500,-

zdenkapo
3. dec 2009

Klara taky gratulace

u nás teda nechtěj jméno předem- hlásí se na porodním sále po porodu jak se tam ty dvě hodiny leží

tak já taky rodila v 2007 a kluka-tak teĎ to bude třeba holčička- do úterka relativně daleko 😉

xxx.klarka
3. dec 2009

zdenkapo: taky nevím jestli je tady někde u nás certifikovaný pracoviště, ale asi ne. Tak asi proto mi to doktorka ani neříkala. S tím hořčíkem, ona mi ho asi nenapsala, protože ho nemám brát pravidelně, jen na tu křeč do ruky. Když to budu potřebovat na břicho tak mi to podle mě napíše.

Já bych taky očkování navíc moc neřešila, chceme tu hexa a pak časem na klíštata jelikož jsme na vesnici a tady bude dítko lítat furt venku.

Teď nevím kdo mi to psal a nechce se mi to hledat, tak snad se ozve. Jak je to s tou matrikou? Kdy tam musíme s přítelem na to potvrzení otcoství aby jsme potom neměli s tím problémy po porodu. Nějak mi to vypadlo, musím si to někam zapsat. 😉

terkajesterka
3. dec 2009

holky, to s těmi jmény si zjistěte podle porodnice, kde chcete rodit, oni mají speciální formuláře, kam to zapíšete. Třeba to je uvedené na webu.
Já to neřeším, protože jestli budu mít štěstí a budu rodit tam, co minule, tak postup bude stejný jako u prvního dítěte 😉

mishutka
3. dec 2009

Nechci plašit, ale na matriku se chodí jenom když nejste manželé, mám pocit 😅

xxx.klarka
3. dec 2009

mishutka: právě že nejsme. Tak proto. Vím že to tady někdo asi 2 nebo 3 dny zpátky psal, ale je tady takových příspěvků, že bych to hledala asi dlouho.

terkajesterka
3. dec 2009

aha, tak to pardon, to je možné. Netuším, jak to je, když nejste manželé....

mishutka
3. dec 2009

Teď čtu, že se na Slovensku narodila siamská dvojčata 😨

lucik...
3. dec 2009

mishu jo oni o tom psali už včera, že se tam na ten porod připravují

zzuzullka
3. dec 2009

klarka, gratulujem k dobrým výsledkom a k chlapčekovi, tušim to tu bude vážne samý chlap 😀

antynka1
3. dec 2009

xxx.klarka - podívej se tady na koníka do sekce paragrafy - tam je nějaký dotaz co zařídit před a co po porodu a také se tam probírá ta matrika.

doli1
3. dec 2009

prcek je pěkná potvůrka mě képe jak drak i to jde už pozorovat ale jak se přišel podivat táta tak ani tuk 😀

kapka
3. dec 2009

Klarka22 velká gratulace k triplům a k chlapečkovi...... 😵 😵

antynka1
3. dec 2009

Tak Klarko, tady máš odkaz - ta otázka se jmenuje jinak:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

skretik
3. dec 2009

Ahoj holky, muzu se taky pridat 😅 ? cekame miminko v polovine kvetna 😀

michalag
autor
3. dec 2009

ahoj skretik, jasne ze mozes, vitaj medzi nami !!! 🙂

xxx.klarka
3. dec 2009

antynka1: moooc děkujuu 🙂

michalag
autor
3. dec 2009

ja som konecne doupratovala, huraaaaa 🙂 🙂 🙂

xxx.klarka
3. dec 2009

skretik: vítám tě :o))) já mám termín 4 dny po Tobě.

lucik...
3. dec 2009

vtej skretik 🙂

michal co že si dodělala 😀 😀 ?

xxx.klarka
3. dec 2009

lucik... : doupratovala = douklidila(dodělala) myslím ne?? 😀

terkajesterka
3. dec 2009

😀 😀 😀 😀 mezinárodní nedorozumění 😀 😀 😀

terkajesterka
3. dec 2009

ahoj skretiku 😀 jasně, přidej se. Taky čekáš chlapečka????? 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre