Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

medan29
1. feb 2010

No já asi dám na holky tady a většinu věcí objednám přes net, chtěla jsem to nakoupit za 14dní ale to mi manža řekl že s náma jede i tchýně, tak jak se znám zas budu otrávená a nic nekoupím

michalag
autor
1. feb 2010

klarka s jednym dietatom sa ako tak da byvat v 1-izbaku, ale s 2 detmi to uz je moc aspon pre mna, este mozno pokial by malicka len bola v postielke a neliezla by tak mozno, ale aj tak je to o ... lebo ked nahodou zacne v noci plakat tak sa zobudi aj Sami (z jednej izby mame spravenu len spiacu a tzv. Samiho detsku) a to by ma asi kleplo

kajamatus
1. feb 2010

zo zehlenim moja polovicka pomahala na zaciatku po narodeni maleho, no boli to iba plienky a to 2x do tyzdna, pekne som mu to ukazala ako na to a v celku mu to slo, sice mu to trvalo no ale ja som ho nechala a nekomentovala som 😉

magne B6 beriem pravidelne kazde rano 1 tab., prave mi dochadza tak zvazujem uz iba ciste magnezko, popytam sa dok. vo stvrtok idem na poradnu.

aaadus
1. feb 2010

michalag já beru Mg preventivně každý den, bez ohledu na problémy

zdenkapo
1. feb 2010

Michalag
měla bys ho brát preventivně 3x1tbl a když potíže tak 3x2tbl. ty beru já- předávkovat se to nedá,nadbytek tělo vyloučí a navíc hořčík podporuje průchod ktve placentou,takže je moc prospěšný...

ale nejvíc bychom teď měli přijímat vápník.... sýry,jogurty... a navíc beru GS MAMAVIT

zdenkapo
1. feb 2010

jo a jak jsem psala o t antikoncepci,tak prvomamčám stejnak tu Mirenu nebo tělísko gyn nechtěj dávat,mě to po TOmáškovi vůbec nedoporučila,když chci další dítě... a teď fakt nevim a pročítám různé diskuze 😒

michalag
autor
1. feb 2010

zdenka, ved preto s apytam lebo ja ho beriem preventivne 3x1

medan29
1. feb 2010

tak pořád nevím co na to říkáte?pořád se nemůžu rozhodnout http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30418330&tab=0

misicka85
1. feb 2010

Holky,chci se zeptat, jak jste byly u vaší praktické dr. pro razítko do průkazky, poslala vás některou na EKG?? Mi o tom právě nic neřekla, ani v prvním těhu jsem nebyla a kámoška co má jinou dr.tam jít musí 😲 Tak si říkám jestli je to teda povinné a nebo záleží na doktorovi 😖

medan29
1. feb 2010

misicka85:tak já pořád ještě nemám v průkazce ani razítko od praktické doktorky, mám to rizikové a sama bych tam asi nedošla, a ted se mi tam ani nechce abych se nenakazila od nějakého maroda co tam bude a čekat tam v čekárně i 3hodiny no ted prostě né

nikkka
1. feb 2010

misicka asi zalezi na doktorovi, ten moj ma nikam neposiela, ani k praktickemu ani nikam..

aaadus
1. feb 2010

misicka já tam ještě nebyla, ale teď mi sestřička na poradně říkala, ať si tam zajdu a ať mi natočí i EKG a hodnoty zapíše do průkajdy - je to třeba k porodu

medan kolotoč pěkný, ale jestli je na natahování a prckovi se to bude líbit, tak se uchodíš. lepší je na dálkové ovládání, třeba od fisher price. a hrací deka je pěkná, vypadá moc útulně. jen bych se poptala na rozměry. ty malinké deky jsou podle mě naprd

medan29
1. feb 2010

aaadus:to mě ani nenapadlo že může být i na dálkové ovládání, já pořád nevím, prvni jsem ani kolotoč nechtěla, chtěla jsme jen spirálu ted zas uvažuji o kolotoči, já jsem prostě nerozhodná a nevím co chci

aaadus
1. feb 2010

medan já budu kupovat obojí 😉

misicka85
1. feb 2010

ADUŠ - no já byla u praktické už někdy kolem 20tt a právě že nic neříkala, vím že se to dělá kvůli porodu kdyby byly nějaké komplikace. No asi se zeptám v pátek jak půjdu do poradny...

s kolotočem nad postýlku neporadím,žádný jsem neměla a ani teď kupovat nebudu 😉

medan29
1. feb 2010

aaadus:no za 14dní vyrazím do Obchodu na slezské, tak snad něco vyberu, a doufám že už budou mít zboží, chci dokoupit prostěradlo s tou vložkou proti počůrání ted měli jen růžové, a nakoupit i lahvičky atd.

zdenkapo
1. feb 2010

Misicka
v prvním těhu mě na EKG neposlala,ale teď ho měla v ordinaci přímo koupený,tak jsem si sama o něj řekla...

Medan
k praktockému bys ale měla,abys to do porodu stihla vše mít v průkajdě- v porodnici jsou pak dost nepříjemní,když nemají všechny údaje- to mi věř,mám s tím zkušenost 😖
Kolotoč je hezký,ale do té hrací deky bych nešla- je pro dítě málo pestrý-to je hlavně zajímá a materiály různé mají rádi a hlavně je malá ne? Mi máme po TOmáškovi co mám v albi Taf TOys a ještě teď si na ní rád hraje...

medan29
1. feb 2010

a uvažuji i o lehátku měli tam takové do 15kg

medan29
1. feb 2010

zdenkapo:no praktickou nechám až bude lepší počasí ale zubaře už ne¨dám, mám jí v OV a tam se ted nedostanu když manžel není doma a autobuse přes hodinu cestovat to ted nedávám a čekačka u doktorky je tak 3měsíce, tak to nechám po porodu

aaadus
1. feb 2010

lehátko do 15kg mi příjde zbytečné. když dítko začne sedět, tak se do lehátka stejně nesmí (nemá) dávat

sunny323
1. feb 2010

Ahojte babulky, no vidim, ze ste tu za par dni toho veeela popisali, ani nestiham citat 🙂 Chcem sa len opytat, ktora z vas bude rodit v Ruzinove a akeho mate doktora-rku? diky a pozdravujem vsetky majove nase srdiecka 🙂

medan29
1. feb 2010

aaadus:ale to je takové že pak z toho uděláš houpcí křesílko na sezení

aaadus
1. feb 2010

medan záleží na tobě. já teda pochybuju, že dítko, co začne sedět, lozit a více se pohybovat bude chtít sedět v houpacím křesílku

misicka85
1. feb 2010

No tak jak píše Aduš,my máme křesílko od FP,je až do 3 let a Adélka v něm vydržela tak o 8m a od té doby v něm být už nechce. Takže ho teď ještě nechávám pro malého a pak se prodá 😉

zdenkapo
1. feb 2010

medan
no upraktického by tě měla vzít přednostně, já jsem tam prostě zavolala a řekla,že jsem těhu a potřebuju vypsat průkajdu EKG a že v době prasečí ch´řipky tam nebudu čekat mezi nemocnými,tak jsem si tam zaťukala a vzala mne... U zubaře musí těhule být alespoň 2x, já jdu teď v únoru podruhé a to bude poslední povinná prohlídka v těhu- mimo gyn.

antynka1
1. feb 2010

Yanika díky 🙂
Já jsem byla u praktické nekdy před 20. týdnem a rovnou mě poslala na EKG. A také si mylím, že těhule by měly mít přednost. To já to u té své měla v pohodě, kolem jedenácté tam nebývá ani noha 🙂
Tak co Lucíku, už jsi doma od doktora?

aaadus
1. feb 2010

antyn hihi, to bych chtěla vidět jak někde dají přednost těhotné, zvlášť u dr. ale u mého dr taky kolem 11 ani noha, dříve tam ani nemá smysl jezdit

misicka85
1. feb 2010

Ta naše dr. taky přednostně nebere, těhule netěhule,hezky si počkej 😠 ale šla jsem tam tak hodinu před koncem ordinačních hodin a nebyla tam ani noha. Ráno kdy tam jsou samí marodi bych tam nelezla. 😉
Zubaře už mám taky za sebou, na další kontrolu jdu až po 6nedělí,to beru i Aduš na prohlídku v 18ti měsícich,to nám pěkně výjde 😉

aaadus
1. feb 2010

to je otřesné, nikdy bych něco takového svému malému nekoupila
http://www.originalnitehotenskamoda.cz/cz/shop/...
http://www.originalnitehotenskamoda.cz/cz/shop/...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre