Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

kitty123
28. feb 2010

antynko, ty jsou na to široké balení, pod hlavičku nebo na otření.

antynka1
28. feb 2010

Kitty - ještě jsem se teď ptala přímo na diskuzi té porodnice a oni tam nemají ortopeda, takže preventivně doporučují balení na široko než mimíska uvidí ortoped. Takže je to jasný....... Ale jak psala Zdenča - asi by mělo stačit zapnout bodýčko a dát dupačky a žádný kalhotky na to potřebovat nebudu..... Vezmu si tedy asi jen ty dve látkové pleny.

kitty123
28. feb 2010

Určitě stačí, co psala Zdenča jakozkušená mamka 🙂
Já jsem široké balení nedávala ani jednou. Kyčle jsme měli naštěstí v pořádku už z poprodnice.

zdenkapo
28. feb 2010

Klarko
ještě doporučuju třeba odlít do malé lahvičky intim gel na mytí hráze- dobrá je Gyntima,tu používám denně a obsahuje kys. mléčnou tak por.asistentka říkala hned ať se tím myju po nástřihu.... jinak nevim,co máš sbaleno,abych ti poradila 🙂

Kitty
no Tomášek si vydrží dlouho hrát sám,ta to bude dobré i při Aničce,ale jako klidový režim,jako by byl v nemocnici teda nehrozí... ale na porodnici.cz zkus načíst odpovědí dr. Kouckého,myslim,že tam psal,že ležením se předčasný porod stejně neovlivní....

Anty
ty plenky látkové vyžiješ na spoustu věcí,mám ty Kikko 3oks nových a ještě soustu po Tomáškovi, jsou super, pod hlavičku,na přebalovák, na osušení po koupání na malé stačí, do poradny jsem jich brala tak 5ks,na odříhnutí na rameno,později na krmení, na široké balení- což teda doporučuju,ikdyž jsme taky měli už v porodce kyčle ok,měli jsme balit do další kontroli do šestinedělí a pak záleží,co řekne ortoped,ale mi jsme už balit nemuseli do další kontroli ve 3 měsících....

bibi13
28. feb 2010

ahote.. peknu nedelu prajem.

Zdeni tak tak, Jakubkovi by moc nepasovali.. tie šatičky myslím..🙂

kitty123
28. feb 2010

zdeni, to je zajímavé s tím ležením... Jsem zvědavá jak dopadnu zítra.

zdenkapo
28. feb 2010

Kitty
je to asi názor od názoru,ale fakt,že pokud děloha pracuje,tak se dítě posouvá nehledě na to,v jaké poloze se nachází rodička,takže asi na tom něco bude....

Bibi
já teda být tebou,tak ty věcičky neprodávám... budeš mít třeba ještě jedno mimi a třeba ti to vyjde jako nám, a bude to holčička a jak se ti to pak hodí 😉 taky jsme měli temkrát pár věcí holčičích-nenechali jsme si říct pohlaví a teď jsem je nové vybalila a jak se hodí 🙂

pralinka25
28. feb 2010

kitty mne sa krcok zacal skracovat uz v 24tt. tiez mam kludovy rezim. no je pravda ze mne sa lezat da lebo dieta nemam. pri dietati to pojde tazko.
mne lekar kazal lezat s hore zadkom a nohami. skratka podkladat pod seba podusky. a ak sa da tak napriklad podlozit postel niecim tak aby nohy boli vyssie ako telo. Ked som bola na kontrole teraz tak povedal ze nemusim vyslovene lezat uz cely den ale aspon na noc si podkladat alebo obcas aj cez den ak sa da. ze by to malo zmiernit tlak babatka na cipok a trosku sa to ukludni.
ale ako som aj sama citala co lekar to iny nazor. 😅

doli1
28. feb 2010

holky když jste prali věci na holčičku hlavně mi jde o červené a růžové věci prali jste na 4Ostupnů?trochu mám obavy aby něco nezapralo přece jen je to pěkně potvorná barva

zdenkapo
28. feb 2010

Doli
já jsem prala teprv věci po TOmáškovi a zítra se chystám na to nové... já vždycky ale i tak nové podezřelé věci namočim do horké vody s práškem do umyvadla na chvíli,abych viděla,zda to pouští barvu a pak to dám naruby a na 40°C by to nemělo nic udělat

xxx.klarka
28. feb 2010

zdenka, já používám ten gek z avonu, používám ho už dlouho a jsem s ním spokojená, tak si ho možná vezmu i do nemocnice, pokud nekoupím jiný. 🙂

bibi13
28. feb 2010

Zdeni tiež nad tým rozmyšlam.. a ešte aj jedna segra chce mať ešte jedno babatko, tak možno sa tam podarí dievčatko.. no uvidíme.. zatial som ich na bazar nedala, len su v mojom albume.. takže uvidíme.. ale asi dam na tvoju radu.. uvidím..🙂 😝 😀 😉

janulka04
28. feb 2010

ahoj kocky..ako vikendujete?
mm isiel na otvaracku ku kamaratom Talianom do Eis stiele..neviem, ako sa to pise 😀 😝 , tak povinne ma doniest zmzku domov 😀 😀

a ja som, dne s moc nenaspala v noci, zase zlcnik, to uz druhykrat po mesiaci, asi to spomeniem aj gynekologovi...
ideme tam vo stvtok, tak na mna myslite, lebo uz by sa to male aj umudrit mohlo a mohlo by nozky rozcapit 😀

a inac, drzkajte palceky, sme na dobrej ceste vybavit ten kocik, nakoniec bude ten oranzovy, sice o 50€ drahsi, ale je taky veselsi od toho hnedeho...

vsetkym krasnu nedelu 😉

antynka1
28. feb 2010

Janulka- tak hura, bude kocarek.

Nevite některá, kde v Praze by měly v nějakém kameném obchodě něco takového? Bojím se koupit to přes net bez vyzkoušení:
http://www.tehotne.cz/tehotenska-moda-produkty/...

mishutka
28. feb 2010

Ahojky, máte někdo už nějaký šátek nebo nosítko??Začínám o tom uvažovat 😅

zuzka81
28. feb 2010

Ahojte spolubojovnice, dnes sem píšem prvýkrát, hoci vaše príspevky čítam už dlhšiu dobu. Som rada že existuje aj tato skupina, aspoň si viem porovnat svoje skusenosti s tými vašimi a to je na nezaplatenie keďže na veľa otázok nedostanete odpoveď od tých najkompetentneších a na niektore som dostala odpoved prave od vás a ďakujem. Keďže tehotenstvo je jedna z najkraších a najdôležitejších veci v živote každej ženy, bbolo by naozaj krasne keby prebiehalo čo najlepšom zdravý, ale veľakrát to tak práve nie je, takže prajem každej z nás aby sme to do toho maja dako vydržali a mohli sa spolu tešit s našimi vytúženými detičkami. 🙂 Prajem Vám pekný večer.

janulka04
28. feb 2010

anty, veru, hura..lebo uz som bola zufala, ze konecne jeden, co ma vsetko co potrebujeme a nikde ho nemali 😠 😀

mishutka, nemam, ale ideme kupovat manducu, mm si ju vydupal...ze aby sme v lete niekedy aj kocik nechali doma a ze on bude nosit 😀
a navyse, mam 5-rocne kocky, ktore sa same vecer nedaju do poriadku, mm neustale na sluzobkach, proste , ja ju vyuzijem...takto by som nemala volne ruky a nechcem nechat babo revat a ja kupat male...resp., toto je len priklad, cokolvek sa moze diat pri nich, ja ju potrebujem...tri deti su tri deti 😀 😀 😀

aaadus
28. feb 2010

Pěkný večer přeju,
tak je ze mě zase slaměná vdova, ale naštěstí mám celý týden nabitý nějakým programem, tak mi to rychle uteče. Zítra odpoledne mám poradnu, tak jsem se holila, to je teda fuška 😀 Ale za odměnu jsem se namazala od hlavy až k patě voňavým olejíčkem
kitty to mě mrzí, ale snad to bude ok 😉
mishu já mám babyvak od emitexu prozatím, o něčem lepším budu uvažovat až jak se mi to osvědčí
intim gel - já budu používat z dubové kůry, sice má hroznou barvu, ale krásně voní a stojí pár korun

bibi13
28. feb 2010

mám otázočku.. ked sa ide do poradne už do nemocnice, tam už nerobia UTZ?

antynka1
28. feb 2010

Zuzko - vítej 🙂
Adus - tak to já holení už vůbec nevládám - musí manža 🙂 Už bych zase potřebovala oholit. A taky si chci zkusit ostříhat nehty na nohou, ale to snad ještě půjde 🙂

zuzka81
28. feb 2010

bibi- nie som si ista ,ale v nemocnici robia už len CTG zaznam ak si dobre spomínam a to každý týžden do porodu, ale na prietoky by ešte možno mali robit, no neviem.

simi.w
28. feb 2010

Ahoj holky,
bibi, myslíš jak už se chodí na konci těhu na kontroly do nemocnice ? Mě UTZ dělali i v nemocnici a když jsem přenášela, tak pak už co druhý den............

simi.w
28. feb 2010

Ano, kontrolují průtoky placentou, takže ultrazvuk dělají i váhový odhad, samozřejmě záznam srdíčka

janulka04
28. feb 2010

bibi, mne na slovensku pred porodom v nemocke uz nerobili, iba CTG, rodila som v Ruzinove...
prave az na sale doki zistil, ze CTG zaznamy z mesiaca, co som bola hospitalizovana pred porodom kvoli kontrakciam, ukazuju iba jedno babatko, to druhe bola ozvena a dobre im tam vtedy ponadaval...juuuj...
lebo ja som bola presvedcena, ze jedna lezi tak a druha tak a on zistil, ze mali uplne inu polohu a podla tych zaznamov, ze to bola len jedna...no co uz? Hlavne, ze sme zdrave.... 😀

zdenkapo
28. feb 2010

Bibi
jj,já bych neprodávala

do nemocnice na žádné kontroly chodit asi zase nebudu, CTG má doktorka v ordinaci....

janulka04
28. feb 2010

viem, ze mi robili iba jeden, ked ma prijimali do nemocky..no potom 4 tyzdne nic 😒

michalag
autor
28. feb 2010

Ahojte 🙂

bibi ak ti nebude robit tvoja dokina prietoky tak v nemocke ti ich urobia a potom uz len CTG

antynka1
28. feb 2010

CTG je ten monitor? A co ten vůbec měří?

doli1
28. feb 2010

u nás v porodce dělají ale jen jednou jak tam přijdu poprvé.dělají průtoky,měří hlavičku a odhadují váhu.jinak se chodí na ozvy a potom do poradny.to zkouknout jestli děloha pracuje a jak to vevnitř drží a ahoj prostě rychlovka.
právě jsem dožehlila kupu prádla,prcek ještě nespí,ten druhý kope táta mi sedí na pc a mě vyhodili do kuchyně na nodbuka 😒 všechno proti mě 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre