Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
10. mar 2010

Misah - tak jsem si to pamatovala docela dobře. A už jsi rozhodnutá jeslti půjdeš na Bulovku nebo do Neratovic?

mishah
10. mar 2010

anty: zatím to vypadá spíš na Bul - protože budu muset asi zas do té jejich rizikové poradny...Upřímně se mi nechce moc nikam, přesně jak tu psaly holky, nejvíc se těším, až budu z porodnice doma s miminkem a budu mít obě děti u sebe 😉

antynka1
10. mar 2010

Misah - tak to máme všechyn stejně, už aby jsem měly své drobečky doma... Ale přitom chceme, aby vydržely v bříšku co nejdéle 🙂

nikkka
10. mar 2010

a ja sa este tesim na to ako v noci nebudem musiet ist na wc a nebude mi zavadzat brucho v posteli pri otacani...ale asi to chodenie na wc bude vymenene za kojenie a prebalovanie a plakanie...

blanka.k
10. mar 2010

Já jsem se poslední 3 noci vzbudila a šla na WC a to samé M., a nadával, že jsem ho tím "nočním čůráním" nakazila 😀 😀 😀

babara
10. mar 2010

Holky, ja teda nadstandard ani nechci. Poprvy v Krci jsem ho mela, ale spis kvuli manzelovi, protoze jinak se tam nemuze na pokoj. Ale uvolnil se az po porodu. Byla jsem tam asi 11 dni, prenasela jsem, tak 4 dny vyvolavani, tam se mi vystridaly asi 4 spolubydly, s jednou jsme se potkaly na JIPce, moc mi sympaticka nebyla, ale taky musim souhlasit s narou, ze spatna spolubydla skoro lepsi nez zadna. Ja se na tom nadstandardu citila strasne osamele, nemela jsem pristup k ostatnim maminam, nastesti teda personal dobry, ale bohuzel jsem mela komplikace s jizvou po cisari, tak jsme tam museli zustat dyl (pustili me asi 8.den po porodu), ackoliv malej byl sikula a krasne sosal a pribiral 😉
Taky me stresovalo, ze me to kazdy den stoji tu tisicovku a ze bych byla spokojeneji s tema maminama (uz znamyma s predporodni doby) nahore. Tak si spoctete, kolik by me to stalo, kdybych tam byla celych tech 11 dni (plus tatinek u porodu, ktereho stejne k cisari nepustili, ale za pritomnost pred cisarem platil a epidural tam stoji skoro 5000, toho ale nelituju a plus poplatky tehda 60x11 za me a 60x8 tehda jeste za mimco). Ani cele porodne na to nestacilo ☹

antynka1
10. mar 2010

Tak to já chodím v noci pravidelně na WC dvakrát 🙂

babara
10. mar 2010

to ja musim zaklepat, ja v noci vubec nechodim, mam velkou kapacitu mocaku 😀 u prvniho jsem chodila ale jen proto, ze jsem se pravdielne budila nekdy uprotred noci.

kitty123
10. mar 2010

mishah, termín 5. nebo 6.5. Radši chci toho 5.5. Tak doufám, že do té doby vůbec vydržíme.

nikkka
10. mar 2010

ja som bola dnes presne o pol noci, tak som si spomenula ked bola taka tma v dome,ze hodina duchov prave zacina... 😀 troska som strachoput...tmy sa bojim..

doli1
10. mar 2010

mishah jj konec pánevní a ještě jen na půl zadku je trošinečku našikmo.dr si nemyslí že se ještě otočí neni moc místa ale doufá že se dotočí a pořádně si sedne.no uvidíme na další kontrole.ted jsem přečetla někil diskuzí o porodnici vyškov a sem tam mě polévalo horko jestli tam vůbec lést.dočetla jsem se že KP nechají odrodit a neřeší to až je většinou pozdě klidně jednu nechali rodit 25h no děs

doli1
10. mar 2010

já teda jak už je malá v pánvy tak jdu i 3x za noc.pak nemůžu usnout a manže tim taky budim ale zadržovat to nejde

aaadus
10. mar 2010

Ahoj holky,
dneska mám frmol tak jen naskok
nadstandartní pokoj - chci rodit ve fakultce a tam jsou pouze 2 nadstandarty a ty ještě většinou drží pro personál, takže s ním ani nepočítám, že by byl volný. Ale jak znám manžela, bude se snažit uplatit kde koho 😀 A další problém je ten, že od 1.5. se bude rekonstruovat jiná porodka, takže bude docela nával. A jelikož je to fakultka, posílají tam všechny rizikové těhotenství atd. z celého Moravskoslezského kraje
doktor u porodu - já bych chtěla svojí gyndařku, na další poradně se jí na to chci zeptat co a jak. A vím, že ona nějak spolupracuje s fakultkou, tak snad by mě tam nějak protlačila

Byla jsem v práci se rozloučit se sekretářkou paní ředitelky, která dnes odchází do důchodu. Ach jo, i nějaká ta slzička ukápla. Hold 5 let spolupráce se nedá jen tak přejít. A pak jsem byla za kámoškou - letos v červenci se s tím svojím měli brát, ale on v prosinci svatbu zrušil a teď v neděli se rozešli, protože mu přišla na to, že ji podvádí. Tak je zlatíčko moje úplně v pr.eli, od toho prosince shodila 8kg tak vypadá jak anorektička. Takže další slzičky byly u ní. No a ještě k tomu si nahmatala bulku v prsu tak byla u svojí gyndařky, ta jí dala nějaké hormony jestli se ta bulka vstřebá. Ale říkala, že si jí tam pořád nahmatá a v pátek jde znovu k dr a nejspíš bude muset na operaci, protože ta bulka je nějak špatně narostlá někde pod svalem a mléčnou žlázou. A ona ještě nemá děti a prý bude lepší, když jí ten hnus vyoperují. Tak jsem z toho taková smutná a nevím jak jí mám pomoct. No a další kamarádka jde v pátek na operaci ze žlučníkovými kameny. Jedna lepší zpráva za druhou.

Byla jsem v Tescu a měli tam novou kolekci, koupila se bobískovi 2 trička, 2 tepláčky a bodýčko. A na holčičky tam měli úplně úžasné mikinky se zajíčkama 😵

antynka1
10. mar 2010

TedyAdus to je den..... Tak sis alespoň udělala radost nákupem pro bobíska 🙂

mishah
10. mar 2010

babar.to je teda pěkná pálka 😅 Na Bulovce jsem myslím platila tehdy akorát manžela u porodu..a to bylo za 500,-Kč...k císaři ho pustili,ale ani jsem to už v tom zmatku nevnímala,vyprávěl mi to až pak...Jinak tam mají sklo,kde může báýt tatínek a pak pokud je mimís OK,tak může bát přítomný vážení atd a samozejmě si ho pochovat 😉

mishah
10. mar 2010

doli:takže dr doufám,že si sedne zadečkem dolů?no já docela věřím,že dr to fakt poznají, mně u Lukáška řekl,že si myslím,že do týdne se otočí, že už je natočený trochu našikmo a opravdu na další kontrole byl hlavičkou dolů ( a ani jsem to nepoznala..)

aaadus
10. mar 2010

antyn ani mi nemluv. Jo nákup super, ještě tam asi zajdu jednou a v klidu to tam prohrabu. Jsem musela rychle nakoupit a valit domů vařit večeři, protože na 5 mám předporodní kurz. A kuponek dorazil v pořádku

mishah
10. mar 2010

Holky,koukala jsem dneska do letáku tesco,že mají od 10.3.akci na plíny-ty zelené 2+1 zdarma-za 3 balení to vychází 478,- 😉 jo a taky tam mají pár mimi věciček 😉

doli1
10. mar 2010

mishah ona je ted zadečkem ale ještě jen tak na půl.horší je že je úplně v pánvy nachystaná.dr úplně šílel že nahmatá hlavičku když zjistil že je to zadeček tak ještě víc.včerejší kontrola stála za to.d doufá že si aspon dosedne pořádně protože nedoufá v celkové dotočení na to žeprej už neni místo.

doli1
10. mar 2010

blančo kde jsi našla nějaké info o bohunicích.kde je tak toho nejvíc?

mishah
10. mar 2010

doli: tak držím palečky a nedivím se, že sháníš info...Já jsem taky zvědavá na další kontrolu za dva týdny na velký UTZ...

babara
10. mar 2010

To ja jdu pristi ctvrtek jen ke svoji gyndr. ta nema UZ ale uz by me asi mela poslat do Podoli tyden na to, uvidime, zatim bych tipla, ze jsme porad stejne=nasikmo ☹

Doli, a kdyz ti sedi v te panvi tak dole, to zas by mohlo byt dobre pro rychly porod, teda samozrejme, kdyby si sedla "poradne"?

doli1
10. mar 2010

kdyby se něco dělo mám jet hned do bohunic nikam jinam a když to pujde v klidu plánovaně tak chci info abych věděla co a jak kolik penez a určitě bych chtěla epi.právě ten vyškov bud uspí celkově nebo to nechá od rodit co ty maminy píší.

babara
10. mar 2010

mishah, prave, ze tam v Krci taky maj nejake takove sklo, ale asi je treba se domluvit, uplne ofiko to tam neni, a jak to bylo akutni a maleho resuscitovali (to nam teda rekli resp. manzelovi mimochodem), navic ten doktor je takovy dost odmereny.. tak byl na chodbe a pak uz s nim mohl byt po osetreni..
V Podoli by to nemel byt problem otec u cisare, akoratto stoji strasne penez :(

doli1
10. mar 2010

babara pokud by si pořádně dosedla tak myslim že jako druhorodička by to nemuselo byt hrozný ikdyž KP ale já mám strach.malého jsem sotva tlačila a bez dr nevim jak bych to zvládla a to měl jen 3kg.jsem vzrůstově dost malá a pánev se o moc nerostáhla soudim že mám stále svoje bokové kalhoty

mishah
10. mar 2010

jj, ono to jde i na Bulovce, záleží na dr... a neplatí se za to navíc peníze

lienka1076__2
10. mar 2010

No som čítala, čo ste písali, tak aj ja sa bojím, že aké bude malinké. Či bude pekné, alebo nie. Lebo videla som aj veľa škaredých. A dúfam, že nebude ryšavé. To by bol bonus 😀 . No ako sa to blíži, tak každá nad tým akosi uvažujeme. 🙂
A ten pocit, keď nám ho dajú prvýkrát na ruky, také malinké................. Ja som nikdy nemala také malinké bábo na rukách. Vždy som sa toho bála, že mu ublížim alebo tak..... ☹

mishah
10. mar 2010

babar:měla jsme na mysli přítomnost otce u CS 😉

mishah
10. mar 2010

doli: tak uvidíš..jo a už víte, jestli bude Eliška nebo Adélka? 😉

aaadus
10. mar 2010

lienka zrovna dneska jsem se bavila s kamarádkou, že by mě asi omylo, kdyby byl malý ryšavý. Ryšavé holčičky se mi líbí, ale chlapečci neeeee. A malé miminko jsem drželo jenom jednou a to bylo v zavinovačce, takže jsem se ani tak nebála.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre