Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
23. mar 2010

Ahoj holky 🙂

Tak my máme postýlku složenou ale nachystanou ještě ne, to jsem říkala až v dubnu, ať se na to zbytečně nepráší.. Kočár máme u rodičů, ale až tam pojedem tak přivezem aspon autosedačku ať do ní manželovi můžu nachystat pak oblečky aby nám přivezl na cestu domů, jak ho znám, tak by přijel bez sedačky 😀 😀 😀

lucik...
23. mar 2010

já vyperu věcičky a taky si půjdu číst ven 😵 😵

blanka.k
23. mar 2010

Mishut - od včerejška (tj.6tt před TP dle MS)
Yanika - já na diskotéce, zábavě , atd nebyla už min.6 let 😅 Na to jasem nikdy nebyla, vlastěn ani nějaké kamarádaky, že bych někam vyrazila jsem neměla, to mi fakt hcybět nebude. Spíš mi jde o to, že jsem byla zvyklád do večera být v práci, můj nějvětší koníček bylo focení a ježdění po památkách (hlavně s jedním muzeem), hlavně po církevních, doma jsem s M. jen přespávali, hrozně se na malýho těším, fotit holt budu třeba zvířátka v ZOO , tam to bude s kočárkem super, spíš se bojím, že nejsem zvyklá se o někoho staratm natož o malé dítě.. Z toho mám strach, že chudák malej bude řvát, já nepoznám, že ho něco bolí, acho jo...asi mě už fakt hrabe...

zzuzullka
23. mar 2010

ahojte tehulky moje 🙂

už sme konečne doma. krčok mám stále skrátený, ale nezhoršilo sa to, tak nás pustili, ale máme nakázaný kľudový režim, tak budem teraz 2 mesiace leňošiť a všetci ma budú obskakovať 😀

a ako ste sa mali? ani vás vôbec nestíham dočíta, tak dúfam, že ste všetky v poriadku.

lucik...
23. mar 2010

blani a ty máš TP dle MS 10.5.? Já jo a nastupuju na MD až 29.3. 😀

blanka.k
23. mar 2010

Mishut - já teda radši pojedu s 5 dětma sama než s rodičema na dovču 😀 🤐 Ale jinak tady to v nakp.centrech vypadá podobně, pak si sednou k mekáči na hranolky,.... 😝

antynka1
23. mar 2010

Holky, tak jsem našla pro ty naše stavy - včetně těhu demence odborný název - jmenuje se to Benigní těhotenská encefalopatie 🙂 Je to psychiatrická diagnóza 😀 Zní to strašně, co?

lucik...
23. mar 2010

zzuzul vítej doma, to je skvělý 😵 😵 😵 Klárka byla taky v nemocnici, ale už je od včerejška doma, takže jsme už kompletní a stále všichni 2v1 😵 😵 😵

antynka1
23. mar 2010

Zuzulka - super, že jsi doma!!!!!

xxx.klarka
23. mar 2010

zzuzul, ahoj jsem ráda že jsi už také doma. S tím klidovým režimem a obskakováním jsme na tom stejně. 😀

lucik...
23. mar 2010

anty asi to zní líp jak těhu demence ale kdo si to má pamatovat 😀

zzuzullka
23. mar 2010

tak to je super, že sme stále všetky 2v1. ja som si v stredu myslela, že snád do rána porodím. som si robila srandu z mm, že nech je pre istotu stále na telefóne, lebo som mala každých 10 minút kontrakcie, ale našťastie len slabé a do rána to úplne prešlo 🙂

antynka1
23. mar 2010

Lucik - to ti neporadím, ale prý to má ccao 80% těhotných - a já mezi ně určitě spadám 🙂

antynka1
23. mar 2010

Tady to je černé na bílém:
http://www.porodnice.cz/node/22927
😀 😀 😀

xxx.klarka
23. mar 2010

zzuzul, byla asi nějáká špátná noc, já měla po 10 minutách tvrdnutí tak jsem jela do nemocnice... 🙂 Hlavně že jsme to "rozdýchali" a budeme ještě pár týdnů snad 2v1. 🙂 😵

blanka.k
23. mar 2010

Zuzul - vítej zpět.
Luci - já mám "papírový" termín dle MS pro termín porodu pro sociálku na mateřskou atd. 3.5. 😉 Ale já beru ten dle UZ v 12tt....

lucik...
23. mar 2010

blani ahaaaaaa, tak to jo 😵 to já mám dle MS 10.5. a podle prvního ultrazvuku 8.5., jinak už mi to pak vždycky vyšlo na 10.5. tak uvidíme 😵 😵 😵

tiffani05
23. mar 2010

ahojte baby ja som mala celkom dobru noc ale este stale ma pobolieva bod bruchom ale asi zavolam mojmu lekarovi........

mishutka
23. mar 2010

Blanka:já taky nejsem zastáncem společných dovolených 😝 ale pokud někam pojedem s našima(mojima rodičema) tak každý na jinou stranu města, vesnice nebo areálu 😀
Naštěsti naši chápou a mají taky rádi "svůj klid" a já je nechci omezovat na jejích dovolené 😉
Známí byli na dovolené s mladýma a jejich dítětem jenom aby mladí mohli lyžovat a někdo jim hlídal dítě ☹

Já mám TP 5.5.10 a na MD půjdu asi od čtvrtka, mám poradnu tak mi to vypíšou.
Jinač na vycházky už kašlu, pokud potřebuju tak jdu ven!

zzuzullka
23. mar 2010

klarka, a čo ti povedali, že čo ti je? ja mám ten krčok skrátený z cca 3 cm na 1,5cm a otvorená na jeden prst, a k tomu je maličký už hlavičkou dolu a bol strašne nízko už, ale teraz sa asi trošku posunul vyššie ked som ležala. a takýto istý nález som mala aj minulý týždeň keď ma prijímali, takže hlavne že sa to nezhoršuje 🙂

antynka1
23. mar 2010

Zuzulka - a máš hajat a papat Magnézko?

lucik...
23. mar 2010

holky takový rodiče vám závidim.. Moje rodiče by furt nejraději jezdili někam s náma a můj manžel je tak hloupej že jim vždycky odkejve i třetí světovou a já pak musim řikat že ne že chceme jet sami a sem jak blbka... 😠 Vloni jsme měli svatbu v červnu a že pojedem na "líbánky" až v září, kvůli dovolený a tak a oni že pojedou taky tak tak ať jedem s nima.. No cháptet to... A manžel řekl jo, že by to šlo.. Tak sem zakročíla a řekla že by to teda nešlo a pak sem to doma manžovi pěkně vysvětlila jestli je normální, tak říkal že mu to vždycky dojde až když to odkejve, že má moje rodiče rád a rád by s nima někdy jel tak to je prostě šílenost tohle 😀 😀 😀
Ale letos maj smůlu, řeknem že už nedostal dovoelnou a pojedu s nima sama s malou.. Chiiiiii 😀 😀 😀

aaadus
23. mar 2010

zuzul vítej doma 😵
Já nastupuju na MD 30.3. a dr to bere podle termínu, který mi stanovila při prvním utz

zzuzullka
23. mar 2010

anty, jj mám dodržiavať kľudový režim a snažiť sa ležať a mám brať magnézko, železo a solbutamol-ten je proti kontrakciám a predčasnému pôrodu. ale železo- predpísali mi sorbifer- to ani brať nebudem a hneď to hodím do koša a namiesto toho si kúpim Maltofer, to je tiež železo ale sirup a aj upravuje trávenie. lebo ten sorbifer strašne zapeká a potom sa nedá ísť na WC a v nedelu v noci mi doviezli na izbu jednu pani v 27tt ktorá tiež brala ten sorbifer a tak bola zapečená, že nebola 4 dni na WC a potom v nedelu išla a tak za 5 minút si myslela, že musí ísť znovu a keď sa postavila tak začala strašne krvácať, v nemocnici aj premýšlali nad tým že by jej dali krv, takže to bol fakt brutál...a lekár jej povedal, že to mohlo byť z tých liekov, že ako bola na WC tak sa tam niečo asi stalo 😠

xxx.klarka
23. mar 2010

zzuzul, 8.3. při poradně jsem měl CS3, ale dr na to nic neříkala. A v úterý začli bolesti tak jsem z ní byla znova tak mi dala magnesium a guajacuran s tím že mám ležet a když to nebude lepší do nemocnice, ve středu právě to tvrdnutí po 10 minutách tak jsem jela. Při pouštění mi do zprávy napsal, že hrdlo 2,5cm, polotuhé, zevnípranka pro špičku prstu, hlavička naléhá na vchod pánevní a cervikometrie: hdlo délky 31mm. Tak nevím jak se v tom vyznat😀 Každopádně ležet a odpočívat a ještě minimálně 2 týdny vydržet.

antynka1
23. mar 2010

Tak to ZUzlka to svinstvo raději rovnou vyhoď - to je teda síla... A hezky odpočívej 🙂

mishutka
23. mar 2010

lucik:tak naši se nikam neženou 😉 a když jedem na výlet tak se nejdřív domluvíme s manželem a pak se ozvem rodičům jestli chcou jet s námi 😉 A co se týče dovolené tak rodiče moc nedisponujou tolika penězi aby s námi letěli k moři 😅
Kamarádka má tchýni a ta by zas nejraději měla malýho jenom pro sebe(3 roky)ona ho chtěla vzít i k moři a přitom když jela sama tak se ztratila na letišti 😀

zzuzullka
23. mar 2010

klarka, tak budeme pekne len ležať a necháme sa obskakovať... ja si idem teraz už radšej ľahnúť, nech neskoncím za chvíľu späť v nemocnici

xxx.klarka
23. mar 2010

já mám naštěstí notebook, takže zvládám obojí. 🙂

nikkka
23. mar 2010

tak nastastie moji rodicia su troska starsi a ich uz dovolenky nelakaju...svokrovci moc na dovolenky nechodia, ale teda urcite s nimi nikam nepojdem..to si radsej zoberiem so sebou nejaku opatrovatelku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre