Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
8. apr 2010

arcik mě je dneska fajn, jen se mi ráno trošku točila hlava, ale už je to ok.

yanika
8. apr 2010

Zdeni: ja som bola na socialke v utorok sa opytat ako to je, lebo SP moze prispievat u nas do druheho dochodkoveho piliera a zenske si ma tam pohadzovali od okienka ku okienku, tak som vytocena odisla a idem to riesit radsej listom 😠
Neviem ako u vas, ale u nas tato institucia teda funguje dost biedne, nepaci sa mi ich system... 30 rokov spat...

mishah
8. apr 2010

m.c. to si teda v práci dávají pěkně načas☹ Já jsem na MD ode dneška a včera jsem byla žádost o MD odevzdat na účtárně...tak jsem teda taky zvědavá,kdy dorazí nějaké peníze...Za PNku to byl ze začátku děs...pak už chodily pokaždé 1.den v měsíci..předpokládám, že MD vyplácí stejná úřednice

arcik
8. apr 2010

aaadus dobrý že ještě dokážeš rozeznat co tě vlastně trápí...já už se to ani nesnažim popisovat páč bych byla za hypochondra 😀 😀 😀

aaadus
8. apr 2010

Já teda musí zaklepat, že ostravská OSSZ posílá nemocenskou včas. Snad tomu tak bude i u MD. Hlavně jsem zvědavá na výši MD, to bude "pálka" 😅

aaadus
8. apr 2010

arcik já si stěžuju co mě bolí jenom tady, jinak si předeme všema hraju na hrdinku, že mi nic není, že snad ani nejsem těhotná 😀 Ale že se kolikrát v posteli kroutím jak žížala, to raději nepřiznám 😀

mishah
8. apr 2010

adus:myslím,že MD bude ve stejné výši jako nemocenská...

aktaka
8. apr 2010

Aaadus, pálka bude ten rodičák, to se teprve rozšoupneme 😀

mishah
8. apr 2010

Holky, loučím se, vyrážíme do knihovny vrátit knížky (pro jistotu, když se to tu tak rozrodilo 😀 ) a zkouknout miminko ke kamarádce 🙂

Doli s Eliškou moc moc držíme pěstičky, at to mají holky zdárně za sebou 🙂 , to čekání a zátěžák není nic moc☹

arcik
8. apr 2010

jojo aaadus moje reč,poslíčky hezky potichoučku rozdejchávám pod peřinou a když se musim ohnout ke Klárce tak pak potichu půl hodiny funim jako sentinel...ale jako nic mi neni víš jak:...já jsem jak Jura co bych nezvládla když jsem jen těhotná v posledním měsíci že 😀 😀 😀

zdenkapo
8. apr 2010

Arcik
nemáš zač... lepší tam dojít co nejdřív...

Yanika
no přenášet... to snad ne 😲
u nás jsou prostě nastavený pravidla,tak podle toho se řídima hotovo,svoje povinnosti mám splněné,tak at se na soc. snažejí taky....

arcik
8. apr 2010

Zdeni jojo skočim tam v pondělí to mam zase gyndu tak to sfouknu najednou 😉

dezyre
8. apr 2010

Dobré ráno holky..
Mishu taky gratuluju k malýmu 😉 a Lucik se nám vrátí určitě ještě s pupíkem, alespoň pár týdnů by ještě mohla vydržet ho nosit 😀
Holky tak já jdu dnes ráno do poradny, jsem zvědavá jak to se mnou bude dál. Protože ještě pořád jsem chodila po 4 týdnech do poradny a teď už asi půjdu po týdnu nebo po dvou ne? Jinak nevím jestli mě nepošle do porodky se nahlásit, případně neřekne, abych se objednala na ty pásy. Protože spousta kamarádek tam byla ve 36 týdnu a já v sobotu začínám 37, nuž tak už bych měla nárok 😀 😀 😀 Ale teda s tou váhou to není slavný, od minulé poradky jsem přibrala 5 kilo a jelikož se vážím doma, tak to asi zapřu a napočítám to tak, aby mi to dělalo max. 3,5 kg. Bo mě zase bude nadávat a co už se mnou udělá chvíli před porodem, nic. Když mě neposlal před tím na nějakej test na cukrovku nebo něco takovýho, tak už to stejně neudělá. Ale je pravda, že jsem skoro tři kila nabrala teď přes velikonoce.. to byl samej beránek, mazanec, řezy, trubičky, chlebíčky, jednohubky a to se to pak nbírá 😀 😀 😀
Holky tak já musím zaklepat, mě prachy za nemocenskou chodili vždycky hned. Nevím jestli to není tím, že pracuju ve státní sféře, ale jakmile jsem poslala naší mzdové papír na penízky od doktora, tak za týden jsem měla prašule doma (beru je složenkou).

aaadus
8. apr 2010

arcik jen teda nevím, jak utajíme porod když jsme takové hrdinky 😀

arcik
8. apr 2010

aaadus porod netajim,ten hezky ať si užije i manžílek..dělat děti to by jim šlo ale dostat je ven to už nee...to bych se tomu podívala na zoubek....porod si vychutnám..trošku ho umučim aby věděl jak mě to bolí 😀 😉

aaadus
8. apr 2010

dezy já si myslím, že dr s tvojí váhou prostě nic neudělá. Však si nějaké to kilčo uber no, pro jednou se snad nic nestane. A ty jsi nebyla na test na těhu cukrovku? V dnešní době už tam posílají snad všichni dr. A já taky pracuju ve státní sféře a taky peníze chodily včas

aktaka
8. apr 2010

holky hrdinky, začněte fňukat, ať vás taky jednou někdo pořádně polituje, to se vám často za život nestane jakožto ženským. chlapy lituje pořád někdo 😀
ale já se taky tvářím, že mi nic není. přijde mi blbé fňukat, že se nemůžu ohýbat, zadýchávám se, blbě spím a podobné maličkosti, bych si přišla jak simulant

aaadus
8. apr 2010

arcik já si úplně živě dovedu představit výraz manžela při porodu 😀 On si totiž dělá z porodu strašnou srandu, ale ho ten smích přejde

dezyre
8. apr 2010

Aduš nebyla jsem na těhu cukrovku. Ne že bych měla nějakej velkej strach, že jí mám nebo tak, ale už od začátku jsem prostě mega přibírala. Než jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem měla plus 3 kg, vůbec jsem nechápala, protože jsem nějak výrazně nejedla. Přes léto jsem živa jen o ovoci a zelenině 😉 Tak asi voda, no a samozřejmě dost piju vody a skoro nechodím na wc. To jsem taky dr říkala, že třeba celý dopoledne nejdu na malou až pak trochu odpoledne, a to vypiju denně 3 litry. Na cukrovku se asi většinou posílá až po 25. roku (což nemám) a když jsou k tomu předpoklady - obezita (podle BMI jsem měla hranici na podváze a normoš váze), rodinný předpoklady (taky nic) .. a ještě cosi tam bylo. Tak proto mi ji nedělal. Ale asi to máme v rodině. Mamina když čekala bráchy tak nabrala 26 kg, povídala, že rodila s nějakýma 86 kg a z porodky šla o 20 kg lehčí. Jak já doufám, že to taky tak budu mít 😀

gabap
8. apr 2010

ahoj kocky 🙂

m.c. to je bordel v te praci,hned musim zjistit,zda moji zadost uz odeslali 😠

aadus manzel si taky delal s porodu srandu a pak byl vykuleny a plakal vic nez ja 😀

arcik
8. apr 2010

aaadus to si piš,ten můj normálně po prvnim asistování u porodu úplně otočil...normálně všem ženskejm co maj děti a byli s nim slavit malou koupil panáka a veřejně jim uznal že on jako chlap nemá ani polovinu tý síly co má ženská....taky aby ne jsem mu málem zlomila ruku,kdybys viděla klolik měl modřin bys nevěřila
každej ho strašil jak mu budu u porodu nadávat ale já mu děkovala že je tam se mnou a že ho můžu ničit 😀

zdenkapo
8. apr 2010

tak mě teda při prvním těhutaky chodily prašule za nemocenskou a mateřskou vas,ale že by to bylo tím,že jsem pracovala pro stát,to asi ne,těžko by se namáhala na OSSZ posílat po jednom,posílaj to hromadně někde podle oblastí,někde podle jména atd. ale tak protekce by byla milá 😉 ale teď už se mne to netýká,teď budu mít rodičák na 4 roky a hotovo....

gabap
8. apr 2010

dezyre ja pribrala 16,5 kg a v porodce jsem hned 11kg nechala neboj to pujde dolu 😉

dezyre
8. apr 2010

Holky a teďkom se někdy berou ještě druhý odběry krve a ten stěr na streptokoka?

dezyre
8. apr 2010

Gabi, teď už se nechám jen překvapit 😉 Doufám, že ze mě po porodu vyteče bazén vody alespoň 😀 Byla bych v šoku, kdyby jen tři kapky 😀

zdenkapo
8. apr 2010

Dez
na železo a krevní obraz by se měl brát v 34tt a stěry na streptotka v 36tt

gabap
8. apr 2010

ster mi delal ve 36tt,minule tehu jsem ho mela pozitivni,tak jsem zvedava co ted

zdenkapo
8. apr 2010

Gabap
no třebas bude neg, já taky měla poprvé cukrovku i streptokoka a teď mám obojí neg 😉

dezyre
8. apr 2010

Zdeni: Krevní obraz mě dělal tuším ve 30tt (to mě v laboratoři jen píchli do prstu, vzali kapku krve a strčili do ruky nějaký lejstro výsledků), železo ani nevím jestli mi dělal a streptokola asi teď dělat bude ...

dezyre
8. apr 2010

zdeni a když si měla tu cukrovku, cítila si se nějak "nemocná" nebo prostě jinak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre