Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
11. feb 2010

arcik, tak to je paráda. Já tady mám dneska neteře, takže si dali hnedka pár koblih a ted čučí na telku. Zítra jsou k babičce, budou u ní na jarní prázdniny. A zítra přijede zase ségra, tak mám o zábavu postaráno.

michalag
autor
11. feb 2010

malicka je poriadna bojovnicka 🙂 , ale tiez si neviem predstavit ze by malicka prisla uz teraz..., ja som stastna za kazdy jeden den co je v brusku, lebo je to len pre dobro malickej, je jej tam ovela lepsie ... stale vravim nech vydrzia droci aspon do ukonceneho 36tt a potom uz budeme kludnejsie asi vsetky a uz sa nam to bude aj vliect 😝

andelka
11. feb 2010

klarka: díky za recept - už dlouho se na něco kynutého chystám, tak to vyzkouším 😵

zdenka: Měli za 650, jen jinou barvu - oranžovočervenou, jinak úplně stejné jako máš ty. Tak snad to klapne. Dneska jsem úspěšně objednala mimivak 🙂

anty: A kde je ta diskuze? Já na tu malou pořád myslím, tak jsem ráda, že jsi tu dala informace jak se jí daří. Drobeček malinký, ale bojovnice 🙂

lucik...
11. feb 2010

My jdeme na ples příští týden 😉 😉 😉 Tak se taky těšim 😵

lucik...
11. feb 2010

andel je to snad na koníkovi.sk v červnu 2010

lucik...
11. feb 2010

Holky já pro dnešek mizim 😉
Mějte se krásně, moc nekecejta a zítra vám dám vědět jak mi kyne těsto na koblihy 😀 😀 😀

blanka.k
11. feb 2010

porod ve 23tt? tak to teda klobouk dolů, dnes jsou doktoři fakt šikovní a děti bojovníci. Mojí mamce tenkrát řekli, že kdybych byla kluk, že asi nepřežiju, že jsou míň odolní a to jsem měla o kilo víc 😅
Zítra jsem chtěla zas udělat nálet na lékárnu s poukázkama, mám jednoráz.kalhotky Chicco, ty "papírové", vel.3, takjsem ssi ještě chtěla koupit tyhlel síťované... http://www.lekarna.cz/chicco-elasticke-sitovane... , taksjem si zkusila na tělo tu vel.3 a myslím, že budu ráda, když se po porodu vlezu do vel.4 😅 pro koho jsou dělané ta vel.1, 2? 😅

xxx.klarka
11. feb 2010

Taky mizím, tak se mějte hezky. Zítra se ukážu 🙂

antynka1
11. feb 2010
antynka1
11. feb 2010

Luciku - z Prahy západ na Prahu východ je to kousek - tak se s koblížkama klidně stav 😀

arcik
11. feb 2010

holky tak dobrou a moc nekecejte ať zítra nedočítám 2 hodiny

blanka.k
11. feb 2010

Jak je to s lahvičkama a dudlíkama? Jde třeba koupit obyč.lahvičku za 50,- a na to dát třeba dudlík od Aventu? Nebo každý výrobce má svoje "tvary" 😉

ivaneckaaaa
11. feb 2010

Ahojky holky,prominte že vám sem lezu.Jsem ve 27tt a po testech mi zjistili cukrovku.Měla bych dotaz na Pugie jestli se jen omezila ve sladkym nebo to řeší jinak.A jestli už byla v dietologicky poradně což jsem ja pozvana až za měsíc.Děkuju moc

antynka1
11. feb 2010

Blani nevím
A Ivanecka taky nevím, na cukrovku teprve jdu....
To jsem poradila, co? 😀

blanka.k
11. feb 2010

Iva - však se k nám přidej, rády uvítáme nové tváře 😉
Ještě k tématu MD-dovolená-RD. Dnes jsem byal u účetní, mluvily jsme co a jak, že po MD nesmím požádat o RD, ale vybrat si dovču, pokud jendou požádám, tak už nebudu mít na tu dovču nárok, že na to nesmím zapomenout! A jak vyberu dovču, tak si půjdu s papírama zažádat o RD, ale prý to se klidně může zpětně, že třeba si tam zajdu týden po skončení té dovolené. 😉 A prý to bylo vždy tak, že se pobírala MD, pak ta dovča (takže cca výška platu) a pak teprve rodičák, že prý neví o tom, že by šlo dovča a RD zaráz, prý leda, že by byla od letoška změna 😅
Všem dobrou 😉

matpaj
11. feb 2010

blanka ja som dnes kupovala flasu, cumliky....flasu som kupila celu avent a dudky jeden silikonovy a jeden latexovy, kazdy anatomicky tvarovany.....odfotim.....

blanka.k
11. feb 2010

Matpaj - mě jde o to, že se mi hrozně líbí jedna flaška, ale určo není nic kavlitní, tak bych vyhodila ten dudlík, co u ní je a koupila Avent 😉

aaadus
11. feb 2010

ivanecka netuším
blanka netuším 😅 A na to samé jako ty jsem se včera ptala i já na personálním. A ještě mi poradili, že pokud jsem na PN tak je lepší nastoupit na MD 6týdnů před porodem

blanka.k
11. feb 2010

Adus - to je určo výhodnější, protože přece jen MD a dovča je vyšší než RD, takže čím pozděj tím líp 😉 Já už si to spočítala na 29.3., už aby to bylo 😅

pugie
11. feb 2010

Ivčo, zatim nevim, jak co omezit - jdu teprve zítra k dr. pro info a žádanku do diab.poradny, takže zatim neporadim..to je docela dlouhá doba ten měsíc, než tam půjdeš, to jsem zvědavá, kdy objednají mě.. budu ještě mluvit se známou, co to taky měla, tak se poptám, taky mi to trochu vrtá hlavou, co jíst/nejíst, na netu jsem nic moc nenašla 😒
Blani, asi se to nedá čerpat naráz - zaměstnavatel tě po MD jakoby zase vrátí do stavu zaměstnanců, jak kdyby jsi pracovala, ale vybírala dovču, pak tě zas vyjme a začínáš pobírat RD.. Já si pravděpodobně vyberu tu dovču už teď, před nástupem na MD, to jde prej taky..

ivaneckaaaa
11. feb 2010

jo jo děkuju moc.Pořád to řeším.Při mi váze mě to neuškodí vysadit koláčky brambůrky a další hrůznosti 😝To mi nevadí,ale když mi doktor řekl že at počítam s tím že když si vemu hroz.víno že se mi cukr zvýší.No jsem zvědavá co mi řeknou za měsíc 😠

lucik...
11. feb 2010

anty tak se stav ty, budu tě čekat 😀 😀 😀

blani vidíš a mě zase někdo tvrdil, že to jde 100% naráz, že dovolenou mi jakoby jen proplatěj a zároveň dostanu RD 😀 Ale taky se mi to nezdálo 😀 😀 😀

matpaj
11. feb 2010

hm, blanka, neviem ci ti bude ten avent dudlik pasvat do inej flase.....skus.....

pugie
11. feb 2010

A dali ti aspoň ňákej leták nebo něco takový, aby se člověk dozvěděl aspoň něco? mi to přijde docela blbý, když zjistí cukrovku, nic nepoví a celej měsíc vlastně nevíš, jestli se stravuješ dobře 😖 když se dozvim víc, dám určitě vědět 😉

mishah
11. feb 2010

Holky, dobrou 🙂 držím hladovku před oGTT,tak jdu raději zalehnout...navíc zítra tam musím být před sedmou spolu s dalšími 27 těhulemi ☹A jak koukám, ne všem se ta cukrovka vyhla ☹ Sama mám dvě kamarádky, co msuely píchat inuzulin kvůli těhu cukrovce a té jedné zlstala bohužel i po těhu☹

Blani: tak já nevím,ale dovolenou jsem si určitě vybírala-respektive čerpala(ono totiž ani jinak to podle zákona nelze)zároveń s RD-samozřejmě, pokud to pro letošek nezměnili.Jo a byla jsem snad první, účetní o tom nic moc nevěděla, někde to museli zjišťovat,jak to přeně je.Teď se mi bude dovolená krátit kvůli PN,ale zas si ji chci určitě čerpat,pokud to půjde..

Ad nástup: Taky mě napadlo,že je to výhodnějsí, těch 6 týdnů před TP,když jsem na PN,ale i minule mě dr vypsal 7 týdnů a nechtěl jinak. A nakonec to bylo dobře,protože jsem rodila o měsíc dříve a jinak bych už pak neměla nárok na dvouletou RD(podle tehdejších regulí-nevím,jak to je teď a už to neřeším,protože si budu vybírat tu 3letou variantu).

mishah
11. feb 2010

ještě k té dovolené-já si myslím,že se nastupuje zároveň ( a určitě jsem to tak měla v roce 2007),ale jistější je se kouknout např. na www.mamaaja.cz , kde je poradna - tam jsou dotazy přímo ohledně těchto věcí🙂)
Mně to moc pomohlo u prvného dítka.Taky se tam dočtete, že dost často i účetní tápou(což se ani nedivím při tom množství a jak se to pořád mění..) Dobrou 😉

ivaneckaaaa
11. feb 2010

No právě že nic nedali,doktor mi prý něco poslal ale znate naše pošty že?Pořád nic nepřišlo.Proto to pořad řeším.Budeš moc hodná až se něco dozvíš když dáš vědět.Toho se bojím,abych si nemusela píchat inzulín.Za ten měsís mi udělají asi test znovu tak se ted hlídam.

andelka
11. feb 2010

anty: dík za odkaz, koukla jsem a ona ta maminka tu diskuzi dokonce založila 😔 Nejdřív mi to ani nepřišlo jako možné, že se může miminko narodit tak brzo, pak mi to přišlo úplně šílené a teď jim strašně držím palce.

Ad flašky - taky chci pro jistotu nějakou koupit, ale jsem zas vedle z velikosti. Stačí 160ml nebo je lepší 260?

monika.c
11. feb 2010

mishah,aj ja dietujem pred gluk.testom,ja idem zajtra na 8.00,tu v uk maju na vsetko cas,len si neviem predstavit,ako vydrzim byt hladna az do obeda,uz teraz mi je z toho zle 😒 idem radsej aj ja zalahnut 😖

medan29
12. feb 2010

Dobré ránko!
Trochu to nechápu, takže po mateřské si musím zažádat o dovolenou a pak můžu jít až na rodičov.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre