Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

arcik
9. mar 2010

dezy tak to jo u nás je sněhu jak nas..no takže s okna nechám na konec března nebo půlku dubna abych si to trošku pokrátila to těhulení pokud to teda zabere...což si nejsem jistá.... 🙂 ale když si jen vzpomenu že mě čeká mytí a leštění komplet zasklenýho balkónu chce se mi brečeet,páč to se mi fakt umejvat nechce....
já už chci jaro prostě...ale slyšela jsem v počásku že už nás od 15 března čekaj i 15-ti stupňový vedra 😀 😀

aaadus
9. mar 2010

Dobré ráno,
čaj z listů maliníku se po slovensky řekne čaj z listov ostružiny malinovej
dezy neboj, nám taky dr hrozí obříkem, ve 30tt měl 1900g, já mám 165cm a manžel 190cm
otoky naštěstí zatím netrpím. A okna bych taky potřebovala omýt, ale nechám to až budu někdy kolem 36tt kdybych to přepískla a začala rodit

nikkka
9. mar 2010

ahojte...pozeram ze vsetky mame manzelov obrov, aj ten moj ma 195cm 🙂

dezyre
9. mar 2010

My teda máme oken jak natentovaných, takže jsem si to hezky rozložila. No co, su doma jsem si řekla, tak po troškách. Jeden den jsem umyla čtyři, druhej den tři a ještě tři mě čekají, ale dneska se mě fakt nechce, ještě k tomu, když bylo ráno na teploměru -7 😀
Aaady neboj, ono ještě kdoví jak to bude, pořád se utěšuju tím, že všude píšou jak je to rodový, a u nás se těžký děti nerodily, všichni jsme měli kolem 3 kg - jak u mě v rodině, tak u manžela, akorát jsme byli všichni dlouzíííí .. 😀 😀 😀 Ale je to fuk, hlavně ať jsme všichni v pořádku, jak maminy, tak mimča..

dezyre
9. mar 2010

Nikkka .. a je to náhodou výhoda, protože i když si vezmu botičky na vyšším podpadku, pořád jsem menší než on 😀 😀 😀 😀

blanka.k
9. mar 2010

Ahoj holky,
tak včera večer jsme byli na tom UZ ledvin, tak jedna dilatace ledvin.pánvičky se zmenšila z 6mm na 4mm, což je naprosto v pohodě, ale druhá má už skoro 1cm, takže zase dál sledovat, po porodu na UZ a pak se uvidí.... Našětstí i přes zhoršení ledvina i močák vypadají ok, že vše funguje, tak doufám, že to vydrží a budou nás jen v dětsvtí sledovat na urologii a žádná operace by neměla být potřeba. ☹ A malej má 1750g, což jsem ráda, protože jsem měla strach, že už bude mít 2kg, podle tabulek je prý jen o den starší než termín dle UZ v 12tt, což je super, jak to vyšlo. 😉

aaadus
9. mar 2010

dezy manžel měl při narození 4,5kg tož nevím nevím 😅

aaadus
9. mar 2010

blani neboj, po porodu se to určitě vstřebá 😉

michalag
autor
9. mar 2010

tak ja som zase stuplik mam 155cm a drahy ma 185cm takze je o hlavu vyssi 😝 , ale snad toto zdedi Sami aj malicka po nom aby neboli stuplici po mne 😅 😀

zdenkapo
9. mar 2010

Ahojky

Blani
snad to bude vše v pořádku...

Váha
holky tak vůbec nedejte na to,co vám řeknou,protože to je hooodne orientační- Já byla v 32tt na UTZ a moje gyn. mi řekla odhad 1554g a za dvě hodiny jsem byla ještě v nemocnici na velkém UTZ a tam mi řekli váhu 1800g- takže to je fakt jen odhad...¨
TOmáškovi odhadla 3 dny před porodem 47cm a 2700g a měl ideál 51cm a 3200g

dezyre
9. mar 2010

Blani, budu určitě držet pěstičky, ať se to jen a jen zlepšuje 😉
Ady, tak to se nemáš ani moc čím uklidňovat 😅 .. ale uvidíš, beztak jsem někde četla, že porodní váha miminka je dána už spojením spermijky a vajíčka, stejně jako barva očí, kůže, jaké bude pohlaví a všechno, my s tím nic nenaděláme.. Tak manžel když se narodil tak měl prý necelý 3 kg a 52 cm, podle tchýně vypadal prý hrozně, takovej malej kostliveček, no a já měla 51 cm a rovný 3 kg, asi taky žádnej zázrak 😀 😀 😀 jen brácha se narodil a měl 3,30 ... ale to je taky pěkná váha..

blanka.k
9. mar 2010

Adus - nop právě, že už se ne nespraví 😅 To se mělo spravit do 30tt a prd. Ale prý zatím to není tak moc , že jinak by se totiž vracela moč zpátky, tak to jsem ráda. Ale taky jsem si naivně říkala, že určo už to bude v pohodě a mudr. na mě vychrlila, nějakých 9,..mm 😅 ...tak jsem si aspoň doma dělala srandu, že tak malej a už má prochlastaný ledviny 😀 😀 😀 Že bych měla pít pivo, to je na ledviny dobrý 😅 🤐

dezyre
9. mar 2010

Zdeni, asi máš pravdu ohledně těch vah..
Každopádně holky... už se to brzy dozvíme.. já mimimálně za 7 týdnů, maximálně snad už jen 10 ... ale že se nám to hezky krátí, už se nemůžu dočkat 😀

aaadus
9. mar 2010

dezy to máš pravdu za maximálně 10 týdnů ty prťata budeme mít u sebe 😵

blanka.k
9. mar 2010

Fuj, nestrašte s 10tt 😝 To už bych jen funěla, M. by mě musel otáčet z boku na bok a kladkou zvedat z postele, abych si došla na WC,... 😝
Tak já jdu do města na sraz s Doli 😉

zdenkapo
9. mar 2010

Balni
tak si to hezky užijte,aspoň nachytáte trochu sluníčka...

ty jo za 10 týdnů už budu mít snad brzy po šestinedělí 🙂

dnes odpo jedem do Tesca,tak jsem zvědavá,zda budou mít něco hezkého

dezyre
9. mar 2010

Tak popravdě já doufám, že porodím za 6 týdnů, takovej ten 38 týden by se mi mooooc líbil 😀 😀 😀 jejda, kdybych si tak mohla vybrat 😀

xxx.klarka
9. mar 2010

ahojky,

tak na tu matriku jedeme až zítra, protože drahý nemá doma rodný list, má ho asi u jeho mamky, tak pro něj musíme zajít.

Jinak já jsem okna myla od vánoc už 3x 😀

mishah
9. mar 2010

Ahojky 😉

tak to by bylo fajn s tím oteplením 🙂 venku sice svítí sluníčko,ale pořád je tam pěkná kosa... 😝
V Tescu jsme byli v sobotu a měli moc pěkné věcičky, nejvíc se mi teda líbily na chlapečky 😉Lukáškovi jsme koupili tričko a manšestráčky, dost se teď vytáhl.
Blani: držím palečky, at je všechno s ledvinama OK 😉
ad pdhad váhy: podle toho, co mi říkali v nemocnici je to fakt jen orientační, + - půl kila...U nás to bylo o 300g

mishah
9. mar 2010

klarko:máš můj obdiv 🙂

xxx.klarka
9. mar 2010

mishah, proč?? Kvůli oknum?? 😀 Tady to ani jinak nejde. Protože celá vesnice topí uhlím a ty okna jsou černá jak blázen, kdybych to neumyla, tak přes ně ani neuvidíme. 😀

dezyre
9. mar 2010

Kláry, tak ty si fakt drsná 😀 😀 Jsem ráda, že je někdo horší než já, protože mě se každej směje, že je umývám jednou za měsíc a půl, za dva měsíce 😀 😀 😀

aaadus
9. mar 2010

Já se chystám do Tesca zítra. Zjistila jsem, že mám strašně málo věcí vel. 62 tak chci něco dokoupit.

xxx.klarka
9. mar 2010

dezyre, přes jaro a léto to jde, ale jakmile se tu začne topit, tak je to naprd a musí se mýt častěji.

zdenkapo
9. mar 2010

Mishah
to mi povídej s oblečením na Tomáška,taky jsme museli nekoupit vče větší jak vyrostl....

mrknu v Tescu,pak ještě snad tento týden pojedem do Liberce,tak mrknu do CHicco a do Puntanely a když neseženu žádný komletek,tak objednám z AUTEX e-shopu- s touhle českou značkou mám výborné zkušenosti

adelka89
9. mar 2010

ty jo Zdeni to obleceni v Autex baby vypada fakt dobre 🙂 a je docela i levne. Diky za tip 🙂

zdenkapo
9. mar 2010

Adelka
no není zač ,ten jejich obchod je tento http://www.naseslunicko.cz/body-dlouhy-rukav-au...
já na Tomáška měla ze začátku hlavně tuto značku a teda fakt super a i teď vypadá stále jako úplně nové,tak chci něco holčičího....jestli nic hezčího neseženu do konce tohoto týdne,tak objednám tady,ať to zabalim ještě do porodní tašky... a na těch stánkách to vyjde mnohem levněji,u nás v obchodě třeba dupky pod 200Kč nejdou a není takový výběr...

nikkka
9. mar 2010

myslite ze z toho Autexu posielaju aj na slovensko? objednala by som tam nejaky komplet na cestu z porodnice..

adelka89
9. mar 2010

nikka jj maji v obchodnich podminkach, ze zbozi zasilaji i na Slovensko

zdenkapo
9. mar 2010

Nikkka
taky to chci i na cestu z porodnice a jistě neodolám a koupím toho víc,jestli tam budu objednávat... a na SLovensko posílají,mrkni do obchodních podmínek,nevím,zda by se i to vyplatilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre