Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

anarida
28. dec 2009

michalag ďakujeme veľmi pekne 🙂 Ja Vás tu ešte niekedy kuknem ako sa Vám darí 😉 potom budem aj bábätka obzerať 😵

andelka
28. dec 2009

anarida: No to je krásné povánoční překvapení 😵 Obě zprávy jsou super, i těhulkování i manželství - tak ať oboje vydrží co nejdýl 😵 Teda těhulkování aspoň do 1. září 😅 Manželství nekonečně dlouho 🙂

yanika
29. dec 2009

Dobre ranko, hlasim sa po sviatkoch🙂 vidim ze vy ste tradicne rozbehnute 😉

Chcem Vas poprosit o radu, cca 2 dni mi tvrdne brusko, dnes v noci som sa na to zobudila 3-4 krat. Ak si dobre spominam, viem ze Doli s tym mala problem.. co mi poradite? Mam si zvysit prijem magnezia? Zatial ho beriem len preventine.. Drobcek sa dost hybe, tak neviem ci tonie je sposobene aj tym, no a ja tiez neobsedim a posledne dni som bola na dost dlhych prechadzkach. Asi sa musim viac sestrit...

aaadus
29. dec 2009

Dobré ránko,
anarida, zuzul gratulace 🙂
yanika zavolej dr a řekni mu kolikrát za den si to magnésium bereš a on ti řekne jestli zvýšit dávku nebo ti napíše jiné. já jsem si ho taky včera nechala předpsat. a to tvrdnutí může být i těma procházkama. já jsem předevčírem vybalovala asi 5 velikých tašek s dárkama, vysávala, prala a v noci mě teda pěkno píchalo v podbřišku. dr říkala, že se prostě nemám tolik namáhat

babara
29. dec 2009

anarida, super! Blahopreju a at se Vas to stesticko v novem roce pekne drzi a uz Vas nepusti! Nezapomen se potom taky pochlubit prirustkem nebo klidne prubehem tehotenstvi. Opatruj se!

yanika, urcite se setri a zkus pridat magnesko. Ja ho tedka beru uz jen jednou denne, uz je to totiz mnohem lepsi, nic moc taky nedelam, ale dnes teda chci uklizet, tak uvidime 😕

xxx.klarka
29. dec 2009

Ahojky,

tak jsem doma z velkého UTZ. Bohužel jsem malinko zklamaná. Doktorka si na můj UTZ odběhla od porodu, takže to byla rychlovka a byla nervozní. Miminko je v pořádku. Akorát říkala že má asi prázdný močák, tak že to napíše mojí dr do zprávy ať to pak překontroluje. Dále jsem podle zprávy zjistila že mám horší echog. to nevím co je. Ptala se mě jestli jsem byla už na srdíčku, tak jsem říkala že ne. Jinak podle zprávy vše odpovídá mému týdnu, akorát nějáké AC odpovídá 18+5 ( to taky nevím co je, nevyznám se v tom) ☹
Jinak mimi si furt zakrývalo obličejíček, mrskalo tam sebou jak blázen. Mi normálně začali tést slzičky jak jsem ho tam viděla. Hezky byli vidět prstíčky, všechno 🙂 Nádherný to bylo. Ale pohlaví nám neřekla, tak až asi bohužel v úterý na tom 3D, už aby to bylo🙂
Tady je naše zlatíčko https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... jdou hezky vidět očíčka 🙂 hehe ...

Jo a ještě říkala že mám placentu na přední straně dělohy, tak možná proto jsou ty pohyby fakt tak slaboučký.

adelka89
29. dec 2009

klarko AC je obvod briska 🙂
to me mrzi, ze jsi to mela tak narychlo, my jsme si tento utz uzili teda do sytosti 🙂
z tech reozmeru AC si nic nedelej my mame zase hlavicku o 2 tydny vetsi a stehenni kost o tyden mensi 🙂 je to normalni,do porodu se to srovna, kazda cast telicka se vyviji jinak rychle proto ty nepresnosti. A pokud mas placentu na predni strane, tak ty pohyby budou asi fakt slabsi.
Ja jsem mela dneska fakt strasnou noc, vcera jsem se podivala jedne pani tady na MK do alba a mela tam sve mrtve miminko, tak jsem ho mela celou noc pred ocima a nemohla jsem spat 😔 nastesti Lukasek taky nespinkal, tak jsem o nej nemela takovy strach.

yanika taky mi tvrdne brisko, vcera me kvuli tomu dokonce poslala doktorka na porodni do nemocnice na kompletni vysetreni, pac to bylo po 6tbl magneska i 4x do pul hodiny. Nastesti maly je v poradku a cipek taky drzi. Mam narizeny klidovy rezim, takze zadne dlouhe prochazky, odpocivat a nejake silnejsi magnesia napoje. Nevyhodou magneska je ze snizuje tlak a zpomaluje pohyby, takze bacha na to, moc davky nesnizuj, doktor se vcera tech mych 6tbl uplne zhrozil... tak se opatruj jak rikaji holky 🙂

xxx.klarka
29. dec 2009

adelka, tak děkuju za vysvětlení 🙂 Jsem ráda že je v pořádku, už aby bylo to úterý s jeli jsme na ten 3D, jsme napnutí co nám řeknou, jestli nám potvrdí tu holčičku. Doktorka byla docela nepříjemná dneska no, ale zase to chápu jestli v patře pod náma měla maminu které se co nejdříve narodí mimčo. Ona ta doktorka totiž měla službu, tak proto to. Jéé, tak to musí být ošklivé. Proč to sem vůbec dává nebo nechává tady, nechápu. ☹

arcik
29. dec 2009

Ahoj holky..

Jé Klárko a já se těšila až si tu přečtu že čekáte babenu....

ta špatná echogenita je špatná propustnost UTZ vln což znamená že není tak ostrej obraz UTZ jak by měl být....z toho si ale nic nedělej já to mam taky.....a to znamená že máme kvalitní kůži a ne nějakou omajdu 😀 😀 😀
docela jsem zvědavá jak bude vidět ten 4D utz když mi ta kůže špatně propouští.....

arcik
29. dec 2009

Zuzul a Anarida gratulka 🙂

xxx.klarka
29. dec 2009

arcik, ani mi to neříkej, taky jsem byla napnutá, holt si musíme počkat do toho úterý na 3D, tam nám to snad řeknou, když si to platím 😀

ooo, děkuji za vysvětlení, jsi mě uklidnila 🙂

zuzzul, gratuluji k chlapečkovi🙂 ................... Anarida, a tobě také moc gratuluji🙂 Je to super vánoční dáreček.

aaadus
29. dec 2009

klarka tak to je blbé že ti to tak vyšlo nevyšlo

arcik
29. dec 2009

no KLáry počkej až to že nejsi zrovna průhledná budeš slýchat každej UTZ tak to moc lichotivý neni,ale co už ať si každej trhne hnátpu ne??

xxx.klarka
29. dec 2009

arcik, přesně, tak moje dr nikdy nic neříkala, pokaždý jsem byla s UTZ u ní spokojená a ona taky, tak nevím.

aaadus, no jo no, holt se nedá nic dělat. Budu si muset ještě týden počkat. Sice jsem myslela že na nový rok to budeme už vědět, ale bohužel.

pugie, ahoj a vítej, já jsem ti asi nejblíž, jsem z chomutova.

antynka1
29. dec 2009

Krásné ránko holky,
tka to mě Klárko mrzí, že tě takhle odbyli - no důležité je, že je mimísek v pořádku 🙂
Jak se projevuje to tvrdnutí bříška, jak to poznáte? Já mám občas takový divný stavy když ležím na zádech s nataženýma nohama, to cítím v podbřišku takový jakoby tlak (nebo nevím jak to popsat) - tak se vždy převalím na bok a mám klid 🙂

yanika
29. dec 2009

Dakujem za rady, skusim sa setrit. A skor to je asi psychika, to som vcera len pomalinky zacala mysliet na skolu - a bakalarku, ktoru mam pisat a sup-hned problemy. Vobec netusim ako zvladnem vsetko v januari, skusky, praca a este aj bakalakarsku pracu zacat pisat... Je to taky zvlastny tlak hlavne z okolia, kazdy ocakava, ze to v pohode zmaknem, ale ja si az taka ista nie som.. A statnice v juni, tak to uz vobec neviem hehe 😀

bibi13
29. dec 2009

dobré ranko prajem...dnes sa dozviem, kedy budem mať kočík, už sa neviem dočkať.xi

adelka, ja som to pozerala min. týžden.. strašne som revala a o noci tiež pomlčím.. celu noc som ho mala pred očami... ☹

antynka1
29. dec 2009

Yanika - nejsi v tom sama - já mám dělat v únoru státnice - to je už jen za měsíc a kousek - no a myslíš že se učím? Neučím, koukla jsme na to asi 2x- nechce se mi...... A hlavně mi to vůbec neleze do hlavy - svádím to na těhotenskou demenci 🙂

dezyre
29. dec 2009

Dobré ráno holky 😉 no spíš už dopoledne 😀

Anty i mě se to stává, že když ležím na zádech, jakoby se mi dopředu k pupíku navalil kámen 😉 .. ani mě nenapadlo, že je to tvrdnutí bříška, spíš jsem myslela, že mimís se nějak převalil nebo něco 😀

dezyre
29. dec 2009

Holky tak já jsem žádné takové album neviděla.. a popravdě jsem ráda 😒

antynka1
29. dec 2009

Dezyre - no já právě nevím, jestli to je to tvrdnutí nebo ne, nevím jak to poznám. Jenom vím, že na zádech můžu ležet jenom když si podložím nohy (pod koleny) nějakou dekou - pokud to neudělám, citím tlak v podbřišku. Tak mě tak napadá? Jak spíte? Já už nevím jak si lehnout, spát mi jde jenom na boku, a to už nevím, jak si lehnout, protože tak ležím pořád..... Takže se dost dlouho v posteli převaluji než vůbec usnu...

dezyre
29. dec 2009

Já spím na zádech a na boku.. ale popravdě spávám v kojícím polštáři 😀 😀 😀 😀

yanika
29. dec 2009

anty: tak u mna sa ta tehotenska demencia prejavila uz davnejsie, hlavne vypadky pamati 😉 Budeme to mat tazke, ale ja som taky stresak, vzdy pred skuskou mam riadne stavy, a teraz to neprospieva krpcekovi, tak neviem.. a zaroven by som to uz chcela mat za sebou, tak uvidim...
Drzim palceky aj Tebe a snad ked tam prides s takymto bruskom aj dost prizmuria ocko.. ja asi tiez napisem mojej veducej,ze co sa vlastne deje a nech ma so mnou pochopenie 😉 Tak by som si chcela to tehotenstvo viac uzivat...

aaadus
29. dec 2009

já usnu jedině na pravém boku a jednu nohu musím mít pod sebou pokrčenou. kojící polštář jsem si jaksi ještě nestihla koupit, ale břicho už vadí tak to musím napravit
yanika včera jsem viděla mutsy a nic moc teda ve skutečnosti. sporťák je takový divný a korbička malá

xxx.klarka
29. dec 2009

dezyre, já v něm taky spím😀 na bříše, podkládám si ho, abych netlačila mimíska.

dezyre
29. dec 2009

kláry já v něm spávám tak napůl naboku a napůl na břiše a spí se mi fakt pohodlně 😉 hezky mě podpírá 😀

antynka1
29. dec 2009

Yanika - budu ti tak ydržet palečky. Já jsem taky pěkně nervní, před každou zkouškou mám průjem, nemůžu jíst a je mi zle.... Nejhorší je že ty státnice nějak udělat musím, protože opravný termín se mi pak kryje s termínem porodu.... Vůbec nevím kdy se budu učit - sice teď pracuji z domova, ale i tak toho mám až až.....

antynka1
29. dec 2009

Já si ten polštářek taky chci co nejdříve koupit, už se na něj vyloženě těším 🙂 Slyším na něj jen samou chválu 🙂

adelka89
29. dec 2009

bibi je to fakt strasne, dezyr bud rada, ze jsi na to nenarazila.... ja bych nedokazala ani takovou fotku udelat natoz ji verejne publikovat.... 😔
yanika urcite pracuje i psychika, taky mam pred sebou jeste 3 zkousky, vsechno se to na me vali... Ale kvuli malemu se snazim nejak nestresovat a vsechny zkousky si odkladam na pozdejsi terminy, kdybych si dala ty prvni tak mam 8. ledna uz pokoj, ale to by znamenalo, ze bych se musela ucit i po nocich a to ted fakt nemuzu.
anty podle me to,co popisujes neni tvrdnuti, mimco roste, tak to citis jako tlak, kdyz natahnes nohy, to se mu moc nelibi asi 🙂
nasemu malemu se nelibi uz ani kdyz lezim na boku, nejlepsi poloha je na zadech s podlozenyma nohama, to si lebedi, jinak kope 🙂

xxx.klarka
29. dec 2009

dezyre, přesně jak píše, jsem ni na něj tak zvykla a je to tak pohodlný. Už jsem si zvykla i jak šustí ty kuličky, ale jsou super, jak se to vytvaruje podle potřeby😀 neumím si představit jak jinak bych spala.

anty, mám přesně to co Ty. Přes den v pohodě, ale večer se mi to břicho napíná jako blázen, hlavně v leže na zádech. Proto tak ani nespím. Vadí mi to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre