Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
8. feb 2010

aadus no jeden 😀 jako trval chvili, neopakovalo se to... tvrde brisko a krece vpravo v podbrisku teda myslim, ze to bylo ono...
vidim ze tady uz vetsina z nas ma po OGTT dokonce uz i nektere cervnovky 🙂
holky ve ctvrtek jdu do poradny 🙂 uz se tesim

blanka.k
8. feb 2010

Pepi - raději fakt objednat jinde 😅
Mě napadá, má někdo vůbec těhu cukrovku? Všude jsem četla, že těhucukrovka postihuje cca 20% těhotných, ne, že bych to někomu přála, ale nějak se nám to docela vyhýbá, že? 😅

adelka89
8. feb 2010

blani taky mi to tak prijde, vim o jedne hocine z dubnovek ale jinak o nikom 🙂 to je dobre aspon budeme mit deticky s normalni porodni vahou 🙂 a muzeme si dopravat 🙂
co malicky? posloucha? uz te takove bolesti nepotkavaji doufam...

blanka.k
8. feb 2010

Adel - naštěstí jo, asi už si tu dělohu pořádně roztáhl na své rostoucí tělíčko a už spokojeně leží a vrátil se do pův.klidového režimu, že kopne 3x za den a jinak o něm nevím 😅

zdenkapo
8. feb 2010

holky a co ty testovací proužky,nevíte který je na bílkoviny a který na cukr? jen pro zajímavost,kdyžmi je teď dala domu- jeden má dve testovací čtverečky a druhý jen jeden

pepibubu
8. feb 2010

Holky, já se ptala laborantky, že vlastně s Pepčou mi to nedělali, tak jen protočila oči, vzdychla a ucedila "to víte, unie"

doli1
8. feb 2010

přece jak ti skončí mateřská to po těch 36týdnů(nevim kolik je to přesně) tak si musiš zvolit na kolik let chceš jít na MD 2,3,4 a pak už to změnit nejde.nemůžeš si před 21měsícama dítěte vzpomenout že bys ze 4let šla na 3roky.třeba u mě rozhodoval věk šimona protože jsem jela podle starého zákona v té době platící ale zrovna vešel v platnost ten noví a šimi měl tři dny do 21měsíců.tak jsem si musela vybrat ale ted už si nemůžeš vybrat nebo zněmit délku mateřské do 21měsíců dítěte.
2 roky fakt nemáš po mateřské si musíš vybrat ale pokud nemáš odpracované dny nemáš nárok na mateřskou a musíš si vybrat hned.

adelka89
8. feb 2010

blani tak to je super 🙂 ted nabira silu a energii na porod 🙂

aaadus
8. feb 2010

blanka jedna těhulka z ostravy má cukrovku, když ji to zjistili, mě hoooodně vysoké hodnoty a hrozilo jí, že si bude muset píchat inzulín. Naštěstí musí "jen" držet hodně přísnou dietu (většina z nás by po té dietě pomřela hlady 😅 )

zdenka s těmi proužky neporadím

zdenkapo
8. feb 2010

Doli
fakt je to tak jak píšu- já nebudu mít vůbec peněžitou pomoc-nemám na ní nárok,když nemám zaměstanavatele a tak musím mít nárok rovnou od narození Aničky na Rodičovský příspěvek od SSP- akorát že nepožádám hned já,ale po šestinedělí a tom 1 dnu mateřské požádá zpětně od narození manžel a oni náám to doplatí +manža zvolí roky a po měsíci převede na mě... a skutečně nemusíš volit dle zákona roky hned,ale v případě 3 leté varianty do dosažení 21 měsíců- je to vzákoně o SSP a taky tady http://www.mpsv.cz/cs/2, takže si klidně vzpomenout do té doby můžu,ale volit jde jen jednou

zdenkapo
8. feb 2010

O vybranou dobu a výši čerpání rodičovského příspěvku musí rodič písemně požádat příslušný úřad státní sociální podpory na předepsaném formuláři. O rychlejší čerpání musí rodič požádat nejpozději ve druhém kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 22 týdnů života, resp. ve kterém současně narozené nejmladší děti dosáhnou věku 31 týdnů života. 😉 O klasické čerpání musí rodič požádat nejpozději v kalendářním měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 21. měsíce věku. Pokud rodič nepožádá o rychlejší či klasické čerpání rodičovského příspěvku, je mu po 21. měsíci věku dítěte vyplácen rodičovský příspěvek v režimu pomalejšího čerpání, tzn. ve snížené výměře. 😉 Dobu a výši čerpání rodičovského příspěvku je možné zvolit pouze v rozhodných obdobích. Po učiněném rozhodnutí je vybraná možnost čerpání již nezměnitelná a nelze ji uplatňovat zpětně, a to ani při střídání rodičů v pobírání rodičovského příspěvku.

zdenkapo
8. feb 2010

to byl citát a mezi těmi smajlíky se to týká nás

zzuzullka
8. feb 2010

teraz som sa vrátila z výsledkov oGTT, tak vás nestíham teraz úplne dočítať, ale ak ste ešte nevybrali nikoho zo SR komu by sa posielali tie MMS, tak sa dobrovoľne hlásim 🙂

a inak výsledky nič moc- mám zvýšené leukocyty v moči a ešte nejaké baktérie tak sa mi bude znovu robiť rozbor moču aby zistili, či mi majú dať antibiotika alebo nie. ďalej mám chudokrvnosť tak som dostala železo a k. listovú a ešte mám aj cukrovku takže mi skoro všetko zakázala jesť, tak mám celý deň pokazený. najviac ma na tom mrzí čokoláda- neviem ako to vydržím bez sladkého ☹

zdenkapo
8. feb 2010

zuzu
to je mi líto,ale to vydržíš těch pár týdnů... zvykneš si... jaké si měla hodnoty

blanka.k
8. feb 2010

Zuzu - to mě mrzí, ale už to máme "za pár" 😉
Jinak jsem zjistila, že se dá koupit nějaký ten roztok na určení, jelti vám odtekla plodová voda, jsmenuje se to asi tekešváryho roztok (nějaké činidlo k určení plod.), a v Brně se to dá kouit za asi 50,- v lékárně na Obilňáku.

aaadus
8. feb 2010

zuzul to mě mrzí ☹ zrovna před chvíli jsme probíraly, že nikdo nemá cukrovku. Ale pokud budeš dodržovat dietu, 2 čtverečky čokolády sem tam neublíží 😉

aaadus
8. feb 2010

blanka a tím si "pomažeš" slipovku a když to bude mít určitou barvu tak je to plodovka?

doli1
8. feb 2010

mě spíš nesedí to že by sis do 21 měsíců mohla volit jakou chceš mateřskou.ikdyž to čtu tak je to divný protože tobě když skončí mateřská těch 31 týdnů od porodu tak bys měla zažádat o rodičovský příspěvek stim si i vybíraš i volbu.je teda fajn že si ju můžeš zvolit až do 21měsíců ale každý žádá hned aby měli peníze že a pak je tam ten dovětek na konci -Po učiněném rozhodnutí je vybraná možnost čerpání již nezměnitelná a nelze ji uplatňovat zpětně, a to ani při střídání rodičů v pobírání rodičovského příspěvku.stoho vyplívá že ty máš možnost do 21 měsíců nejpozději ale po Mateřské si většina zvolí a znovu už to změnit nejde ikdyž si vzpomenou do 21 měsíců.

pomalejší čerpání - po PPM nebo od narození dítěte (nevznikl-li nárok na PPM) v základní výměře (7 600 Kč) do 21 měsíců věku dítěte a dále ve snížené výměře (3 800 Kč) do 48 měsíců věku dítěte.
tady je důležitý nebo od narození dítěte (nevznikl-li nárok na PPM)a mě nevznikne protože nemám odpracované dny takže tu to máš přímo napsané že od narození dítěte nastupuji na toto pomalejší čerpání bez tvého rozhodnutí.

doli1
8. feb 2010

klasické a rychlejší čerpání můžeš mít jen pokud ti vznikl nárok na PPM

adelka89
8. feb 2010

aadus jj nejak tak by to melo fungovat budete to kupovat?
zuzi to je mi lito, ale jk rika Blanka 🙂 uz je to a par 🙂 takze to nejak zvladnete a na druhou stranu mas jistotu ze budes mit malickeho u sebe nejpozdej v den porodu, protoze maminky s cukrovkou nenechaji prenaset ani jeden den 🙂
Prave jdu pect buchtu, nejak se nudim cele ty dny doma 🙂

blanka.k
8. feb 2010

Adus - jo, to si nějak na ní kápneš a nějak se to zabarví 😉 Kdo ví vjakým stavu bude můj močák za 3 měsíce, tak si říkámm není od věci to mít doma než přikaždém kýchnutí a případné nehodě jezdit přes celý město do porodnice 🤐

bramburka
8. feb 2010

stejen je to nepsravedlive, ja teda pravo volby mam, ale jako proc se diskriminuji maminy, co jsou treba rovnou ze skoly, tak proste dostanou tak malo, z jakeho duvodu? je to akorat byrokracie, kdyby dali pravo volby vsem, tak by urco byrokracie ubylo. Dokonce snad tam je i nejaky limit výdělku, takze z toho vyslo, ze takova pani prodavacka v Penny by ani moznost volby nema, protoze vydelalavala malo penez, des

aaadus
8. feb 2010

adelka kupovat to asi nebudu, budu věřit, že to poznám 😉

babara
8. feb 2010

doli, zdenka, obe mate pravdu. Ale Zdeni, do tech 21mesicu by si ji Doli mohla zvolit pouze kdyby mela na vyber. Stejne jako 2letou, na tu maj narok jen ti s urcitou vysi platu.

doli1
8. feb 2010

brambur jj u rychlé čerpání hraje roly ještě měsíční výdělek.málo kdo na to dosáhne.myslim že je to kolem 21000 měsíčně to dnes každý nemá.

arcik
8. feb 2010

Zuz je mit o líto s tou cukrovkou teda...ale máš to jen na chvilku tak vydrž prťka vydrž

viz PPM a mateřská absolutně nemam páru o tomhle systému jen vim že mě se u druhého prcka týká ta 4 letá jelikož jsem teď už nezaměstnaná

Pepi gratulka k oGTT

Blanka,aadus je to TEMEŠVÁRYHO roztok a je to k určení plodové vody,pokud pkud dojde ke kontaktu s plodovkou zabarví se to do modra 😉 😉

babara
8. feb 2010

zuzu, to jsou teda blbe zpravy denska ☹ to je mi lito.
Ja se vyseldky cukru dozvim az ve ctvrtek na poradne.

lucik, co pejsek, uz je lepsi?

Xeni, co vysledky male?

Jinak nechtely byste do toho alba miminek psat i v jakem tydnu se narodily?

doli1
8. feb 2010

arcik a já právě řešim jak to obejít aby jsme měli nárok na tu tříletou.je jasný že to musí jít přes manže ale jestli žádat den porodu nebo až po šestinedělí.manžovi dnes řekli až bude mít rodný list musí přijít že po šestinedělí nastoupí on a mě by mělo přijít nějaký rozhodnutí že nevyhovují mé žádosti o 4 roky ale pokud by tatínek nezažádal tak bych automaticky byla na 4 roky protože nemám nárok na PPM

doli1
8. feb 2010

zuzu fakt den na nic ta cukrovka je dost omezená na jídlo atd.kámoška dokonce musela odvažovat přísun jídla a druhá ještě k tomu inzulín ale ani jedné to nepomohlo po celé těhu se jim hodnoty nezlepšili takže omezování jídla nevedlo k zlepšení hodnot.možná by došlo k navíšení ale to nikdo neví.

zdenkapo
8. feb 2010

nebudu mít tu mateřskou 28 týdnů a ty taky ne,takže si rovnou požádáš o rodičák. do těch 21 měsíců je to správně- formulář na volbu rychlosti je zvláštní žádost- není součást žádosti o rodičák... proto si bude po šestin.žádat manža,aby mohl zvolit na 3 roky a pak převede na mě... at zažádá taky manža po 6nedělí a oni to musí až 3měsíce zpětně doplatit- od porodu v tomto případě a zvolí 3 roky a za měsíc převede na tebe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre