Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
2. apr 2010

blanka a ked mas epino tak masaz nepotrebujes, alebo sa mylim?
epino je ucinnejsie ako masaz rukami, nie?

blanka.k
2. apr 2010

Já se na Epino chystám tak za 14 dní, v tom cca 37tt, teď bych hctěla zkusit tu masáž na začátek... no uvidíme, třeba každé zkusím 1x a poletí to do koše a budu ráda za nastřihnutí 🤐 😅 Ale snad ne 😅

aaadus
2. apr 2010

miska já si taky myslím, že na sex ještě dlouho nebude mít chuť 😀 A taky mi to nevadí

martina71
2. apr 2010

S tim spinkamnim v pokoji se ptam proto, ze ted zde byla svagrova, a hrozne se divila, ze mala uz ma pokojicek a ze bude chudinka... 😖 Mam tam u ni i letiste, ale jinak je to detsky pokojik. Proste to chci tak, ze malicka bude u sebe, byť to mame od sebe 3m. To ze musim vstat, tak to musim i stejne na kojeni a jestli ujdu 1, nebo 4, tak to uz je asi jedno. A prijde mi, ze to miminko i lepe spinka, je klidnejsi a ma sve soukromi. Mela jsem to tak s malym a fungovalo to. Kdyz se naucil vylezat s postylky, tak k nam rano vzdy tak kolem 6-7 prisel do loznice, vlezl si mezi nas a jeste tu chvilku dospinkal s nama, a to mu zustalo do dnes 😀 .

Svagrova ma 2 holciky rok po sobe, mela je naucene v postely a ted je v jejich roce a dvou uci v postylce a ten rev, kdyz je uspava je strasny. NOrmalne mi to trha srdce. Obe rvou, ona je necha 20 min, zase jde za nima a to se opakuje dokola, nez se normalne neurvou.
Tenhle zpusob mi prijde daleko drastictejsi nez kdyz mimi je zvykle spinkat hned od malinka samotne.... Myslim, ze je to pro mne narocnejsi prvni tri mesice, ale potom je klidek.... 🙂

blanka.k
2. apr 2010

Kamrádka má taky malýho v samost.pokojíku od asi 5 měsíců (to už taky byla znovu těhotná 🤐 😅 ) a pochvaluje si to. My to hlavně chceme oddalovat kvůli tomu, že teď mají pokojík k dizpozici celý pro sebe naše fretky a já pak nevím, co s nima ☹ Asi budou v kleci a budeme je jen pouštět na proběhnutí na terase nebo v předsíni. Ale určo dokud budu kojit, tak chci mít malého u sebe co nejblíž, jsem lenoch. 😉 Ale jinak se kvli němu nebudeme omezovat, musí si zvykat na hluk...stále puštěná TV, písničky nebo PC 😅
Všem krásný večer a i prodloužený víkend.

miska1981
2. apr 2010

prajem vsetkym krasne sviatky a hlavne vela oddychu a pohody, ahojte 😉

doli1
2. apr 2010

holky já jsem srab ale šimona nejsem schopna přestat v noci kontrolovat.zatim neni možnost dat ho do jiného pokoje ale i tak bych se bála a přesto vim že už by to potřeboval.fakt nekecám třeba 3x za noc jdu a kontroluji.
šimi se často v noci budil když měl kolem 1-2 let tak jsme dali postylku na druhou stranu pokoje a byl klid.takže jak budem ted dělat podkrovky tak šimi pujde do pokojíčku svého a malá na druhou stranu pokoje.snad to zvládnu a snad to dá i šimon přece jen 4 roky je snámi v pokoji.

bramburka
2. apr 2010

martina, 100% souhlas, je to děs, když pak děti sami nespí, do dnes holčina od nas z diskuze musí uspávat jenom ona a to tím že drží holku 2 hodiny za ručičku. A věřte, že je to rozmar. No děs. To by mě šlehlo. Prostě dítě klidně usíná samo. Něcojineho je kdyz se v noci vzbudí, třeba noční děs, nebo něco a hledá mámu ale usínat by mělo samo od malinka. Já malou měla tak, že vždy se řeklo dobrou noc a papa. Bere to jako hotovou věc. ale v noci se tak nejak budí porad, 2-3x z nějakého divodu. Jak uz mluví tak mituhle vyčítala, já volala a tys neprisla, hmmm tak to jsem ji neslysela, ale asi to nebylo nejake trauma.

Problem je, ze kdyz se to oddálí, oni pak maji tu separační uzkost a je pozdě, tak to odnaučování je děs. Ale zase někdy pak na to přijdou sami. Jako my v roce a pul brali dudlík, děs běs, řvala plakala, nedala se, tak jsem ji ho vratila, ve 2 letech ho dala mikulasovi a od 1. noci spi bez problemu a kdyz jsem ji chvalila, ze nema dudu, ze je sikulka, tak mi rekla, dala mikulasovi preci mami...no takze proste potrebovala k tomu rozhodnutí dozrát 😀

bramburka
2. apr 2010

Doli aspon vidis, ze plakal proto, ze chtel mit svuj klid, proste jste ho rusili... 😀 ale teda ve 3 letech...no taky nekdy myslim, ze je to tezsi pro maminky nez pro deti 🙂

lucik...
2. apr 2010

Ahojky 🙂
Tak já taky plánuju aby malá byla v pokojíčku tak od půl roku.. Máme ho hned vedle ložnice, takže kousíček, tak uvidíme, třeba to nakonec bude úplně jinak, ale představu takovou mám 😀

bibi13
2. apr 2010

ahojte,

lucik, ja si to predstavujem podobne.. či to aj tak bude je iná vec..xixixix

inak, ja by som chcela tiež už porodiť.. ale ešte by som rada ukončila tento týžden.. dnes je mi divne.. bolia ma kríža a vajíčka..:(.. a pred chvílkou ma 2x zabolelo tam dole, že mi až slzy vyhrkli.. čo to boloooo??

doli1
2. apr 2010

u nás je problém že stále dostavujeme podle peněz 😠 snad tento rok doděláme pokoj a ložnice ale vim že ted to bude horší pro mě než pro něho.šimi od dvou let spí celou noc a nic ho neprobudí,vůbec nic.my kolem 5-6 mesíců začali i přes den uspávat v postýlce a zvládlo se to.ted si chce někdy pokecat nebo pohádku a pak usiná sám.jen co nám ted dělá tak si kouše nehty než usne a ráno taky 😖
jinak znám plno kámošek co ve třech letech stále usinají a nedej bože že by se od nich hnulu.mají na to radar a hned jsou vzhůru.mě to přijde strašně omezující.nejlepší má kámoška jedno dítě s jedné strany postele,druhé z druhé strany ona jako žížala mezi něma a tatínek už nějaký ten rok sám v obyváku.to mě přijde děsný

lucik...
2. apr 2010

bibi dyť ty už může v pohodě porodit a vše bude v pořádku 😉

To nevím co to bylo ☹ Já nic takového naštěstí nemám (ťuk ťuk)

bibi13
2. apr 2010

že by kontrakcie??? no skusené maminy, činte sa..

bibi13
2. apr 2010

lucik, ešte by som rada ten 38. tt dokončila..

lucik...
2. apr 2010

bibi důležitý je dokončit 36tt, pak už jsou mimča považována za donošená a je vše v pořádku, ale chápu, však to ještě určo dokončíš 😵

aaadus
2. apr 2010

bibi teď už takové bolesti budou častější a lepší už to nebude 😅
doli tak to si kamarádka děti špatně naučila. To bych takto nechtěla, u nás by to tak akorát dospělo k rozvodu

bibi13
2. apr 2010

lucik ja som počula, že 38. tt sa považuje za ukončené tehotenstvo, tak pre to..
ale aby som sa ešte negulala v maji.. by ma trafilo..

bibi13
2. apr 2010

aaadus, ale mohlo by.. 😀 😝

lucik...
2. apr 2010

bibi aha, tak to je možný, ale od ukončeného 36tt jsou mimča považována za donošená a to je důležitý 😵 😵 😵

bibi13
2. apr 2010

ale fakt za posledné dva dni mi je horšie.. nenormálne vela chodím na WC, večer sa budím na to, že ked ležím na chrbte, tak ma malý strašne tlačí na kosti a ked ležím na boku, tak ma strašne taha to bruško.. no uf! sorry, že sa stažujem..

aaadus
2. apr 2010

bibi mohlo no 😀 A jen si stěžuj, teď tady asi není žádná co by nic netrápilo
Mě zase dneska v noci malý jako by více sestupoval dolů, protože mě strašně tlačilo na konečník. Jsem myslela, jestli se nepos... 😅

lucik...
2. apr 2010

bibi tak na zádech já nespím už jakou dobu, tvrdne mi pak strašně břicho a na boku už je to taky nic moc, jak to tahá bříško 😀 A dneska mě celej den pobolívá břicho ☹ Ch jo

yanika
2. apr 2010

bibi: to akoby som citala svoje pocity a este k tomu ked sa mi niekedy zaprie o oblicky, tak to je bolest... ale nestazujeme sa 😀 😀 😀
My budeme mat malinkeho pri nas v spalni, kedze mame len 2izb byt, ale ako poznam mm a jeho potrebu kludu, tak budeme riesit nieco vacsie dost rychlo ...

bibi13
2. apr 2010

yanika, len sa stažuj, aspon sa nebudem citiť blbo..🙂))

aaadus, hej to na ten konečník tiež poznam.. dosť nepríjemné..

kurna, už aby sme to mali všetky za sebou, nech máme s týmto klud.. no ale potom sa budeme sťažovať na niečo iné.. vždy sa niečo nájde.. 😀 😝

yanika
2. apr 2010

bibi mas pravdu, velmi rada sa aspon tu vyplacem🙂 ved doma ma uz aj tak drahy ani nepocuva, snad zareaguje na vykrik rodim! 🙂

baby aj vam uz vsetky filmy pripadaju take brutalne? Ja uz pomaly ani v telke nemozem vidiet krv.. a to som xnasobna darkyna krvi hihi...

michalag
autor
2. apr 2010

yanika ..... IP

michalag
autor
2. apr 2010

malicke sa povazuje za donosene od ukonceneho 38tt 😉

brisilda
2. apr 2010

bibi kontrakcie to neboli nakolko za konrakcie sa povazuje tvrdnutie bruska v intervaloch cize ak mas brusko ako kamen tvrde a cele je napnute k tomu sa moze pridat bolest ako na menstruaciu a je to v intervaloch tak vtedy su to kontrakcie a treba ist do nemocnice niekedy vedia chodit aj poslickovia tj. nepravidelne kontrakcie ktorych bolest je mierna 😉 no treba stale sledovat cas 🙂 inak ja som uz citala aj clanok ze dieta od 35tt uz dokaze dychat samo 😉 ale za donosene sa vazne povazuje az od 38 tt

brisilda
2. apr 2010

kocky viete o tom ze by ste nemali spavat na chrbte? nakolko babatko ma malo vzduchu a moze sa zadusit 😒 preto aj ked cezden lezite dlhsie na chrbte tak vam pride zle 😝 no v spanku to nepostrehnete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre