Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
2. jan 2010

Zdeni, Micha - holky, díky 😉 Jsem si říkala, že snad to bude ok, za ty prachy 😀 50,- láhev a 200,- obrázek krtka 😀 Ten stelirizátor mi poradila i kamarádka, že je to dobrá věc, ale to asi stačí koupit až po porodu. Vlastně když kojíte, tak potřebujete třeba lahvičky, sterilizátor, bryndák,...? 😅 Já si říkám, že koupím 2 lahvičky pro děti do půl roku, bryndáky mám z kace v Tesku za asi 30,- dva tím končím do porodu 😅
Jo a ještě jsem se chtěla už X krát zeptat... na co je dobré u dětské postýlky to vyndávání šprušlí???? 😨 Stahování boků chápu, ale tohle... 🤐 🤐 😵 😵 😵

bibi13
2. jan 2010

adelka, dakujem za zoznam.. 🙂.. parada.. kopec vecí nemám...

michalag
autor
2. jan 2010

aby mohlo dietatko ked je vacsie vyliezt same 😉 , ale ja som rada ze mame klasicku postielku, lebo keby maly nato prisiel tak by vstal a nezobudil by ma ... no a potom si neviem predstavit co by bolo z bytu ...

antynka1
2. jan 2010

Ten sterilizítor od Aventu- dá se v tom sterilizovat i něco jiného než láhve? Třeba šidítka a tak....

blanka.k
2. jan 2010

Micha - ahaaaa, no souhlasím s tebou, raději ať se ozve 😉
Jsem si stáhla obrázky a rozměry, co všechno chci ušít, vyšlo mi to na cca 9-10m látky 150š... na webu jsem našla krásnou, ale za 250,-/m 😝

antynka1
2. jan 2010

Zdenkapo - ten sterilizátor co máš v albíčku to je ten na těch 6 lahví? Ten co máš v albíčku mi přijde menší nebo se pletu?

michalag
autor
2. jan 2010

blanka a co vsetko planujes usit?

blanka.k
2. jan 2010

Michala - https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
peřinku udělám z nevyužité deky, takže na to povlak, pak mantinel vč. vnitřku, nebesa, to vše 2x, a pak kapsář na bok, spací pytel, zavinovačka a obal na kojící polštář (ten jsem dostala od švagrové k vánocům, tak jen hezčí obal na to udělat 😉 )

michalag
autor
2. jan 2010

blanka, tak to uz ano ... ty si sikulka ked si dokazes takto usit 🙂 a aku farbu chces dat latku?

lucik...
2. jan 2010

My máme zatím koupenou jednu lahev od aventu a jednu skleněnou od Nuk 😉 Nad tím sterilizátorem taky přemýšlíme 😉

Dnes jsme konečně byli v Praze v tom outletu a koupili jsme super botičky pro prtě - komplet s čepičkou od NIKE za 300 😉
a já si nakoupila hromadu spodního prádla v obchodě INTISSIMO - mám toho fakt mraky a nechala jsem tam JEN tisíc korun 😉 Kalhotky měli po 14kč a podprsenky po 149kč 😉

Holky, co jste na PN, jak Vám chodí peníze? Včas nebo vůbec 😀 ?

blanka.k
2. jan 2010

Míšo - jáááá néééé. já jsem na tohle levá, ale moje mamka je vyučeá krejčová, tak jí zaúkoluju. Musím jí dát nějakou práci , aby zas nenakupovala nějaké blbosti a zabavit jí tímto 😀 Látky bych ráda buď tak jak to je na té fotce, zelená a do toho barveně asi sv.žlutá s nějakým medvídkem, a jako náhradní zas žlutý základ a soplňky nějaký zvířátka na zeleném podkladu 😉
Lucik - já jsem doma od září a první peníze došly někdy začátkem proince a za další měsíc někdy po vánocích 😅

lucik...
2. jan 2010

blani taky hezký 😀 😀

blanka.k
2. jan 2010

Lucik - akorát co jsem koukala na nějaký web, kolik mi má dojít, tak mi došlo asi o 10% víc, než tam psali, no ale hádate se s něma nebudu. ne? 😀 Jsi mi úplně udělala chutě, v úterý vyrazím na nákupy, nutně potřebuju kozačky a hlavně spodní prádlo...faktideální doba na nankupování věcí jako pro sebe, tak mimčo, výprodeje budiž pochváleny 😀

antynka1
2. jan 2010

Lucík - k té PN - já sice nejsem na PN, ale manžel byl od září, sociálka ho měla vyplatit za říjen - no a pořád nic. A kamarádka, která marodila v červenci dostala peníze v listopadu..... V obou případech se jedná a pražskou správu sociálního zabezpčení.

doli1
2. jan 2010

ahojky zas na chvíli než pujdu spát.
kosmetika moc toho nebudu kupovat.krém asi johnson krásně voní ale na jiné přípravky byl náš šimi alergický.v jednom roku jsme mu museli v noci vyholit celou hlavu jakou dostal alergii na šampon 😢 ty jeho kudrlinky ☹ bepanthen určitě moc mě pomáhal na bradavky a kousek šití se mi nechtělo zahojit a na to to krásně zabralo i na zadeček.mydlo a nic takového používat nebudu voda stačí.olejíček avril nedoporučuji šimi měl po tom strašně vysušenou kůží.dr říkala že to olejíčky dělají že lepší jsou krémi.krém od dr jak tu někdo psal je taky super.ještě jsme používali normální sádlo na doporučení dr.šimi byl přenošený a jak na sobě neměl už to laguno tak mu kůže vsakovala vodu a pak se celí sloupal.na to bylo sádlo ideální.krém na léto určitě 50 nivea ta je nej a na zimu wind weter nebo jak je to přesně.
šidítko ještě nevim jaký šimi se chytnul na kulatou klasiku medvídka ale nebyl moc k dostání tak snad se chytne na NUK.
teploměry brácha měl za úkol koupit nám na vánoce teploměr v lékarně mu řekli že ušní je hodně poruchoví a na čelo je jen orientační neměří přesně takže asi zas pořidim digitál 😒
vaničku mám s teploměrem tak to neřešim.
nad sterilizatorem přemýšlim ale ještq jsem moc po nich nekoukala.
určitě odsávačků hlenů.tu mi ted koupila kámoška ale ještě mi ho nedonesla.
pokojíček musim se přiznat že nemám odvahu dat šimona do svého pokoje.zatim teda neni kam ale i tak stoho mám hrůzu budu ho chodit stále kontrolovat.spíše by jsme potřebovali zvláštní pokoj na hračky 😅

antynka1
2. jan 2010

A jakou budete kupovat odsávačku hlenů? Té na vysavač se dost bojím a bálónkov prý není dobrá a občas z toho některým dětem teče krev z nosu... Takže asi ta nejobyčejnější ruční?

doli1
2. jan 2010

já jsem od července na pracáku a první peníze mi přišli ted v prosinci 😖 potvory jedny.
blanko krásný látky mají u romsparu🙂 mají velikánský výběr a ceny taky jdou.

blanka.k
2. jan 2010

Holky z BRM doporučují tu na vysavač, prý je super 😉

doli1
2. jan 2010

neboj se té do vysavaču.je to to nej co můžeš pořídit.kámošky mamka je dětská dr a nemůže si to vynáchválit.říkala že má tak třetinu bolavích uší a zánět nosohltanu a je to díky těmto odsávačkám.my měli tu sací a to byl děs.já to neutáhla tak musel sát táta a šimi u toho řval jak tur protože to dlouho trvalo.byl to boj ani to nebudu popisovat

michalag
autor
2. jan 2010

antynka, ta na vysavac je perfektna a rychla 😉 🙂 ... ja ju tiez doporucujem 😵

doli1
2. jan 2010

jěště jak byl hustý zelený hlen tak se ta hadička hned ucpala,bylo to prostě na prd

michalag
autor
2. jan 2010

doli, vsak tie hadickove boli na h....
...a aj moja dr. povedala ze sa jej nemusime bat (ked som ju planovala kupovat) ze je 100% bezpecna 😉 🙂

blanka.k
2. jan 2010

a jen se chci ujistit, je to tento?
http://www.detskydum.cz/detail/arianna-babyvac-... 😉

antynka1
2. jan 2010

Tak já se tedy nechám ukecat na tu, na ten vysavač - ale v první chvíli jsme se toho lekla - tedy té představy 🙂 Díky za radu 🙂

blanka.k
2. jan 2010

To asi bude podobné, výrobce stejný, cena podobná 😉

michalag
autor
2. jan 2010

blanka, ano to je ona ... ja mam presne taku ako doli 😉

lucik...
2. jan 2010

Tak koukám že je to všude stejný 🙂

Anty já nespadám pro pražskou správu, spadám pro prahu západ ale je to asi všude stejný 😉

blani no ještě abys něco namítala 😉

Já se ptám protože mi to právě dost lidí říkalo, nechápu jak si to vůbec můžou dovolit... Chudáci ti, co na ty penízky fakt čekají a potřebují ☹

A ještě jeden blbej dotaz 😀 Nevíte náhodou, jak je to s kontrolou (jako když přijde kontrola na nemocenskou).. Sou kontroloři pro určitý okres a maj tam všechny nemocné a nebo se to řídí dle toho v jakém okrese je doktor? 😀 Já budu marodit na okrese Praha západ, ale doktorka je z prahy. Přijde mi kontrola co má prahu západ nebo prahu 😀

blanka.k
2. jan 2010

Lucik - tak to nevím, ale prý když dojdou a nezastihnou tě, tak ti nechají lístek ve schránce, ať dojdeš na sociálku jim to "vysvětlit" 😉 Ale řekla bych, že kontorly chodí podle toho, kde ty máš trvalé bydliště (nebo kde budeš marodit 😉 )
Antynka - nojá to taky nehcápaal, když kamarádka popisovala, jak zapne vysavač ... ale jen bacha, má to i nějaký omezení, že na supervýkonné vysavače to nejde 😅

lucik...
2. jan 2010

blani no my máme právě známou co má prahu západ, takže bych v podstatě nemusela být doma, ona by jen zavolala a já bych řekla že sem doma nebo at dojede k mamce 😀 My hlavně nemáme ani zvonek, takže můžu být doma jak chci a ani nepoznám že tu někdo byl a jak pak budu vysvětlovat že sem byla doma fakt netušim 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre