Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
6. apr 2010

tak snáď budú Doli v poriadku,

soni, ja budem dávať malého asi len do body, dupačky, overal a v autosedačke ešte zabalím do deky. my máme aj na autosedačku nánožník a striešku tak aj keby fúkal hurikán, tak jemu tam nemá šancu nafúkať a mm príde s autom hneď k pôrodnici, takže tých pár metrov do auta určite zvládne a v aute bude teplo 🙂

aaadus
6. apr 2010

aktaka já mám jarní zavinovačku Emitex a ta je přímo do autosedačky. Ale nevím, jestli ji budu brát. Jinak mám nachystanou teplou deku
doli držím palce 😉
blanka myslím, že lepší pozdrav pro Adélku nevymyslíme 😀

sonita
6. apr 2010

doli-držíme nech je všetko v poriadku. dakujem tehulky tak ostáva deka. janulka gratulujem k otočeniu bábätka

janulka04
6. apr 2010

aktaka, necitim, ale necitila som to ani pri malych 😀 , ja som nejaka divna 😀 😀 a dakujem

Doli, drz sa, verim, ze pod dohladom bude vsetko v poriadku 😉 , minimalne si urcite kludnejsia

aktaka
6. apr 2010

Janulka, tak zase lepší než aby tě něco bolelo. třeba porodíš ani nebudeš vědět jak 😀

blanka.k
6. apr 2010

Holky, jak se na tom mmonitoru poznajjí kontrakce? Já sledovala ten papír, když jsem cítila, že na mě jdou zas poslíčci, a nikde nic... nahoře jsem pochopila, že je tep malého a co je ta křivka dole? A ještě mezi tím, je jak kdyby takový krátký čárový kód nebo jak to nzavat, takové různě tlusté čárky.... 😅 Sestřička se na to koukla aprý se mi malý hrozně hýbe (jak kdybych to neříkala, že to je taky jeden z důvodů, proč jedu, že se furt hýbe, co nikdy takto nedělal), ale že jinak vše ok...

janulka04
6. apr 2010

dakujem , soni...no hlavne, nech uz ostane, ako je 😀
blani, to ja neviem urcite, ale ta spodna krivka ked vyskoci prudko a tusim vtedy je aj nejaka zmena na hornej, tak vtedy....ja som ten zaznam ani nevidela 😀

bibi13
6. apr 2010

aktaka a nevidím tam 8.. 🙂))))

no mneeeeeee by vôbec nevadilo, keby som porodila.. zajtra mi začína 39. tt. 😀

aktaka
6. apr 2010

Blani, ten čárkový kod, to jsou právě pohyby prcka. počítám, že já tam budu mít pusto prázdno 🙂
a poslíčci by se asi jako kontrakce právě zobrazovat neměly, ne? no nevím, s tím nemám ještě zkušenosti

zzuzullka
6. apr 2010

blanka, ja keď som bola v nemocnici, tak na papiery boli dve krivky a pýtala som sa sestričky a že jedna vlastne sníma bábo a tá druhá rozoznáva kontrakcie maternice...ale teda ja som podľa tých kriviek nespoznala vôbec nič 😅 len jediné čo som pochopila, je že malý mával tep vždy tak v rozmedzí 130-145 podľa toho či kopal alebo nie, aj to som vedela len preto lebo to tam bolo písané na monitore, inak na tom papiery by som to nevedela 😀

aktaka
6. apr 2010

Bibi, já to chápu tak, že pro 38tt je hraniční hodnota 7, tzn. 8 asi rodíš... 😀 ale zase i s 8 můžeš klidně přenášet, ono to prý ani tak nevykazuje jak brzy přijde porod, ale jak rychlý bude. jako že čím vyšší skore, tím víc tělo připravené a porod kratší. tak pak dej vědět, jesli to sedí 🙂

aaadus
6. apr 2010

bibi někde jsem našla, že pokud je CS8 a výše, je čípek vysoce zralý. Maximum je CS10

blanka.k
6. apr 2010

Zuzul, Aktaka - díky., tak super, že už vím, co tam se mnou dělali...Tak koukám, že tep měl malej kolem 170 (od 140 po 200), ta křivka dole byla furt kolem čísla 2 a hodně rovná (stupnice je do 12) a fakt ten "čárovej" kód budou ty pohyby, ze začátku je to z 70% černočerné plné a pak už se to trochu poodbá toomu kódu, prootže mě řekla, ať si lehnu, že ho to třeba uklidní, tak to bude ono,... než e by ho to uklidnilo, spíš si na 15 min. hodil šlofíka a jak mě odpojila tak zas řádil 😀

vladkaz1
6. apr 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vladkaz1/alb... kuk ak chcete ,jake mam uz bruchooooooooo 😀 😝

lucik...
6. apr 2010

Ahoj holky 🙂

Tak jsem zpět z poslední poradny. Všechno je v pořádku, kontrolovala mě, neotvírám se čípke se připravuje 😀, poslouchali jsme srdíčko, já teda zrovna nějak neposlouchala takže sem nic neslyšela ale dr. říkala že v pořádku, tak snad dobrý 😀 A streptokoka nemám, jupíí 😵

Jinak mám z 62kg 80,5kg 😅 Ale neřeším 😀 😀 😀

Doufám že doli i maličká budou v pořádku

zuzana39
6. apr 2010

ahojte,dnes som boôa zas na kontrolnom UZV , Tomino sa konečne otočil hlavičkou dolu 🙂 mala som ho priečne,tak som sa nevedela dočkať ako to dnes dopadne.Ale teraz som už spokojná 😀 blanka ja ked som bola na monitore ked mi hrozil predčasák tak tie kontrakcie tam je vidno ako stúpanie na grafe, ked kontrakcie slabnú,zmenšuje sa aj ten kopček.

aaadus
6. apr 2010

lucik gratuluji 🙂 A jaký máte váhový odhad?

vladkaz1
6. apr 2010

Ahojte moc sa s vami tesim ze ste v poriadku ,to je najpodstatnejsie . 😵
Lucik to si jak ja ,to nieje az taka strasna vaha .. ja som zacala na 77 kilo problizne schudla na 70 siat a mam teraz 78_77 ako kedy ...ja si nic s toho nerobim ,som na svojej vahe ,mne kazdy hovori ,ze neni mozne ze tolko vazim, ze mam najviacej 65 kil ... no to klame dost 😀

lucik...
6. apr 2010

vladi mě taky každý říká že to neni možný, kde to jako mam, tak aspon něco.. A dr. mi povídala že mam strašně napuchlý rty.. což mi teda nepřijde, tak nevim kde to vzala 😅

aaadus děkuji, nemám váhový odhad, mě už poslední dvě poradny utz nedělala. Ve čtvrtek jdu ale už do porodnice na monitor a do poradny tak tam mi ho třeba řeknou

janulka04
6. apr 2010

lucik, gratulacia k poradni
zuzka aj tebe 😉 , tusim satie baba umudrili 😵

janulka04
6. apr 2010

vladi pekne brusko...nepadlo ti? ci mi to len tak pripadne?

lucik...
6. apr 2010

vladi hezké bříško..

bibi13
6. apr 2010

vladi, tiež sa mi zda, že ti troška padlo..

zdenkapo
6. apr 2010

Lucik
blahopřeju k poradně...

Mayocka
já jsem taky dubnová-aprilová 😀

Zuzu
no doufám,že to budem mít brzo úspěšně za sebou a budem v klidu doma...


Bibi
no hezké sny máš tedy..... tak snad mi to při voláš a brzy opravdu půjdu rodit 😉

Placenta-DOLI
tak to je právě ono no, DOli má tak málo teda plodovky a k tomu tu placentu- proto právě chodim 2x týdně na ty kontroly a tim DOpplerem +UTZ +CTG oni poznají,jak je na tom nejen mimi,ale i placenta s průtoky.... tak doufejmě,že ale Doli ještě vydrží 2v1,ještě májí s ELiškou čas... ale lepší včas na svět a být v pořádku... držím pěstičky...

lucik...
6. apr 2010

a kdy má vlastně doli termín? Taky někdy kolem 10.5. ne?

lucik...
6. apr 2010

jinak děkuji zdeni 😉

aaadus
6. apr 2010

vladka taky mi připadá, že máš bříško níž

zdenkapo
6. apr 2010

Lucik,
Doli má myslim kolem 9.května,tak 36tt,takže už by to taky případně šlo....

aaadus
6. apr 2010

doli má myslím termín 9.5.

lucik...
6. apr 2010

tak to už by byli asi obě v pořádku, ale ještě by mohla aspoň týden vydržet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre