Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
16. nov 2009

baby a k tomu zubarovi a obvodnému vás poslal doktor z gyny alebo ste šli samé, ja som sa ho teraz zabudla spýtať kedy mám ísť takže neviem
a medzi 10-14tt sa chodí na NT+ a čo to vlastne je, ja ani neviem či mi to doktor robil alebo nie 😖 to som ale nezodpovedná budúca mamina že, ale ja vo všetkom spolieham na neho že ak bude niečo treba tak mi snáď povie 😀

petia1
16. nov 2009

ja som bola pred týždňom u gyn a povedal že obvodnemu to stačí povedať keď tam náhodou pôjdem aby som nebola medzi chor ludmi keď je take obdobie teraz a k zub to ti nejak neviem ale viem že by si mala isť 3x za tehtenstvo

blanka.k
16. nov 2009

zuzul - koukni na ty weobky, co jsem tu s Doli dávaly odkaz. Při NT se vlastně zkoumají vývojové vady miminka (jednak podle UZ "od pohledu" a pak z krve....), je to něco jako ty Triply na které se musí, ale jak jsem psala, výsledky jsou spolehlivější a hlavně už v tom 12, 13 tt. Já už jsem to tu psala, ale kamarádka z BRM na nich nebyla a Triply jí vyšly pozitivní, a odběr plodové vody zjistil Down.syndrom nebo nějaké takové postižení a ve 20tt jí vyvolávali porod 😖 Už cítila kopanečky toho mimča, tak to s ní dost zamávalo. Další 2 holčiny měli taky Triply pozotivní, ale našstí plodová voda byla v pořádku, prostě byly v té dost velké skupině mamin, kterým vyšly fakešně pozitivní, i když mimčo je v pořádku. V některých státech jsou proto triply zakázané a dělají jen NT+. Jen to zbytečně nervuje maminy, protože na výsedky se čeká cca 2 týdny a často vycházejí falešné výsledky ☹ Já jsu na triply ve čtvrtek, no mám radost 😖

zzuzullka
16. nov 2009

tak som si práve prečítala tie stránky čo ste tu vložili a o tom NT som ani nevedela, že si to môžem vypýtať v 1.trimestri. no čo už nebudem sa kvôli tomu zbytočne stresovať, už je na to aj tak neskoro a idem cca za 2 týždne na krv kvôli vadám tak snáď to dopadne dobre 🙂

zzuzullka
16. nov 2009

blani, nepotešila si ma veľmi, teraz mám trochu výčitky, že som o tom nevedela a nedala si to urobiť ☹

blanka.k
16. nov 2009

zuzul - já jsem šla sama, jak píše Peti - u zubní mi řekli 2 x za těhu (cca konec 1.trimestru a pak cca měsíc před porodem) a pak ještě po šestinedělí, a u obvodní mi napsala do průkazky nemoci, který mám a co na ně beru za léky, ale tak to stejně hlásím u každého mudr., ale určo je to lepší tam mít napsáno, kdyby se ti něco stalo, tak ať je v průkazce všechno co může být důležité.

petia1
16. nov 2009

blanka.k u nás je to potom asi u každého gyn inak alebo ma tam neposlala lebo lieky neberiem a ani len antibiotika som nikdy nebrala

blanka.k
16. nov 2009

ZZuzul - určo se nenervuj, ona je to docela novinka, dřív to nebylo a taky to bez toho šlo. Já kdybych neměla tu známou, která se rozhodla, že postižené mimčo nechce v den, kdy já objevila //, tak nad tím asi taky neuvažuju 😅
Petia - mě taky nnikam neposílala, ale k obvodní jsem musela chodit, jelikož jsem měla neschopenku od ní a na zubním jsem taky nebyla přes rok a už od léta (před těhu) si říkala, že bych tam měla zajít 😅 Zubní bych určitě nevynechávala, kaz v těhu může být zrádný 😉

doli1
16. nov 2009

obvodákovi by jsi měla jít to je jasný.kdyby náhodou byl akutní císař musíš mít onfo od dr že jsi v pořádku a zubař říkají že kaz může mít spojitost s nějakýma problémama nevim co přesně.tohle vše ti zdra.pojištovna hradí protože na to máš v těhu právo.jsou určité věci co těhotná musí a tohle je mezi nima to neni na dr.

petia1
16. nov 2009

blanka.k samozrejme ja chodím za rok dva krát k zub a tento rok som už bola takže ma to čaká v januári len dufam že to bude v pohode všetko a zuby sa mi nepokazia lebo nikdy som nemala problémy s tým

doli1
16. nov 2009

to NT je fakt na tobě jestli chceš či nechceš.hodně dr o tom neinformuje ale vyšetření zubní,plícní,ekg,obvodák,cukrovka tak tam bys měla jít

blanka.k
16. nov 2009

Cestouod zubní jsem se nasmála. Zastavila jsem u nov.stánku a proti mě šla paní a prohlížela si mě (byla celá šedivá, ale rozhodně ne stará, tak cca 40-45, a nic moc oblečená) a prý jestli mi může pomoct, tak jsem říkala, že ne, a ona, víte, já vím, co je hlad, a já jsem hodná, je se o jídlo rozdělím, já vám klidně dám....a pořád to mlela dokola 😅 Já se jí nemohla zbavit, jsem jí pořád vysvětlovala, že hlad opravdu nemám a nic nepotřebuju.... fakt divná baba 😀
A pak v čekárně byla babi s 2 vnoučatama a prý kdo půjde první: Jasoň (i ho pak tak volala sestřička 😀 😀 😀 ), to jsem měla co dělat abych se smíchem utekla ke dvěřím. To bylo v pohádce ne, Jasoň a Drsoň 😀 😀 😀 Chápu kdyby setřička popletla jméno anglické jméno, ale ona to pak říkala i ta babi 😀 😀 😀 😀

blanka.k
16. nov 2009

na cukrovku v ČR nemusí mladší 25 let, co nemají diab. v rodině, a možná je tam ještě nějaké omezení 😉 Škoda, že jsem "stará bréca" s diabetickýma příbuznýma 😀 😀

aaadus
16. nov 2009

blani Jasoň 😀 😀 😀 já jsem zase jednou zažila romskou rodinku co měli holčičku a té říkali Karkulka 😀

petia1
16. nov 2009

aj moja sterka má cukrovku tak sa tomu človek nevyhne a neviem od koľkých rokov to berú u nás

bondy1
16. nov 2009

to zdenkapo, v tom zozname nie je na oblečenie len 5 bodyniek 😅 - zvyšok sú ďalšie kúsky - dupačky, overalíky, tepláčky... pekne rozpísané - rady z praxe minuloročných májoviek, nám prvorodičkám to môže poskytnúť aký taký prehľa - čo už máte straršie bábenká, asi už budete vedieť odhadnúť čo a ako, u nás sme v našej generácii prví s bábetkom - takže všetko na na novo 🙂 Holt, budeme sa učiť za pochodu

blanka.k
16. nov 2009

Peti - tak to tě to vyšetření fakt nemine 😅
Aadus - jo, někdy jsou lidi fakt na palici s těma jménama 😅 Mě napadlo, jestli ta baba, co se mi snažila vnutit jídlo, nemyslela, že jsem ze Somálska, že mám takový velký bříško, to ti Somálci hladoví mívají 😀 mě bylo vedro a měla jsem rozepnutou bundu a vystrčený pupík 😀 😀 😀

doli1
16. nov 2009

kámoška je od dva měsíce dřív těhu než já a je ji 23let a musí na cukrovku.

bondy1
16. nov 2009

to aadus: karkulka 😀 to je krásne, Blanka - Jasoň tiež nemá chybu 😀, k tobu diabetu - svokrovi ho diagnostikovali celkom nedávno - zatiaľ nemá vážnejšie problémy, snaží sa to podchytiť stravou a celkom sa dá...

bondy1
16. nov 2009

Doli1 - že 23 rokov, tak ja to mám v opačnom poradí - si pripadám ako gardedáma 😀

blanka.k
16. nov 2009

Ono to je asi zas na mudr. jak skoro všechno - triply vs.NT, někdo musí na EKG i plicní, někdo nikam 😖 Mohli by v tom mít větší pořádek 😅
Tak jsem to našla jak to prý má být:
test na cukrovku nemusí absolvovat ženy mladší 25, které nejsou anikdy nebyly obézní, nemají cukr. v rodině, ani podezření na ni, které nemají komllikaci v porod.anamnéze, neporodily již dítě s váhou vyšší než 4kg,neprodělaly v min.těhu těh.cukrovku,...

blanka.k
16. nov 2009

jo a chodí se na ni v cca 26.tt 😉

doli1
16. nov 2009

já bych se ji ráda vyhnula 😀

zzuzullka
16. nov 2009

Karkulka a Jasoň to nemá chybu 😀 nás sa každý pýta,že či už máme vybrané mená, tak im hovorím že áno ale ešte to nikomu nepovieme,lebo sa to môže ešte zmeniť kým pôjdem rodiť a keď stále naliehajú tak im povieme že chlapec bude Bystrík a baba Cecilka 😀 a potom už sa nepýtajú 🙂

blanka.k
16. nov 2009

u nás v rodině už začalo "nakupovací" šílenství.... přijela babi a prý moje mamka už nakoupila nějaký plínky, osušky,.atd. Tak "mám radost", tak jsem jí volala, že si nepřeji aby něco nakupovala, aona, že to nenakupuje pro mě, ale pro malého 😅 A nakonec prý, že to teda nechá doma, když tam přijedeme na návštěvu (kolik toho to dítě na 2hod. návštěvě párkrát do roka potřebuje????). ach jo, nechci být nevděčná, ale prostě si chci vše koupit sama, absolutně mi nebude vadit, když mi nikdo nic nedá, pořád lepší než dvacatery hnusné dupačky, které radši někam zastrčím ☹ ale to asi nevysvětlím ☹

blanka.k
16. nov 2009

zuzul - my máme zas jména Marcelek a Renoušek a pro holku Etelku, když je někdo zvědavý. 😀 Jednou byl se mnou manža v obchodě a šli jsme okolo dětského, on vzal do ruky růůžovoučkou bundu a říkal přisládlým hlasem: Tuhle růůůůžovoučkou koupíme pro našeho Renouška 😀 😀 😀 Paní vedle něj málem spadla na pult 😀 😀

petia1
16. nov 2009

blanka.k čo narobím aj odberu krvy sa bojím a musím to zvládnuť čo pre svoje miminko neurobím

blanka.k
16. nov 2009

Peti - přesně tak, pro mimčo zvládneme vše 😉

aaadus
16. nov 2009

blani u nás to bude s tím nakupováním podobné ze strany tchýně. nemá absolutně vkus, manželovi na vánoce vždy kupuje svetr,má jich doma asi 10. už jsem se naštvala, všechny mu je po jednom ukázala ať si vybere v kterém vůbec bude chodit a zbytek poletí na charitu. já to teda doma nebudu skladovat
moje mamka naštěstí má vkus. už jsem ji dala za úkol ať mi tam u nich ve městě nechá ušít deku a polštářek do postýlky a prý tam i šijou zavinovačky
já mám taky ráda když si vše nakoupím sama a pro první mimčo bych vše ráda nové (tím se teď nechci nikoho dotknout). od manžele mám zakázené chodit i do sekáče 😅

petia1
16. nov 2009

veru tak až som sa čudovala keď som bola na prvom odbere som neodpadla a to som tam bola sama lebo manžel bol v nemecku tak ma aspoň cez sms podporoval a zmákla som to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre