Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

michalag
autor
18. jan 2010

klarka, ja som tiez od mojho gyn. nedostala prenatal box a ani pri Samkovi nie, hoci ich tam mal vtedy strasne vela, no teraz som si este nevsimla

kitty, aj mne sa zda ze som to pri prvom znasala horsie, ale teraz som to celkom eychlo vypila ale tiez som to mala rozrobene do 0,5l tak asi to tak ma byt

ja som tiez zato ze racsej dostat peniaze a vybrat si sama, alebo vybrat si a dotycny to zaplati ako ked mi ma niekto nieco kupit a potom sa mi to nebude pacit

matpaj
18. jan 2010

hallo žienky 🙂
nestíham Vás čítať..... ☹
musela som variť večeru....... 😒
a dnes som nemala ani jednu LENTILKU-sa musím pochváliť ako zdravo žijem.... 😀
dnes som obkukávala kozmetiku.v Billle majú v akcii bubchen ale uvažujem aj nad Sebamed, čo máte vy?
aj som kúpila tak krásnu mikinku 🙂 a až v robote som zistila,že má fliačiky na zadnej strane, dúfam, že pustia.....

michalag
autor
18. jan 2010

matpaj, ja budem pouzivat detsku Niveu, som s nou spokojna, ale az neskor najskor budem pouzivat len cistu vodu a len ritku budem umyvat mydlom

matpaj
18. jan 2010

no, aj nad niveou som premýšľala....ešte si to ujasním.... 🙂
a aj som počula, že prvé dni je bábatko dobré kúpa´t v kamilkovom odvare, už ste o tom počuli ?vraj sa tá kožička miminka rýchlo zregeneruje....ale bojím sa toho

blanka.k
18. jan 2010

Já jsem nakouila právě Sebamed, byl v akci v DM, ale mám "jen" nějakou ty mycí emulzi (něco univerzálního na tělo i hlavu) a pak ještě nějakou "pěnu", rpávě, že se to dá do vody a jen se v tom děcko omyje a nic se na něj nepatlá, a tam právě píšou, že v tom je nějaký výtažek z měsíčku 😉 A pak na tělo v lékárně koupím panenský olej, ten je prý nejlepší, ale ten koupím až na jaře, on prý moc nevydrží dlouho 😉 A pak mám akorát mast na zadek a tím končím, pak kdyžtak budu dokupovat dle potřeby.
A v rámci úspor objendám do koupelny a do ložnice tento kyblík na plínky:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29465320&tab=1 😉

michalag
autor
18. jan 2010

ja som nazoru, ze pokial ma babatko peknu pokozku a nie vysusenu tak ho netreba olejovat, kremovat

blanka, to vedierko je pekne 🙂

michalag
autor
18. jan 2010

babenky bruuu nocku 😔

matpaj
18. jan 2010

😒 no. na Slovensku v DM Sebamed v akcii nieje....a stojí dosť....ale má ďaleko cenovo od takého aventu... 😒
blanka tie kýbliky su milé, ja to asi kupovať nebudem, nejak ma to neťahá...
aj tak mám výčitky ako ste už ďaleko s výbavičkou, ja som strašne nerozhodná, len snorím a uvažujem či je tá či oná vec potrebná, akú veľkosť,značku, som z toho jeleň...

duracelko
18. jan 2010

tehulky ja som tiez kupila pre moju bianku olivovy olej niekde som to citala, ale to je taka blbost kto by uz natieral babetko takymto olejom. staci nejaky dobrý detsky olejček aj to natierat len tak ze si pretrete ruky vy a zlahka potom babatko. zelam vam krásne tehulkovanie, bezproblemove tehotenstvo a krásne bábatká!! 🙂 🙂

duracelko
18. jan 2010

matpaj - ja mam tiez májovčiatko a zacala som nakupovat až koncom januára. a ked ta to chytí tak nedokázes prestat a nakupis aj to čo netreba 😀 😀

blanka.k
18. jan 2010

Matpaj - já tu mycí emulzi koupila za 119,- a byl u toho ještě zadarmo kartáček na první zuby a dásně od Mam, takže super cena. A bez akce a kartáčku tuším stojí 150,-, to mi taky nepřijde moc, však dítko ze začátku stejně koupeš třeba 2x, 3x týdně, někdo ani to ne, a moc toho na něj nevypatleš. 😀 teda aspoň doufám, že ne... 😀

matpaj
18. jan 2010

no ja mám v tých cenách už chaos, ale u nás stojí určite viac... 😖
to mi zas len nahráva, že Vás ČR musím navštíviť a nakúpiť ....to ale jedine s mm, bojím sama teraz šoférovať.
a môj mm nákupi fakt nemusí, chytá amoky, keď pozerám teraz čo i len kočíky....momentálne frčí na autách,chce mi kúpiť nejaké autíčko a mńa to vôbec neteší, neznášam šoférovanie a omnoho viac by ma potešilo, keby mi pomohol vybrať kočík............

blanka.k
18. jan 2010

Duracelko - já nevím, mě holky doporučovali si přímo v lékárně koupit tam udělaný olej, že je to ještě lepší než kupované z drogerie 😉 Akoerá asi nevydrží tak dlouho,žev tom není až tolik "konzervantů" 😉

blanka.k
18. jan 2010

jej, se omlouvám za hrubky 😅

blanka.k
18. jan 2010

Jiříček doma mamince pořád ujídá kvasnice, až se jednou maminka rozzlobí a pohrozí mu: "Podívej se na stýce Pepu, jestli nepřestaneš jíst ty kvasnice, nakyne ti taky takové břicho!"
Za nějaký čas jsou spolu v parku, kde se taky prochází jedna nastávající maminka. Jiříček se k ní přitočí a říká spiklenecky: "A já vím, cos dělala!" 😀 😀 😀

A teď můj dnešní zážitek... dnes jsem hlídlaa 3 letou holčičku a ona ví, že já mám v bříšku miminko, a že i "teta" od vedle má mimminko v bříšku a asi nějak chuděra je zmatená, že asi všichni mají miminko v bříšku 😅 ... tak jsem jí říkala, že to bude chlapeček a ona na to bříško koukala, apak zeptala, co čeká strejda (jako můj manžel) a kde je, že není doma 😅 Teď jsem to říkala M., tak se smál a prý co jsem jí odpověděla....no co ,pravdu, že strejda je chlapeček a ti miminka nemají, že je jen tak tlustý, protože moc papá... 😀 Tak prý jsem drzá taky 😝
A prý se takto ptala i souseda, on hodně zhubl a fakt má rovné bříško, tak se ptala, kde má miminko 😅

blanka.k
18. jan 2010

a další těhu vtip:
Víte, proč si žena myslí, že největší bolest je porod?
-> Protože nikdy nedostala tyčí do koulí. 😅

A teď další, ale slabší povahy to radši nečtěte:
manželé s novorozenětem přijdou k řezníkovi a chtějí zvážit dítě, páč v nemocnici váha nefunguje. řezník vezme dítě, po chvíli vyleze a říká: dvě padesát bez kostí 😀

blanka.k
19. jan 2010

Manžel se ptá ženy: "Koupila by sis boty
, kdybys neměla nohy???"
"No samozřejmě, že ne!"
Tak proč si kupuješ PODPRSENKU?" 😀

Tatínek na vesnici sleduje synka, jak jde kamsi večer s baterkou.
Ptá se: Kam jdeš s tou baterkou?
Na rande.
Hej, když jsem já šel na rande, nebral jsem si baterku.
No, a podívej se, cos sbalil! 😀

Manzelka pristihne vecer sveho manzela v loznici, jak sedi u nocniho stolku a puli viagru: "Ale ty muj broucinku, to si musis vzit cely prasecek, aby nam to fungovalo, vis?" Manzel se otocí a povídá: "Ale ja ti chci dat
jenom pusu..." 😀

Žena: "Dneska ráno v metru tři mladí chlapi vstali, aby mi uvolnili místo."
Muž: "A vešla ses?" 😀

bondy1
19. jan 2010

🙂 Ahoj maminky, dlhšie sme sa neozvali, bolo trochu viac práce, čítam že sa tu vo veľkom rozbieha nakupovanie, avent a podobné značky sa oplatia kúpiť cez e-bay, aj úplne nové sú o dosť lacnejšie - ako sa majú brušká? Naše ma včera dosť vystrašilo - po prvý krát riadne tvrdlo, cestou z práce mini kontrakcie, v noci kŕč v pravej nohe, asi treba spomaliť - asi ide o Braxtonove kontrakcie - skúsim sa dnes popýtať v poradni. Dnes ráno idem na ten glukózový test - fúú

pepibubu
19. jan 2010

Ahoj holky,

tak v albu je jasnej důkaz že jde o Martina 😀

OGTT mě čeká taky, s Pepou jsem se mu vyhla... Nevím moc jak to zmáknu, když se ráno nenajím tak blinkám žaludeční šťávy a je mi "fakt dobře," a jestli do toho ještě naleju přeslazenej čaj tak asi vrhnu tuplem... No ale co mi zbejvá, zkoušela jsem doktorku ukecat, že s Pepou jsem ho taky neměla, ale byla nekompromisní, že to nejde.... Tak nic no... 😖

antynka1
19. jan 2010

Ahojky holky,
tak dnes mi přijde zavinovačka od Exmitexu a froté ručníky 🙂 No akorát mě pán z PPL volal někdy půl sedmé ráno, to opravdu ještě v tuto hodinu nejsem při smyslech. Telefon jsem típla a volala mu zpátky až o půl osmý, když jsem přišla trochu k životu, opravdu milý budíček...... To jsem zvědavá, jak se za týden dostanu d práce - šéf si mě vyžádal na jednání - no to tam asi usnu - vstávat v šest hodin, tak to opravdu teď nezvládám....

matpaj
19. jan 2010

Dobré ránko...... 🙂
Blanka 🙂 ďakujem za spríjemnenie rána vtipmi.a k tým detským vysvetleniam veľkých pupkov - moja 6.ročná dcéra si myslí, že som bola na takú špeciálnu tabletku v nemocnici a z toho mi rastie v brušku bábatko.svokra nás núti aby sme jej vysvetlili ako to naozaj je, ale ja fakt neviem akým spôsobom a aké slová použiť.... 😝
A babky z Čiech - aj nám už hojne nasnežilo.....ale teším sa... 😀
Bondy, ďakujem za dobrý tip, idem preskúmať tú stránku... 😉

antynka1
19. jan 2010

Matpaj - ono tě to nadšení ze sněhu přejde, až ho bude tolik jako u nás 😀
Blani, kam na ty vtipy chodíš?

michalag
autor
19. jan 2010

Dobre ranko tehulky 🙂

blanka tebe sa nedalo v noci spinkat?

xxx.klarka
19. jan 2010

dobré ráno,

anty, tak to mě taky vzbudil pán z PPL, ale o trošku později než tebe:D Mě dneska dorazí rychlozavinka a kapsář na postýlku tak jsem velice zvědavá🙂

aaadus
19. jan 2010

Dobré ránko,
malý už mi taky tlačí na žaludek a na žebra, ráno mi začíná být zase trošku špatně od žaludku a všechno mě tlačí 😖
klarka já jsem dostala prenatal box už 2x 😀
lucik to máš dobré, že si můžeš vybrat co chceš a tchýně ti to zaplatí. od té mojí se něčeho dočkám tak akorát po porodu a se vsadím, že to bude nenositelné či nepoužitelné. a v sobotu mě zase dorazila, protože nám přejmenovala naše dítě a trvala si na svém a já ji říkám, že tak se teda určitě nebude jmenovat jak ona říká 😠
blanka že by nespavost? já v noci nemohla spát ani za nic 😠

xxx.klarka
19. jan 2010

Mě malá včera večer pěkně řádila, po dlouhý době byl zrovna u toho i přítel a malou cítil🙂
aaadus, pěkný, já ještě ani jeden:D jsem zvědavá estli někdy něco dostanu...

pepibubu
19. jan 2010

aaadus, a jak se teda podle ní má váš brouček jmenovat?

bibi13
19. jan 2010

dobre ranko.. jeeej, u nas zaseee sneží..

o desiatej idem volať za tie vysledky - cukrovka.. tak dufam, že bude všetko v poriadku.. uf!

dnes som ešte doma, akáá parada.. 😀 😀

medan29
19. jan 2010

připojuji se k aaadus, já už taky dostala prenatal box 2x

pepibubu
19. jan 2010

já ho nafasovala včera, ale bylo v něm prd, box už je rozloženej v tříďáku, časopis jeden jsem zkonstatovala že není pro mě (chlapy tam nazývají Marťany a vůbec filosofie toho časopisu mi moc nesedí,) jediný co že tam byl slevovej kuponek na hračky Lamaze, což stejně malýmu budu kupovat - Pepa dostal lvíčka, protože je rozenej ve lvu, tak malej dostane Tygra (teda dle čínskýho horoskopu,) a 20% sleva se fakt hodí 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre