Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
28. jan 2010

Lienka
tak to jsem ti včera psala,k´jak jsem si já užívala se žlučníkem v prvním těhu,nech si ho co nejdřív celý a máš klid... hned den po laparo jsem šla domu 😉

aaadus
28. jan 2010

lucik jestli byl zvyklý pořád pracovat a mít jen takové chvilkové přestávky, to je u chlapů normální, že jsou protivní když musí být doma. tak zační pokojík vyklízet sama a třeba se k tobě přidá. určitě by mu to prospělo kdyby měl nějakou činnost. a nebo se začni chovat jako on jestli se mu to bude líbit

lucik...
28. jan 2010

občan - to zní hrozně 😀 😀 😀 Ale bud to za tebe platí zaměstnavatel, nebo pracák a nebo si to platí člověk sám.. ne?

lucik...
28. jan 2010

aaadus on je ten pokoj vyklizený, to už sem si vyklidila 😀 Teď je tam potřeba chlapská práce, kterou já neumim - jako dohodit dveře, zaštukovat zdi apod., protože sme ten pokoj x let nepoužívali tak to vypadá hrozně. A další věc je, že tam neni topení, tak nejdřív potřebujem aby přišli topenáři a dali ho tam, ale myslíte si že jim zavolá? Ne, on na ně nemá telefon, tak se spoléhá na svýho bráchu že to zařídí..
ale je pravda že bych mohla zmobilizovat mýho bráchu aby přišel a začal tam něco dělat, aby viděl 😀

lienka1076__2
28. jan 2010

Kacenka nie chcem ísť do Martina, lebo tam sa mi to zdá lepšie. Ty ideš do žiliny?

Lucik tak to ma mrzí. To poznám, môj bol skoro rok nezamestnaný, keď som ešte študovala a už som si myslela, že sa rozvediem. Stále sme si liezli na nervy a hádali sa. On bol nervozný, že nemá prácu a ja zo skúšok a ani jeden sme sa nevedeli pochopiť.

blanka.k
28. jan 2010

Luci - po pozastavení musí buď platit sám soc. z zdrav. nebo jít na pracák (tak jsem to udělala já kdysi) 😉

doli1
28. jan 2010

nee je vedený na úp na ty tři měsíce.ted se na střechy nedá a když jdou něco dělat tak jen tak pro kámoše nic na fakturu tak ji pozastavil.vyjde to líp něž platit 5000 soc a zdra a byt doma a nic si nevydělá

lucik...
28. jan 2010

blani a pak z pracáku může normálně odejít jako že jde zase dělat tu živnost? To je divný ne 😀

zzuzullka
28. jan 2010

ahojte, vy ste toho zasa popísali, že vás ani nemám čas dočítať teraz, tak dúfam, že sa máte všetky OK 🙂

písali ste o tvrdnutí brucha, vôbec neviem ako sa to prejavuje alebo čo je pri tom cítiť, ale keby som to mala, tak by som to asi spoznala, či nie? 😅

blanka.k
28. jan 2010

jasně, fakt jsem do tak měla... dělala jsem v Praze v ateliréru, ale musela jsem mít vlastní ŽL, pak jsme se stěhovali, tak jsem ho přerušila, šla ana UP, tam jsem řekla, že tam sice mám trv.bydliště a živnost, ale práci hledám v Brně, a paní, že pro mě stejně mít noc nebudou, tak to byla jen formalita, a hledala jsem v Brně, našla, obnovila ŽL, donesla zas papír z FÚ, oni mě vyřadili a bylo 😉

doli1
28. jan 2010

lucik fakt to jde a neni problém jen myslim pak musí zaplatit 1000 za obnovaní činnosti.jinak to problém neni.

aaadus
28. jan 2010

lucik pokud by si pozastavil živnost, může se nahlásit na ÚP a pak se bez uvedení důvodů na vlastní žádost nechá vyřadit 😉

lienka1076__2
28. jan 2010

Zdenka vyzerá to tak, že aj ja si ešte poriadne užijem, kým mi to budú môcť vybrať. Na to asi nie sú v tehu lieky, že? To mám takto trpieť až do pôrodu? 😢

matpaj
28. jan 2010

joj babky vidím, že máme každá nejaké problémy....ach tí naši mužíčkovia 😒 ten môj je workoholik, doma nie je skoro vôbec......čo je lepšie? 😒

no, ja sedím zacvaknutá za stolom v práci a predýchavam to bruško, už robím všetko čo ste poradil.....tu rozkročujem nohy.....keby prišiel nejaký kolega a našiel by ma tu v tých smiešnych polohách.... 😅
a kolegine ma nechcú pustiť behať po obchodoch a mne sa tu nechce už sedieť..... 😒 i

blanka.k
28. jan 2010

Mě zas trápí ty bolesti jak při menzes...od včerejška, tak nevím, máte to některá? měla jsem to vdo cca 14.tt, a prý to je ok, roztahuje se děloha, atd., pak kllid a teď zase... Magnezko jím 0-1-2, ale myslím, že to je spíš na to tvrdnutí , to nemám :(

lucik...
28. jan 2010

no ale náš pracák ho neustále bude posílat na nějaký úchylný místa hledat práci jak to znám

kacenka24
28. jan 2010

Blani, mňa tiež pobolieva podbruško. Niekedy mám celé dni pokoj a občas cítim tie bolesti ako pri menzese, ale len tak akokeby nárazovo, pár sekúnd. Nikdy nie dlhší čas.

matpaj
28. jan 2010

no blanka, máme to my starosti...... ☹ každá má čosi .....neviem poradiť....

😒

aaadus
28. jan 2010

blanka a nemůžou to být poslíčci? 😕
matpaj můj muž taky workoholik, doma je jenom v neděli, jinak jezdí domů nejdříve v 8 ☹ a tento týden dřív jak o půl 10 nepřijel
lucik teď ho nepošlou nikam, volné místa nejsou a pokud je vyučený pokrývač tak v zimě takové nabídky nebývají

kacenka24
28. jan 2010

Nie Leni nejdem do ZA, ležala som tam v prvom tehu a to skončilo veľmi zle, zanedbanie lekárskej starostlivosti... 😔 Ja tiež rozmýšľam nad Mt, alebo Čadcou. A ešte Martin je v tomto super, že je tam v prípade predčasného pôrodu okamžitá pomoc - Neonatologické centrum pre celé severné Slovensko.

lucik...
28. jan 2010

aaadus vyučený pokrývač není.. Je to vyučený automechanik ale nikdy ho neděla, většinou dělal skladníka nebo nějakého vedoucího ve skladu

lucik...
28. jan 2010

na poslíčky je ještě brzy nee 😨

matpaj
28. jan 2010

aaadus, ......ja som si už zvykla....dokonca keď niekedy príde skôr domov, tak som nervozna....ato chodí domov aj o12 v noci a ja ho vždy čakám a potom spolu vyjedáme...... 😅

blanka.k
28. jan 2010

Kacenka - jo, přesně tak, vždycky jen chvilku, max. třeba půl minuty, někdy to přijde po půl hodině, teď třeba snad po 5 min... ☹ Ale v 1.trim. mě to bolelo spíš v kuse delší dobu.
Adus - já právě nevím, jak to poznám? ☹

aaadus
28. jan 2010

lucik na poslíčky můžeš mít už od 7. měsíce a to my už jsme
blanka to nevím jak se to pozná, zkus se kuknout do chytré knihy jestli to tam nebude. zkus dýchat jako při porodu jestli to povolí nebo si dát teplou sprchu, pak by to mělo přestat
matpaj já už jsem si taky zvykla a jsem nervozní když přijede brzo domů 😅

kacenka24
28. jan 2010

Čo sa týka kontrakcií v tomto období, tak ja som to v prvom tehu cítila také silnejšie bolesti ako pri menzese - často sa opakujúce a dlhšie trvajúce a hlavne kŕče v dojnej časti podbruška. A tvrdnutie bruška - akokeby som v tej chvíli mala v bruchu kameň a aj na dotyk bolo veľmi tvrdé. 😒

lucik...
28. jan 2010

já mám sedmý měsíc až příští týden 😀 A co se s tim dá dělat? Předpokládám že nic 😖

kacenka24
28. jan 2010

A určite sa nenahrievať, absolútne nič teplé na bruško a kríže. Sprchovať, len vlažnou vodou. A keď som ležala v nemocke na udržiavaní, tak som mala zakázané hladkať si bruško, vraj to vyvoláva aktivitu bábätka a tým kontrakcie.

aaadus
28. jan 2010

lucik nic se s tím nedá dělat, jedině tak prodýchat

kacenka24
28. jan 2010

Lucik, chodím k Dr., ktorý pracoval predtým u Vás v Čechách. Spomínal nám, keď sme boli s MM na morfo UTZ, že sa nedá porovnať česká a slovenská gynekológia. Ste omnoho, omnoho vpredu. Tu sa ženám na rizikovom podáva na upokojenie kontrakcií len magnezko, zatiaľ čo v ČR spomínal x- medikamentov na ich zastavenie. Preto Ti odpovedať neviem, čo proti tomu robiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre